מעבר לתוכן
venus

הפעולה הדיגיטלית של נגה #3

Recommended Posts

היי אהוביםות! איך היה פורים? :)

נשמע לי יותר נכון לקרוא לתכנים האלה "פעולה דיגיטלית" ולא רק "קטע שבועי", כי הבנתי מהחוויה שלי כאן עד עכשיו שיש פה הרבה חניכיםות שאין להן אפשרות כרגע להגיע לאיגי מכל מיני סיבות והחלטתי שאם אתן לא יכולות לבוא לפעולות- נביא את הפעולות אליכםן!

טוב, אז נראה לי שנתחיל בדבר הבסיסי ביותר בפעולות של איגי, שבלעדיו העולם היה קורס לתוך עצמו- סבב מה ניש! *נצנצים וחדי קרן מתעופפים באוויר*

החוקים הם שאתן מספרות על דבר אחד טוב ועל דבר אחד רע שקרו לכםן השבוע. אסור להגיד שני דברים רעים ומותר להגיד שני דברים טובים!

לדוגמא: דבר טוב שקרה לי השבוע זה שמצאתי עבודה חדשה ונחמדה ממש, ודבר רע שקרה לי השבוע זה שלא ישנתי מספיק שעות והייתי ממש עייפה.

ועכשיו לעניינינו (ככה כותבים את המילה הזאת? מסובך.)- הפעם בא לי לשתף אתכםן, במקום בקטע קריאה, בקליפ של שיר שממש מתחבר אליי ונראה לי שחלקכן יכולות בהחלט להתחבר אליו גם :) קוראים לו "כלום לא עובר על ידי" והוא של זמרת חדשה וממש מוכשרת בשם דניאל רובין. היא הוציאה את השיר לפני כמה חודשים ואת הקליפ הוציאה ממש אתמול!

כלום לא עובר על ידי/דניאל רובין

כלום לא עובר על ידי 
הכל נוגע 
עור חשוף 
בעולם מלא מי מלח 

כלום לא עובר על ידי 
גם לא את 
את נשארת קרוב מדי 
למרות שכבר הלכתי 

והמחנק בגרון 
לא משחרר 
הכל נוגע, נשאר 
טובע, נשבר 
לא מסתתר 

כלום לא עובר על ידי 
הכל פוצע 
כל מבט תופס אותי 
ולא שוקע 

כלום לא עובר על ידי 
בעיקר לא את 
עבר כבר זמן 
אפשר היה לחשוב שכבר נסלח 

והמחנק בגרון 
לא משחרר 
הכל נוגע, נשאר 
טובע, נשבר 
לא מסתתר

זהו, אז זה השיר :) מעניין אותי מה אתםן חושבות עליו! מוזמנות לכתוב לי בתגובות :)

רציתי דרכו לדבר אתכםן על משהו שנקרא הזדהות רגשית.

זה נשמע פסיכולוגי ומוזר, אבל בתכלס זה די פשוט. הזדהות רגשית זה מצב שבו, לדוגמה, אני רואה הומלסית ברחוב ואני באופן טבעי מתחילה לכאוב ביחד איתה. או שאני רואה חבר שעובר דיספוריה מגדרית (חוסר התאמה בין הגוף לבין התחושה המגדרית. הסברים וכו' בפורום טרנס*!) וכואב לי ביחד איתו. במצב כזה, סביר להניח שאני עוברת תהליך שנקרא הזדהות רגשית - אני "זהה" לאדם הזה ברגש שעובר עליו. מצד אחד זה מקסים, לא? אכפת לי ממנו ואני רגישה אליו. אבל מצד שני, ברגע שאני במקום שבו הוא נמצא, אני לא באמת מוצאת בעצמי את היכולת לעזור לו.

סבבה נגה, מה הפואנטה. למה את חופרת לנו?

אני חופרת לכן כי אנחנו קהילה שעוברת דברים לא פשוטים, קהילה שצריכה ללמוד איך בתוך כל זה לשמור על עצמה. משהו מגניב שאפשר לעשות כדי לשמור על עצמנו  היא פשוט במקום להזדהות- להיות אמפתייםות. להסתכל, להבין, להרגיש ולאהוב- אבל לזכור שאנחנו לא נמצאות במצב של אותו אדם. באותם רגעים במקום לסבול את הסבל שלו, זה יאפשר לנו להראות לו דרכים חדשות, דברים אחרים בתוך הסיטואציה הרגשית הקשה שהוא/היא חוויםות.

הנה סרטון שממחיש את זה (הוא באנגלית, אבל יש למטה אפשרות לשים כתוביות): 

משימה שבועית: תנסו לזהות מצבים של הזדהות רגשית ובמקום זה לקחת צעד אחורה ולהיות אמפתייםות! ותעדכנו איך המשימה הולכת לכםן :)

חופש פורים שמח! זה זמן טוב לנוח ולאגור כוחות חדשים :)

נגה

נערך היום על-ידי venus

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגיעה לפעולות הרגילות של איגי אבל זה ממש מהמם פעולה דיגיטלית:) 

אז סבב מניש? דבר טוב שקרה לי השבוע זה אתמול היה פורים, והיה ממש כיף. דבר רע שקרה לי השבוע זה ש.. האמת שאין לי. אז זה עוד דבר טוב!

ואוו, השיר הזה כל כך יפה. גם קל להזדהות איתו. אני תמיד רוצה שדברים יעברו לידי, שמילים או דעות שאני שומעת מסביב פשוט יעברו לידי, ולא דרכי. אבל תמיד דברים נוגעים בי ותופסים אותי. כל מבט או אמירה מזיזים לי, גם אם אני הכי מנסה שיעברו לידי.

ממש אהבתי את הרעיון של האמפתיה. ואת הסרטון. זה עזר לי להבין שאני יכולה להשתפר מכאן. ובאמת להיות שם בשביל אנשים:)

תודה.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני שעתיים Myself אמר/ה:

אני מגיעה לפעולות הרגילות של איגי אבל זה ממש מהמם פעולה דיגיטלית:) 

אז סבב מניש? דבר טוב שקרה לי השבוע זה אתמול היה פורים, והיה ממש כיף. דבר רע שקרה לי השבוע זה ש.. האמת שאין לי. אז זה עוד דבר טוב!

ואוו, השיר הזה כל כך יפה. גם קל להזדהות איתו. אני תמיד רוצה שדברים יעברו לידי, שמילים או דעות שאני שומעת מסביב פשוט יעברו לידי, ולא דרכי. אבל תמיד דברים נוגעים בי ותופסים אותי. כל מבט או אמירה מזיזים לי, גם אם אני הכי מנסה שיעברו לידי.

ממש אהבתי את הרעיון של האמפתיה. ואת הסרטון. זה עזר לי להבין שאני יכולה להשתפר מכאן. ובאמת להיות שם בשביל אנשים:)

תודה.

את לא מבינה איזה כיף לשמוע! את מהממת

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יאאאאאאא סבב מה ניש של הפורומיםם, למה לא עשו את זה קודם זה כזה רעיון אדיררר
אז היוש, אני רן #RENNOTRAN
אז היה לי שבוע חרא, לא הרחיב.
הדבר הטוב הוא שהוא כמעט נגמר, יש חופש, וטיו'ש ביום ראשון.

ממש אהבתי את הסירטון, זה עזר לי להבין איך אני אמור להגיב למצבים בהם אני רוצה לעזור אבל לא באמת יכול.
והשיר ממש יפה =)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אהההה אוקיי

דבר טוב הייתי אתמול עם ידידה ממש טובה שלי רוב היום וממש נהניתי איתה

דבר שלא מגדיר את עצמו טוב או רע (למה או או אם אפשר גם וגם?) נפגשתי עכשיו עם אחד האנשים שהיו לי הכי חשובים בעבר 

ממש אהבתי את הסרטון... זה גורם לי להבין מה ניסיתי לעשות ולא עבד :)

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול חגגתי את פורים בבית הספר עם חברים: קיבלתי משלוח מנות מצוין, היו מתנפחים ומוזיקה ו... חברה שלי התחפשה אליי וחיקתה אותי וזה היה מצחיק וכיף! 

אחר כך הם באו אליי הביתה, טיילנו ביחד עם הכלב של חברה שלי, דיברנו וצחקנו, שמענו מוזיקה, ואז הם היו אצלי וראינו טלוויזיה עד הלילה, וזה היה יום אחד היחידים מני רבים דיווחתי הנאה אמיתית. 

ולקינוח להשבוע: מחר אני נוסע איתם לתל אביב לעשות כיף ופיקניק בים! 

הלוואי ושבועות כאלה לא יהיו נדירים כל כך ויבין תמיד... 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שחוויתי (לא דיווחתי). וגם יום לפני חגגנו לאחותי יום הולדת במסעדה אסייתית! שלא יראה כאילו אני רק חווה כיף, זה היה יוצא דופן ולכן אני כל כך שמח!! 

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
1 שעה אייס אמר/ה:

אהההה אוקיי

דבר טוב הייתי אתמול עם ידידה ממש טובה שלי רוב היום וממש נהניתי איתה

דבר שלא מגדיר את עצמו טוב או רע (למה או או אם אפשר גם וגם?) נפגשתי עכשיו עם אחד האנשים שהיו לי הכי חשובים בעבר 

ממש אהבתי את הסרטון... זה גורם לי להבין מה ניסיתי לעשות ולא עבד :)

איזה כיף :)

דבר איתי לגבי החבר! ;)

נערך היום על-ידי venus

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
1 שעה EP51 אמר/ה:

אתמול חגגתי את פורים בבית הספר עם חברים: קיבלתי משלוח מנות מצוין, היו מתנפחים ומוזיקה ו... חברה שלי התחפשה אליי וחיקתה אותי וזה היה מצחיק וכיף! 

אחר כך הם באו אליי הביתה, טיילנו ביחד עם הכלב של חברה שלי, דיברנו וצחקנו, שמענו מוזיקה, ואז הם היו אצלי וראינו טלוויזיה עד הלילה, וזה היה יום אחד היחידים מני רבים דיווחתי הנאה אמיתית. 

ולקינוח להשבוע: מחר אני נוסע איתם לתל אביב לעשות כיף ופיקניק בים! 

הלוואי ושבועות כאלה לא יהיו נדירים כל כך ויבין תמיד... 

אני ממש שמחה לשמוע שהיה לך טוב השבוע!

יש שבועות טובים ושבועות רעים, צריכות נראה לי בשבועות רעים קודם כל לזהות מה אנחנו מרגישיםות בתוכם, ואז לפרק את זה לחלקים ולראות אצל כל חלק איך אפשר לפתור אותו. אני מאמינה שהכל פתיר בסופו של דבר, צריך רק קצת מודעות ומאמץ :)

מוזמן לדבר איתי בפרטי אם בא לך, ונחשוב ביחד למה השבועות הטובים נדירים!

נגה

נערך היום על-ידי venus

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 5 שעות BlueMushroom אמר/ה:

יאאאאאאא סבב מה ניש של הפורומיםם, למה לא עשו את זה קודם זה כזה רעיון אדיררר
אז היוש, אני רן #RENNOTRAN
אז היה לי שבוע חרא, לא הרחיב.
הדבר הטוב הוא שהוא כמעט נגמר, יש חופש, וטיו'ש ביום ראשון.

ממש אהבתי את הסירטון, זה עזר לי להבין איך אני אמור להגיב למצבים בהם אני רוצה לעזור אבל לא באמת יכול.
והשיר ממש יפה =)

זהו, גם אני תהיתי למה לא היה עד עכשיו סבב מה ניש! מזל שהתחלנו מסורת :)

איזה מהמם שהסרטון נגע בכםן! זה משמעותי לי ממש

אגב- אתן יותר ממוזמנות לשלוח לי על איזה נושאים בא לכן שאכתוב "פעולה דיגיטלית" כמו זו, יהיה ממש מגניב אם נהיה שותפות לזה ביחד!

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היי הרעיון הזה ממש מגניב :)

דבר רע שקרה לי השבוע זה ה"פורימון" בבית ספר שהיה ממש מעפן וגם לא הייתה לי תחפושת וקיבלתי חרא של משלוח מנות והיה שם מבאס רצח :(

אבל דבר טוב שקרה זה שחברים שלי ואני הברזנו באמצע הפורימון הזה יצאנו לחופש כמה שעות יותר מוקדם מכולם והלכנו לבית של מישהו לראות סרט ולאכול פיצה :)

השיר ממש יפה וכמובן שממש התחברתי אליו אבל אני גם חושבת שזה מסוג השירים שהצליחו למצוא את הנוסחא בהם ככה שידברו אל כולם. לא שזה הופך אותו לפחות יפה :)

הסירטון ממש חמוד ואני חושבת שהוא ממש יעזור לי להשתפר בתור חברה אני מקווה שאני אצליח ליישם את זה

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 22 שעות shiri23 אמר/ה:

היי הרעיון הזה ממש מגניב :)

דבר רע שקרה לי השבוע זה ה"פורימון" בבית ספר שהיה ממש מעפן וגם לא הייתה לי תחפושת וקיבלתי חרא של משלוח מנות והיה שם מבאס רצח :(

אבל דבר טוב שקרה זה שחברים שלי ואני הברזנו באמצע הפורימון הזה יצאנו לחופש כמה שעות יותר מוקדם מכולם והלכנו לבית של מישהו לראות סרט ולאכול פיצה :)

השיר ממש יפה וכמובן שממש התחברתי אליו אבל אני גם חושבת שזה מסוג השירים שהצליחו למצוא את הנוסחא בהם ככה שידברו אל כולם. לא שזה הופך אותו לפחות יפה :)

הסירטון ממש חמוד ואני חושבת שהוא ממש יעזור לי להשתפר בתור חברה אני מקווה שאני אצליח ליישם את זה

כן... לפעמים פורים בבית ספר זה קצת מבאס. אבל איזה מקסים שיצאת עם החבריםות! היחס איתם הסתדר? מוזמנת לדבר איתי על זה פה או בפרטי אם בא לך :)

הסרטון חמוד בהחלט :) הרכז של הפורומים (שיזכה לחיים ארוכים ומלאים בחדי קרן) שלח לי אותו כשהתחלתי להיות פעילה כאן כחלק מ"צוות איגי" :)

ונראה לי שמיישמות אותו (את הסרטון) לאט לאט, קודם הכי חשוב זה לזהות מתי אנחנו ככה ומתי אנחנו ככה, ומהם המחירים שזה גובה מאיתנו- להיות בהזדהות רגשית כלשהי בסיטואציה מסוימת. גם זה נורא רלוונטי לפורומים, כשאני חושבת על זה עכשיו, כי אנחנו 90% מהזמן עסזוקות בלעזור אחת לשנייה- לפעמים בבעיות מאוד לא פשוטות, ולפעמים שוכחות לקחת רגע לשמור על עצמנו בתוך כל זה.

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

דבר טוב שקרה לי השבוע הוא שהייתי אתמול בהצגה הכי טובה אבר! כל כך נהניתי והיה ממש כיף (:
עוד דבר טוב שקרה לי שחזרתי להיות בקשר עם חברים ממש טובים שלי שלא דיברתי איתם הרבה זמן!

ודבר רע הוא שסיפרתי למישהי על סדרה שאני ממש אוהבת ושיש בה להט"בים והיא הסתכלה עלי מוזר..
אבל בקטנה (:

נערך היום על-ידי שחף134

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 7 שעות שחף134 אמר/ה:

דבר טוב שקרה לי השבוע הוא שהייתי אתמול בהצגה הכי טובה אבר! כל כך נהניתי והיה ממש כיף (:
עוד דבר טוב שקרה לי שחזרתי להיות בקשר עם חברים ממש טובים שלי שלא דיברתי איתם הרבה זמן!

ודבר רע הוא שסיפרתי למישהי על סדרה שאני ממש אוהבת ושיש בה להט"בים והיא הסתכלה עלי מוזר..
אבל בקטנה (:

מדהים :)

בא לי לכתוב לכםן פעולה מחר או מחרתיים על דימוי גוף לקראת הקיץ- מה דעתכםן?

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 16 דקות venus אמר/ה:

מדהים :)

בא לי לכתוב לכםן פעולה מחר או מחרתיים על דימוי גוף לקראת הקיץ- מה דעתכםן?

נשמע מדהים, ממש טוב:)

גם זה נושא שתמיד יהיה רלוונטי! לא מאמינה שעוד מעט קיץ ^_^

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יאא מהמם :) אז מקווה שיהיה לי זמן מחר לכתוב לכםן! יש סרטון ממש מגניב שחברה הכירה לי שמדבר בדיוק על זה

הבנתי שיותר זורם לכםן סרטונים וכאלה כאמצעי להעברת תוכן מסוים. שזה מגניב ממש, אבל מצד שני אני גם ממש אוהבת קטעי קריאה. נראה לי שאמצא את האיזון ואשתדל להביא דברים שיעניינו ויעשירו :)

נגה

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

טוען...