ארכיונים: Join

פעילות דיגיטלית – להיות באיגי בלי לצאת מהבית

פעילות דיגיטלית – להיות באיגי בלי לצאת מהבית


איגי Live – הקבוצות הוירטואליות של איגי
רוצים.ות להצטרף לאיגי אבל מפחדים.ות שההורים יגלו? הקבוצה רחוקה מהבית? יש לכם.ן מגבלה להגיע לפעילות? הצטרפו לאיגי Live – פעילות לנוער גאה דרך ה-ZOOM!

 

IGYnow – הפורומים של איגי
פועלים 24/7 דרך "דיסקורד". לכניסה לחצו כאן

 

קבוצה ייעודית לנערים ונערות מגיל 13 ועד גיל 23 להט"ב שחיים עם מוגבלות פיזית. 
 
בקבוצה נתמקד בזהות הלהט״בית והעצמית כאחד, בכל מרכיבי השונות, ההתמודדויות והחיבור ביניהן. מתוך אמונה שאהבה ומיניות, משיכה וביטוי מגדרי קיימים אצל כלל בני ובנות האדם ולכן יש להתייחס אליהם ולתקשר אותם גם באוכלוסיות שההיבט הפיזי / מיני / מגדרי לעיתים מוקצה מהם. 
בין הנושאים שיעלו בפעולות – מיניות ודימוי גוף, מוגבלות וביטוי פיזי, זהות, בושה ואיך בכל זאת גאווה גדולה ועוצמתית. 
הקבוצה תיפגש אחת לשבוע בזום ותיתן מענה בין היתר גם לנוער שאין באפשרותו להגיע פיזית או שפשוט מעדיף את המפגש על המסך. 
שעתיים בשבוע בהן נספק מרחב פתוח ובטוח, מכיל ותומך ובעיקר כייפי ומהנה! נצחק, נשתף, נשחק ונפתח דיונים מעניינים.

קבוצות נוער (עד גיל 18)

מקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום פרוסות עשרות קבוצות נוער של איגי, לגילאים 12-18. מי יכול להיות באיגי? כל אחד ואחת!

קבוצות הנוער

הקבוצות נפגשות אחת לשבוע. במפגש תוכלו לפגוש נערים ונערות להט"ב כמוכם.ן! זה מקום מפגש מצוין להכיר חברים וחברות וללמוד על נושאי להט"ב, מגדר, מיניות, פמיניזם ועוד.
הקבוצות מחולקות לכיתות ז'-ט' ו-י'-י"ב, ככה שתוכלו לבוא לאיגי ולהיות יחד עם שכבת הגיל שלכן.ם.
דיסקרטיות מובטחת! אם אתם.ן בארון – אין סיבה לדאוג. הקבוצות נפגשות בצורה דיסקרטית ותוכלו לעמוד בקשר טלפוני ישיר עם המדריכים.ות.
רוצה להצטרף לאיגי? פנו למדריכ.ה לפי רשימת הקבוצות.
לא בטוח.ה למי לפנות? רשמו לנו את הפרטים ונחזור אליכם (דיסקרטיות מובטחת!):

מרימה – הבתים והקבוצות של 18+

התארגנות של מעל ל-300 צעירים וצעירות להט"בים, בגילאי 18-23 שנפגשים ונפגשות בכל רחבי הארץ

 

בשנת הפעילות הנוכחית, יפעלו קבוצות עבור להט"ב בני 18-23.
הקבוצות יפעלו בערים (מצפון לדרום): חיפה, פרדס חנה, כפר סבא, תל אביב, פתח תקווה, קריית אונו, ירושלים ובאר שבע.
המפגשים מתקיימים אחת לשבוע.
אתם מוזמנים/ות להשאיר פרטים באתר ואנחנו נחזור אליכם ונחבר אתכם/ן לקבוצה הרלוונטית!
בנוסף לקבוצות האלו, השנה פועלת תוכנית "מנהיגאה" שמתאימה ללהט"ב בשנות הגשמה,
שנת שירות או מכינה קדם צבאית, שמעוניינים/ות להרחיב את הדעת סביב הזהות הלהט"ב. 
השנה אנחנו מקדמים פעילות קהילתית בערים עפולה, תל אביב, באר שבע, ירושלים וחיפה.
יזמים קהילתיים שמעוניינים לפעול דרך הפלטפורמה של איגי מוזמנים לשלוח מייל.
 
לפרטים נוספים- נועם לוינגר [email protected]

מועדונים

המועדונים של איגי הם מרחבים פתוחים לכל אחד ואחת, להגיע לפגוש בחברים וחברות חדשים ומדריכים ומדריכות שיהיו שם לכל שאלה ובעיה

 

בכל מועדוני הנוער נמצאים המדריכים והמדריכות של איגי. אפשר להגיע לדבר, לבשל ולאכול, לשבת בפינת זולה, לראות סרטים לשבת בחצר או בעצם מה שאתם רוצים (כמעט, ובגבולות הטעם הטוב).
מועדוני הנוער של איגי נמצאים פה כדי להיות המרחב החופשי שלא היה לנוער הגאה מעולם. זה לא הכיתה ולא חצר בית הספר וגם לא הפעולה הרגילה בתנועות הנוער. באופן קבוע מכבדים פה כל נער ונערה שרוצים להיות פשוט מי שהם. להט"בפוביה לא מקובלת פה בשום פנים מתוך עיקרון אחד ברור: מועדון הנוער של איגי הוא הבית של הנוער הגאה והחוקים פה לא מתכופפים לשום בריונות. אפשר להחזיק ידים ואפשר להתאהב בלי שישפטו אותך.

 

לרשימת כל המועדונים לחצו כאן

קבוצות דתיות

הקבוצות הדתיות

הקבוצות הדתיות מיועדות לנוער וצעירים בגילאי 14-23, לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים, ביסקסואלים וקווירים, המזדהים על הרצף הדתי (מסורתיים, דתיים, חרדים, דתל"שים, או לא מוגדר), בארון ומחוצה לו.

הקבוצות נותנות מענה לנוער וצעירים להט"בים, השואפים לקיים דיאלוג בין הזהות הדתית לזהות הלהט"בית שלהם, ולקיימם זו לצד זו, מתוך אמונה כי חיים דתיים כנים אינם דורשים ארון והסתרה, אלא קבלה, אהבה ושמחה בחלקים המשמעותיים הקיימים בתוכנו.   

כל קבוצה באיגי נפגשת אחת לשבוע, באווירה פתוחה, מקבלת ודיסקרטית. הקבוצות מהוות מרחב לשיתוף, היכרות, לימוד מעמיק, והנאה. הן מקום להתלבט, להזדהות, לשמוע, לדבר, ופשוט להיות. דרך השתתפות בקבוצות, החניכים שלנו מכירים מרחבים וקהילות של להט"בים דתיים ברחבי הארץ, ולוקחים חלק בקבוצת שווים, מחבקת ומעצימה.

בנוסף, חניכי הקבוצות הדתיות מפעילות מדי חודש בית מדרש לנוער וצעירים להט"בים, שמהווה מרחב פורץ דרך של לימוד מקורות יהודיים בתוך הקהילה הגאה. במעשה זה, ובדרכים נוספות של אקטיביזם, ושל הפקת אירועי תרבות לקהילה הדתית הגאה הצעירה, אנחנו מבקשים להשפיע גם על הסביבה הדתית בה הנוער והצעירים שלנו גדלים.

מדריכות ומדריכי הקבוצות מגיעים כולם מן הרקע הדתי או החרדי, בוגרי ישיבות ואולפנות. אם את/ה להט"ב על הרצף הדתי, אנחנו מזמינים ומזמינות אותך לעשות את הצעד (שהוא תמיד קשה בהתחלה ודורש הרבה אומץ…), וליצור קשר עם מדריכי הקבוצה הדתית הקרובה למקום מגוריך, ולהצטרף למשפחה הנפלאה שלנו! 

לחילופין, אם הנך בן או בת משפחה/ חבר.ה/ מורה/דמות רבנית לנער או צעיר.ה מן הקהילה הדתית, המזדהים בפניך כלהט"בים, אנחנו ממליצים שתכיר ותנגיש להם את קיומן של הקבוצות הדתיות באיגי. אנחנו סמוכים ובטוחים כי יהא זה מעשה משמעותי, יקר ערך, ולעיתים גם מציל חיים, עבורם.

לפרטים נוספים, ניתן לפנות ל – [email protected]

בנוסף ניתן ליצור  קשר עם איגי בווטסאפ: 054-9119726 ובעמוד הפייסבוק.

הומואים דתיים, לסביות דתיות

אלוואן ألوان

אלוואן ألوان

ألوان هي مساحات امنة لشبيبة مجتمع الميم منبثقة عن مؤسسة איגי. تأسست المجموعة بمبادرة نشطاء وناشطات عرب بهدف اقامت اطار عربي لكل طيف مجتمع الميم (مثليين, مثليات, مزدوجي الميول, مصححي الجندر – ترانس* وكوير) اهم اهدافنا
– بناء مساحة آمنة للشبيبة للتعبير عن الرأي دون احكام مسبقة.
– ارشادت واستكمالات للمدارس تحت عنوان الجنسانية وهويات الميم.

 

אלוואן היא קבוצת לנוער וצעירים להט"ב מהחברה הערבית באיגי. הקבוצה הוקמה ביוזמת פעילים ופעילות ערבים במטרה להקים מסגרת ערבית לכל הגוונים הלהט"בים: הומואים, לסביות, ביסקסואלים, טרנסים* וקווירים. המטרה הכי חשובה שלנו היא לבנות מרחב בטוח לנוער לביטוי השקפות עולם בלי דעות קדומות.

للارشاد والانضمام :

حيفا 
تل أبيب
القدس
لقاءات زوم

واتساب 0535001557

ايميل [email protected]

 

קבוצות טרנס

פעילות טרנס באיגי מתקיימת בארבעה מוקדים בארץ – חיפה, הוד השרון, תל אביב, ובאר שבע.

טרנס

הפעילויות מיועדות לנוער וצעירימות בגילאי 13-23, המזדהותים על כל הקשת הטרנסית (MTF, FTM, קוויר, ג'נדרקוויר, א-בינארי, פלואידי ועוד), בארון ומחוצה לו. המרחב של הקבוצות והמועדונים מאפשר לכל אחת ואחד לחקור ולהכיר לעומק את הזהות והחוויה המגדרית של עצמה ושל אחרימות. הפעילות מאפשרת לקחת חלק בקבוצת שווים טרנסמעצימה ולגבש קהילה טרנסית.
צוות ההדרכה כולו מורכב מא.נשים טרנס* מכל הקשת המגדרית, אשר יכולים.ות לספק מקור להזדהות, התלבטות והתייעצות בנושאים הקשורים לזהות מגדרית, זהות מינית וגם על החיים באופן כללי.

מועדון המטריה – מועדון נוער וצעירימות על הקשת הטרנסית
מרחב חברתי פתוח לגילאי 13-23, המתקיים פעם בשבוע בשעות הערב ומהווה מקום להכיר את עצמנו ולהיות מי שאנחנו ללא הסברים. כל ערב במטריה הוא מיוחד במינו (ובמגדרו!) והאווירה תמיד פתוחה, מקבלת ודיסקרטית לכל זהות ונראות מגדרית. אפשר לדבר ולקשקש על החיים, לשתף חוויות, לשחק, לצחוק, לשמוע מוזיקה, לרקוד וכל מה שבא לנו. זה המרחב להתנסות במגדר מותאם אישית, להשתמש בלשון פנייה ושם שונים ו/או להתנסות בנראות מגדרית אחרת (לבוש, איפור וכו'). המטריה היא ה-מקום לפגוש ולהכיר א.נשים מכל הקשת המגדרית שחווים.ות חוויות דומות.

הקבוצות החברתיות נפגשות אחת לשבוע ומהוות מרחב לשיתוף, היכרות ודיון מעמיק בנושאים שונים הקשורים לזהות הלהט"בית והקווירית שלנו. המרחב מקבל, מכבד ומאפשר דיסקרטיות מלאה. זו הזדמנות להגיע ולפגוש א.נשים טרנס* בגיל שלכם! הקבוצה היא המקום לדבר בקול רם על הלבטים שסביב גיבוש הזהות המגדרית ו/או המינית שלך בלי שיפוטיות, במסגרת שיח מכבד ומכיל.
במהלך כל מפגש מועבר תוכן אחר דרך פעילויות ודיונים העוסקים בסוגיות שמעניינות אותנו כגון זהות להט"בית, פמיניזם, מיניות, אקטיביזם, ארון ועוד.

שנת שירות באיגי

להרשמה לחצו כאן

 

שנת השירות באיגי היא הזדמנות חד פעמית להוביל את המאבק למיגור להט"בופוביה, אי-שוויון ואלימות בחברה הישראלית. הש"שים של איגי עוברים לגור יחד בערים שונות בארץ ומשפיעים בהן על המרחב החינוכי, החברתי והתרבותי בפעילות של איגי ובפעילות העירונית.

 

מה זה שנת שירות?

שנת התנדבות לפני השירות הצבאי/לאומי, במסגרתה ניתן לדחות את השירות בשנה ולהצטרף למסלול מיוחד – באיגי אנחנו מציעות שנה מדהימה של שינוי המציאות ומזמינות אתכם/ן להצטרף!

איך שנת השירות נראית?

מדריכות קבוצות ומועדוני נוער של איגי, מנהלים ומדריכים טיולי וסמינרים ארגוניים ופועלים בבתי ספר ומרכזי נוער בעיר. הם הופכים לדמויות משמעותיות בחיים של בני נוער להטב"ים והטרוסקסואלים, מובילים את הקהילה הגאה המקומית ועוזרים להפוך את החברה הישראלית לשוויונית, דמוקרטית, צודקת ובתקווה קצת יותר קווירית:)  

שי ילמה, שסיימה שנת שירות בקומונת כרמיאל של איגי מספרת:

"לחיות בקבוצה משנה את ההסתכלות שלך כלפי החיים וכלפי אנשים בכלל. כשהגעתי לשנת השירות, חשבתי שאגיע לשנות את החברה, לא חשבתי שזה יהיה משמעותי גם לי לא פחות – לגור עם עוד להט"בים, לחלוק איתם את החיים. למדנו להכיר אחד את השני והבנו שהחברות שלנו היא עוד משימה משמעותית. לא ציפיתי לזה. זה לא היה קל, אבל מתוך ההתעקשות שלנו אחת על השנייה, יצרנו משפחה אלטרנטיבית: הקבוצה הפכה להיות מרחב ממש משחרר שבו הבנתי מי אני ויכולתי להיות עצמי".

איך זה נראה ביום יום?

בשנת השירות באיגי עוברים לגור יחד עם עוד 7-8 חברה' באחת הערים שבהן ממוקמת קומונה של איגי: כרמיאל, חיפה, אשדוד ותל-אביב. הש"שים מתנסים בחיים עצמאיים משותפים – החל מהמשימות המשותפות במהלך היום ועד שמצחצחים שיניים בלילה מול המראה. אנחנו יוצרות ביחד קבוצות של שותפים/ות מרקעים מגוונים, שלוקחות אחריות גדולה בידיים ובוחרות להוביל ולשנות ביחד את המרחב בו הן חיות ופועלות. 

איך מצטרפים לשנת השירות ומה קורה לפני?

לקראת שנת השירות באיגי תצטרפו לתהליך מקדים שמתחיל בחודשים יולי-אוגוסט לשנת י"ב. במהלכו נוצר הגרעין שיצא לשנת השירות בשנה הבאה ודרכו מכירים, מתחלקים לקומונות, יוצאים לסמינרים ומעצבים ביחד את בחירתנו המשותפת להצטרף למאבק.

בואו לשמוע עוד ולהכיר:

להרשמה לחצו כאן

 

לעוד פרטים ושאלות צרו קשר עם רוני: 050-388-1838 או במייל [email protected]

סדנאות איגי בבית הספר

🏳️‍🌈 איגי, ארגון הנוער הגאה שמח לשתף אותך שגם השנה יצא "הקול קורא" למימון סדנאות מגדר ומיניות 🏳️‍🌈
זו ההזדמנות השנתית להזמין אותנו ולקבל החזר כספי מלא ממשרד החינוך.
 
סדנאות איגי הן הסדנאות היחידות העוסקות בלהט"ב אשר מועברות על ידי צוות מקצועי ומנוסה של מדריכות ומדריכי איגי-  ארגון הנוער הגאה.  *הסדנאות מלוות בסרטונים, משחקים מצגות ודיונים, והן מתאימות לשכבות השונות, החל מכיתה ז' ועד לכיתה י"ב.* 
 
זה הלינק לטובת מילוי הפרטים והגשת הבקשה:
 
נשמח לתאם שיחה לטובת פרטים נוספים, נשמח לעזור מול הבירוקרטיה וכמובן לייעץ בכל שאלה חינוכית 🌈
להזמנת סדנאות איגי או ליצירת קשר:
ליצירת קשר הדר – 052-475-6533
 
כי יחד ננצח את הלהט"בפוביה ונהפוך את בית הספר שלך למרחב יותר בטוח! 💪🏽

מנהיגאה

גאווה ומנהיגות! אם זה מעניין אותך – זה המקום בשבילך!

איגי כאן ובכל מקום! 

אז אנחנו באמת כאן ובכל מקום, מנוער ועד הבוגרים והבוגרות שלנו, כולן.ם מתאגדים.ות תחת קורת גג אחד ויוצרימות תנועה גאה ארצית ורחבה.
אנחנו רוצות ושמחות להזמין גם אתכם.ן להצטרף – אם אתם.ן בשנת הגשמה- שנת שרות/ מכינה/ מדרשה/ישיבה –   

במה מדובר בעצם?

מנהיגאה היא תכנית מנהיגות שפועל בצורה של מעבדה חברתית בה נפרק ונרכיב מחדש ידע, כישורים ותפישות ועמדות על המציאות הישראלית.
התכנית מפגישה את חברי.ות הקהילה הגאה מהמסגרות המגשימות: ש"ש/מכינה/מדרשה/ישיבה למפגש אחת לחודש של היכרות, למידה משותפת, חגיגה של זהויות, מפגש עם דמויות מעוררות השראה בקהילה, קבלת כלים למנהיגות מאחדת, רב תרבותית וצבעונית!

איך זה עובד?

הקבוצה נפגשת אחת לחודש, בימי שישי בין השעות 10:00 ל-15:00 ליום עיון מרוכז, ולשני סמינרים בשנה.
תחילה, יעסקו המפגשים בפן האישי והפנימי- בירור הזהות האישית בתוך מרחב בטוח. 
ואז נשוב אל החברה הישראלית והקהילה הגאה באמצעות מפגש עם דמויות מעוררות השראה, נחשף למאבקים ולאתגרים שלנו כקהילה ונתכנס ללמידה ושיחה משותפת על המקום שלנו מול אתגרים אלו. בכך נגיע לעסוק במעורבות חברתית ונרכוש כלים למנהיגות גאה חדשה.

מעל הכל נתרכז בשנה זו בבניית קבוצה שהיא מרחב חדש של חוויות, חברות, הזדהות והובלה משותפת להמשך. 

להרשמה לחצו על הלינק – https://v.ht/4M1CN

אפשר להתקשר אלינו לכל שאלה: 

טל – 0546558290
לירי- 0543069036
יואב- 0506437669
מעיין- 0543914746

או לפנות אלינו במייל – [email protected]

 

והנה אנחנו, כדאי לצפות: