מעבר לתוכן
Mic

פאנסקסואליות?

Recommended Posts

אבל רגע..חלק מפאנסקסואליות זה לא גם אנשים שנמשכים לא בהכרח למראה של האדם ?שכמובן בתוך זה גם יכולות להכנס ההגדרות השונות אבל גם הקטע שמסתכלים קודם על האופי ולא בהרכח נמשכים אל הבן אדם ורק אחרי שהרגשות מתחילים כך גם המשיכה למראה.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אבל רגע..חלק מפאנסקסואליות זה לא גם אנשים שנמשכים לא בהכרח למראה של האדם ?שכמובן בתוך זה גם יכולות להכנס ההגדרות השונות אבל גם הקטע שמסתכלים קודם על האופי ולא בהרכח נמשכים אל הבן אדם ורק אחרי שהרגשות מתחילים כך גם המשיכה למראה.

הכוונה היא בד"כ (או לפחות אני אישית לא שמעתי על פאנסקסואל\ית שמגדיר\ה את זה כך) לא שלא נמשכים בכלל או בנוסף גם למראה של הבן אדם, אלא שפשוט נמשכים לאופי של האדם עצמו ולא למין\מגדר שלו\ה.

מה שאת מתארת זו פחות או יותר ההגדרה הראשונה שכתבתי-

"1. א\נשים שמתאהבים באדם בגלל מי שהוא\היא ולא בגלל המגדר שלו\ה. כלומר, לא איכפת להם אם האדם זכר, נקבה, אינטרסקס, או אם הוא גבר\אישה\ג'נדרקוויר\טרנס\טרנסית וכן הלאה. איכפת להם רק האופי ואין להם שום העדפות מסויימות למין או מגדר מסויימים."

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שיואו בויקיפדיה לא הבנתי כוכלכך תודה על ההסבר :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה רבה D:

לפי הניסיון שלי....אני שילוב של שתי ההגדרות שנתת..XDD

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי סוף סוף הבנתי!! חח לפני זה התבלבלתי

אז כן.. בנתיים אני עדיין בי חחח

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אפשר להגיד שאני סולד ממערכות יחסים או קרבה סקסואלית מטרנסים\טרנסיות.
אבל פאן דובק בקבלה של כל בנאדם. אז אני לא פאן? אני דו? בכלל אני לא יודע איך אפשר לכלול טרנסים בהגדרה של זהות מינית?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
[quote name='לאבאלו' date='18 יולי 2012 - 02:30' timestamp='1342567843' post='2758012']
אפשר להגיד שאני סולד ממערכות יחסים או קרבה סקסואלית מטרנסים\טרנסיות.
אבל פאן דובק בקבלה של כל בנאדם. אז אני לא פאן? אני דו? בכלל אני לא יודע איך אפשר לכלול טרנסים בהגדרה של זהות מינית?
[/quote]

למה שלא יהיה אפשר לכלול טרנסג׳נדרס בהגדרות מיניות?
ואם יורשה לי לשאול למה אתה סולד ממערכות עם טרנסג׳דרס?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אפשר להיות גם בי-סקסואל וגם פאנקסקסואל? ועל הדרך גם הומו או לסבית?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
למה אין פורום לפאנקסקסואלים?

את מצד אחד אומרת שזו הגדרה ומשיכה ונטייה שלמה ומשל עצמה.

ומצד שני לא נותנים לזה ביטוי והגדרה עצמית. זה תחת הביסקסואלים.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פאנסקסואל זו הגדרה של נטייה מינית,לכן-לא,אי אפשר להיות פאנסקסואל וגם הומו,
כמו שאי אפשר להיות גם הומו וגם סטרייט.

והפורום הוא למעשה לביסקסואלים ופאנסקסואלים כאחת.
כן,זו נטייה מינית בפני עצמה,אבל הביסקסואליות מכניסה אותה תחת כנפה.

גם ארגון "פאנורמה",ארגון הבי והפאן,הביסקסואלים והפאנסקסואלים מתאחדים. נערך היום על-ידי Good Enough

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אז צכתבו בכותרת ביסקס ופאנקסקס.

ואני חושבתשאני עונה לשתי ההגדרות - גם אוהבת א/נשים וגם אוהבת אנשים ונשים. הבנת?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
[quote name='א!שר' date='05 פברואר 2013 - 11:51' timestamp='1360057914' post='2849899']
אז צכתבו בכותרת ביסקס ופאנקסקס.

ואני חושבתשאני עונה לשתי ההגדרות - גם אוהבת א/נשים וגם אוהבת אנשים ונשים. הבנת?
[/quote]

כתוב בתיאור נשמה:-)

ולא הבנתי למה פאנסקסואליות לא מספיקה עבורך.
הרי הנטייה "מכסה" משיכה לאנשים,נשים ומה שביניהם.
לא הבנתי את ההסבר.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אז אני פאנקית ולא ביסקסית.

בסדר הכל טוב (:

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פעם הוגדרתי פאן-סקסואלית (אני בת מעבר לאורי ש. וכוליז..)
עכשיו, אני מוגדר טרנסג'נדר הומו-
עכשיו השאלה שלי כזאת:
האם אני צריך להוסיף גם את ההגדרה הקודמת?(כאילו כי יש סיכוי.. שאוהב בנות בתור בחורה, שוב לא?!)או שזה מיותר?
שלכם אוריXD (וסליחה אם אני לא מתאים לפה..)XD
טנקס על הכל אורי נערך היום על-ידי מנטהפופ

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
[quote name='Good Enough' date='05 פברואר 2013 - 12:08' timestamp='1360058895' post='2849908']
כתוב בתיאור נשמה:-)

ולא הבנתי למה פאנסקסואליות לא מספיקה עבורך.
הרי הנטייה "מכסה" משיכה לאנשים,נשים ומה שביניהם.
לא הבנתי את ההסבר.
[/quote]

עזבי אני הבנתי שהכל חרטות חנטרישיות. אני סטרייטית, ופה לא מהסיבות הנכונות.
אני סתם עובדת על עצמי שאני בקטע, אני בכלל לא חלק מהקהילה >< נערך היום על-ידי א!שר

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
[quote name='מיכ' date='27 מרץ 2011 - 12:35' timestamp='1301218503' post='2497937']
לאחר שבמהלך החודשים האחרונים צצו שאלות כמו "מה הההבדל בין ביסקסואליות ופאנסקסואליות?" או "למה צריך את ההגדרה הזו בכלל?"- החלטתי ליצור שרשור אחד דביק שיסביר פעם אחת ולתמיד מה זה פאנסקסואליות ויענה על השאלות הנפוצות בנוגע אליה.
[i]* השרשור הזה נכתב מידע אישי שלי. אם אתן מרגישים שיש בו משהו לא מדוייק או לא נכון, תגיבו- אשמח לשמוע ולתקן בהתאם.
* אם יש לכם שאלה נוספת או שאלה שאתם חושבות שצריכה להופיע בשאלות הנפוצות (בנוגע לפאנסקסואליות), הגיבו ואשמח להוסיף אותה.[/i]

[b]אז מה זה בעצם פאנסקסואליות? [/b]
לפאנסקסואליות יש 2 הגדרות נפוצות:
1. א\נשים שמתאהבים באדם בגלל מי שהוא\היא ולא בגלל המגדר שלו\ה. כלומר, לא איכפת להם אם האדם זכר, נקבה, אינטרסקס, או אם הוא גבר\אישה\ג'נדרקוויר\טרנס\טרנסית וכן הלאה. איכפת להם רק האופי ואין להם שום העדפות מסויימות למין או מגדר מסויימים.
2. א\נשים שבדומה לביסקסואלים נמשכים לכל סוגי הא\נשים (אם כי כן יכולה להיות להם העדפה מסויימת - וכאן ההבדל העיקרי מההגדרה הראשונה). כלומר הם כן נמשכים לג'נדרקווירים\ביג'נדרז וכן הלאה, אבל יכולים להעדיף למשל גברים על פני נשים.

[b][i]פאנסקסואליות זו הגדרה שנוצרה בשביל להרחיב את המושג ביסקסואליות[/i][/b] בכדי לכלול עוד א\נשים שהמגדר שלהם הוא לא "גבר" או "אישה", ובזאת להכיר בכך שישנם יותר מ2 מגדרים. שהרי המושג בי-סקסואליות (בי=כפול, שניים) מתייחס לאהבה לשני מגדרים, ואילו פאנ-סקסואליות (פאנ=הכל), מתייחס לאהבה לכולם.

[b]אז זה אומר שביסקסואלים לא נמשכים לטרנסים\ות?[/b]
זה לא אומר שאין ביסקסואלים שנמשכים לטרנסג'נדרים\ות, ג'נדרקווירים, אינטרסקס, קרוסדרסרים\דראג קינגס\קווינס וכן הלאה. זה פשוט אומר ש:
א, זה לא מושג מוכר מספיק עדיין, כך שלא כולם מודעים אליו ולסיבה שלשמה הוא נוצר (כאמור בשביל לכלול א\נשים עם הגדרה מגדרית שונה).. או שהם מודעים אליו אבל בוחרים לא להגדיר את עצמם ככה כי הרבה א\נשים (בקהילה ומחוץ לה) עדיין לא יודעים מה זה אומר. ככה שזה לא אומר שביסקסואלים לא ימשכו לטרנסג'נדרים\ות, ואפילו להפך- הסבירות שהם ימשכו די גבוהה.
וב, כן, יש גם א\נשים שנמשכים רק לגברים ונשים סיסג'נדרים\ות. הם עדיין מגדירים עצמם ביסקסואלים למרות שהם מודעים למושג, וזה גם בסדר :)

[b]המושג הזה גורם לי בתור טרנסג'נדר\ית להרגיש כאילו לא מסתכלים עלי כגבר\אישה.[/b]
הצורך בהגדרה של פאנסקסואליות לא נובעת מתוך זה שרואים בטרנסג'נדרים כ"מגדר שלישי". טרנסג'נדרים הם גברים לכל דבר וטרנסג'נדריות הן נשים לכל דבר.
מה שכן, ההגדרה הזו באה לכבד א\נשים כאלו ש[i]כן[/i] רואים את עצמן כמגדר שלישי, או שלא מזדהים לחלוטין עם ההגדרות של "גבר" ו"אישה" או אפילו "זכר" ו"נקבה", כמו למשל ג'נדרקווירים, ביג'נדרז, אינטרסקס, ואפילו קרוסדרסרים\דראג קווינס\קינגז מסויימים שיצא לי לשמוע עליהם שלא מחשיבים את עצמם ממש כגברים או נשים.
ההגדרה של פאנסקסואליות לא באה לזלזל בקהילה הטרנסית או להדיר טרנסג'נדרים\ות אל "מגדר שלישי", אלא להפך.. היא באה בשביל לכבד את העובדה שאין רק שני מגדרים בעולם ושיש אנשים שנופלים מחוץ לשני המגדרים המוכרים יותר ("גבר" ו"אישה").

[b]ג'נדרקוויר? סיסג'נדרים? טרנסג'נדרים\ות? רגע... מה?[/b]
אם לא הבנת מושג מסויים מהמושגים שרשומים בשרשור הזה, אל דאגה.
את\ה מוזמנ\ת לקפוץ לשרשור מושגים בפורום טרנס ומגדר, ואני בטוחה שההגדרות שם יעזרו :)
http://igy.org.il/communities/topic/30427-%D7%90%D7%96-%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-%D7%98%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%A1%D7%92%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%9B%D7%9C-%D7%94%D7%94%D7%92%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9B%D7%90%D7%9F/
[i]
ההגדרה לפאנסקסואליות בוויקיפדיה-[/i]
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%90%D7%A0%D7%A1%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA
[/quote]
קודם כל, תודה! הסבר ממוקד, הכי ברור שמצאתי...
דבר שני. פאנקסקסואל זה משיכה רומנטית, אז אני יכול לומר שאני הומו-פאנקסקסואל, במידה ואני נמשך מינית לזכרים ורגשית לשני המגדרים?
תודה (:

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פאנסקסואליות היא נטייה מינית. אבל על אותו עקרון יכולה להיות פאנרומנטיות, שהיא נטייה רומנטית. אז כן, אתה יכול להיות הומוסקסואל פאנרומנטי, כמוני :)
למען האמת, כל שילוב של נטייה מינית ורומנטית שתעלה בדעתך הוא אפשרי ולגיטימי. יש אנשים שאפילו מוסיפים עוד סעיפים, כגון משיכה אסתטית, סנסואלית (מגע) ועוד D:

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח

בשימוש פרטי, אני משתמש בפאנסקסואליות לתיאור אנשים שנמשכים לאנשים בלי קשר למגדר ומין; ואני משתמש בהגדרה השניה לסוג של פוליסקסואליות (פוליסקסואליות לא מחוייבת להיות לכל המגדרים אך זה לא אומר שאין זה אפשרי).

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח

ישנו אי דיוק קטן בהגדרה הראשונה, אנשים שלא נמשכים באופן מגדרי לא נמשכים רק בגלל אופי אלא הם יכולים להמשך בכל אופן שאינו מפריד בין גברים לנשים. משמע הם ימשכו לאדם בלי קשר לאיברי המין או לההגדרה המגדרית שלו, אם פאן נמשך.ת לא.נשים נאים/ות (handsome) הי/וא ת.ימשך מבלי קשר לאם זה גבר או אישה, ולא תעדיף את האדם יותר שרירי אם הוא הוא היה במין כזה או אחר. 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי להודות לך כי עכשיו אני יודע מה ההגדרה שלי תודה על ההסבר 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם א.נשים שנמשכים ליותר משני מגדרים, אבל לא לכולם, הם.ן נקראיםות פוליסקסואליםות

נערך היום על-ידי 6AlexFierro

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

טוען...