Jump to content
הממ

כי גם לנו זה יכול לקרות.

Recommended Posts

[b]מחלות מין אצל נשים[/b]
מחלות מין הן מחלות אשר פוגעות באיברי המין או באיברי הרבייה (אצל נשים: פות, נרתיק, צוואר הרחם, שחלות, חצוצרות, ורחם), או מחלות אשר פוגעות במערכות אחרות בגוף, אך לפחות אחת מהדרכים השכיחות להדבקה בהן היא דרך מגע מיני.

מחלות מין יכולות לפגוע הן בגברים והן בנשים, אך לעיתים ביטויים במגדרים השונים שונה, כאשר לרב נשים תסבולנה יותר מהמחלה, והסימפטומים אצלה יהיו קשים יותר. גם הסיכונים אצל נשים גדולים יותר ברב מחלות המין. לעיתים, קשה לאבחן מחלת מין מכיוון שהסימפטומים אינם מורגשים, או אינם מציקים "מספיק" כדי ללכת לאבחון. כמו כן, מבוכה עשוייה למנוע מנשים ללכת להבדק. כמובן שהגשת טיפול רפואי הולם מהר ככל האפשר חיונית על מנת לרפא את המחלה, למנוע סיבוכים, ולמנוע הדבקות עתידיות של בני זוג פוטנציאלים.

[b]מחלות מין והתבטאותן אצל נשים[/b]
[url="http://www.stdinfo.co.il/%D7%96%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%92%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%94.aspx"][b]זיבה[/b][/url]: זהו זיהום הנגרם על ידי חיידק, ומתבטא בהפרשות בצבע צהוב או ירקרק מהנרתיק, צריבה במתן שתן, וכאבים בזמן מגע מיני. הטיפול בזיבה נעשה באמצעות אנטיביוטיקה.

[url="http://www.stdinfo.co.il/%D7%A2%D7%92%D7%91%D7%AA.aspx"][b]עגבת[/b][/url] (סיפיליס): גם העגבת נגרמת כתוצאה מחיידק, והיא נחשבה למגפה של ממש במאה ה-19. בשלב הראשון של המחלה מופיע פצע או כיב באיזור הנגוע (פעמים רבות באיזור פי הטבעת), שאינו כואב, ולצידו בלוטת לימפה נפוחה. לאחר מספר שבועות הפצע נעלם, אך מופיעה פריחה או שטפי דם קטנים באותו איזור. לכך מתלווים כאבי ראש, חום גבוה ונפיחות של בלוטות לימפה. כיום הטיפול בעגבת פשוט יחסית, ונעשה באמצעות פניצילין.

[url="http://www.stdinfo.co.il/%D7%9B%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%99%D7%94.aspx"][b]קלמידה[/b][/url]: חיידק נוסף אשר גורם לדלקות בשופכה ובבלוטות של מערכת המין, וכן בלחמיות העיניים. הסימפטומים של הקלמידה כמעט ואינם מורגשים, ולכן קשה לאבחנה. פעמים רבות ניתן טיפול אנטיביוטי נגד כלמידה גם אם האבחון אינו מדוייק, בגלל הקושי באבחון. כאשר הכלמידה לא מטופלת היא יכולה להוביל לדלקות באגן, ואף לעקרות ולעיוורון.

[url="http://www.stdinfo.co.il/%D7%90%D7%99%D7%99%D7%93%D7%A1.aspx"][b]איידס[/b][/url]: פעמים רבות איידס (HIV) נחשב למחלת המין הקשה והחמורה ביותר. המחלה לא פוגעת באיברי המין, אלא הורסת את המערכת החיסונית של החולה. היא נחשבת למחלת מין משום שהנגיף עובר דרך נוזלי הגוף, בעיקר דם ונוזל הזרע, ולכן ההדבקה מתרחשת ברב המקרים בעקבות מגע מיני. יש לציין, שלנשים קל יותר להדבק באיידס לאחר קיום יחסים עם גבר חולה, מאשר להדביק באיידס כאשר היא חולה בעצמה. האיידס גורם לחוסר יכולת של הגוף להתגונן מפני מחלות שנחשבות קלות יחסית. אין תרופה למחלה, אך באמצעות קוקטיילים של תרופות, יכולים החולים לחיות תקופות ממושכות.

פטריות: פטרייה מסוג קנדידה היא הפטריה הנפוצה ביותר הפוגעת בנרתיק. היא נוצרת כתוצאה משינוי ברמות החומרים הטבעיים הנמצאים בנרתיק, ובדרך כלל היא אינה מדבקת. הפטרייה גורמת לגירוד קשה, אדמומיות בנרתיק, והפרשות לבנות סמיכות מהנרתיק. הטיפול נעשה באמצעות משחות או נרות המוחדרים לעומק הנרתיק.

דלקת נרתיק חיידקית: דלקת הנגרמת כתוצאה משינויים ברמות החומרים הטבעיים הנמצאים בנרתיק, או כתוצאה מהדבקה מבן זוג בעת מגע מיני. הזיהום גורם להפרשה לבנה-אפורה ומסריחה מהנרתיק, ולתחושת חוסר נוחות, בעיקר בעת מגע מיני. הטיפול האנטיביוטי ניתן דרך הפה, או באמצעות משחות מקומיות.

[url="http://www.stdinfo.co.il/%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%90%D7%96%D7%99%D7%A1.aspx"][b]טריכומונס[/b][/url]: מחלה שנגרמת כתוצאה מטפיל שחודר לאיברי המין. אצל נשים היא מתבטאת בגירוד, הפרשות ירקרקות, וכאב בקיום יחסי מין. אצל גברים בדרך כלל לא מופיעים כלל תסמינים של המחלה, ולכן חשוב שהטיפול ינתן בכל מקרה לשני בני הזוג, על מנת שהגבר לא יחזור וידביק את האישה שוב ושוב.

[url="http://www.stdinfo.co.il/%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9E%D7%94.aspx"][b]קונדילומה[/b][/url]: זיהום שמועבר במגע מיני, ויוצר יבלות על איברי המין. אפשר לטפל ביבלות בשלב הראשוני של המחלה באמצעות משחות או כריתה כירורגית, אך אי אפשר לחסל את הזיהום, והוא עשוי להתפתח לסרטן.

[right] [/right]

נלקח מכאן- [url="http://www.stdinfo.co.il/%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D.aspx"]הקישור שלי[/url]

כמו כן, טרם קיום יחסים חשוב מאוד להקפיד על ידיים נקיות, על אביזרי מין שעברו חיטוי, בנות שמקיימות יחסי מין עם בנים- הוא לא מתקרב אליכן בלי קונדום, אחד מספיק, שניים כידוע זה ממש לא טוב כיוון שהם מתחככים זה בזה ונקרעים. גם בנות שאינן מקיימות יחסים מין עם בנים מוזמנות אגב להשתמש בקונדום במידה והן משלבות אביזרי מין בקיום היחסים.
הידעת?
בברלין לסביות מסתובבות עם כפפות לטקס בתיק (מי יכול לנחש למה?), אתן לגמרי מוזמנות להפוך את זה לאפנה גם בישראל. |
כולנו יודעים שחיי מין מהנים, הם חיי מין מוגנים.

תודה על התקף החרדהP:

סתם, זה היה מידע חשוב שלא יוצא לקרוא ככה סתם. תודה!

שרשור מעולה ומעשיר.

אם אפשר להוסיף...

[b]סרטן צוואר הרחם(פפילומה):[/b]
סרטן ממאיר באזור צוואר הרחם. בשלבים מוקדמים יחסית של הסרטן עלולים להופיע דימומים מהנרתיק,אך לרוב מופיעים סימפטומים רק בשלבים מתקדמים. הטיפול במחלה מורכב מניתוח (כולל כריתה מקומית של הנגע) בשלבים מוקדמים, וכימותרפיה והקרנות בשלבים המתקדמים של המחלה.
התסמינים הראשוניים כוללים דימום מהנרתיק וכאב(לא חזק) בזמן קיום יחי מין.
תסמיים נוספים,שלא קשורים לאיברי המין,יכולים להיות:חוסר תיאבון,איבוד משקל,עייפות,כאבי אגן,מצב בו רק רגל אחת נפוחה ועוד.

הידבקות [b]בוירוס הפפילומה האנושי (HPV)[/b] היא גורם הכרחי להתפתחות של כמעט כל המקרים של סרטן צוואר הרחם.

בישראל יש חיסון נגד 4 זנים של נגיף הפפילומה האנושי,זנים הגורמים ליותר מ70% ממקרי סרטן צוואר הרחם.
גם אם עשיתן את החיסון,חשוב ללכת להיבדק בדיקת פאפ(בדיקת משטח צוואר הרחם) מדי פעם. Edited by Good Enough

בתולה לנצח O.O"

Guest אורחת
[quote name='הילדה ההיא' date='18 ינואר 2012 - 20:21' timestamp='1326910910' post='2683602']
בתולה לנצח O.O"
[/quote]
הרגת אותי מצחוק! חחחחחחח

ושאלה
מה זה אומר
"שינוי ברמות החומרים הטבעיים בנרתיק״?, בתור אחת שסבלה מפטריה בנרתיק אבל בערך חודש או יותר מהפעם האחרונה שקיימתי יחסי מין

[b]ומה עם הרפס?
יש גם הרפס באיבר המין לא רק בשפתיים [/b]

אבל איך נמנעים מזה? כששוכבים עם גבר זה די ברור, קונדום והכל. אבל איך זה הולך עם אשה?

[quote name='loveislove' date='12 נובמבר 2012 - 06:53' timestamp='1352696010' post='2814542']
אבל איך נמנעים מזה? כששוכבים עם גבר זה די ברור, קונדום והכל. אבל איך זה הולך עם אשה?
[/quote]
זה כתוב בסוף ההסבר...(:

חח רק השמות של המחלות גורמים לי לפחד :O

[quote name='נוג'' date='14 דצמבר 2011 - 22:46' timestamp='1323895615' post='2672297']
תודה על התקף החרדהP:

סתם, זה היה מידע חשוב שלא יוצא לקרוא ככה סתם. תודה!
[/quote]
+1

ווואוו דווקא לקרוא את כל זה לפני השינה??
איך אשן בלילה? :O

אבל תודה על המידע הנחוץ הזה, בכל אופן.

Guest פיקאצ׳ו
סורי על השאלה המזעזעת אבל איך נמנעים מ hiv אצל נשים..אני יודעת שזה מהפרשות ודם אז אם אני יורדת למישהי זה יכול לעבור לא? ומה עכשיו להגיד לה להיבדק ולחכות 3 חודשים איך לעזאזל עובד החרא הזה?!

אני חושבת שהסקתי מסקנה...

חחע אני בתולה לנצח ! אמאלה.

חח אין צורך להתנזר ממין, רק לדעת לעשות את זה נכון ובטוח. [img]http://igy.org.il/communities/public/style_emoticons/default/cool.gif[/img]

Guest עמית

לדעתי אין היום שום בטוח, אנשים מספרים ששמו הגנה והוא נקרע,

Edited by הצועני

לא הולם ולא תורם לדיון.

ההודעה הרלוונטית הוסרה.

לא את ולא האלוהים שלך תקבעו לאישה, לגבר, לחסרי מגדר ולבני אדם באופן כללי איך להתלבש.
תקרא.י את עצמך, לך אין בושה?

Edited by mushu

לא הולם ולא תורם לדיון.

ההודעה הרלוונטית הוסרה.

ה' ישמור
שמעעע ישראלללל
תגידי לי, מה זאת ההטפה הזאת?
את באמת חושבת שהמגילה (המגוחכת) שכתבת תביא לחיזוק דתי או רוחני?
לא לימדו אותך שדרך ארץ קדמה לתורה? למה לכתוב ככה בזלזול?
זה שמישהי חילונית, והשרוולים של החולצה שלה נמצאים מעל המרפק, או שהיא לובשת מכנסיים, רחמנא לצלן, ולא חצאית, לא בהכרח אומר שהיא צנועה פחות וענווה פחות מבחורה דתיה.
תשמרי על הפה שלך, בת של מלך.
מי את שתקראי לסגנון הלבוש שלי סגנון של פרוצות?

בתור התחלה, כדאי שתפסיקו להמנע ולהרתע מחילונים, וכך גם תקטינו את השסע החברתי... ותביאו ל"קירוב לבבות" או שאנחנו החילונים טמאים מידי בשבילכם

Edited by mushu

אז אחרי כול זה קצת לא הבנתי אם זה מסוכן שאני יורדת למישהי ..?

זהו, אני מתנזרת 0:

ב-4 בינואר 2015 בשעה 07:37 Adidas זה החיים אמר/ה:

לא הולם ולא תורם לדיון.

ההודעה הרלוונטית הוסרה.

ה' ישמור
שמעעע ישראלללל
תגידי לי, מה זאת ההטפה הזאת?
את באמת חושבת שהמגילה (המגוחכת) שכתבת תביא לחיזוק דתי או רוחני?
לא לימדו אותך שדרך ארץ קדמה לתורה? למה לכתוב ככה בזלזול?
זה שמישהי חילונית, והשרוולים של החולצה שלה נמצאים מעל המרפק, או שהיא לובשת מכנסיים, רחמנא לצלן, ולא חצאית, לא בהכרח אומר שהיא צנועה פחות וענווה פחות מבחורה דתיה.
תשמרי על הפה שלך, בת של מלך.
מי את שתקראי לסגנון הלבוש שלי סגנון של פרוצות?

בתור התחלה, כדאי שתפסיקו להמנע ולהרתע מחילונים, וכך גם תקטינו את השסע החברתי... ותביאו ל"קירוב לבבות" או שאנחנו החילונים טמאים מידי בשבילכם

זה כזה נכון!!!!!

את ממש צודקת

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...