מעבר לתוכן
רוני444

שאלה לכל הפמיניסטיות

Recommended Posts

איך בדיוק אני אמורה לא להתעצבן ולא להתחיל לצעוק על כל האנשים שאומרים אמירות שוביניסטיות סביבי?

אני מנסה להסביר להם אבל זה לא עוזר, הם רק ממשיכים ומחמירים את המצב!!!

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שמתמודדים עם אנשים אחרים שמעצבנים אותנו. להגיב להם באיפוק ובצורה חכמה, ולא לרדת לרמה שלהם.

ולדעת שאת יכולה להחליט מתי מסתיימת השיחה.

לרוב קשה מאוד לשנות חינוך של א.נשים, וא.נשים גם לרוב לא מגיבים טוב לצעקות ומתחפרים ומתבצרים עוד יותר בעמדה שלהם.

אז תמיד תנסי לחשוב מה המטרה שלך בסיטואציה ולפעול לפיה.

את מחליטה על ההתנהגות שלך, מה את עושה בעולם ומה את יכולה לעשות או לא בכל מובן שהוא. אז בהקשר הזה לא משנה מה אנשים יגידו אני לרוב פשוט אומרת להם שהם טועים ממשיכה בחיי בלי להיכנס לשיחה וויכוח בכלל.

אם אני בסיטואציה עם א.נשים אינטליגנטים שיכולים להקשיב ולא רק לדבר, אז ניתן להסביר להם, אבל לרוב אני אעשה את זה בהדרגתיות.

ואם אני במצב בו הם אומרים דברים בצורה פומבית בה הדברים שנאמרים יכולים לפגוע בנשים אחרות, אז אני אגיב, אני אגיב ואסביר למה הם טועים. אבל השיחה לא תיהיה בצעקות ולא תיהיה עם הצד הפוגע, אלא עם הצד שעלול להיפגע.

יש גם כל מיניי כלים בתורת הדיבייט שיכולים לעזור לך להגיב לטיעונים של הצד השני.

לדוגמה, אחד מהם הוא להשתמש ב "על-פי ההגיון הזה"

כלומר לקחת את ההגיון שלהם ולהשליך אותו על סיטואציה הגיונית אחרת, שתעזור לאנשים להבין למה ההגיון הזה מוטעה.

נערך היום על-ידי אלמוג

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היי (: ,

לא טוב להיות עם פתיל קצר, וישר לעשות עניין מכל דבר שמישהו אומר. את לא צריכה להתייחס לכל מה שאנשים אומרים לך גם אם זה ממש מעצבן, במקרים שמישהו מעצבן אותנו אנחנו ישר נצעק כי אנחנו חושבים שככה הוא יבין/יפחד/יסכים איתנו. רק שזה עושה פשוט ההפך , ההפך מימה שאנחנו חושבים. במקום לצעוק ולצרוח, נלמד לדבר, נדבר בקול עדין ולא נרים את הקול. ככה הצד השני יראה שאפשר גם אחרת, שאפשר גם לנהל שיחה תרבותית מנומסת, וראויה.  

קל לצעוק כי אנחנו הרגלנו את עצמנו שזה בסדר , שזה נכון ושזה יעזור לנו. תנסי פעם אחת במקרה כזה או אחר לדבר בצורה יותר עדינה, אני לא מתכוונת בלחש יותר לכיוון העדין. 

הרבה יותר קל לנו לעשות את מה שנוח לנו, את מה שאנחנו פשוט רגילים אליו , תנסי אחרת, ואת תראי איך לאט השיחות מתנהלות אחרת, יותר מובנות, נוחות. חבל להרעיד את כל הגוף בעצביים זה לא טוב לנפש. אם הצד השני מדבר בצורה תקיפה ואת בצורה עדינה תשאלי אותו למה הוא מדבר בצורה כזאת כשאת מדברת איתו יפה, את תראי שיכול להיות שהוא יוריד את הטון. 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היי רוני,

וואלה, הכי מבין אותך בארץ.

הייתי במקומך פשוט לוקח רגע נשימה, יוצא מהסיטואציה ומסתכל עליה מנקודת מבטו של השובניסט. יושב וחושב עם עצמי, איך הייתי רוצה לשמוע את הדברים כדי שאקשיב להם. 

בעצם את צריכה לשאול את עצמך, את רוצה לחנך ולשנות? או להוציא אגרסיות? אם את רוצה לחנך ולשנות, תעשי את זה בצורה שאנשים ירצו להקשיב וליישם. ובשביל זה צריך רגע לשים את הרגש בצד.

אני יודע שזה לא עובד על כפתור וזה לא פשוט כמו שזה נשמע. זה דורש הרבה תרגול ועבודה עצמית אבל זה אפשרי. ואני מאמין שאם הנושא כל כך חשוב לך, את עוד תוכלי להוביל לשינוי :-)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

טוען...