Jump to content
Sign in to follow this  
Tamarh

אני נדלקת על חברות שלי וזה מפריע לי לתפקד באולפנה!!

Recommended Posts

אני עדיין לא בטוחה במאה אחוז למי אני נמשכת ולמי לא אבל אני יודעת שעד עכשיו היה לי קראשים רק על בנות, על חברות שלי יותר נכון. אני לומדת באולפנה (רק של בנות דתיות) לא מאוד גדולה, והחברות שלי שאיתי באולפנה הן כולן איתי מגיל 0. בערך בכיתה ז התחלתי להידלק על חברה טובה שלי, וזה יצר מתח בינינו (היא לא ידעה כמובן אבל הרגישה שיש מתח). בגלל המתח הזה והאי נוחות שהרגשתי לידה אז התרחקנו מאוד.. נכנסתי גם לדיכאון אחכ אבל זה פחות קשור.. (היום אני והיא לא ממש חברות רק שלום וביי, אבל אני כבר לא מרגישה אליה כלום וזה הקלה גדולה). לפני איזה חודשיים נדלקתי על חברה טובה אחרת שלי, היא ממש ניסתה להתחבר אלי אבל תמיד התרחקתי ממנה כי תמיד שהייתי לידה הלב שלי היה דופק במהירות והייתי אומרת שטויות (דלוקה עליה בקיצור חח) ורציתי להעלים את ההרגשה הזאת אז פשוט הייתי מגעילה אליה והתרחקתי.. עכשיו אנחנו לא מדברות ואותה ילדה היא תמיד זאתי שנמצאת במרכז העינינים וכולם סביבה, ובגלל שאנחנו לא מדברות אני זאתי שנשארת בצד כי אני מפחדת להתקרב אליה כי אני פשוט יהיה מובכת. אני לא יודעת מה לעשות אם עצמי, הרי בכל מסגרת שאני אלך אליה כנראה מישהי תהיה מוצאת חן בעיני וזה ידפוק אותי כי אני לא יודעת איך להתמודד עם זה וזה מכניס אותי לדיכאון! איך להעלים את הרגשות האלה? קשה לי לתפקד בצורה נורמלית שאני נדלקת על מישהי..

היי יקרה (: ,

מה שלומך? 

רגשות אלו לגיטימים ומובנים, זה בסדר שזה מה שאת מרגישה , הדלקות . יש דרכים להתמודד עם הידלקות , מה לעשות באותו מצב , מה ללמוד מזה , ואיך עדיין להישאר בקשר למרות הדלקות. לנתק קשרים עם אנשים שנדלקים עליהם זה חבל, הרי את לא באמת רוצה לנתק קשר , נכון? (תתקני אותי בבקשה אם אני טועה) כי כנראה לא היית נדלקת עליה סתם , כנראה היא באמת מיוחדת עבורך, אהובה עבורך , גורמת לך להרגיש טוב כשאת נמצאת לידה , נכון? 

קחי נשימה עמוקה , תנסי לנקות את המחשבות שלך , ולתת למצב הזה לזרום , פשוט לזרום. לתת למצב לקחת אותו למקומות טובים עבורך , שתרגישי בהם בטוב. זה מצב שהוא קשה להיות עם בנאדם שלא מרגיש כמוך , אבל יש בזה גם דבר שהוא מנחם (למרות שבמצב הזה זה הדבר האחרון שחושבים עליו שהוא מנחם) הידיעה הזאת שהיא לא דלוקה עלייך (או שכן , או שלא, אני לא יודעת ולא מכירה אותה) יכולה לתת עבורך אות של "זה בסדר, יש לך "אישור" להמשיך הלאה, לתת לעצמך את הזמן שאת צריכה , את יכולה לעבור את זה" עדיף לדעת את האמת מאשר את השקר ואז להיפגע יותר. חבל לחיות בידיעה של שקר , האמת תמיד עדיפה על השקר.

במצבים של הדלקות תשבי עם עצמך, תדברי עם עצמך, תגידי בקול את מה שאת מרגישה וחושבת , מה עובר עלייך באותה תקופה , מה היית רוצה ומה לא היית רוצה , מה הציפיות שלך , התקוות שלך , החלומות שלך, מה את רוצה שיהיה מעבר. האם הקשר שלך איתה גורם לך לטוב? האם את מרגישה שזה נכון עבורך?

אל תלחמי עם המחשבות שלך כי הן לא פראייריות , הן יתקפו שוב ושוב , ויקדחו כמו מקדחה עד שתתייחסי אליהן. בחיים אבל בחיים לא מתעלמים ממחשבות , כי הן יחזור אחר כך כמו מכת ארבה. תגידי למחשבות שלך שאת מבינה מה הן רוצות, אבל את זאת שמחליטה, שאת יודעת מה את עושה, שזה מה שאת מרגישה , שאת מבינה את המצב ויודעת בדיוק מה טוב בשבילך. את יכולה להגיד לך "בסדר, שמעתי אתכן , עכשיו תעברו הלאה, נדבר יותר מאוחר" להקשיב למה שהן אומרות זה משגע בסופו של דבר , אל תתני להן להמשיך, אבל תתייחסי אליהן באמירה של "בסדר שמעתי, הפנמתי, יאללה" זה לא קל , האמת זה קשה , אבל ככול שעושים את זה יותר ויותר ככה זה הופך להיות יותר קל. את אמורה לשלוט בהן , לא הן בך, כי אחרת , זה ככ יזיק לך.

את יכולה להישאר בקשר עם בנות שאת נדלקת אליהן, אם את רוצה שההדלקות תעבור אין צורך בלהתרחק , או להתנהג בצורה לא נעימה, את לא חייבת להיות מסביבן ככ הרבה זמן, אבל כן מידי פעם לדבר , לחייך, לצחוק. להגיד לעצמך שאת יודעת שהן לא מרגישות כמוך , וזה בסדר, ועכשיו את ממשיכה בשלך למרות הקושי הגדול.

זה תהליך, תהליך מעייף ומתיש , אבל עוברים אותו בסוף, אל תוותרי לעצמך, תמשיכי ואל תתני לעצמך לשקוע.

המון בהצלחה וכאן בשבילך :)