מעבר לתוכן
  • הכרזות מערכת

• OrenD

השתתפו בפעילות איגי דרך הטלפון שלכם!   10/03/18

פרוייקט סיגי יוצא לדרך ואנחנו מחפשים חניכות וחניכים שישתתפו בקבוצה הראשונה! מה זה? כמו הקבוצות החברתיות של איגי ברחבי הארץ (איגי נתניה, איגי חיפה וכו') רק באינטרנט! אז זה כמו הפורומים? לא. זה מפגש און-ליין דרך אפליקציה בטלפון או במחשב. מתחברים עם מצלמות ומעבירים פעילות כיפית ביחד! מה נעשה שם? נעבור פעילויות בנושאים להט"בים, כמו שאר הקבוצות של איגי, רק באופן שמותאם לקבוצה באינטרנט. למי זה טוב? למי שרוצה להשתתף בפעילות של איגי ולהכיר את העולם הלהט"בי, אבל לא יכול/ה להשתתף באחת מהקבוצות מכל סיבה שהיא. אז סתם כל אחת יכולה להצטרף? רק מי שרוצה ולאחר שיחה עם המדריך. אין כניסה ל"זרים" והקבוצה לא פתוחה לכל אחד. חייבים מצלמה? כן... זה חלק מהרעיון. אנחנו רוצים ליצור קבוצה. בלי מצלמה זה כמו לשבת בקבוצה של איגי עם מסיכה על הראש... אבל אני בארון... זה דיסקרטי? דיסקרטי מאוד, כמו שאר הפעילות של איגי. חוצמזה, הסיכוי שתפגשו מישהו מוכר לכם בקבוצה כזו (שיש בה חבר'ה מכל הארץ) הוא ממש נמוך. אז איפה נרשמים?? אצלי! כרגע אני מגבש את הקבוצה ובודק מי מעוניין/ת להשתתף. דברו איתי בפרטי!   אורן
    • Harrys

מנהלת הגאווה! - בואו להשפיע ולהחליט באיזה אופן נצעד השנה   02/04/18

מתכוננות ביחד למצעדי הגאווה חניכות - מדריכות - רכזות בואו להשפיע ולהחליט באיזה אופן נצעד השנה. 2.04 - יום שני בין השעות 12:00-14:00 10.04 - יום שלישי בין השעות 20:00-21:30 2.05 - יום רעי בין השעות 18:30-20:30
    • Harrys

תהליך הרשמה חדשה לפורומים! :-)   10/04/18

היי לכולם! שימו לב, אפשר שוב להירשם לפורומים! מה השתנה? לאחר שנרשמים, מקבלים לינק אימות למייל.
    • Harrys

שימו לב! אירועי יום ההבנה   16/04/18

ארועי יום ההבנ״ה פותחים את חודש הגאווה בכל הארץ- והם ארועי נוער עבור נוער. רכזות הפעילות והגרעיו בונים ומתכננות אותו 
      וכמובן נשמח לעזרה ולהגעה באותו יום
      חיפה: ביהס עאוני ה
      תל אביב: גן מאיר
      ב״ש: נעדכן בהמשך https://www.facebook.com/events/164395704384137
    • Harrys

זה קורה! מפגש הפורומים הגדול של המאה!   22/04/18

מתי?! ב-24.05 בשעה 16:00 איפה? בגן מאיר יהיה נשנושים הכרויות עם החניכים והמדריכים והרבה כיף :-) בואו בהמוניכןם!
:P

איך אפשר למנוע שריר תפוס, מה עושים כשיש לך שריר תפוס?

Recommended Posts

טוב, אז בזמן האחרון שמתי לב שהשרירים נתפסים לי כל הזמן.

זה קרה פעם שנייה ברציפות באימון שחייה בבריכה. היו לי כאבי תופת מטורפים ברגל השמאלית (בחלק של בין הברך לכף רגל).

הייתה תחושה כאילו זה נקרע לי. אלא היו כאבים מטורפים...

המאמן סגר מהר את הדלתות הקרובות (בריכה סגורה בשעות ערב) הרים לי את הרגל והשעין אותה לכיוון שלי. (רגל ישרה שזזה לכיוון הפנים).

בבית לפני השינה אבא שלי עזר לי לעשות את התרגיל שהמאמן עשה לי ושמתי את המשחה "ארניקה" ויש הקלה.

(מבחינה גופנית: עודף משקל, אך אני עוסק בשחייה ארבע שנים. מעולם לא קרה לי דבר כזה בעבר. יחסית למבנה הגוף אני עובד באינטנסיביות בבריכה ויחסית לשחיינים בעלי מבנה גוף שרירי שמתאמנים בערך אותה כמות זמן כמוני אני לא איטי מהם.

מבחינת פעילות: פעם בשבוע. אבל בגלל סיבות אישיות היה פעם בשבועיים. עד עכשיו היו שלושה אימונים השנה. ומעכשיו זה יהיה כרגיל פעם בשבוע, אני מקווה).

חשוב להגיד שזה קרה באותו מקום פעמיים.

אז הינה השאלות:

1. מה עושים בשביל שלא ייתפסו שרירים. איזה תרגילים?

2. מה לעשות במקרה ונתפס שריר? איזה משחות מומלצות? תרופות סבתא גם יתקבלו בברכה...

היום נגיד בגלל השריר התפוס לא יכולתי ללכת לבצפר כי היה לי קושי ללכת, ואני ממש לא רוצה שזה לא יקרה שוב.

גם כי זה כואב, וגם כי אני מפסיד לימודים וזה...

נערך היום על-ידי The Painkiller

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מתיחות לפני ואחרי ואם אתה רואה שאתה לא מיתאמץ הרבה זמן אל תחזור כאילו לא קרה כלום, זה תהליך לחזור לכושר גופני כשאתה לא היתאמנת תקופה מסויימת אתה לא יכול לצפות לחזור בשיא... לאט לאט ותנסה גם להיתאמן לא רק באימוני שחיה אלא בימים אחרים, פעם בשבוע לא מספיק לכלום...

נערך היום על-ידי מייט

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

האמת זה קורה לי הרבה פעמים בלילה, אני מתעוררת עם כאבי תופת ברגל ומתפתלת מכאבים. מה שהמאמן שלך עשה זה הדבר הנכון לעשות ואם עושים את זה מהר מספיק בכלל לא מרגישים שהשריר נתפס.

תרופת סבתא נהדרת לשרירים תפוסים: לך למקלחת, ועם הטוש תעשה דבר כזה: כוון את המים להכי קר שאתה מסוגל לסבול ושטוף איתם את האיזור, ואז להכי חם שאתה מסוגל לסבול, ושוב להכי קר ושוב הכי חם. זה עובד כמו קסם.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תרופת הפלא שלי לשרירים תפוסים זה בנגיי,אבל אני לא מצליחה למצוא כבר את האדום.עצוב):

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה דבר שקורה לעיתים.. היו לי תקופות שזה קרה יותר עכשיו פחות (בעיקר שהייתי שוחה בבריכה בקיץ נגיד.. )

בכל מקרה, מה שהייתי עושה זה מנסה "לחמם" את השריר וליישר את הרגל (האינסטינקט הראשוני הוא לקפל אבל זה רק תופס עוד יותר.. תנסה לישר אותה לאט לאט וזה יישתחרר ;) אם זה ממשיך.. לך לרופא ..

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי זה היה קורה פעם וגם אני מתאמן, המאמנת אמרה לי שזה בגלל חוסר קלציום וקניתי תוספי מזון ואיכשהו זה עבר בסוף (עכשיו אני בלי התוספות קלציום)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אה ואם אתה רק התחלת להתאמן (פחות מ4-6 חודשי אימונים) תנסה לאמן את שריר התאומים אולי זה פשוט כי הוא חלש אצלך

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

האמת זה קורה לי הרבה פעמים בלילה, אני מתעוררת עם כאבי תופת ברגל ומתפתלת מכאבים. מה שהמאמן שלך עשה זה הדבר הנכון לעשות ואם עושים את זה מהר מספיק בכלל לא מרגישים שהשריר נתפס.

תרופת סבתא נהדרת לשרירים תפוסים: לך למקלחת, ועם הטוש תעשה דבר כזה: כוון את המים להכי קר שאתה מסוגל לסבול ושטוף איתם את האיזור, ואז להכי חם שאתה מסוגל לסבול, ושוב להכי קר ושוב הכי חם. זה עובד כמו קסם.

שיטה רוסית שמעולם לא הבנתי...

אבל איך היא בדיוק עוזרת? זה נשמע לי ממש מוזר...

תרופת הפלא שלי לשרירים תפוסים זה בנגיי,אבל אני לא מצליחה למצוא כבר את האדום.עצוב):

חחחחח

זה דבר שקורה לעיתים.. היו לי תקופות שזה קרה יותר עכשיו פחות (בעיקר שהייתי שוחה בבריכה בקיץ נגיד.. )

בכל מקרה, מה שהייתי עושה זה מנסה "לחמם" את השריר וליישר את הרגל (האינסטינקט הראשוני הוא לקפל אבל זה רק תופס עוד יותר.. תנסה לישר אותה לאט לאט וזה יישתחרר ;) אם זה ממשיך.. לך לרופא ..

הממ.. זה בערך מה שהמאמן עשה...

אה ואם אתה רק התחלת להתאמן (פחות מ4-6 חודשי אימונים) תנסה לאמן את שריר התאומים אולי זה פשוט כי הוא חלש אצלך

השאלה שלי הייתה איך...

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי הייתה איך...

ריצות, ספרינטים ואם יש לך מנוי לחד"כ אז יש שם כל מיני מכונות שעובדות על השריר הזה

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ריצות, ספרינטים ואם יש לך מנוי לחד"כ אז יש שם כל מיני מכונות שעובדות על השריר הזה

ממש לא!

זו הפעילות שבדיוק גורמת לזה לקרות.

אני שאלתי על תרגילי מתיחות...

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא!

זו הפעילות שבדיוק גורמת לזה לקרות.

אני שאלתי על תרגילי מתיחות...

היא גורמת לזה לקרות אם השריר לא מאומן...אם תאמן אותו בסוף הוא לא יתפס לך מן הסתם

מה אתה חושב שאם תעשה מתיחות וכל מיני הרפיות זה אולי ימנע לטווח קצר אבל כשתשחה או משהו זה שוב יתפס לך

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שרירים שלא רגילים למאמץ נתפסים, אפילו אם התמתחת לפני/אחרי האימון. חשוב שלא להתחיל ישר באימון קשה אלא להכנס לזה בהדרגה. יכול להיות שהשרירים עדיין יתפסו אבל פחות, ובסופו של דבר הם לא.

מה שכן, אם אני מגיע לאימון כשהשרירים שלך עדיין תפוסים מהאימון הקודם - אל תתאמן.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היא גורמת לזה לקרות אם השריר לא מאומן...אם תאמן אותו בסוף הוא לא יתפס לך מן הסתם

מה אתה חושב שאם תעשה מתיחות וכל מיני הרפיות זה אולי ימנע לטווח קצר אבל כשתשחה או משהו זה שוב יתפס לך

עדיין, ריצות זה לא התשובה במצב הבריאותי שלי.. (בעיות עור ברגל).

המתיחות יוכלו לחמם את השריר לפני האימון ולמנוע ממנו להיתפס. אחרי זה כשאני יכנס לכושר כבר זה לא יתפס לי במלא ואוכל להשקיע במתיחות פחות זמן, אבל מתיחות תמיד חשוב לעשות...

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מתאמנת ואני עושה מתיחות תמיד לפני ואחרי אימון, והשרירים לא נתפסים לי. אבל הייתה תקופה שבלילות הייתי מתעוררת מכאבים ממש ממש ממש חזקים ולא ברורים בשריר של השוק. הייתי מחזיקה את עצמי שלא לצעוק מרוב כאבים כדי לא להעיר את הבית חח. לא היה לי פתרון לזה וזה פשוט עבר. אבל הייתי שמחה גם לדעת ממה זה יכול להגרם.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יש תופעה כזאת של הכווצות של שרירי או גיד שנמשכת לרוב מספר שניות וחולפת מעצמה או על ידי מתיחה של השריר בזמן הכיווץ, זה באמת מאוד כואב ומופיע הרבה פעמים בלילה. לא בדיוק יודעים למה זה נגרם וזה יכול להיות עקב קור, מאמץ מוגבר קודם ובחלק מהמקרים בגלל חסר של סידן או מגנזיום

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני שאלתי איזה תרגילים לעשות לפני פעילות גופנית ואחרי בשביל למנוע את זה.. בסדר, לא משנה כבר אני אסתדר איכשהו :S

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח

לעשות מתיחות למקום שתפוס ויעבור אחרי יום יומיים

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.