Jump to content
Sign in to follow this  
Guest אנוכי :)

שאלה על איידס

Recommended Posts

קראתי פה כמה נושאים שקשורים לאיידס ואני ממש התבלבלתי.

אני יודע שקיום יחסי מין לא מוגנים בלי קונדום יכול לגרום גם להתפרצות איידס בגלל עניין החדירה וכאלה.

אבל פה כמה אנשים אמרו שאם שני האנשים אינם נגועים באיידס אז המחלה לא יכולה להתפרץ אצלם.

הרי באתר של הוועד למלחמה באיידס אומרים שהאפשרות להדבק באיידס הוא עקב קיום יחסי מין ללא קונדום.

אז מה יותר אמין?

אני כגבר, עושה תמיד סקס מוגן עם קונדום כי אני לא מעוניין ולא רוצה אפילו סיכוי קטן להדבקות במחלה. נכון אני מודה פעם אחת שכבתי בלי קונדום אבל זה דבר שהיה ולא יחזור עליו לעולם.

תענו לי בבקשה :)

אם לשניהם אין איידס אז אי אפשר להדבק, אבל אתה לא תבדוק כל פעם וכל אחד וחוץ מזה, יש עוד מחלות מין.

תמיד כדאי :)

אלא אם כן זאת מערכת יחסית רצינית והוא הראה לך שהוא לא נשא(יש בדיקות).

כעקרון אם לשני בני הזוג אין איידס, אין דרך להדבק. מחלה בכל מקרה לא מופיע יש מאין.

מה שכן, בגלל שאיידס היא מחלה שבה אנשים יכולים להיות נשאים ולא לדעת, או אפילו חולים שהתרפצות המחלה לוקחת אצלם הרבה זמן (יכולה לקחת עד חצי שנה)- תמיד עדיף ליהיות זהירים. בנוסף כמו שאמרו מעלי, יש מחלות מין נוספות חוץ מאיידס.

הפרסומים נגד איידס תמיד מזהירים שהאפשרות להדבק באיידס היא עקב קיום יחסי מין ללא קונדום- כי עם קונדום אי אפשר להדבק באיידס (אלא אם כן הוא נקרע וכו', אבל אלה סיכויים קטנים בהרבה).

בקיצור, צריך להשתמש בקונדום כי זו הדרך הכי יעילה להיות זהיר. אתה הרי לא תתחיל לבדוק כל בן אדם, ועדיף לא לסמוך על מילה של אנשים.

כמובן שאם אתה נמצא במערכת יחסים עם מישהו לטווח ארוך (שאתה האדם היחיד שהוא שכב איתו בחצי שנה האחרונה ולהפך), ושניכם נבדקתם ואתם לא נשאים- לא צריכה להיות לכם בעיה גם לא להשתמש בקונדום.

בכל מקרה כל הכבוד לך שאתה טורח לברר את העניין. מקווה שעכשיו הבנת. :)

הפעם שעשיתי בלי קונדום הייתה בערך באוקטובר-נובמבר בערך אחריי שנה בערך שהייתי עם חבר שלי...

זה אומר שאם עד עכשיו לא הופיעו אצלי תסמינים (ושכבנו עוד אחריי זה רק עם קונדום) ועכישו אם אני יוצא עם מישהו אחר, לחכות 3 חודשים לראות שהכל בסדר איתו ולראות שהוא לא מזיים מהצד ואם זה בטוח מצידו אז לקיים בלי קונדום?

Guest אנוכי:)

הפעם שעשיתי בלי קונדום הייתה בערך באוקטובר-נובמבר בערך אחריי שנה בערך שהייתי עם חבר שלי...

זה אומר שאם עד עכשיו לא הופיעו אצלי תסמינים (ושכבנו עוד אחריי זה רק עם קונדום) ועכישו אם אני יוצא עם מישהו אחר, לחכות 3 חודשים לראות שהכל בסדר איתו ולראות שהוא לא מזיים מהצד ואם זה בטוח מצידו אז לקיים בלי קונדום?

מזיין*

זה שלא הופיעו תסמינים לא בהכרח אומר משהו.

התסמינים מופיעים אצל אדם חולה עד חצי שנה לאחר קיום יחסי המין בהם הוא נדבק, אבל אצל נשא זה יכול לקחת גם יותר זמן ואפילו שנים לפני שיופיעו תסמינים- אם בכלל.. ועדיין כשהוא מדביק מישהו, אצל האדם הזה המחלה יכולה להתפרץ.

ככה שהדרך היחידה ליהיות בטוח הוא לעשות בדיקה.

אם יש לך בן זוג קבוע עכשיו, אני ממליצה שתחכה את השלושה חודשים האלה ואז תלכו ביחד להבדק. אם באמת הכל בסדר אצל שניכם, אתם יכולים כעקרון להתחיל לקיים יחסי מין ללא קונדום.

כמובן שגם זה רק אם אתם באמת מחוייבים אחד לשני וסומכים אחד על השני. תמיד תקח בחשבון שאתה שם את החיים שלך בזה שאתה בוטח שהוא לא יבגוד בך. אז השאלה היא עד כמה זה מפריע לך לקיים יחסי מין עם קונדום..

בכל מקרה זו בחירה שלך, ועדיף לא לסמוך על המילה שלו ועל חישוב פשוט של שישה חודשים, ובכל מקרה ללכת להבדק.

אאל"ט הבדיקה לא יקרה, מדובר בבדיקת דם רגילה. ומידי פעם יש גם אירועים מסויימים בהם נותנים בדיקות איידס בחינם (כמו למשל יום האיידס הבינלאומי וכו').. אם אתם באמת מעוניינים להבדק תחפש בגוגל או תפנה לקופת החולים שלך, אני בטוחה שהם יוכלו לתת לך את כל הפרטים המדוייקים. :)

וירוס ה HIV שגורם לאיידס יכול לעבור רק מאדם שנושא את הוירוס לאדם אחר

שימוש בקונדום בזמן חדירות מונע את ההדבקות בוירוס !!!

לא ניתן לסמוך על סימנים, רק בדיקת דם יכולה להוכיח שאדם לא נושא את הוירוס-שום דבר אחר לא מוכיח את זה, גם לא שבועה על ספר התורה....

אם אתה בזוגיות, אתם מעל שלושה חודשים יחד , אף אחד לא מקיים יחסי מין עם אחרים , תבדקו ואם הבדיקה תקינה ניתן לקיים יחסי מין ללא קונדום - אבל שוב, חשוב לזכור שזה בתנאי שאף אחד ממכם לא מקיים יחסי מין עם אחרים.

תהנה

Guest אנוכי (:

וירוס ה HIV שגורם לאיידס יכול לעבור רק מאדם שנושא את הוירוס לאדם אחר

שימוש בקונדום בזמן חדירות מונע את ההדבקות בוירוס !!!

לא ניתן לסמוך על סימנים, רק בדיקת דם יכולה להוכיח שאדם לא נושא את הוירוס-שום דבר אחר לא מוכיח את זה, גם לא שבועה על ספר התורה....

אם אתה בזוגיות, אתם מעל שלושה חודשים יחד , אף אחד לא מקיים יחסי מין עם אחרים , תבדקו ואם הבדיקה תקינה ניתן לקיים יחסי מין ללא קונדום - אבל שוב, חשוב לזכור שזה בתנאי שאף אחד ממכם לא מקיים יחסי מין עם אחרים.

תהנה

אז תגיד, למה בכל מקום אומרים שרצוי תמיד לעשות סקס עם קונדוום?

איך אני יכול לתרץ את זה שאני הולך לעשות בדיקת דם בשביל לבדוק אם אני נשא או לא?

אז תגיד, למה בכל מקום אומרים שרצוי תמיד לעשות סקס עם קונדוום?

איך אני יכול לתרץ את זה שאני הולך לעשות בדיקת דם בשביל לבדוק אם אני נשא או לא?

אומרים שכדאי לעשות סקס עם קונדום כי הרבה מאוד אנשים לא נבדקים ולכן לא יודעים מה הסטטוס שלהם.

מכיוון שלאיידס אין תסמינים חיצוניים לפיהם אפשר לשפוט הדרך הכי טובה להימנע היא בעזרת קונדום.

לא צריך לתרץ בדיקת איידס. הולכים לוועד למלחמה באיידס אשר מקיים בדיקות אנונימיות ומהירות וגם כולל שיחה אישית בה אפשר להירגע ו להבין איך אפשר לנהוג בצורה בטוחה יותר.

ואפשר ללכת למרפאת לוינסקי אשר גם עושה בדיקות אנונימיות.

אני נבדקתי, ואתם?

תמיד להיבדק! רוב האנשים שאני מכיר עושים בדיקה אחת לשישה חודשים, בין אם הם קיימו יחסי מין מוגנים ובין אם לא... עדיף תמיד להיות מעודכן, ליתר ביטחון, ולא לגלות אם חס וחלילה יש לך את זה לפי זה שאתה כבר מתחיל להיות חולה, כי עדיף לדעת כמה שיותר מוקדם.

מה שאף אחד כאן עוד לא אמר זה שיש אפשרות להיות בזוגיות גם עם אדם שיש שהוא נשא HIV ולקיים איתו יחסי מין (מוגנים כמובן, תמיד, ללא יוצא מן הכלל) ושזה בסדר גמור. אני יצאתי עם נשא לכמות זמן מסויימת וזה לא מנע מאיתנו לקיים יחסים מלאים, בכל צורה ואופן.

סתם חשבתי שמישהו צריך להגיד לך את זה

אני יצאתי עם נשא לכמות זמן מסויימת וזה לא מנע מאיתנו לקיים יחסים מלאים, בכל צורה ואופן.

סתם חשבתי שמישהו צריך להגיד לך את זה

תודה שסיפרת. זה אכן חשוב.

Guest אור

זה ששני בני הזוג לא נגועים זה לא אומר שאתה לא יכול להידבק.

הקטע שסקס אצל הומואים זה שונה, עם חודרים אלייך בלי קונדום השפיך יכול להגיע לאיבר שלא

טוב שיגיעו אליו חיידקים, כי הוא ישר יכול ליצור מחלות וביניהן איידס.

הקטע שסקס אצל הומואים זה שונה, עם חודרים אלייך בלי קונדום השפיך יכול להגיע לאיבר שלא

למה להגיד דברים חסרי ביסוס? אתה טועה.

אם שני בני הזוג נבדקו והם לא חיוביים (משמע: נושאים את הנגיף), והם לא בוגדים אחד בשני בלי קונדום, אין שום סיבה שבעולם שאחד מהם יחלה באיידס, ואני חושב (חושב, לא בטוח) שגם בשום מחלה אחרת. מין הומוסקסואלי לא שונה בשום צורה ממין הטרוסקסואלי. הומואים לא יוצרים איידס, והמין אצלנו בכלל לא שונה. גם הטרוסקסואלים מקיימים מין אנאלי.

איידס הוא נגיף ולא חיידק, אם הנגיף לא עובר מאדם אחד לשני אין הדבקה. אם נגיף לא קיים בגוף של האדם איתו אתה שוכב אין מצב שהנגיף יעבור לך ממנו. באותו הגיון כאשר שוכבים אם אדם שלו יש איידס והעברת הנגיף נמנעת על ידי קונדום גם כאן לא יכולה להתבצע הדבקה.

למה להגיד דברים חסרי ביסוס? אתה טועה.

אם שני בני הזוג נבדקו והם לא נגועים,....

נגועים היא מילה בעייתית לדעתי.

נגועים היא מילה בעייתית לדעתי.

חולים?

באמת שזה לא מכוונה רעה, זה פשוט נשמע לי הגיוני לקרוא לזה ככה.

חולים?

באמת שזה לא מכוונה רעה, זה פשוט נשמע לי הגיוני לקרוא לזה ככה.

לפעמים יש למילים משמעותיות שהם מעבר. כמו לתאר בן אדם ככושי.

נגוע קצת משדר צרעת: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%92%D7%A2_%D7%94%D7%A6%D7%A8%D7%A2%D7%AA

כיום בעולם המערבי ובישראל אנשים לא כל כך חולים באיידס. כיום התרופות החדשות מצליחות להביא אנשים שחיים עם הנגיף למצב בו הנגיף לא מתרבה מספיק מהר בכדי לגרום למחלות כדוגמת זו:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3c/Kaposi's_Sarcoma.jpg/220px-Kaposi's_Sarcoma.jpg

לכן היום כדאי לומר אנשים חיים עם איידס או אנשים שיש להם איידס או אנשים שהם

hiv

פוזיטיב וכדומה. בנוסף היום אנשים עם איידס למרות שהחיים שלהם לא קלים ושיש תרופות עם מלא תופעות לוואי מעיקות חיים את חייהם בצורה מלאה למדי, הם מזדיינים, מביאים ילדים, לומדים באוניברסיטה, עובדים, וכל שאר הדברים הבנאלים של החיים.

לפעמים יש למילים משמעותיות שהם מעבר. כמו לתאר בן אדם ככושי.

נגוע קצת משדר צרעת: http://he.wikipedia....%A8%D7%A2%D7%AA

כיום בעולם המערבי ובישראל אנשים לא כל כך חולים באיידס. כיום התרופות החדשות מצליחות להביא אנשים שחיים עם הנגיף למצב בו הנגיף לא מתרבה מספיק מהר בכדי לגרום למחלות כדוגמת זו:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3c/Kaposi's_Sarcoma.jpg/220px-Kaposi's_Sarcoma.jpg

לכן היום כדאי לומר אנשים חיים עם איידס או אנשים שיש להם איידס או אנשים שהם

hiv

פוזיטיב וכדומה. בנוסף היום אנשים עם איידס למרות שהחיים שלהם לא קלים ושיש תרופות עם מלא תופעות לוואי מעיקות חיים את חייהם בצורה מלאה למדי, הם מזדיינים, מביאים ילדים, לומדים באוניברסיטה, עובדים, וכל שאר הדברים הבנאלים של החיים.

לא אמרתי שהם לא עושים את כל אלה, אבל כן, טעיתי ואשנה זאת.

לא אמרתי שהם לא עושים את כל אלה, אבל כן, טעיתי ואשנה זאת.

תודה :קול:

נורא חשוב ההתבטאות, כי זה מה שקובע דרכי מחשבה. אני יודע שזה יכול להיחשב לסתם סמנטיקה, אבל זה משפיע על ההרגשה וההתייחסות גם של נשאים וגם של כל האוכלוסייה.

אבל אין ספק שזו טעות תמימה, והרי בשביל זה נמצא השרשור הזה, בשביל ללמוד, לא?

נורא חשוב ההתבטאות, כי זה מה שקובע דרכי מחשבה. אני יודע שזה יכול להיחשב לסתם סמנטיקה, אבל זה משפיע על ההרגשה וההתייחסות גם של נשאים וגם של כל האוכלוסייה.

אבל אין ספק שזו טעות תמימה, והרי בשביל זה נמצא השרשור הזה, בשביל ללמוד, לא?

ברור, ברור... :)

בגלל שזה בשביל ללמוד הערתי מלכתחילה...

Guest אורח2

האם נולדים עם איידס? 

עוד שאלה אם לשני האנשים אין איידס אז אפשר לחלות לאיידס או לא?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this