מעבר לתוכן
  • הכרזות מערכת

• Romo

קבוצת איגי בוידיאו-צ'ט, הצטרפו לפיילוט!   04/06/18

איגי משיקה פעילות חדשה ודיגיטלית - קבוצה חברתית לגילאי 15-19 שמתנהלת רק דרך הוידיאו צ'ט! לצורך הפעילות אנחנו מחפשות חברות וחברי פורומים שבא להן לקחת חלק בפיילוט ייחודי עם עמית המדריך המהמם.  מה זה דורש? יום בשבוע להתחבר בצ'אט למפגש קבוע עם הקבוצה, לעבור תוכן מעניין, להכיר , לשאול שאלות - וכל ה בלי לצאת מהבית! מעניין אתכן? שלחו הודעה דחוף ל- @amitso
אורח

שאלה ללסביות או לבי שפה:)

Recommended Posts

אורח

היי מקסימות! 

אני רוצה לשאול שאלה בכנות. בבקשה תענו הכי כנה שלכן. יפריע לכן לצאת עם בחורה דתיה, ושמתכוונת להשאר דתייה? אחת שלא תתנשק איתך לפחות בשנה הראשונה של הזוגיות שלכן, ושלא תכנס איתך למיטה בשנתיים-שלוש הראשונות שלכן יחד.

עד כמה זה יפריע לכן?

ותודה!

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושבת שבאופן כללי זה כן היה מפריע לי, אני לא בהכרח שוללת אבל היא תצטרך להיות בחורה מאוד מיוחדת בשבילי כדי שזה יעבוד.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היי :) ,

אני מקווה שמה שאכתוב כאן לא יפגע, כי זאת לא הכוונה שלי. אני מכבדת דתיות מאוד, חברה מאוד טובה שלי שהיא חברה קרובה שלי דתייה ואני באמת מתה עליה, ואין לי שום דבר נגדה או נגד דתיים בכללי.

אני אישית לא אצא עם דתייה, מיכוון שבעתיד כשאקים משפחה (ילדים), אני אחנך את הילדים שלי לדרך שהיא מאוד שונה מהמקובל אצל הדתיים. אני אתאיסטית, אני לא מאמינה באלוהים (אתאיסטית- לא מאמינה באף אל) ואת החינוך הזה אעביר לילדים שלי. כנל לגבי בית הספר, חגים, שבתות, צומות (כיפור , צום גדליה, צום עשרה בטבת) אומנם הם כן ילמדו בבית ספר יהודי אבל לא דתי, אם הם ירצו לחגוג חגים יהודיים כמו חנוכה, סוכות, פורים, אז בהכי בכיף. אנחנו יכולים לחגוג את החגים שיעביר לנו את זה כמסיבה ולא עם מסר מסוים, אין לי שום בעיה לחגוג חגים, רק שזה תלוי איזה חג. אם אצא עם נערה שהיא דתיה היא תרצה לחנך את הילדים בדרך שהיא שונה לחלוטין מימה שאני מאמינה, היא תלמד אותם תורה (אני יודעת שכן בבית הספר לומדים תנך) , ואמונה באלוהים. כמובן שבקשר הזוגי שיהיה לנו, נצטרך להתפשר זה ברור לי, גם בלי קשר עם דתייה. אני לא יודעת אם להשתמש במילה "מפריע" , כי זה לא מפריע, זה דבר שהוא פשוט לא יכול לעבוד לדעתי. 

אני לא יודעת מה כ"כ קשור לא להתנשק בשנה הראשונה , או לא לשכב, זה די לא מובן מדוע. כי מימה שאני יודעת, זה שאסור לגבר ולאישה לפני החתונה לגעת באחד בשני, אבל לא אישה ואישה. אשמח להסבר :) 

נערך היום על-ידי Amber Madison

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

החלק הראשון ממש לא כי אני גם דתיה ולמרות שאני לסבית מכוונת להישאר דתיה. החלק השני אולי אבל זה פשוט תלוי באותה בתערוכת יחסים

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח

אתן מקסימוות, תודה רבה שעניתן.

ואמבר, ממש לא פגעת. מובן ומובן:) זה הכי לגיטימי בעולם, נראה לי בעייתי לשני הצדדים לחיות ביחד עם השקפות שונות ומנוגדות לחלוטין. 

ונכון, לגבר ואישה יש איסור עפ"י ההלכה על שמירת נגיעה. על אישה ואישה אין שום איסור הלכתי על נגיעה, כי פשוט התורה בכלל לא מכירה בזוגיות כזאת.

אבל חלק מהמהות של שמירת נגיעה בין גבר לאישה, זה בין השאר העיניין של סוגשל לשמור על עצמך, והצבת גבולות בזוגיות. אני לא מתכוונת לשמור נגיעה מבנות באופן טוטאלי, כי א) זה לא אפשרי, כי אני בארון ולא יכולה לא לחבק או לגעת בסתם חברות שלי. וב) כי אני צריכה להמשיך לשמור נגיעה גם מבנים בגלל הקטע של הטומאה. ולא נראה לי נורמלי לשמור נגיעה מכל האנשים בעולם. בגלל זה אני כן מקווה שאם אהיה בזוגיות אם מישהי אז אעשה הכל לאט יחסית. פעם חשבתי שאשכב פעם ראשונה אחרי חתונה, אבל חתונה בכלל לא תקפה מבחינה הלכתית, אז אני קובעת לעצמי את הגבולות שלי:)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
ב-11.5.2018 בשעה 11:06 אורח אמר/ה:

אתן מקסימוות, תודה רבה שעניתן.

ואמבר, ממש לא פגעת. מובן ומובן:) זה הכי לגיטימי בעולם, נראה לי בעייתי לשני הצדדים לחיות ביחד עם השקפות שונות ומנוגדות לחלוטין. 

ונכון, לגבר ואישה יש איסור עפ"י ההלכה על שמירת נגיעה. על אישה ואישה אין שום איסור הלכתי על נגיעה, כי פשוט התורה בכלל לא מכירה בזוגיות כזאת.

אבל חלק מהמהות של שמירת נגיעה בין גבר לאישה, זה בין השאר העיניין של סוגשל לשמור על עצמך, והצבת גבולות בזוגיות. אני לא מתכוונת לשמור נגיעה מבנות באופן טוטאלי, כי א) זה לא אפשרי, כי אני בארון ולא יכולה לא לחבק או לגעת בסתם חברות שלי. וב) כי אני צריכה להמשיך לשמור נגיעה גם מבנים בגלל הקטע של הטומאה. ולא נראה לי נורמלי לשמור נגיעה מכל האנשים בעולם. בגלל זה אני כן מקווה שאם אהיה בזוגיות אם מישהי אז אעשה הכל לאט יחסית. פעם חשבתי שאשכב פעם ראשונה אחרי חתונה, אבל חתונה בכלל לא תקפה מבחינה הלכתית, אז אני קובעת לעצמי את הגבולות שלי:)

שמחה לדעת שלא פגעתי :) , ונכון, אם יש אנשים שהאמונות שלהם לא זהות והם מצליחים להסתדר מבחינת הכל כנל לגבי החינוך של הילדים אז זה מצויין. (:

בדיוק, וחבל מאוד שזה ככה. 

את יכולה להתחתן גם אם ההלכה נוגדת חתונות של הקהילה, יש הרבה להטבים שמתחתנים בלי רב (מן הסתם). כמובן שאת זאת שמחליטה בסופו של דבר מה לעשות בחייך, וזה שיש להטבים שמתחתנים זה לא אומר שגם את חייבת/צריכה, התכוונתי שאם תרצי בעתיד להתחתן זה אפשרי אבל בלי רב כמובן.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מרגישה רע להגיד את זה אבל זה כן יפריע לי

כי עם אנשים שאני אוהבת אני ממש בן אדם של מגע וחום והבעות חיבה ובלי זה יהיה לי נורא קשה בקשר. הדת עצמה פחות אישיו בשבילי בשלב הזה בחיים (אני בת 18 לא חושבת יותר מדי על הקמת משפחה וכו' ברגע זה) אבל המגע כן חשוב לי 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני דתיה אז בעיקרון כן אבל תלוי עד כמה היא דתיה ואני לא יודעת אם הייתי מחכה כל כך הרבה זמן בישביל להתנשק וזה אבל אני כן רוצה להישאר דתיה

נערך היום על-ידי S16

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתאיסטית אז זה ניראה לי יותר אם היא הייתה יוצאת איתי... חח

אבל אם אני אוהבת אותה אז כן

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז אני דתייה ובעז"ה מתכננת להשאר דתייה וברור לי שלא רק שלא הייתי פוסלת כנראנ הייתי "רצה" על זה והאמת אני ממש מבינה את כל העניין של הלחכות עם הכל (הייתי עם מישהי לתקופה ופשוט הרגיש לי ככ לא נכון לגעת ככ הרבה אחת בשנייה על ההתחלה אז...) נראה בעייני ככ מקסים והאמת שאני גם די בלחית אז עם מישהי דתייה אני רואה את זה מתקדם לכיוון החתונה ככ הרבה יותר מהר אז בקיצור אחרי כל החפירה הלוואי שאני אמצא מישהי שמאמינה בדרך כזו:)

נערך היום על-ידי Hadar201

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מסכימה עם מה שכתבתן פה. לגמרי. אני גם כל כך כל כך מבינה את העיניין של לשמור מרחק ולחכות. 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שאני דתי אז לא, ורק שתדעו, לא כל הדתיים והדתיות הם כאלה קיצונים שבקושי נוגעים בבן/בת זוג שלהם

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.