שנת השירות באיגי היא הזדמנות חד פעמית להוביל את המאבק למיגור להט"בופוביה, אי-שוויון ואלימות בחברה הישראלית. הש"שים של איגי עוברים לגור יחד בערים שונות בארץ ומשפיעים בהן על המרחב החינוכי, החברתי והתרבותי בפעילות של איגי ובפעילות העירונית.

 

מה זה שנת שירות?

שנת התנדבות לפני השירות הצבאי/לאומי, במסגרתה ניתן לדחות את השירות בשנה ולהצטרף למסלול מיוחד – באיגי אנחנו מציעות שנה מדהימה של שינוי המציאות ומזמינות אתכם/ן להצטרף!

איך שנת השירות נראית?

מדריכות קבוצות ומועדוני נוער של איגי, מנהלים ומדריכים טיולי וסמינרים ארגוניים ופועלים בבתי ספר ומרכזי נוער בעיר. הם הופכים לדמויות משמעותיות בחיים של בני נוער להטב"ים והטרוסקסואלים, מובילים את הקהילה הגאה המקומית ועוזרים להפוך את החברה הישראלית לשוויונית, דמוקרטית, צודקת ובתקווה קצת יותר קווירית:)  

שי ילמה, שסיימה שנת שירות בקומונת כרמיאל של איגי מספרת:

"לחיות בקבוצה משנה את ההסתכלות שלך כלפי החיים וכלפי אנשים בכלל. כשהגעתי לשנת השירות, חשבתי שאגיע לשנות את החברה, לא חשבתי שזה יהיה משמעותי גם לי לא פחות – לגור עם עוד להט"בים, לחלוק איתם את החיים. למדנו להכיר אחד את השני והבנו שהחברות שלנו היא עוד משימה משמעותית. לא ציפיתי לזה. זה לא היה קל, אבל מתוך ההתעקשות שלנו אחת על השנייה, יצרנו משפחה אלטרנטיבית: הקבוצה הפכה להיות מרחב ממש משחרר שבו הבנתי מי אני ויכולתי להיות עצמי".

איך זה נראה ביום יום?

בשנת השירות באיגי עוברים לגור יחד עם עוד 7-8 חברה' באחת הערים שבהן ממוקמת קומונה של איגי: כרמיאל, חיפה, אשדוד ותל-אביב. הש"שים מתנסים בחיים עצמאיים משותפים – החל מהמשימות המשותפות במהלך היום ועד שמצחצחים שיניים בלילה מול המראה. אנחנו יוצרות ביחד קבוצות של שותפים/ות מרקעים מגוונים, שלוקחות אחריות גדולה בידיים ובוחרות להוביל ולשנות ביחד את המרחב בו הן חיות ופועלות. 

איך מצטרפים לשנת השירות ומה קורה לפני?

לקראת שנת השירות באיגי תצטרפו לתהליך מקדים שמתחיל בחודשים אוקטובר-נובמבר לשנת י"ב. במהלכו נוצר הגרעין שיצא לשנת השירות בשנה הבאה ודרכו מכירים, מתחלקים לקומונות, יוצאים לסמינרים ומעצבים ביחד את בחירתנו המשותפת להצטרף למאבק.

בואו לשמוע עוד ולהכיר:

להרשמה לחצו כאן

 

לעוד פרטים ושאלות צרו קשר עם בר: 055-881-6741 או במייל [email protected]

רוצה לדחות את השירות הצבאי ולעשות את השנה הכי משמעותית שתעשה בחייך? רוצה לעשות שירות לאומי? ארגון הנוער הגאה מציע לך לעשות שנת שירות / שירות לאומי במסגרת איגי!

שנת שירות ושירות לאומי

המדינה מאפשרת לנו לדחות בשנה את השירות הצבאי, או במידה ולא התגייסתי - לבחור להתנדב במסגרות חינוכיות שונות ואחרות. במהלך השנה נעבוד בשלושה צירים מרכזיים: חיים משותפים (מגורים משותפים עם עוד 8 חברים וחברות), משימות חינוכיות (פעילות בבתי ספר בשעות הבוקר ואחה"צ במסגרות בלתי-פורמאליות) ולמידה (לימודים משותפים לאורך כל שנת ההתנדבות). השנה קיימות קומונות שנת שירות ושירות לאומי בתל-אביב, בבאר שבע, בחיפה ובכרמיאל. המשימות החינוכיות מתבצעות גם במסגרות להט"ביות באיגי, אבל ברובן משימות חינוכיות לכל דבר במתנ"סים ותיכוניים בעיר. לפרטים והרשמה מלאו את הטופס: קרא עוד

רשימת הקבוצות

צרו קשר

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.