מעבר לתוכן
  • הכרזות מערכת

• Romo

קבוצת איגי בוידיאו-צ'ט, הצטרפו לפיילוט!   04/06/18

איגי משיקה פעילות חדשה ודיגיטלית - קבוצה חברתית לגילאי 15-19 שמתנהלת רק דרך הוידיאו צ'ט! לצורך הפעילות אנחנו מחפשות חברות וחברי פורומים שבא להן לקחת חלק בפיילוט ייחודי עם עמית המדריך המהמם.  מה זה דורש? יום בשבוע להתחבר בצ'אט למפגש קבוע עם הקבוצה, לעבור תוכן מעניין, להכיר , לשאול שאלות - וכל ה בלי לצאת מהבית! מעניין אתכן? שלחו הודעה דחוף ל- @amitso

Recommended Posts

אשמח ממש שתענו ותכתבו לי מה לספר עוד או מה לתקן וכאלה.. 

אמא אבא תכירו אותי
כבר הרבה זמן שאני חושבת איך לספר לכם את זה והבנתי שמגיע לכם לדעת את זה בצורה שתפרט על הכל בלי שאני אברח באמצע, אז בלי יותר מידי הקדמות אני פשוט אכתוב את זה, את הדבר שאני פוחדת לספר לכם יותר מכל, את הדבר שאתם בטח בחיים לא תתגאו בו, את הדבר כנראה היחיד שאף הורה לא רוצה לשמוע, אני טרנסג'נדר, רגע מי, מו, מה?! אני יודע, קשה לעיכול, גם לי לקח זמן לקבל את עצמי, מאז שאני זוכר את עצמי אני מרגיש כמו בן, מאז שאני מכיר את עצמי אני בן, אבל הקבלה העצמית לקחה כל כך הרבה זמן, אני יודע מה זה טרנסג'נדר מאז שאני בכיתה ג' ולמה אני יודע? בגלל שאני חיפשתי "אם אני בת אבל אני מרגיש בן מה אני??" ומצאתי תוצאות וחקרתי, בכיתה ה' ניסיתי להיות כמו כולם וגם השנה אבל אני הבנתי, לא משנה כמה או בכמה כוח אני ניסיתי להדחיק את זה כדאי שאתם וחברים שלי לא תחשבו שאני "מוזר" או "שונה", כדאי שלא יהיו עליי סטיגמות.
אמא עכשיו הפנייה פה בעיקר אלייך, זוכרת את היומולדת של איתן, ששמענו אישה מדברת ע מצעד הגאווה ואז באתי בריצה מהחדר שלי ואמרתי לך "אמא מה את חושבת על מצעד הגאווה?" וענית לי ושאלתי כל מיני שאלות ביניהם על סוגי אנשים בקהילה הלהטבק"ית ואמרת שאת בסדר עם זה ולא אכפת לך ואלו לא מפריעים לך אבל אז הגענו לטרנסג'נדרים ובכוונה שאלתי עליהם, כדאי לדעת מה את חושבת עליי ולצערי הרב את אמרת שאיתם יש לך הכי הרבה בעיה ושאלתי למה ואת ענית לי כי הם לא בטוחים בעצמם וכי הם חושבים שהם יכולים לשנות את המין שלהם ואלו שטויות. זה מה שאני זוכר. אז קשה לי לומר לך את זה ואני פוחד מהתגובה שלך יותר משל אבא אפילו, בבקשה תבטחי בי, בבקשה תביני אותי, בבקשה תאהבי אותי כמו שאני ובבקשה ממך אל תשלחי אותי לפנימייה או למקום מרוחק ממך רק כדאי שלא תהיה לך את הבושה הזאת שהבן שלך טרנסג'נדר, גם אם תבחרי לעשות את זה אני מודה לך על כמעט 12 שנים מדהימות!
אבא בבקשה תמשיך להתגאות בי, אני יודע שזה בושה בשבילך בעיקר בגלל שיש לנו משפחה דתית ולפי התנ"ך זה "לא חוקי" ולמרות שזה לא חוקי בתנ"ך אני רוצה לשים לך פה ציטוט מהתנ"ך "לא תשנא את אחיך בלבבך" (ויקרא פרק י"ט פסוק י"ז) ואנחנו כולנו יהודים גם אם אנחנו מהקהילה הלטהבק"ית אז תישאר גאה בי, תישאר אוהב, תישאר אבא שלי.
אתם בטח עדיין בשוק אז אני רוצה לתת לכם בכלל קצת מידע על מה זה טרנסג'נדר.. 
טרנסג'נדר הוא אדם שלא מרגיש שהמין שלו תואם למגדר שלו.
מה זה מגדר? מגדר זה איך שאתה מגדיר את עצמך (ב/בת או ג'נדרקוייר) 
מה זה מין? איך שנולדת, בן או בת.
מה זה ג'נדרקוייר? ג'נדרקוייר הוא אדם אשר לא בטוח במינו ובמגדרו.
מה הולך לקרות מהיום?
אני כמובן אתן לכם לעכל הכל ולראות מה זה דורש ואילו שינויים גופניים צריך לעבור, אם תרצו אנחנו נלך לפסיכולוג או פסיכולוגית שאני אבחר ונתייעץ איתה, היא תעזור לכם להבין אותי ולי היא תעזור להבין אותכם אם יהיה לכם קשה לפנות אליי כמו "גורם צד-שלישי" לכל שאלה או בקשה אני פה בשבילכם (:

בנוסף יש אתר התומך בתמיכה טלפונית ומפגשים פעם בחודש בהורים לילדים לסבים הומאים וטרנסג'נדרים, הנה שני מספרי טלפון שזמינים בוואצפ בשבילכם.
ימים א' ב' ג'- רונית ולדר- 0524419957
ימים ד' ה' ו'- 054-551-9599
קו לשיחות טלפוניות שפעיל 24/7- 09-8855822
בנוסף יש קבוצות תמיכה למפגש- 
קבוצת תמיכה להורים ברעננה- אירית מור- 054-78330936  שי פורת-  052-2224941 ממליצה בחום לפנות קודם לאירית היא מדהימה..

קבוצת תמיכה להורים בהרצליה- יעל בן יוסף 052-3613667
רחל בועז 054-4696932 אין לי ממש המלצה למי מביניהם לפנות..

קבוצת תמיכה להורים בבאר שבע- שרי בטש   054-4910468

אז זהו אלו הקבוצות תמיכה (:

בהתחלה היה לי מאוד קשה להשלים עם עצמי.
הייתי בוכה, בלילות. לאט, לאט גיליתי שזה לא חטא ולא מחלה להרגיש ככה.
ויש עוד הרבה ילדות כמוני., שמרגישות כגבר ולא כאישה.
"האל ברא אותך כנקבה, אבל גם האל יכול להתחרט. אולי הוא לא טועה, אבל הוא יכול להתחרט.
בתנ"ך הראו מאות פעמים שהוא התחרט: לדוגמא יעקוב ועשב-הוא בהתחלה עשה שעשו יצא ראשון, והפך אותו לבכור. שהם גדלו והוא ראה את האופי של כל אחד הוא התחרט, אז הוא נתן ליעקב את הבכורה. נתינת הבכורה ליעקב ככה
גררה דם לפי התנ"ך, אני בטוח שהאל לא היה שופך דם של שני אחים בכוונה תחילה."
אז אמא ואבא יקרים שלי, חשוב היה לי לספר לכם משהו. אני יודע שאחד הדברים שכל אמא הכי רוצה זה שהבת שלה תקים משפחה לתפארת, יביא לה נכדים, יפרנס את המשפחה שלו בכבוד ויחייה חיים מאושרים.
ואני מבטיח לך שאת כל זה אני הולך להביא לך, כי זה גם החלום שלי. אבל החלום שלי הוא עם 'טוויסט' מסויים ביחס לשלך, זה פשוט לא יהיה ביולוגי, זה יהיה עם גבר או אישה ובזה אני עדיין לא בטוח אבל אני בטוח בהרגשה שלי!
אז רגע מה אני בכלל אוהב בנים, בנות או שניהם? בטח זו אחת השאלות הראשונות שעברו לכם בראש אבל גם אני בעצמי לא בטוח, אני חושב שאני ביסקסואל (אדם אשר מרגיש משיכה לשני המינים, לרוב טיפה יותר למין אחד) אז רגע אם אתה נמשך לשני המינים אבל למין אחד יותר אז לאיזה? אז הנה התשובה שלך, למין הגברי, כן אז כנראה יהיה לך בן טרנסג'נדר, הומו, זוהי לא בושה..
אני מבקש מכם בואו דבור איתי ונעבור את זה ביחד, את הכל, אני אעזור לכם בכל מה שתרצו ואתם תבטחו לי שתהיו לצידי.

אז אמא אבא אני אוהב אותכם הכי בעולם ומודה לכם על ה-כ-ל-! אוהב הכי בעולם!

תודה לכל מי שעונה או הקדיש זמן לקרוא את זה (: 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

וואי קראתי הכל וזה מדהים!!! 

רציתי רק להגיד וזה נתון להחלטתך אם לשנות את זה או לא... אבל כתבת "מה זה מין? איך שנולדת, בן או בת" ולמען האמת המונחים הנכונים יותר הם זכר או נקבה... 

וג׳נדרקווירים יכולים להיות בטוחים במגדר העניין הוא שג׳נדרקווירים.ות לא מגדירים את עצמם גבר/אישה אלא מגדר אחר... כל ג׳נדרקוויר וההרגשה שלו

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
1 שעה אייס אמר/ה:

וואי קראתי הכל וזה מדהים!!! 

רציתי רק להגיד וזה נתון להחלטתך אם לשנות את זה או לא... אבל כתבת "מה זה מין? איך שנולדת, בן או בת" ולמען האמת המונחים הנכונים יותר הם זכר או נקבה... 

וג׳נדרקווירים יכולים להיות בטוחים במגדר העניין הוא שג׳נדרקווירים.ות לא מגדירים את עצמם גבר/אישה אלא מגדר אחר... כל ג׳נדרקוויר וההרגשה שלו

סבבה (: אני רוצה להיות הכי מדויק אז אני אתקן את זה(: ותודה (: 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף! בהצלחה עם ההורים :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היי (: ,

אני לא חושבת שיש מה עוד להוסיף, רק לתקן שני דברים, אחד חסר חשיבות, והשני עם חשיבות. למעלה כתבת "בהורים לילדים לסבים" תיקון: לסביות . דבר שני, כתבת שאתה חושב שאתה ביסקסואל , וכתבת בנוסף הומו, זה או זה או זה, לדעתי זה לא אפשרי להיות הומו וביסקסואל, אם אתה עדיין לא בטוח בנטייה המינית שלך תחכה, אל תכתוב להם ישר את הנטייה המינית שלך אם זה בשביל להראות לאמא שלך שאתה הומו, כי זה דבר שהוא בסדר בעיניה. 

חוץ מזה, אותי זה ריגש לקרוא את זה ואפילו העלה לי חיוך לפנים. אני מקווה בשבילך שיהיה לך טוב, ושהתגובה שלהם תהיה חיובית. תעדכן איך הלך, איך אתה מרגיש לגבי זה (: 

בהצלחה רבה!!(: 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 9 דקות Amber Madison אמר/ה:

אני לא חושבת שיש מה עוד להוסיף, רק לתקן שני דברים, אחד חסר חשיבות, והשני עם חשיבות. למעלה כתבת "בהורים לילדים לסבים" תיקון: לסביות . דבר שני, כתבת שאתה חושב שאתה ביסקסואל , וכתבת בנוסף הומו, זה או זה או זה, לדעתי זה לא אפשרי להיות הומו וביסקסואל, אם אתה עדיין לא בטוח בנטייה המינית שלך תחכה, אל תכתוב להם ישר את הנטייה המינית שלך אם זה בשביל להראות לאמא שלך שאתה הומו, כי זה דבר שהוא בסדר בעיניה. 

חוץ מזה, אותי זה ריגש לקרוא את זה ואפילו העלה לי חיוך לפנים. אני מקווה בשבילך שיהיה לך טוב, ושהתגובה שלהם תהיה חיובית. תעדכן איך הלך, איך אתה מרגיש לגבי זה (: 

בהצלחה רבה!!(: 

לגבי הטעות הראשונה (: אני אתקן אותה (: לגבי הטעות השנייה זה מכיוון שאני עדיין לא בטוח...... כתבתי את הנטייה המינית מכיוון שראיתי בכל מני מקומות שזה דבר שכנראה מעניין את ההורים אבל נראה אני אולי אוריד את זה (: 

תודה (:

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 43 דקות Amber Madison אמר/ה:

בהצלחה רבה!!(: 

אממ... טכנית אפשר להיות ביסקסואל והומורומנטי... לא שאני אומר שזה המצב כאן... אבל זה לא בלתי אפשרי

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני שעה Leon Ariel אמר/ה:

לגבי הטעות הראשונה (: אני אתקן אותה (: לגבי הטעות השנייה זה מכיוון שאני עדיין לא בטוח...... כתבתי את הנטייה המינית מכיוון שראיתי בכל מני מקומות שזה דבר שכנראה מעניין את ההורים אבל נראה אני אולי אוריד את זה (: 

תודה (:

(: (:

סבבה , אם אתה חושב שזה יכול לעניין את ההורים שלך ואתה בטוח במה שכתבת, אז אל תוריד בגלל שכתבתי לך על זה. אתה לא חייב לשנות שום דבר, תעשה רק מה שאתה מרגיש. (:

בשמחה רבה :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
1 שעה אייס אמר/ה:

אממ... טכנית אפשר להיות ביסקסואל והומורומנטי... לא שאני אומר שזה המצב כאן... אבל זה לא בלתי אפשרי

אוקיי סבבה (: תודה שכתבת לי (:

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה מהמם. אין לי מה להוסיף חוץ מזה.

אתה אלוף ואמיץ. בהצלחה, אשמח אם תעדכן פה איך היה:)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
ב-13.6.2018 בשעה 20:04 Myself אמר/ה:

זה מהמם. אין לי מה להוסיף חוץ מזה.

אתה אלוף ואמיץ. בהצלחה, אשמח אם תעדכן פה איך היה:)

תודה (: 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
ב-13.6.2018 בשעה 13:45 Leon Ariel אמר/ה:

אשמח ממש שתענו ותכתבו לי מה לספר עוד או מה לתקן וכאלה.. 

אמא אבא תכירו אותי
כבר הרבה זמן שאני חושבת איך לספר לכם את זה והבנתי שמגיע לכם לדעת את זה בצורה שתפרט על הכל בלי שאני אברח באמצע, אז בלי יותר מידי הקדמות אני פשוט אכתוב את זה, את הדבר שאני פוחדת לספר לכם יותר מכל, את הדבר שאתם בטח בחיים לא תתגאו בו, את הדבר כנראה היחיד שאף הורה לא רוצה לשמוע, אני טרנסג'נדר, רגע מי, מו, מה?! אני יודע, קשה לעיכול, גם לי לקח זמן לקבל את עצמי, מאז שאני זוכר את עצמי אני מרגיש כמו בן, מאז שאני מכיר את עצמי אני בן, אבל הקבלה העצמית לקחה כל כך הרבה זמן, אני יודע מה זה טרנסג'נדר מאז שאני בכיתה ג' ולמה אני יודע? בגלל שאני חיפשתי "אם אני בת אבל אני מרגיש בן מה אני??" ומצאתי תוצאות וחקרתי, בכיתה ה' ניסיתי להיות כמו כולם וגם השנה אבל אני הבנתי, לא משנה כמה או בכמה כוח אני ניסיתי להדחיק את זה כדאי שאתם וחברים שלי לא תחשבו שאני "מוזר" או "שונה", כדאי שלא יהיו עליי סטיגמות.
אמא עכשיו הפנייה פה בעיקר אלייך, זוכרת את היומולדת של איתן, ששמענו אישה מדברת ע מצעד הגאווה ואז באתי בריצה מהחדר שלי ואמרתי לך "אמא מה את חושבת על מצעד הגאווה?" וענית לי ושאלתי כל מיני שאלות ביניהם על סוגי אנשים בקהילה הלהטבק"ית ואמרת שאת בסדר עם זה ולא אכפת לך ואלו לא מפריעים לך אבל אז הגענו לטרנסג'נדרים ובכוונה שאלתי עליהם, כדאי לדעת מה את חושבת עליי ולצערי הרב את אמרת שאיתם יש לך הכי הרבה בעיה ושאלתי למה ואת ענית לי כי הם לא בטוחים בעצמם וכי הם חושבים שהם יכולים לשנות את המין שלהם ואלו שטויות. זה מה שאני זוכר. אז קשה לי לומר לך את זה ואני פוחד מהתגובה שלך יותר משל אבא אפילו, בבקשה תבטחי בי, בבקשה תביני אותי, בבקשה תאהבי אותי כמו שאני ובבקשה ממך אל תשלחי אותי לפנימייה או למקום מרוחק ממך רק כדאי שלא תהיה לך את הבושה הזאת שהבן שלך טרנסג'נדר, גם אם תבחרי לעשות את זה אני מודה לך על כמעט 12 שנים מדהימות!
אבא בבקשה תמשיך להתגאות בי, אני יודע שזה בושה בשבילך בעיקר בגלל שיש לנו משפחה דתית ולפי התנ"ך זה "לא חוקי" ולמרות שזה לא חוקי בתנ"ך אני רוצה לשים לך פה ציטוט מהתנ"ך "לא תשנא את אחיך בלבבך" (ויקרא פרק י"ט פסוק י"ז) ואנחנו כולנו יהודים גם אם אנחנו מהקהילה הלטהבק"ית אז תישאר גאה בי, תישאר אוהב, תישאר אבא שלי.
אתם בטח עדיין בשוק אז אני רוצה לתת לכם בכלל קצת מידע על מה זה טרנסג'נדר.. 
טרנסג'נדר הוא אדם שלא מרגיש שהמין שלו תואם למגדר שלו.
מה זה מגדר? מגדר זה איך שאתה מגדיר את עצמך (ב/בת או ג'נדרקוייר) 
מה זה מין? איך שנולדת, בן או בת.
מה זה ג'נדרקוייר? ג'נדרקוייר הוא אדם אשר לא בטוח במינו ובמגדרו.
מה הולך לקרות מהיום?
אני כמובן אתן לכם לעכל הכל ולראות מה זה דורש ואילו שינויים גופניים צריך לעבור, אם תרצו אנחנו נלך לפסיכולוג או פסיכולוגית שאני אבחר ונתייעץ איתה, היא תעזור לכם להבין אותי ולי היא תעזור להבין אותכם אם יהיה לכם קשה לפנות אליי כמו "גורם צד-שלישי" לכל שאלה או בקשה אני פה בשבילכם (:

בנוסף יש אתר התומך בתמיכה טלפונית ומפגשים פעם בחודש בהורים לילדים לסבים הומאים וטרנסג'נדרים, הנה שני מספרי טלפון שזמינים בוואצפ בשבילכם.
ימים א' ב' ג'- רונית ולדר- 0524419957
ימים ד' ה' ו'- 054-551-9599
קו לשיחות טלפוניות שפעיל 24/7- 09-8855822
בנוסף יש קבוצות תמיכה למפגש- 
קבוצת תמיכה להורים ברעננה- אירית מור- 054-78330936  שי פורת-  052-2224941 ממליצה בחום לפנות קודם לאירית היא מדהימה..

קבוצת תמיכה להורים בהרצליה- יעל בן יוסף 052-3613667
רחל בועז 054-4696932 אין לי ממש המלצה למי מביניהם לפנות..

קבוצת תמיכה להורים בבאר שבע- שרי בטש   054-4910468

אז זהו אלו הקבוצות תמיכה (:

בהתחלה היה לי מאוד קשה להשלים עם עצמי.
הייתי בוכה, בלילות. לאט, לאט גיליתי שזה לא חטא ולא מחלה להרגיש ככה.
ויש עוד הרבה ילדות כמוני., שמרגישות כגבר ולא כאישה.
"האל ברא אותך כנקבה, אבל גם האל יכול להתחרט. אולי הוא לא טועה, אבל הוא יכול להתחרט.
בתנ"ך הראו מאות פעמים שהוא התחרט: לדוגמא יעקוב ועשב-הוא בהתחלה עשה שעשו יצא ראשון, והפך אותו לבכור. שהם גדלו והוא ראה את האופי של כל אחד הוא התחרט, אז הוא נתן ליעקב את הבכורה. נתינת הבכורה ליעקב ככה
גררה דם לפי התנ"ך, אני בטוח שהאל לא היה שופך דם של שני אחים בכוונה תחילה."
אז אמא ואבא יקרים שלי, חשוב היה לי לספר לכם משהו. אני יודע שאחד הדברים שכל אמא הכי רוצה זה שהבת שלה תקים משפחה לתפארת, יביא לה נכדים, יפרנס את המשפחה שלו בכבוד ויחייה חיים מאושרים.
ואני מבטיח לך שאת כל זה אני הולך להביא לך, כי זה גם החלום שלי. אבל החלום שלי הוא עם 'טוויסט' מסויים ביחס לשלך, זה פשוט לא יהיה ביולוגי, זה יהיה עם גבר או אישה ובזה אני עדיין לא בטוח אבל אני בטוח בהרגשה שלי!
אז רגע מה אני בכלל אוהב בנים, בנות או שניהם? בטח זו אחת השאלות הראשונות שעברו לכם בראש אבל גם אני בעצמי לא בטוח, אני חושב שאני ביסקסואל (אדם אשר מרגיש משיכה לשני המינים, לרוב טיפה יותר למין אחד) אז רגע אם אתה נמשך לשני המינים אבל למין אחד יותר אז לאיזה? אז הנה התשובה שלך, למין הגברי, כן אז כנראה יהיה לך בן טרנסג'נדר, הומו, זוהי לא בושה..
אני מבקש מכם בואו דבור איתי ונעבור את זה ביחד, את הכל, אני אעזור לכם בכל מה שתרצו ואתם תבטחו לי שתהיו לצידי.

אז אמא אבא אני אוהב אותכם הכי בעולם ומודה לכם על ה-כ-ל-! אוהב הכי בעולם!

תודה לכל מי שעונה או הקדיש זמן לקרוא את זה (: 

זה מושלם!
אבל לדעתי תוסיף למשפט מהתורה גם "דרך ארץ קדמה לתורה"
אתה כזה אמיץ, גאה בך! תעדכן :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 8 שעות שחף134 אמר/ה:

זה מושלם!
אבל לדעתי תוסיף למשפט מהתורה גם "דרך ארץ קדמה לתורה"
אתה כזה אמיץ, גאה בך! תעדכן :)

תודה(: 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לתקן קצת שגיאות כתיב, זה פשוט יראה יותר טוב ככה, וחוץ מזה, זה מושלם

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 10 שעות Pidge אמר/ה:

עדיף לתקן קצת שגיאות כתיב, זה פשוט יראה יותר טוב ככה, וחוץ מזה, זה מושלם

תודה:) 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.