מעבר לתוכן
  • הכרזות מערכת

• בודהה

ברוכים הבאים! - מילות פתיחה כללים והסברים   26/07/07

שלום וברוכים הבאים לפורום מהבקו"ם ועד לחפש"ש במערכת פורומי ארגון הנוער הגאה.

"צבא", מה אנו חושבים כשאומרים לנו את המילה הזו? זו יכולה להיות מילה מפחידה למדי...
      מה אעשה עם המקלחות המשותפות? מה פירוש קב"א או פז"מ? מה להביא איתי ליום הראשון?
      חזרתי מגימלים ובדרך תפס אותי מ.צ על שהייתי ללא גלח"צ.. כולי שבו"ז עד מתי?!
      .
      .

נשמע לכם מוכר? או שלא.. הצטרפו לפורום ושתפו אותנו בחוויות, התייעצו בחברי הפורום או כל דבר העולה על דעתכם..
      כל המתגייסים, המגוייסים, בקבע ומילואים - זה המקום בשבילכם.
      .

ההנהלה מבקשת לציין כי מנהלי הפורום אינם לוקחים אחריות על הדברים הנאמרים בפורום מכיוון שאינם רשמיים מפי גופי צבא ההגנה לישראל.
      בסופו של דבר זוהי בחירתו של כל אדם ואדם האם לפעול עפ"י הטיפים, העצות וחוות הדעת של משתתפי הפורום.

ולהלן כללי הפורום:

בכל אשכול חדש שנפתח, יש להקפיד שלא לחרוג בהגזמה מן הנושא הראשוני ובכך להרוס את הדיון.
      אין לפרסם מספרי טלפון (אזרחי או מטכ"לי) וכתובות מדוייקות במערכת הפורומים! יש לזכור כי אנשים זרים נכנסים לפורום ולא בטוח שהייתם רוצים שהם יטלפנו אליכם או יגיעו חס וחסה לביתכם.
      המנעו מציון מספרי יחידות ומיקומן המדוייק, יש להשתדל שלא לחשוף מן הפרטים האלו בפומבי מטעמי סודיות צבאית.
      אין לחזור על אשכול בעל נושא מסויים פעמים רבות, האשכול נקרא על ידי הגולשים ואם לא הגיבו בו, אין זה אומר שהם לא קראו.
      אין להציף את הפורום בפרסומות לא קשורות, אתרי אינטרנט מיותרים וכל דבר אחר העלול להיחשב כ- "דואר זבל" או ספאם.
      חל איסור מוחלט על שימוש בשפה בוטה ופוגעת או להשמיץ זה את זה בפורום! נוסף על כך אין לעשות אאוטינג (הוצאה מהארון) בכל הקשור לחיפוש קרובים מהבסיס או בכלל.
      מחבר הודעה בעלת תוכן העובר על הכללים הנ"ל צפוי לקבל אזהרה מאחד המנהלים ויידרש לתקן את עצמו. הודעות בעלות תוכן חריף ומיותר (אאוטינג וספאם למשל) עשויות לצונזר באופן מיידי ע"י ההנהלה.
      משתמש שיעבור באופן עיקבי על הכללים יטופל ע"י הנהלת איגי ואף יחטוף 28 ימי מחבוש.. (יחסם).
      בכל נושא טיפול אישי בפורום יש לפנות אל מנהלי הפורום, הנושא ייבדק ויטופל במהירות האפשרית.
      ככלל, תיבת הדואר של המנהלים פתוחה תמיד להצעות, הערות, שאלות, הבהרות ומחמאות, אם בא לכם.

שלכם, מנהלי הפורום בודהה וגפילטע
      מסר אישי לבודהה
      מסר אישי לגפילטע ()

Navy Boy

חיל הים

Recommended Posts

היי !

החלטתי לתת מעצמי *קצת* יותר ולתת את עזרתי ...

אז ככה.. אני משרת בחיל הים ואשמח לעזור / להסביר / לחדד / לכוון ..

כל מי שמעוניין לדעת *קצת* יותר על חיל הים ( במגבלות הביטחון שדה כמובן ) .

לכל המלש"בים - המון המון בהצלחה...

ושנה טובה לכולם!

Navy Boy

* נכתב בלשון זכר אך מופנה לשני המינים *

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה.

אני אישית מאוד מעריך את זה(אתה מדבר עם מורעל צבא)

אתה מוזמת לכתוב פה על חיל הים למרות שאני לא יודע עד כמה אני רוצה להתגייס לשם אבל אני אשמח לדעת עוד מידע על חייל זה. תודה ג'ו:)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מה ברצונך לדעת?

אתה מוזמן לשאול כאן כל מה שעולה ברוחך - יחד עם זאת אני אענה בהתאם למגבלות הביטחון מידע שאני יכול למסור.

בכל מקרה אתה גם מוזמן לפנות ליתר הכוונה אלי לפרטי .

בברכת שנה טובה, מוצלחת ושקטה!

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מממ.. השאלה שלך אמנם קצרה אבל יחד עם זאת דורשת המון ...

אתחיל ואסביר כי 90 % מהסחורות המגיעות למדינת ישראל לצורך אספקה, מחייה וכיוב' מגיעות דרך הים.

על הגבול הימי (שאם תסתכל על מפת א"י תראה שהוא הכי גדול והכי פריץ .. אל תשכח שהגבול הוא לא רק ים תיכון... ) שומר ומגן חה"י ... הן בתוך המים הטריטוריאלים ומעבר להם .

פחות מ 10 % מתקציב הביטחון מוקצה לחיל הים.

עם התקציב העגום הזה חיל הים מבצע את משימתו בעזרת הכלים העומדים לרשותו ( סטי"לים , דבורים , נחשולים וכו' ) ובעזרת הלוחמים הנמצאים על הכלים הללו ( ואולי גם אתה תחליט להיות אחד מהם בעתיד ) ששומרים על תיפקוד הכלים < מתכת ומים לא הולכים ביחד... *חלודה וכאלה* > ועל המדינה שלנו.

קצת קשה להסביר לך כשאתה לא כאן לידי.. איפה החבר'ה ישנים... איפה הם אוכלים... מה הם עושים... תאמין לי שזה היה נותן הרבה יותר בשר להסבר שלי...

זה על קצה המזלג על חה"י...

אשמח להשיב על עוד שאלות..

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שאני מתגייס לחיל הים :)

אין לי שום שאלה.. סתם החלטתי לשתף.. ^^

אבל יפה מצידך, ושנה טובה.. :]

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת שאתה פה,עשיתי את הגיבוש לחיל הים של סטיל"ים/דבורים ועברתי אותו.

אני ממש מתגייס בקרוב..

אני באופן כללי חשבתי על סטי"ל כי אני טיפוס שאוהב חברה וזה קל להתחבר אז 50 חבר'ה בספינה יכול להיות ממש אחלה של דבר וכיף. לעומת זאת,הרבה אנשים אומרים לי שדבורים זה לא כאב ראש אחד גדול כמו סטילי"ים,קבוצה קטנה של אנשים,פחות מקפדים וזה כיף גדול.

אני יודע שבשנה הראשונה יהיו לי הרבה נקיונות של ספינות ושמירות/סגירות.

אז מה אתה חושב שעדיף? סטי"ל או דבור?

אני גם אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות על כל אחד מהם,מעין שיקול שאני אוכל לעשות בקבלת התפקיד..

תודה :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
טוב לדעת שאתה פה,עשיתי את הגיבוש לחיל הים של סטיל"ים/דבורים ועברתי אותו.

אני ממש מתגייס בקרוב..

אני באופן כללי חשבתי על סטי"ל כי אני טיפוס שאוהב חברה וזה קל להתחבר אז 50 חבר'ה בספינה יכול להיות ממש אחלה של דבר וכיף. לעומת זאת,הרבה אנשים אומרים לי שדבורים זה לא כאב ראש אחד גדול כמו סטילי"ים,קבוצה קטנה של אנשים,פחות מקפדים וזה כיף גדול.

אני יודע שבשנה הראשונה יהיו לי הרבה נקיונות של ספינות ושמירות/סגירות.

אז מה אתה חושב שעדיף? סטי"ל או דבור?

אני גם אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות על כל אחד מהם,מעין שיקול שאני אוכל לעשות בקבלת התפקיד..

תודה :)

לא סטילים ולא דבורים. זה שירות ממש קשה וטוחן. תחשוב שאתה לא בדיוק לוחם אבל נטחן ממש. כל מה שאתה עושה זה לנקות את הספינה. יש לי חברים שם והם בוכים על כל רגע. דרך אגב עובדה משעשעת אחוז המתאבדים הגבוה ביותר בצה"ל הוא מחיילים בסטילים. דרך אגב ממה ששמעתי מחברים שלי בחצי שנה הראשונה אתה אפילו לא ישן על מיטה. יש לך מזרן על הרצפה כי אין מספיק מיטות. אם ממש ממש מש ממש ממש ממש מתמזל מזלך אז אתה יכול לקבל את תפקיד של הבחור שיורה במקלעים הכבדים, אבל עדיין זה לא שאתה באמת תירה בהם או משהו.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לא סטילים ולא דבורים. זה שירות ממש קשה וטוחן. תחשוב שאתה לא בדיוק לוחם אבל נטחן ממש. כל מה שאתה עושה זה לנקות את הספינה. יש לי חברים שם והם בוכים על כל רגע. דרך אגב עובדה משעשעת אחוז המתאבדים הגבוה ביותר בצה"ל הוא מחיילים בסטילים. דרך אגב ממה ששמעתי מחברים שלי בחצי שנה הראשונה אתה אפילו לא ישן על מיטה. יש לך מזרן על הרצפה כי אין מספיק מיטות. אם ממש ממש מש ממש ממש ממש מתמזל מזלך אז אתה יכול לקבל את תפקיד של הבחור שיורה במקלעים הכבדים, אבל עדיין זה לא שאתה באמת תירה בהם או משהו.

עובדה דיי מעניינת,שמעתי שמנקים ספינות בשנה הראשונה,אחרי שאתה מקבל דרגה זה לא ככה..

אני חושב שזה גם תלוי איזה סוג בן אדם אתה,אני אישית לא אשן על מזרן שמונח על הרצפה,למרות שאני יודע שביחידות אחרות יש מצבים שלוחמים ישנים על בורות בשטח.

גם שמעתי על אחוז המתאבדים,ששביחדיה הזאת הוא הכי גבוה,אבל אני לא מוכן לבזבז את כל החיים שלי בשביל שלוש שנים,אם אני ארגיש לא נוח שם ורע לי,אני אעשה את מיטב המאמצים כדי להשתחרר משם..

כל אחד והניסיון שלו,אני ממש מעריך את זה שהגבת והבעת את דעתך,אך אני בכל זאת ארצה לשרת שם (אני ממש לא מורעל) ולראות איך יעבור השירות שם ולפי זה אוכל להחליט.

כי כמו שאתה אמרת לי שהשירות קשה ומגעיל ויש ניקיון סירות,אנשים אמרו לי גם דברים מאוד טובים על היחידה הזאת,שאתה מכיר את האנשים הכי טובים שיהיו לך בחיים,יש אחלה של תנאים וכו'..

תודה בכל אופן :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל מהסוף...

ספינה טילים עשוייה מתכת ... מתכת + מי ים = חלודה .. אז כן! צריך לנקות ולתחזק את הגוש מתכת העצום הזה כל השירות !

בכדי שתוכל להפליג ולהלחם בו בבטחה והוא יוכל לשרת אותך נאמנה .

אני לא יודע מהיכן שמעת שמנקים רק בשנה הראשונה וכל זה... אבל אנסה לחדד לך את העיניין :

- אתה מתגייס לחיל הים ועושה טירונות בבה"ד חיל הים <--- שזה דיי חדש!

- אתה עובר הכשרה ( קורס ) המכשיר אותך להיות לוחם בספינות .

- אתה עולה לשרת על הספינות ואומנם סיימת את הקורס אבל תקופה זו נחשבת כתקופת התמקצאות על התפקיד

והספינה .. בתקופה זו אתה עושה בנוסף על התפקיד המקצועי שלך תפקידים נוספים בין היתר תפקיד הנקרא צד

תורן - שאת מרכיביו אפשר לחלק למ"ס חלקים מחד אתה תופס צוות בקרת נזקים למקרה של הצפה או

שריפה בספינה ובמקביל שומר (זוקף - כן כן... ככה זה נקרה ) על הספינה ומגיסה אתה מעין צוות עזרה

ועבודות רס"ר .. אומנם זה נשמע רע א-ב-ל ! תחשוב על זה ככה.. כל אחד בזמן ההתמקצאות שלו נותן ועובר את

התקופה הזו - דבר זה עוזר לנו לתפעל את הספינה שהיא בעצם כמו בסיס בפני עצמו מכל הפאן הלוגיסטי וכמו

שאתה אמרת אחרי תקופה מסויימת בדרך כלל זה אחרי שאתה עובר מבחן שלב בנוגע למקצוע שלך < במבחן זה

בעצם אתה מסיים את שלב ההתמקצאות ומכאן אתה יכול רק להתפתח מעלה .. > אתה יוצא מהצד תורן ועובר

להיות לאחר הסמכה נגד תורן - שהוא מחליפו של הרס"ר בהעדרו .. בשורה התחתונה לוחם בסטי"לים הוא אינו

לוחם רגיל ! - הוא לוחם רב פעלים כיוון שלאורך השירות שלו הוא צובר לעצמו המון תפקידי נ.ע.ת ( נוסף על

התפקיד ) שבסופו של דבר הם לטובת הכלל... ובצוות של קרוב ל 60 אנשים אתה לומד לא לחשוב רק על עצמי

אלה לחשוב על הכלל !

המפקדים והלוחמים בספינה הם לא רק צוות - הם משפחה אחת גדולה.

אני יכול לתת לך דוגמה אישית שאני עד היום בקשר עם חברים ששירתו איתי בספינות לפני 5 שנים +-

ועד היום ההורים שלי כל שנה ומקלים ברכת שנה טובה מהספינה ששירתתי בה כחייל חובה.

אני קצת לא אובייקטיבי להגיד לך סטי"לים או דבורים ... אבל זה אופי שירות שונה .

דבורים = משפחה קטנה 15 לוחמים +- .. שעוסקים בביטחון השוטף של חופי מדינת ישראל

סטי"לים = משפחה גדולה של כ 60 לוחמים .. שעוסקים בהגנה על חופי מדינת ישראל הן בתוך המים

הטריטוריאלים - והן מעבר להם . ( ויש דברים שהשתיקה יפה להם (: )

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה חשובה ששכחתי !

לנוגע לאימרה על אחוז המתאבדים ... חבר'ה בסטי"לים הייתה התאבדו סה"כ 2 אנשים ... האחד השאיר אחריו מכתב והסביר כי סיבת ההתאבות אינה קשורה כלל לשירותו הצבאי.

ובמקרה השני סיבת ההתאבדות איננה ידועה ועדיין בחקירה .

אז אל תשמיצו סתם את חיל הים .. כי גם בחיילות אחרים מתאבדים אנשים אבל בחיילות אחרים שומרים את זה בבטן.

בחיל הים עשו מזה סיפור מטורף שאילנה דיין ניסתה להרוויח ממנו סקופ והלכה לראיין חיילים בינוניים ומטה ( שלא עשו כלום בשירות שלהם חוץ מלהוציא גימלים ולדפוק ת'חברים שלהם ) שליכלכו בקלות יתר על היחידה שלהם .

בקשר לשינה על מזרן ועל הריצפה...

אתה מוזמן לבוא לבקר בסטי"לים אולי ככה תבין שסטי"ל זה מבנה עם מצב נתון .

יש בו כמות ל- X מיטות .. אז כן יכול לקרות מצב שיש לך יותר אנשי צוות כולל ניספחים מעבר לכמות המיטות.

בים זה ממש לא בעיה כי בעיה משתמשים בשיטת "המיטה החמה" = חלק ישנים חלק בעמדה ומתחלפים ..

בחוף זה אכן קצת יותר בעיה.. אבל! - גם כאן מוצאים פיתרונות... לישון על הריצפה עם מזרן- ראשית זה לא כזה נורא - שנית , זוהי אופציה אחרונה... ותאמין לי שהרוב ישנים על מיטה כמו שצריך.

אני לא יודע מי החברים שלך ( ות'אמת שגם לא אכפת לי ) אבל בכלל הכלים אני יודע שהמצב הוא סביר לחלוטין .

יכול להיות שהם בתקופה הראשונית בספינה שיכולה להתפרש גם כתקופת הבכיינות .

תן להם זמן ותראה איך שהם משתנים.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היי!

אז ככה, אני מסיים ממש עוד מעט את הטירונות שלי בחיל הים ומתחיל את הקורסים (מה שאומר עוד 3 עד 8 חודשים בבה"ד חיל הים).

אני עדיין לא סטי"לן (זה מה שביקשתי) אבל אני יודע שעד עכשיו יצא לי לפגוש כמה חבר'ה ממש מעולים והמחלקה שלי מאוד איכותית. אם אני אצטרך להעביר את שנה וחצי עם אנשים כאלה בספינה אני חושב שהשירות הזה ימשיך ויהיה ממש כיפי. בינתיים הוא התחיל על רגל ימין.

שאלה אל הוותיקים- האם המיתוס הזה שיש המון הומואים בחיל הים באמת מתקיים?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך Dandi ,

לשמחתי ולצערי המיתוס מתקיים...

עכשיו אסביר לך למה לשמחתי ולצערי:

לשמחתי - בשירות חובה שלי הכרתי פה ושם אנשים... היחסים ביננו היו קצת מרוחקים אבל ידענו אחד על השני וכאלה.. זה היה מגניב...

עכשיו אני גם מכיר אנשים שלצערי מפחדים להכיר אחד את השני ... ולא חסר .. בב"ח לא חסר ובטח שלא בבה"ד... שם זה ריכוז מטורף... :) !

עכשיו למה אני אומר לצערי ... כי כולם כמוך (וכמוני) ... מעדיפים להוריד את הראש לתת לסערה לעבור ואז להזדקר שוב .. הכוונה מעדיפים להשאר עמוק בארון לאורך כל השירות ולא לצאת החוצה..

לסיכום.. אני חושב שאם נבנה לנו איזו קבוצה מאוחדת שאף אחד לא צריך לדעת מה מאחד אותה... קבוצת חברים... זה יכול להיות ממש מגניב...

[ י'אללה ... מי בעד לפתוח איגי בחיל הים? ... חחח .. אני אדריך! ( 24... לא? ) ]

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

[ י'אללה ... מי בעד לפתוח איגי בחיל הים? ... חחח .. אני אדריך! ( 24... לא? ) ]

חחחחחחח יאללה בוא נלך על זה.

אתה מכיר אנשים בבה"ד שהם מוצהרים?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

חחחח צריך רק את אישור מנכ"ל איגי.... חחחח

מממ אני מכיר חבר'ה בבה"ד חלקם מדריכים ... אבל הם א מוצהרים ( לא שקשה לראות עליהם )

חפש טוב... גם אתה תמצא..

בקשר אליך... אמרתי לך בפרטי ... דבר איתי.. ואשתדל ללוות ולכוון אותך במהלך השירות... :)

בהצלחה בטקס ההשבעה ובשבוע קליטה בקורס ..

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

האמת המון זמן הייתי בטוחה שאני הולכת לחיל הים.. אבל בשלב מסויים התנפצה לי הבועה כשהבנתי שהתפקידים הבאמת מעניינים ומאתגרים לא פתוחים בשבילי..

בכל זאת.. אני אישה.

אני אשמח אם תוכל לתת לי קצת פרטים על התפקידים הכי מעניינים/משמעותיים שבחורות יכולות ללכת אליהן בחיל

=]

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היי שוב!

אז בואי ואעדכן אותך טיפה

בחיל הים דווקא יש הרבה תפקידים שפתוחים לבנות , אמנם בנות לא יכולות לשרת על הספינות כלוחמות

אך הן יכולות לעשות קורס חובלים ולשרת כחובלות על הספינות.

חוץ מזה את יכול לעשות קורס ולהדריך בבסיס ההדרכה כמפקדת של הקורסים הבאים.

או להיות לוחמת בסנפיר ... או ימאית בגוררות .. או שתפקידי חוף שאת בטוח מכירה : חובשת , מש"קית ת"ש , מש"קית חינוך , פקידה ..

אני חושב שיש לך לא מעט אפשרויות... ואם יש משהו שאת רוצה והוא לא פתוח.. תלחמי עליו !

תראי לדוגמה בחורה משנת 1991 אם אני זוכר נכון שנאבקה בצבא להגיע לקורס טייס.. והנה היום גם בנות יכולות לעשות קורס טייס בזכותה!

אין דבר העומד בפני הרצון חוץ מהרצון עצמו! (-:

שתהיה שבת קסומה...

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת!

אבל תוכל להרחיב לי קצת מה עושות הלוחמות בסנפיר?!

שבת מהממת=]

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הבאתי עלון של חיל הים

להלן התפקידים המוצעים לבנות בחיל הים :

קורס חובלים - קורס הדגל של חיל הים המסמיך אותך להיות מפקדת וקצינה ימית - בגמר הקורס יוענק לך דרגות קצונה.

הדרכת לחימה ימית - לאחר טירונות 02 תבצעי קורס יחד עם לוחמי ספינות הטילים בגמר הקורס תעברי לשהייה של 3 חודשים על הסטי"לים ובגמר תבצעי קמ"ב ( קורס מדריכים בסיסי ) שבסופו יוענק לך שרוך הדרכה ותדריכי את לוחמי העתיד של ספינות הטילים בהתאם להכשרה שעשית.

לוחמת סנפיר - בתפקיד זה תוכשרי להיות צוללת מקצועית ביחידת סנפיר של חיל הים ץ במסגרת תפקידך תבצעי משימות צלילה מגוונות לצורך חיפוש ואיתור מוקשים מתחת לפני המים, תוכשרי להיות מפעילת סירת גומי . כצוללת תזכי לשירות משמעותי , מרתק ויחודי - מחד (מי עוד עושה קורס צלילה בצבא?...) ומאידך - בתעודות המוכרות ומוערכות באזרחות.

ברקית שליטה ימית - מה שנקרא " העיניים של המדינה " , בתפקיד זה את מוכשרת לשבת במרכז שליטה ימי ואת זו שבעזרת המכ"מים צופה ומאתרת התראות לחדירה מהגבול הימי או מוצאת סיוע ע"י כוחות חה"י לספינות הנמצאות במצוקה בים .

ימאית גוררת - גוררת זהו כלי שייט קטן אך חשוב מאוד! ימאית גוררת הינה חלק אינטגרלי בצוות הגוררת .

קצינת כח אדם - בתפקיד זה תוך 10 חודשים מיום גיוסך תזכי לענוד דרגות קצונה ולשרת כקצינה העוסקת בניהול משאבי האנוש וטיפול בפרט באחד מבסיסי חיל הים.

חוקרת מודיעין ימי - זהו שילוב של חיל הים ומודיעין ... תפקיד מסווג ומעניין ... אימות , צפייה ניתוח .. אלה השלוש מילים שאני יכול לתת לך על התפקיד.

אלחוטנית ימית - אשת הקשר בין "הבור" לספינות /צוללות/דבורים/ כלי שייט מתקדמים אחרים של חיל הים .. שוב תפקיד מסווג אין לי הרבה יכולת לפרט.

כמו שאת יכולה לראות .. לא חסרים תפקידים לבנות והם אפילו דיי מגוונים !

מקווה לראותך איתנו !!!

שיהיה לך ולכל גולשי IGY חג סוכות שמח !!! :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לפרופיל ותפקיד אני פחות מתמצא

אבל את מוזמנת לפנות לחיל הים :

טלפון : 03-7377777

או ד.צ 01010

או בפקס: 03-7377175 / 03-7376123

או דרך אתר האינטרנט : www.idf.il/Navy

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.