מעבר לתוכן
Mr.Joe

המתת חסד - בעד/נגד?

22 הצבעות

1. 1. המתת חסד - בעד/נגד?

• בעד
      19
    • נגד
      3

Recommended Posts

המתת חסד- המתת אדם מתוך מטרה להיטיב עמו כאשר הוא סובל ממחלה סופנית.

ישנם אנשים המתנגדים לכך מכיוון שלדעתם אסור לאדם לתפוס מקום אלוהי ולזרז את מותו שלו, גם אם הוא ודאי. חלקם נעזרים בנימוקים דתיים הלכתיים ודובקים בדעה כי אסור לתת לאדם אחד לסיים את חייו של אדם אחר וכי רק בסמכותו של האל לחרוץ חיים ומוות.

לטענתם, קדושת חיי אדם היא ערך עליון ואין להפר אותו.

התומכים טוענים כי כל אדם אדון לגופו וזכותו שלא לסבול ולהכריע את גורלו.

החוק במדינות מסויימות ובישראל אוסר על המתות חסד בטענה שמדובר בסיוע להתאבדות.

אני אישית תומך בהמתת חסד כי לדעתי אם אדם סובל ויש את האפשרות לגאול אותו מייסוריו אין סיבה למנוע זאת. זכותו של אדם לקבוע את גורלו. גם קראתי בעבר על חולה סופנית בצרפת שהתאבדה בגלל שלא התירו לה המתת חסד.

מה אתם חושבים?

בשוויץ יש את מכון "דיגניטס" המבצע המתות חסד בחולים סופניים שאין להם סיכוי להירפא והסובלים באופן קשה מהמחלה. סיסמת המכון היא "לחיות בכבוד, למות בכבוד".

מצורף כאן סרטון המתעד המתת חסד של חולה סופנית במכון הזה.

(אם הסרטון עובר על חוקי הפורום, אז תמחקו)

בכל מקרה, הנה לינק לכתבה:

http://www.ynet.co.i...4106270,00.html

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד. זכותו של אדם לבחור למות בדרך ראויה ומכובדת.

אם זאת, יש צורך בוועדה בסיסית לפחות, שתבדוק שלא מדובר בסתם אדם עם יצר אובדנות. אולי להגביל את זה רק לחולי מחלות סופניות מסוימות או משהו לדוגמא.

נערך היום על-ידי La Emperor

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אניבעד

אני חושבת שאדם צריך לחור את ממותו וגם אם אין לו מחלה סופנית או משו כזה הוא בכלזאת צריך לבחור את ממותו עם בנאדם רוצה למות לדעתי זאת בחירתו המלאה

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד המתת חסד,

עקב העובדה שזכותו של אדם למות בכבוד וגם בגלל שאין באמת טעם בחיים מלאכותיים שכאלו.

ולגבי ועדות והתרת המתת חסד למחלות מסוימות,

אני לא בטוחה עד כמה התרה כזו היא ריאלית, שהרי הרבה פעמים, במידה ולא יודעים אם האדם אכן מעוניין בהמתת חסד, זה תלוי במשפחה ואם המשפחה לא מוכנה, גם אם אותו אדם מונשם ואין לו סיכוי לחזור לחיים נורמליים, אז אין ממש מה לעשות.

ובאשר למחלות עצמן- זה מאוד תלוי במקרה של כל אחד ואחד.

סבתא שלי רשומה לעמותה שדואגת שאם היא תגיע למצב כזה, היא תדאג לעשות לה המתת חסד ואני מאוד תומכת בזה.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם האדם רוצה וברור שאין לו שום סיכוי אז בטח שכן..

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שכל אדם יעשה מה שטוב לו

ברור שבעד :agree:

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהבעיה היא אם לאשר או לא.

הבעיה היא, כאשר אותו אדם נמצא בתרדמת/מצב צמח/כל מצב אחר בו הוא לא יכול לתת אישור כי הוא רוצה את התהליך והוא לא כתב זאת בצוואה או דרישה בעלת סמכות משפטית אחרת, אז מה עושים? למי יש את הזכות במקרה זה לבצע בו המתת חסד, למרות שידוע שהוא ימות בעוד X ימים ולא ייתעורר?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני בן אדם שתמיד בחר את מסלול החיים שלו, תמיד חייתי בדרך שלי ותמיד הלכתי לפי ראות עיני - אני ארצה לבחור את דרך וסיבת המוות שלי, לא מוכן להירקב לאט לאט ממחלה, או פציעה.

מעבר לכך, אני חושב שכל בן אדם רשאי לבחור את דרך המוות שלו - פשוט צריך למצוא תקנות מתאימות ולא להקל ראש בנושא.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהבעיה היא אם לאשר או לא.

הבעיה היא, כאשר אותו אדם נמצא בתרדמת/מצב צמח/כל מצב אחר בו הוא לא יכול לתת אישור כי הוא רוצה את התהליך והוא לא כתב זאת בצוואה או דרישה בעלת סמכות משפטית אחרת, אז מה עושים? למי יש את הזכות במקרה זה לבצע בו המתת חסד, למרות שידוע שהוא ימות בעוד X ימים ולא ייתעורר?

בדרך כלל בנאדם שמגיע למצב של תרדמת\צמח יש איזשהוא נזק מוחי

אז נראה לי עדיף כבר מאשר סתם למשוך תסבל

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ובטח בעד... איזה מן שאלה זכותו של כל אדם לחיות בכבוד ולמות בכבוד

בנאדם חולה סופנית לא יחכה לנסים אלה נגמרו כאשר הרפואה לא יכולה לעשות כלום בנידון ומצבו של האדם רק יחמיר...

אבל עם זאת, צריך להבדיל בין כאב פיזי לנפשי,

כאשר זקן מרגיש שהוא "נטל" על המשפחה ויחליט לשים קץ לחייו אסור לתת לו אישור להמתת חסד...

לדעתי צריך לתת רק את אותו אישור לחולים שסובלים ואין דרך לעזור לכאבים שלהם ואין טעם אם הם לא רוצים ורק סובלים להאריך את חייהם בעוד כמה חודשים יחד עם הכאב...

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הסיפור עם שדרן הרדיו שבחר לשים קץ לחייו בדרך של המתת חסד, די קיבלתי את זה בהבנה. בנאדם חי חיים שלמים באושר ובכיף ובשלב מסויים של החיים הוא חלה במחלה והחליט שהציפייה והמתח לקראת הלא נודע גדולים עליו. מה גם שאם יש לך אפשרות כביכול למות שלא בגלל מחלה כלשהי אז בעצם די ניצחת אותה. או שלא...אולי זה תיקו. P:

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, זכותו של אדם להחליט שתם זמנו....

אני נגד לעשות המתת חסד לאדם שאי אפשר לקבל ממנו אישור לכך (למשל אדם שנמצא בקומה או משהו כזה).

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

במצב של תרדמת זה לא בדיוק המתת חסד, זה יותר ניתוק מהמכונות, לא? בד"כ יש קרוב משפחה שיחליט לגבי זה אם מי שבתרדמת לא השאיר מסמך שאומר מה הוא רוצה שיקרה במקרה כזה. אבל במקרה שמישהו סובל ממחלה סופנית או מסבל וכאבים שלא ניתן להקל עליהם אני חושבת שזה זכותו המלאה למות בכבוד.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד. זכותו של אדם לבחור למות בדרך ראויה ומכובדת.

אם זאת, יש צורך בוועדה בסיסית לפחות, שתבדוק שלא מדובר בסתם אדם עם יצר אובדנות. אולי להגביל את זה רק לחולי מחלות סופניות מסוימות או משהו לדוגמא.

סתם אדם עם יצר אובדנות ?

אתה מאמין שלבני אדם אסור להתאבד ?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד, אבל רק אם חובה להתעייץ עם פסיכיאטר לפני.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

סתם אדם עם יצר אובדנות ?

אתה מאמין שלבני אדם אסור להתאבד ?

לא. אני מאמין שהתאבדות היא לא פתרון, בשום מצב ומקרה. ואני גם מאמין שאז אנשים במצב אובדני, במקום להגיע לטיפול ואולי לצאת מזה- יפנו להמתות חסד.. זה סופר בעייתי.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא לוקחת עמדה .

זה בחירה של כל אדם לעשות את מה שהוא חושב לעשות .

חוץ מזה שבשוויץ מה שהם עושים זה לא סתם, זה למי שיש לו מחלה חשוכת מרפא , והוא גם ככה יודע שהוא הולך למות בקרוב אז הוא בולע את גלולת המוות בשביל לא לסבול יותר מדי לפני המוות .

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד.. לא שווה לחיות חיים בכזה סבל ויש כאלה שעדיף להם כבר למות

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

טוען...