מעבר לתוכן
venus

הפעולה הדיגיטלית של נגה #7

Recommended Posts

היי יפים ויפות! איך עבר עליכםן השבוע?

כמו בכל פעולה- נתחיל בסבב מה ניש :)

מי שקוראת את הפעולות שלי בטח זוכרת, אבל נזכיר שוב למי שעוד לא קראה- צריך לספר על דבר אחד טוב ועל דבר אחד רע שקרו לכםן השבוע. מותר לספר שני דברים טובים ולהדביק את כולםן כאן באופטימיות, אבל פחות מומלץ לספר שני דברים רעים. בטוח היה משהו השבוע שעשה לכםן טוב!

דבר טוב שקרה לי השבוע: הייתי בסמינר של השנת שירות והיה קצת מפחיד בהתחלה כי היו שם כל מיני אנשים שונים שלא לגמרי הכרתי וכו' אבל אחר כך היה כיף ממש והתגבשנו :)

דבר רע שקרה לי השבוע: העמסתי על עצמי יותר מדי בשבועות האחרונים והגעתי השבוע לקריסה תחת הלחץ (גם עבדתי כל השבוע, אז זה לא תרם במיוחד) ולא היה לי זמן לנוח :(

אז אחרי שהוצאנו קצת את מה שהיה השבוע, נעבור לפינת השיר השבועי!

מוזמניםות בתגובות לצרף גם שירים שהתחברתםן אליהם השבוע!

ועכשיו- לפעולה :)

אני רוצה הפעם שנדבר על זהות א-בינארית. הנה סרטון שלדעתי מסביר את זה ממש טוב:

והנה גם מאמר ממש מגניב על הנושא הזה של מגדר וזהות מגדרית א- בינארית: https://alaxon.co.il/article/מגדר-אינו-ספקטרום/

נראה לי שמגדר זה נושא ממש מורכב. עם קשר ובלי קשר לא- בינאריות, תמיד כשיצא לי לחדור לעומק בנושא הזה, הגעתי בסוף למסקנה שמגדר מורכב מתפקידי מגדר (למשל- תפקידי מגדר נשיים הם שמלות וברביות ועדינות ותפקידי מגדר גבריים הם משאיות וחוזק וצבעים שהם לא ורוד) ושאם הם לא קיימים ואנחנו מחליטות לשחק איתם ולעשות מה שאנחנו רוצות (כמו למשל נשים שמחליטות לא להוריד שיער)- אז מה זה מגדר בכלל? האם הוא קיים? למה הוא קיים?

כשאני הגעתי למסקנה הזאת שאין דבר כזה מגדר בתכלס אם אין תפקידי מגדר, הבנתי גם שמגדר הוא תבנית שכן מסדרת לאנשים את המוח. הבנתי שתבניות הן לטוב ולרע- ושלפעמים הן מסדרות ולפעמים הן מבלגנות ממש. בגלל זה גם ישר "חזרתי למעלה" מהמקום העמוק שהייתי בו, כי אני לא רוצה למחוק את כל הזהויות המגדריות שהן לא בינאריות- שהן לא גבר או אישה.

משימה שבועית: נראה לי שאתן לכן להמשיך מכאן :) כמו איחוד מאבקים, גם על מגדר אפשר לנהל דיונים של שעות.

אוהבת אתכםן המון

נגה

נערך היום על-ידי venus

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

דבר טוב- קשה לחשוב על דברים טובים כשהמצב כל כך רע... אבל באחד הימים הייתי ממש רחוק מהמשפחה אז היה טיפה יותר סביל

דבר רע- בעיקרון כל השבוע. כל העניינים האלו שממשיכים להציק לי ולהפריע לי לגבי מגדר... כל הקטעים שיצא לי לכתוב מרוב תסכול על המצב... 

מגדר לדעתי זה משהו שהחברה הגדירה... לדעתי אף אחד ואף אחת לא צריך וצריכה להתנהג בצורה שמתאימה למגדר שלה אם זה לא משהו שהוא או היא רוצה לעשות... מגדר זה בעצם הגדרה של איך לדעת החברה זכר ונקבה צריכים להתנהג ואיזה דברים הם צריכים לאהוב... זכר צריך להיות גבר ולהתנהג כמו גבר ונקבה צריכה להיות אישה ולהתנהג כמו אחת כזו... 

אניחושב שעדיף שכל אחד יתנהג איך שהוא רוצה... אני משתדל להתנהג כמו עצמי ולא כמו שהחברה חושבת שאני צריך להתנהג כי אם אני אעשה את זה אני לא אהיה אני... 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

דבר טוב- היה את עולמות ופשוט היה לי כיף ממש להסתובב עם חבריםות ולקנות זבל שאני לא באמת צריך.

דבר רע- עולמות נגמר, בקרוב גם החופש ולאמא שלי היו יציאות ממש דוחות בזמן האחרון ונמאס לי.

מגדר זה נושא שאני אוהב לשנוא. רוב החבריםות שלי על הקשת הטרנסית (וגם אני, דא) ואני רואה כמה סבל היה נמנע אם מגדר פשוט לא היה קיים. 

מיסג׳נדרינג זה אחד הדברים היותר דפוקים שנתקלתי בהם, במיוחד בשפה העברית שחייבים להשתמש במגדר כדי לפנות ולשאול מה הפנייה הנכונה. בתור טרנס* שמודע לעד כמה זה כואב אני עושה מיסג׳נדריג כי אין לי אפשרות אחרת :(

יוצא לי לסתובב עם חבר.ה שעובר.ת בתור גבר ואז חושבים שאנחנו זוג סטרייטים וזה כל כך מעצבן לול (אחד הדברים שאני יותר שונא משום מה, זה שחושבים שאני בת הטרו-סיס, זה פשוט מוחק את כל הזהות שלי).

וזה מעלה בי את השאלה, למה לעזאזל אנחנו לא יכולות להיות מעל לחוקים המגעילים שהמצאנו לעצמינו? 

אנחנו תקועים בכלא תודעתי ולא נשאר לנו כלום חוץ מלנסות להתמודד.

תפסתן אותי ביום עצבני ממש לול

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 12 שעות אייס אמר/ה:

דבר טוב- קשה לחשוב על דברים טובים כשהמצב כל כך רע... אבל באחד הימים הייתי ממש רחוק מהמשפחה אז היה טיפה יותר סביל

דבר רע- בעיקרון כל השבוע. כל העניינים האלו שממשיכים להציק לי ולהפריע לי לגבי מגדר... כל הקטעים שיצא לי לכתוב מרוב תסכול על המצב... 

מגדר לדעתי זה משהו שהחברה הגדירה... לדעתי אף אחד ואף אחת לא צריך וצריכה להתנהג בצורה שמתאימה למגדר שלה אם זה לא משהו שהוא או היא רוצה לעשות... מגדר זה בעצם הגדרה של איך לדעת החברה זכר ונקבה צריכים להתנהג ואיזה דברים הם צריכים לאהוב... זכר צריך להיות גבר ולהתנהג כמו גבר ונקבה צריכה להיות אישה ולהתנהג כמו אחת כזו... 

אניחושב שעדיף שכל אחד יתנהג איך שהוא רוצה... אני משתדל להתנהג כמו עצמי ולא כמו שהחברה חושבת שאני צריך להתנהג כי אם אני אעשה את זה אני לא אהיה אני... 

אהוב 3> שולחת מכאן חיבוק ענק! אני לא יודעת עדיין אם אבוא מחר לברנוער, אבל אם כן ממש אשמח לראות אותך שם 3>

מבאס שהמצב כזה רע :( אבל אל תשכח שאתה באמצע תהליך למצוא את עצמך- ויש תקופות לא פשוטות כאלה שאחריהן באות תקופות מהממות. זה מעולה שאתה מוציא את זה דרך כתיבה. תנסה לעשות כל מיני תרגילי כתיבה כאלה, זה יכול לעזור. לך תדע... אולי תהיה סופר ביום מן הימים :)

אני גם חושבת שמגדר זה משהו שהחברה הגדירה. אבל מעניין אותי אם נגיד אני מגדירה את עצמי כאישה ולא מורידה שיער או לא הולכת עם שמלות וכו', אז האם אני עדיין אישה? כי יש תפקידי מגדר שמשחקות איתם ויש ממש תחושה שהמגדר שלך הוא לא בינארי, או שאת.ה על הקשת הטרנסית. ופה אנחנו נכנסות לשיח ממש מעניין על הגדרות.

להתנהג כמו עצמך זה הכי טוב. אני בטוחה שעוד תמצא את הדרך שלך! 3>

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תודה >< 

לדעתי אם את מגדירה את עצמך אישה אז את אישה... זה שם תואר כלשהו שבחרת להזדהות איתו... אולי את לא מתאימה לגמרי לכל מה שהחברה מצפה מאישה להיות אבל מי כן מתאים לכל מה שהחברה חושבת עליו? המגדר שלי בהחלט לא בינארי הפסקתי לחפש את עצמי בבינאריות

בסוף אני אמצא את הדרך שלי :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
1 שעה אייס אמר/ה:

תודה >< 

לדעתי אם את מגדירה את עצמך אישה אז את אישה... זה שם תואר כלשהו שבחרת להזדהות איתו... אולי את לא מתאימה לגמרי לכל מה שהחברה מצפה מאישה להיות אבל מי כן מתאים לכל מה שהחברה חושבת עליו? המגדר שלי בהחלט לא בינארי הפסקתי לחפש את עצמי בבינאריות

בסוף אני אמצא את הדרך שלי :)

3>

רגע אבל אם אישה יכולה להיות א-בינארית מבחינת תפקידי המגדר שלה, אז מה ההבדל בין מישהי שמגדירה את עצמה כאישה לבין מישהו/י א-בינאריים?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 6 שעות BlueMushroom אמר/ה:

דבר טוב- היה את עולמות ופשוט היה לי כיף ממש להסתובב עם חבריםות ולקנות זבל שאני לא באמת צריך.

דבר רע- עולמות נגמר, בקרוב גם החופש ולאמא שלי היו יציאות ממש דוחות בזמן האחרון ונמאס לי.

מגדר זה נושא שאני אוהב לשנוא. רוב החבריםות שלי על הקשת הטרנסית (וגם אני, דא) ואני רואה כמה סבל היה נמנע אם מגדר פשוט לא היה קיים. 

מיסג׳נדרינג זה אחד הדברים היותר דפוקים שנתקלתי בהם, במיוחד בשפה העברית שחייבים להשתמש במגדר כדי לפנות ולשאול מה הפנייה הנכונה. בתור טרנס* שמודע לעד כמה זה כואב אני עושה מיסג׳נדריג כי אין לי אפשרות אחרת :(

יוצא לי לסתובב עם חבר.ה שעובר.ת בתור גבר ואז חושבים שאנחנו זוג סטרייטים וזה כל כך מעצבן לול (אחד הדברים שאני יותר שונא משום מה, זה שחושבים שאני בת הטרו-סיס, זה פשוט מוחק את כל הזהות שלי).

וזה מעלה בי את השאלה, למה לעזאזל אנחנו לא יכולות להיות מעל לחוקים המגעילים שהמצאנו לעצמינו? 

אנחנו תקועים בכלא תודעתי ולא נשאר לנו כלום חוץ מלנסות להתמודד.

תפסתן אותי ביום עצבני ממש לול

איזה כיף שהיית בעולמות :) שמחה שנהנית!

אני פחות הולכת לדברים האלה אבל יש שם מלא פיצ'פקעס (ככה כותבים את זה? מוזר) שאפשר לאגור בבית :)

אני דווקא שמחה שעשיתי פעולה על הנושא הזה. בשבוע-שבועיים האחרונים ראיתי שעולה פה הרבה הנושא של מגדר ושל בלבול מגדרי, ואני מגדירה את עצמי כאישה סיסג'נדרית אמנם אז לא חוויתי על בשרי דיספוריה מגדרית ואולי בגלל זה קשה לי להבין את ההבדל שהצגתי בתגובה למעלה. אבל כן הייתי במלאאאא פעולות של איגי על זה אז יש ידע מסוים. ואפשר להחכים ביחד :)

גם אני עכשיו שואלת את עצמי את השאלה הזאת. אם מגדר זה חרא אז למה אנחנו בעצמנו הולכות לכל מיני הגדרות? א-רומנטי, פאן וכו'. למה אי אפשר פשוט לחיות כמו שאנחנו בלי הגדרות?

אולי, שוב, גם כדי לסדר לעצמנו את המוח. זה להתאים את עצמנו למסגרות של החברה לדעתי. כי אם החברה עובדת לפי מגדר- אז נלך הפוך על הפוך ונביא הגדרות משלנו אל תוך התבנית המגדרית הזו.

נערך היום על-ידי venus

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 43 דקות venus אמר/ה:

3>

רגע אבל אם אישה יכולה להיות א-בינארית מבחינת תפקידי המגדר שלה, אז מה ההבדל בין מישהי שמגדירה את עצמה כאישה לבין מישהו/י א-בינאריים?

איך שהיא או הוא בחר.ה להגדיר את עצמו.ה... כי אם מישהי בחרה להגדיר את עצמה אישה יש משהו שהיא מרגישה שגורם לה להרגיש אישה גם אם היא לא ממלאת את התפקידים המדויקים שמשוייכים לאישה... ואם מישהו.י מגדיר.ה את עצמו.ה א-בינארי.ת אז כנראה שזה ההרגשה שלה.ו והוא ו/או היא מרגיש.ה א-בינארי.ת אבל ממלא.ת קצת מתפקידים שנחשבים בחברה שלנו של אישה... 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 17 דקות אייס אמר/ה:

איך שהיא או הוא בחר.ה להגדיר את עצמו.ה... כי אם מישהי בחרה להגדיר את עצמה אישה יש משהו שהיא מרגישה שגורם לה להרגיש אישה גם אם היא לא ממלאת את התפקידים המדויקים שמשוייכים לאישה... ואם מישהו.י מגדיר.ה את עצמו.ה א-בינארי.ת אז כנראה שזה ההרגשה שלה.ו והוא ו/או היא מרגיש.ה א-בינארי.ת אבל ממלא.ת קצת מתפקידים שנחשבים בחברה שלנו של אישה... 

זהו, אז זה באמת עניין של הרגשה- ואז לשתי הרגשות דומות יש הגדרות שונות

או שזה לא הרגשות דומות, זה הרגשות שונות ובגלל שהרגשה זה לא אמפירי (לא משהו שאפשר למדוד) אז המצאנו לעצמנו הגדרות, כדי שנרגיש שאנחנו חלק ממשהו- שאנחנו לא בהרגשה הזאת לבד.

ואז זה מעניין, ומתחבר לי למה שBlueMushroom אמר- השאלה הזו למה אנחנו חיות בכלל בעולם שיש בו מגדר.

נראה לי שהתשובה לשאלה הזאת היא שכולנו מרגישות תחושות שונות לגבי המגדר שלנו, ואם לא היו הגדרות בכלל- אני חושבת שהיינו צפים בכל מיני תחושות ובלבול, והיינו מרגישות, אם ככה, די לבד- כי לא הייתה הגדרה שמאחדת בתוכה עוד אנשים שמרגישות כמונו.

אז אולי זה טוב שיש מלאמלא הגדרות?

נערך היום על-ידי venus

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
ב-6.4.2018 בשעה 15:49 venus אמר/ה:

זהו, אז זה באמת עניין של הרגשה- ואז לשתי הרגשות דומות יש הגדרות שונות

או שזה לא הרגשות דומות, זה הרגשות שונות ובגלל שהרגשה זה לא אמפירי (לא משהו שאפשר למדוד) אז המצאנו לעצמנו הגדרות, כדי שנרגיש שאנחנו חלק ממשהו- שאנחנו לא בהרגשה הזאת לבד.

ואז זה מעניין, ומתחבר לי למה שBlueMushroom אמר- השאלה הזו למה אנחנו חיות בכלל בעולם שיש בו מגדר.

נראה לי שהתשובה לשאלה הזאת היא שכולנו מרגישות תחושות שונות לגבי המגדר שלנו, ואם לא היו הגדרות בכלל- אני חושבת שהיינו צפים בכל מיני תחושות ובלבול, והיינו מרגישות, אם ככה, די לבד- כי לא הייתה הגדרה שמאחדת בתוכה עוד אנשים שמרגישות כמונו.

אז אולי זה טוב שיש מלאמלא הגדרות?

רק באתי להגיד שלדעתי זה הכי טוב בעולם שיש הגדרות. בלי ההגדכות היינו הולכים לאיבוד. ואנחנו א.נשים, אנחנו קצת חייבים הגדרות ותבניות כדי לחיות. 

והפעולה מהממת.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

דבר טוב - הדממת פסח וטייל בארץ 5 ימים מתוכה.
דבר רע - הנושא המגדרי ממשיך ללוות אותי לאורך כל היום, ודברים לא באמת מתקדמים, אולם כן מתפתחות הבנות ומסקנות.

אז כנראה דיי אחפור, לרוב הדברים האלו נרשמים למחברת שלי אך משום מה יש לי להרגשה שיהיה יותר מועיל לרשום את זה כאן.
אז קצת על מגדר, מהו מגדר בשבילי והמחשבות הקשורות למגדר שעולות לי לאחרונה.

קצת בנוגע לדעה שלי לגבי הגדרות:
לדעתי הן מיותרות ועושות יותר נזק מתועלת, הן גורמות לא.נשים לנסות לייחס את עצמם למושג בינארי (או שאת.ה בתוך ההגדרה או בחוץ).
ואם אדייק ההגדרות מנוסחות ע"י הקהילה ולרוב א.נשים בתחילת תהליך, מנסים להתאים את עצמם להגדרה קיימת (שכמעט תמיד לא תתאים להם ב 100%) שמישהו אחר הגדיר במקום להגדיר את עצמם כעצמם.
להגדרות בכל זאת יש 2 שימושים עיקריים לדעתי:
1. יצירת שייכות לקהילה (אני חלק מקבוצת האנשים ש...)
2. העברת מידע בצורה מהירה, אולי ההגדרה לא תמיד מדוייקת עבורי אבל אם אומר אותה למישהו, ישר יהיו בשיחה הנחות יסוד שכנראה רובם מתאימות גם אם לא ב100%.

כמובן השימושים הללו טובים לדעתי רק כאשר ההגדרה משמשת אותי ולא מגדירה אותי.

וחזרה למגדר:
אז לדעתי יש הבדל בין התפיסה של מהו מגדר ברמה התאורתית, לבין הפרקטיקה בעולם האמיתי.

נתחיל ברמה התאורתית, ואנסה לענות על השאלה לאיזה מגדר אני שייכת?
אז קשה לתאר מגדר כספקטרום, מכיוון שהוא אינו משהו חד ממדי, אין למעלה ולמטה, מגדר לדעתי הוא משהו רב מימדי, הוא מורכב ממלא צירים שונים והבטים שונים, כל ציר או היבט יכול להיחשב ע"י החברה כנשי/גברי יותר או פחות, וסכימה של כל הצירים האלו יוצרת בעצם את ההוויה המגדרית של אותו האדם. כמובן שהסכום יכול להיות לא משהו מוגדר, שהרי היבט אחד יכול להחשב מאוד גברי ואחר מאוד נשי.

עד כאן הכל טוב ויפה, מאוד מבלבל אבל טוב ויפה, אך עכשיו נעבור לרמה הפרקטית, שם העולם הוא קקי גדול ולא כיף (כשאציין כאן חברה אתכוון לרוב האנשים בעולם)
מגדר ברמה הפרקטית מתחלק ל2 חלקים, או אפילו יותר כיף 2 ציפיות,
1. צפיות מהאדם - כיצד החברה מצפה ממני שהתנהג במצבים מסויימים. - לזה לפחות אפשר להשיב מלחמה ולנסות "לשבור את הסטיגמות המגדריות" 
2. צפיות מהחברה- כיצד החברה מצפה שהתייחסו אליך במצבים מסויימים. -על זה אי אפשר להשפיע

הבעיה כאן היא שמדובר בעסקת חבילה, החברה שלנו לא התפתחה מספיק כדי להתאים את עצמה לתאוריה, ועבורה התאוריה שונה ובינארית. או שאת אישה או שאתה גבר, במובן הסטיגמטי של ההגדרה. ואם לדייק אנסח את זה מחדש או שהציפיות כלפיך הן מה שמצופה מגבר או שהציפיות הן מה שמצופה מאישה.
כמובן שיש גברים יותר או פחות גבריים ונשים יותר או פחות נשיות (גם בעיניי החברה) אך הציפיות הם תמיד אותן ציפיות, לפני שנכיר אדם כבר מראש לפני שנדע עליו/עליה אפילו פרט קטן יכולו רוב האנשים בימינו יניחו עליו/עליה הנחות יסוד רק מעצם זה שהם סיווגו אותו שייך למגדר מסויים. ויותר מזה על אותו אדם יחולו כללים חברתיים וציפיות חברתיות אשר מצופות מהמגדר שלו.

ועכשיו ניתן לשים לב לדבר המעניין הבא:
עלפי מה מתבצע לרוב הסיווג למגדר(המגדר הסטיגמתי שהחברה מגדירה) מסויים עלפי המראה החיצוני, כמעט כל אדם במציאות של ימינו יסווג אותך למגדר ספציפי עלפי מאפיינים נראים (מראה/קול וכו) ולפיכך יכפה עליך את הכללים החברתיים של אותו מגדר. (כמובן שהדבר יכול להיות שונה עבור אנשים שבאמת מכירים אותך, אבל חוץ מאנשים שבאמת מבינים את העניין רובם עדיין יפעלו לפי הכללים המגדרים המאפיין את המגדר שאליו את.ה משתייכ.ת לפי המאפיינים הנראים)

הגענו כאן למציאות ממש עגומה להבדל עצום בין התאוריה לפרקטיקה.
בין מגדר הנובע מהיבטים פנימיים ומוגדר ע"י האדם עצמו, לבין משהו שהחברה כופה עליך כמעט אך ורק לפי הנראות שלך.

***כמובן ציינתי כאן רק את המחשבות שלי, יכול להיות שעבורכם זה שונה***

בעיקרון רציתי גם לכתוב על התהליך שלי ומה עובר עליי בזמן האחרון בהקשר הזה, אבל נראלי שחפרתי מספיק וגם ככה כנראה הרוב לא יקראו עד הסוף 

נערך היום על-ידי אלמוג

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני שעתיים אלמוג אמר/ה:

דבר רע - הנושא המגדרי ממשיך ללוות אותי לאורך כל היום, ודברים לא באמת מתקדמים, אולם כן מתפתחות הבנות ומסקנות.

אז כנראה דיי אחפור, לרוב הדברים האלו נרשמים למחברת שלי אך משום מה יש לי להרגשה שיהיה יותר מועיל לרשום את זה כאן.

לדעתי הן מיותרות ועושות יותר נזק מתועלת, הן גורמות לא.נשים לנסות לייחס את עצמם למושג בינארי (או שאת.ה בתוך ההגדרה או בחוץ).
ואם אדייק ההגדרות מנוסחות ע"י הקהילה ולרוב א.נשים בתחילת תהליך, מנסים להתאים את עצמם להגדרה קיימת (שכמעט תמיד לא תתאים להם ב 100%) שמישהו אחר הגדיר במקום להגדיר את עצמם כעצמם.
2. העברת מידע בצורה מהירה, אולי ההגדרה לא תמיד מדוייקת עבורי אבל אם אומר אותה למישהו, ישר יהיו בשיחה הנחות יסוד שכנראה רובם מתאימות גם אם לא ב100%.

וחזרה למגדר:
אז לדעתי יש הבדל בין התפיסה של מהו מגדר ברמה התאורתית, לבין הפרקטיקה בעולם האמיתי.

אז קשה לתאר מגדר כספקטרום, מכיוון שהוא אינו משהו חד ממדי, אין למעלה ולמטה, מגדר לדעתי הוא משהו רב מימדי, הוא מורכב ממלא צירים שונים והבטים שונים, כל ציר או היבט יכול להיחשב ע"י החברה כנשי/גברי יותר או פחות, וסכימה של כל הצירים האלו יוצרת בעצם את ההוויה המגדרית של אותו האדם. כמובן שהסכום יכול להיות לא משהו מוגדר, שהרי היבט אחד יכול להחשב מאוד גברי ואחר מאוד נשי.

עד כאן הכל טוב ויפה, מאוד מבלבל אבל טוב ויפה, אך עכשיו נעבור לרמה הפרקטית, שם העולם הוא קקי גדול ולא כיף
1. צפיות מהאדם
2. צפיות מהחברה

ההגדרה/הציפיה *החברתית* (כמו שמוגדרת ע"י החברה ולא כפי שאדם מנכס לעצמו) הנה בעצם מ

וחזרה למגדר:

עד כאן הכל טוב ויפה, מאוד מבלבל אבל טוב ויפה, אך עכשיו נעבור לרמה הפרקטית, שם העולם הוא קקי גדול ולא כיף (כשאציין כאן חברה אתכוון לרוב האנשים בעולם)
1. צפיות מהאדם - כיצד החברה מצפה ממני שהתנהג במצבים מסויימים. - לזה לפחות אפשר להשיב מלחמה ולנסות "לשבור את הסטיגמות המגדריות" 
2. צפיות מהחברה- כיצד החברה מצפה שהתייחסו אליך במצבים מסויימים. -על זה אי אפשר להשפיע

הבעיה כאן היא שמדובר בעסקת חבילה, החברה שלנו לא התפתחה מספיק כדי להתאים את עצמה לתאוריה, ועבורה התאוריה שונה ובינארית. או שאת אישה או שאתה גבר, במובן הסטיגמטי של ההגדרה. ואם לדייק אנסח את זה מחדש או שהציפיות כלפיך הן מה שמצופה מגבר או שהציפיות הן מה שמצופה מאישה.
כמובן שיש גברים יותר או פחות גבריים ונשים יותר או פחות נשיות (גם בעיניי החברה) אך הציפיות הם תמיד אותן ציפיות, לפני שנכיר אדם כבר מראש לפני שנדע עליו/עליה אפילו פרט קטן יכולו רוב האנשים בימינו יניחו עליו/עליה הנחות יסוד רק מעצם זה שהם סיווגו אותו שייך למגדר מסויים. ויותר מזה על אותו אדם יחולו כללים חברתיים וציפיות חברתיות אשר מצופות מהמגדר שלו.

ועכשיו ניתן לשים לב לדבר המעניין הבא:
עלפי מה מתבצע לרוב הסיווג למגדר(המגדר הסטיגמתי שהחברה מגדירה) מסויים עלפי המראה החיצוני, כמעט כל אדם במציאות של ימינו יסווג אותך למגדר ספציפי עלפי מאפיינים נראים (מראה/קול וכו) ולפיכך יכפה עליך את הכללים החברתיים של אותו מגדר. (כמובן שהדבר יכול להיות שונה עבור אנשים שבאמת מכירים אותך, אבל חוץ מאנשים שבאמת מבינים את העניין רובם עדיין יפעלו לפי הכללים המגדרים המאפיין את המגדר שאליו את.ה משתייכ.ת לפי המאפיינים הנראים)

הגענו כאן למציאות ממש עגומה להבדל עצום בין התאוריה לפרקטיקה.
בין מגדר הנובע מהיבטים פנימיים ומוגדר ע"י האדם עצמו, לבין משהו שהחברה כופה עליך כמעט אך ורק לפי הנראות שלך.

***כמובן ציינתי כאן רק את המחשבות שלי, יכול להיות שעבורכם זה שונה***

בעיקרון רציתי גם לכתוב על התהליך שלי ומה עובר עליי בזמן האחרון בהקשר הזה, אבל נראלי שחפרתי מספיק וגם ככה כנראה הרוב לא יקראו עד הסוף 

רק רציתי להגיד (כי כתבת שבטח לא יקראו עד הסוף) שקראתי עד הסוף פעמיים. אבל כנראה אלו לא השעות שלי, ומחר אקרא שוב ואענה גם. בכללי הערת נקודות ממש חשובות ונכונות.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

דבר טוב: הייתי בטיול שנתי

עוד דבר טוב: הייתי בעולמות

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
ב-Wednesday, April 11, 2018 בשעה 20:02 6AlexFierro אמר/ה:

דבר טוב: הייתי בטיול שנתי

עוד דבר טוב: הייתי בעולמות

איזה כיף שאלה שני דברים טובים! :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

טוען...