מעבר לתוכן
Niki_

דתיות עם מכנסיים- דתיות?

Recommended Posts

אם אני אלבש את המכנסיים של אחותי יצחקו עלי שאני לובש בגדי נשים. אני לא חושב שזה הסיפור.

אני גם מסכים איתך.

אבל זה מקור האיסור...

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מסכים איתך.

אבל זה מקור האיסור...

למיטב הבנתי האיסור הספציפי הזה נובע מענייני צניעות- בקטע שלא יראו את צורת הרגל כי זה עלול לגרות את הגבר. אני מניח שאושר מבינה ב-זה קצת יותר ממני ולכן מסקרנת אותי דעתה.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק אותי שבהודעה אחת לפני זו אמרת דבר כל כך נכון ובהודעה שמיד אחריה כאילו התהפך העולם. אם את לא מגלחת את הראש שלך זה לא הופך אותך לדתיה פחות טובה. עובדה את אינך מגולחת. אם את הולכת עם מכנסיים את כן פחות דתיה?!

איך זה מסתדר?!

הרי שני הדברים נובעים מהלכת צניעות כלשהי.

ממש מוזר לי.

לגלח את הראש זה מנהג שלהם. זה לא משהו הלכתי.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב כמוך, הרי מכנסיים יותר צנועים מחצאית קצרה.

האיסור לנשים על לבישת מכנסיים הוא מ"לא יעלה כלי גבר על אשה".

גם חצאית קצרה וצרה אסור.

צריך חצאית צנועה.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי האיסור הספציפי הזה נובע מענייני צניעות- בקטע שלא יראו את צורת הרגל כי זה עלול לגרות את הגבר. אני מניח שאושר מבינה ב-זה קצת יותר ממני ולכן מסקרנת אותי דעתה.

אני גם הבנתי שזה בגלל זה.

לא ממש התעמקתי, כי זה ממש מחוץ לתחום מבחינתי.

אבל אני חושבת שזה גם כלי גבר - גם אם העולם המערבי הפך אותו גם לכלי אישה.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כפרעלייך!!! חחחחחח

פשוט מוזר לאנשים בעין שבנות דתיות יכולות ללכת גם עם מכנסיים...

אני הולכת צנוע, לא עם משהו קצרצר כזה.. וגם לא משהו ממש צמוד..

אני מאמינה שבקשר לצניעות, בחורה שמספיק מכבדת את עצמה ואת הגוף שלה תדע איך להתלבש בלי קשר לדת ולמוסכמות החברתיות שלה..

וכמו שחשבתי, העניין הזה באמת יותר נפוץ אצל קיבוצניקיות XD

אנחנו זן נדיר מה שנקרא ;)

אלללללה הקיבוץ הדתי!!!! חחחחח

אני לא חושבת שיש קשר בין צניעות לבין זה שמישהי מכבדת את עצמה ואת הגוף שלה,

בחורה יכולה לכבד את הגוף שלה ולבחור לחשוף אותו מטעמים של נוחות או של יופי.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

גם חצאית קצרה וצרה אסור.

צריך חצאית צנועה.

אני גם הבנתי שזה בגלל זה.

לא ממש התעמקתי, כי זה ממש מחוץ לתחום מבחינתי.

אבל אני חושבת שזה גם כלי גבר - גם אם העולם המערבי הפך אותו גם לכלי אישה.

אם יצא לך להיות בברוקלין תראי שם שכל הבנות של כל האדמו"רים הולכות עם חצאיות קצרות.

פעם הבנות לא היו הולכות עם חצאיות (ואני לא מדבר על שמלות) ארוכות והן שומרות על המסורת הזאת כמו שהגברים החרדים שומרים על המסורת של ה"מראה השחור". האופנה של בנות ברוקלין החרדיות שונה מאופנת בני ברק.

לפי מה שלמדתי בישיבה, מהפס' "לא יהיה כלי גבר על אשה ולא ילבש גבר שמלת אשה כי תועבת ה' אלוהיך כל עושה אלה" בדברים כ"ב 5 לומדים שלנשים אסור ללבוש מכנסיים ולגברים אסור ללבוש שמלות.

רוב הרבנים סוברים שמהפס' יש איסור על כל סוגי המכנסיים. הרב עובדיה סובר שמכנסיים לנשים זה אסור מסיבת צניעות.

לדעתי הסיבה של הרב עובדיה לא מספיק טובה כי יש מכנסי נשים שהם יותר צנועים מחצאיות מסויימות.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

.

נערך היום על-ידי lovecats

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם יצא לך להיות בברוקלין תראי שם שכל הבנות של כל האדמו"רים הולכות עם חצאיות קצרות.

פעם הבנות לא היו הולכות עם חצאיות (ואני לא מדבר על שמלות) ארוכות והן שומרות על המסורת הזאת כמו שהגברים החרדים שומרים על המסורת של ה"מראה השחור". האופנה של בנות ברוקלין החרדיות שונה מאופנת בני ברק.

לפי מה שלמדתי בישיבה, מהפס' "לא יהיה כלי גבר על אשה ולא ילבש גבר שמלת אשה כי תועבת ה' אלוהיך כל עושה אלה" בדברים כ"ב 5 לומדים שלנשים אסור ללבוש מכנסיים ולגברים אסור ללבוש שמלות.

רוב הרבנים סוברים שמהפס' יש איסור על כל סוגי המכנסיים. הרב עובדיה סובר שמכנסיים לנשים זה אסור מסיבת צניעות.

לדעתי הסיבה של הרב עובדיה לא מספיק טובה כי יש מכנסי נשים שהם יותר צנועים מחצאיות מסויימות.

נשמה שלי.

זה לא משנה מה נשות ובנות האדמורי"ם לובשות - חוצמיזה שחסידים הם מודרניים :agree:

לך גם לגאולה בירושלים, ולבני ברק ותראה בנות חרדיות לבושות לא צנוע - כלומר צר וקצר.

זאת בעיית הדור, זה לא אומר שזה מותר.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נשמה שלי.

זה לא משנה מה נשות ובנות האדמורי"ם לובשות - חוצמיזה שחסידים הם מודרניים :agree:

לך גם לגאולה בירושלים, ולבני ברק ותראה בנות חרדיות לבושות לא צנוע - כלומר צר וקצר.

זאת בעיית הדור, זה לא אומר שזה מותר.

מה שניסיתי להסביר זה שדווקא אותן בנות ברוקלין הן אלה ששומרות על המסורת (מהמאה ה19 אם אינני טועה).

בנות ירושלים / בני ברק החרדיות שלובשות חצאיות שמטאטאות את הרחוב - מדובר באופנה חדשה שהחלה בעשרים השנים האחרונות.

אם יש לך תמונות של פעם תבדקי ותראי.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אותנו לימדו שזה לא בגלל איסור "כלי גבר"- אלא רק בגלל צניעות, כי היום יש מכנסי נשים והכלל הזה לא תופס לגבי מכנסיים... ושמותר לשים מכנסיים רחבות במקרים שחייבים, כמו טיולים

יש גם מורות ששמות לפעמים מכנסי אלאדין (מכנסיים כאלה ענקיות נראות כמו חצאית כמו באלאדין, למי שלא מכיר את הזוועה...)

זה כנראה תלוי במוסכמות של הקבוצה שאת שייכת אליה ולא ל"רמה רוחנית", כי מבחינה הלכתית זה לא הכי ברור, בכל מקרה אני תמיד חשבתי שמכנסיים זה צנוע, כל עוד לא מבליט את התחת או דברים אחרים:)

כפי שכתבתי קודם, רוב הרבנים כן טוענים שזה איסור "כלי גבר".

הרב עובדיה אמר שלא כי היום יש מכנסיים המיועדים לנשים, מה שכן הוא אסר מכנסי נשים מטעמי צניעות, אך נשאלת השאלה האם מכנסי נשים פחות צנוע מחצאית? לדעתי לרוב לא.

ואלאדין לא רק שזה מכוער טילים, רוב הרבנים אוסרים.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד והאמונה הפנימית שלו,

אי אפשר לשפוט אמונה לפי הלבוש.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מאמיי אני מכירהה דתיותת שמתלבשות מחשופים שורט מה שאתה לא רוצהה :)

זה לא אומר כלוםםםםםםםם :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

באתי להקשות! יש מישהי מהשכבה שלי שהחליטה שהיהדות זה מגניב והיא דתייה פתאום. ועכשיו היא הולכת עם חצאיות וחולצות מכסות מאד. ואני הולכת כמו שבא לי, לא חשוף אבל מכנסיים וכאלה. היא גם מקשיבה לשיעורים של רבנים באינטרנט. ומהצד השני, אני התפללתי הרבה יותר בחיי ממנה (אני מתערבת שהיא בכלל לא יודעת איך נראה בפנים של סידור), אני מקיימת כל מיני דברים (הפרשת חלה, הדלקת נרות...) ואני בקיאה בהרבה ממנה במקורות. מצד שני אני לא טורחת להסתכל על סרטונים של רבנים, כל מה שאני לומדת זה מרבנים/ רבות רפורמים/ות קונסרבטיביים/ות, פשוט כי הם נמצאים בסביבתי בצורה יום יומית.

אז מי יותר דתייה משתינו?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

באתי להקשות! יש מישהי מהשכבה שלי שהחליטה שהיהדות זה מגניב והיא דתייה פתאום. ועכשיו היא הולכת עם חצאיות וחולצות מכסות מאד. ואני הולכת כמו שבא לי, לא חשוף אבל מכנסיים וכאלה. היא גם מקשיבה לשיעורים של רבנים באינטרנט. ומהצד השני, אני התפללתי הרבה יותר בחיי ממנה (אני מתערבת שהיא בכלל לא יודעת איך נראה בפנים של סידור), אני מקיימת כל מיני דברים (הפרשת חלה, הדלקת נרות...) ואני בקיאה בהרבה ממנה במקורות. מצד שני אני לא טורחת להסתכל על סרטונים של רבנים, כל מה שאני לומדת זה מרבנים/ רבות רפורמים/ות קונסרבטיביים/ות, פשוט כי הם נמצאים בסביבתי בצורה יום יומית.

אז מי יותר דתייה משתינו?

אני לא חושבת שיש דבר כזה דתי יותר ודתי פחות..

כל אחד לוקח את מה שהוא מתחבר אליו, וכל מאמץ הוא מבורך בהשוואה שלך אל עצמך ולא בהשווא שלך לאחרים..

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושבת שיש דבר כזה דתי יותר ודתי פחות..

כל אחד לוקח את מה שהוא מתחבר אליו, וכל מאמץ הוא מבורך בהשוואה שלך אל עצמך ולא בהשווא שלך לאחרים..

תשובה כל כך נכונה (:

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

האיסור שאישה תלבש מכנסיים הוא לא מטעמי צניעות, זה עניין של ״לא תלבש אישה מלבושי גבר״ ככתוב בתורה.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

האיסור שאישה תלבש מכנסיים הוא לא מטעמי צניעות, זה עניין של ״לא תלבש אישה מלבושי גבר״ ככתוב בתורה.

לא מדויק, זה נובע גם משם וגם מזה שכביכול מכנסים יותר מראות את צורת הגוף.

ואני חושבת, שזה פשוט נורא להניח את האחריות ל"חטאם" של הגברים הסטרייטים על גביהן (ומותניהן ורגליהן) של הנשים.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדויק, זה נובע גם משם וגם מזה שכביכול מכנסים יותר מראות את צורת הגוף.

ואני חושבת, שזה פשוט נורא להניח את האחריות ל"חטאם" של הגברים הסטרייטים על גביהן (ומותניהן ורגליהן) של הנשים.

האמת היא שלא, ישנם ביליון ושתיים מנהגים אחרים שאמורים להוריד את משיכותה של האישה, ללא שום מקור ברור, אבל בזה אני בטוח, מכנסיים - לא ילבש, את חייבת להודות שחצאית זה לא הדבר הכי צנוע, תמיד יש את האופציה שכשמתיישבים תנועה אחת לא נכונה וזה נותן לקהל הרחב תמונת נוף פנורמית של כל ״איזור הסכנה״

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
ב-5/12/2011 בשעה 12:34 Niki_ אמר/ה:

ובכלל, מעניין אותי לדעת אם זה קורה לעירוניסטיות

כן.

אני לומדת באולפנה רגילה (לא דוסית במיוחד וגם לא לכיוון השני) ויש אצלנו בנות שהולכות עם מכנסיים (לא בלימודים).

אבל אצלנו, מסתכלים על מי שהולכת עם מכנסיים כאילו היא "פחות דתיה". יותר נכון, כאילו היא לא דתיה.

אני באופן אישי לא חושבת שיש איזו בעיה בצניעות של מכנסיים (אולי עם טייץ או מכנס ממש צמוד, אבל עם רוב הגזרות אין בעיה בעיניי), ואני מתכננת ללכת בעצמי עם מכנסיים כשאסיים יב. 

זה מעצבן אותי, אבל כן, לבוש זה דבר שמגדיר. ואם את הולכת עם חצאית, אוטומטית יודעים שאת דתיה. וכשאת הולכת עם מכנסיים, לא חושבים שאת דתיה. ומסתכלים עלייך קצת עקום, לפחות בחברה הדתית. חלק מהחברות שלי מרימות גבה על זה שאני רוצה ללכת עם מכנסיים. 

אבל, באמת.

מכנסיים זה נוח יותר.

(ואגב, לא בכל מקום זה ככה. יש לי קרובי משפחה עירוניים שגרים בשכונה שנחשבת דתיה, והבנות שם הולכות עם מכנסיים)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.