Jump to content
Pidge

הבעיה בחינוך

Recommended Posts

שלום חברימות,

אני חושבת שעיקר הבעיה בזה שאנשים לא יודעים לקבל אותנו קשורה בצורה שבה מחנכים אותם:

ההורים והגננות אומרים לילדים קטנים: "אתה בן", "את בת", וגם אומרים שההבדל בין בנים ובנות הוא מה שיש בין הרגליים, וגם מספרים להם שבנים (במובן שבו מסבירים להם שמגדר זה כמו מין) מתחתנים עם בנות, ואם מספרים להם שקימים המושגים זכר ונקבה ולא רק בן ובת, אז אומרים להם שזכר זה בן ונקבה זה בת.

בגיל קצת יותר מאוחר רוב הילדים נחשפים למושג "הומו" ולרוב בתור קללה, שזאת עוד בעיה, כי כשהם שומעים שזה קללה אז הם חושבים שזה משהו לא בסדר.

ובגלל החינוך שניתן להם בילדותם, הרבה אנשים לא נפתחים כלפי האוכלוסיה הגאה, ואנשים כאלו (אנשים לא פתוחים) מעבירים את החינוך הזה לילדיהם וזה גורם לעוד דור כזה.

וואו, אני מסכים ללא ספק. כלומר, הלכנו לקנות אתמול דברים לאחי, ואחותי הקטנה רצתה איזה משהו, אני אפילו לא זוכר מה, אבל הוא היה כחול.

"לא, ליה, זה של בנים."

וואט דה פאק?

בכלל, אני לא חושב שקיימת הבעיה הזאת בגיאורגיה, לדוגמה, שזה איפה שאני נמצא; רוב הנקבות שראיתי כאן לבשו בגדים שנחשבים גבריים והיו עם שיער קצר, וככה גם חלק מהזכרים (כאילו, עם שיער ארוך ובגדים שנחשבים נשיים).

אני חייב לעוף כי אחי עומד להיוולד בעוד כמה שעות, אז מאוחר יותר אני אגיב את התגובה המפורטת, כי יש לי הרבה מה להגיד בנושא.

זאת לא בדיוק הכוונה שלי אבל אתה צודק מאד, הכוונה שלי היתה שלא מסבירים לילדים קטנים את העובדה שקיימים דברים נוספים וגם אומרים לילד באיזה מגדר הוא כאילו זה משהו שרואים. 

אבל גם מה שאתה אמרת נכון מאד, מה זה משנה מה הצבע, אפילו גזרה לא צריכה לשנות, אבל צבע זה כבר מוגזם, אני גם ראיתי בחנויות בגדים שחולצות חלקות לבנות הן ורודות, סגולות, אדומות, לבנות ובצבע תכלת, זהו, וחולצות בנים הן ברוב הצבעים חוץ מתכלת וורוד, מה אם מישהו אוהב ורוד? מה אם מישהי אוהבת ירוק? 

ניתן לראות את אותם דברים על בגדי הילדים , צעצועים, צבעי קיר בחדר , אופן התנהגות, תיקים, נעליים , אביזרים, וכו'

אפרט על כך עכשיו:

בגדי ילדים- יש הורים (אני בטוחה שלא כולם) שקונים לתינוקת הקטנה שנולדה בגדים בצבעים שהם עדים , בשביל להראות שהיא בת , וזה מה שמאפיין אותה. כמו צבע ורוד שהוא צבע נפוץ בבגדי הבנות של בגדי תינוקות. ולבנים צבעים שהם יותר כהים ולא בהירים, כמו כחול, שחור , חום , סגול , ירוק. 

צעצועים- לבנות: ברביות, בראץ, נסיכות , אלזה, עגלה לבובה. לבנים: משחקי מלחמה , יריות , רובה , אקדח, סירות , חיות, מכוניות.

צבעי קיר בחדר- לבנות: ורוד , כתום , סגול בהיר , פרפרים , לבבות , קשת בענן ושיש נסיכה שיושבת מעל הענן . לבנים: חום , שחור , מדבקות של אנשי מלחמה, נינג'ה, מרוצים, מכוניות, אווטאר. 

אופן התנהגות- בת: עדינות , סבלנות . בנים: קשוחים, חזקים , שליטה.

תיקים/נעלים/אביזרים- סוגים של תיקים מסוימים לבנות , ותיקים מסוימים לבנים , דברים שונים , צבעים שונים , סגנון שונה , מראה שונה.

ואפשר למצוא עוד מלא דברים שאנשים עושים הפרדה בין כל הדברים האלו, ומשייכים לכל אחד כמה דברים שמאפיינים אותם. 

הכל בא מחינוך אפשר לומר , רק שאפשר גם לתקן ולהוסיף שיש אנשים שלא מקבלים את החינוך שמנסים להעביר להם בבית והם רואים את מה שיש מבחוץ ורואים שזה הדבר הנכון , הדבר הטוב , ושאין שום שוני בין גבר לאישה (דברים שהם כמו איברים , אז כן , ואי אפשר להתכחש לזה כי אלו דברים שונים וניתן לראות ולהבין זאת. כרגע אני לא מדברת על זה , אלא על דברים אחרים.) , ושיש גם הגדרות , ושלא כל אחד מגדיר את עצמו כגבר או כאישה , ושאלו דברים שהם בסדר גמור גמור! . 

מבטיחה לך שהדור ישתנה , זה יקח זמן , אבל מבטיחה לך שזה ישתנה. (:

לא תמיד הכל נשאר לתמיד (יש ויש) , יש דברים שמשתנים , אנשים משתנים.  

היי,

אני מאמינה שכמעט הכל הוא תוצאה של חינוך. חינוך ולמידה שלנו מהסביבה, גם ע"י חיקוי של הסביבה לפעמים ולפי הכיוון שמנתבים אותנו אליו. העולם מאוד ממגדר ומתייג אנשים כדי שיהיה לנו סדר ותבניות בראש, וככה קל לנו יותר להסתכל על העולם.

ולדעתי זה למה אנשים ממשיכים עם חינוך שאטום לקהילה הגאה. אצלי בבית ספר מעולם לא דיברו איתנו על הנושא הזה (ואני כבר בי"א), וזה משגע אותי. מצד שני, אחרי שהכרתי את איגי גיליתי מושגים חדשים, כמו לשון פנייה. בהתחלה זה עשה לי קצת בלאגן בראש, כל מיני דברים שהייתי בטוחה בהם התערערו אצלי. אבל בסופו של דבר אני אחלה:)

ככה גם בעולם נראה לי. יש שינוי, העולם כל הזמן בהתפתחות ובשינויים (וזה למה לדעתי יש כל כך הרבה הומופובים- כי הם רואים שהעולם מתקדם בניגוד לאיך שהם רוצים). וגם אם בהתחלה זה קצת מבלבל את העולם, וקשה כי פתאום אין את התבניות הברורות- אז לאט לאט העולם היפה שלנו יתרגל. והוא כבר מתרגל. ומתקדם. ונהיה יפה, טוב ומכיל יותר:) 

וואו, אני כל כך מסכימה.

למשל למישהי שאני בקשר ממש טוב איתה יש פעוט בן 3 והוא מכור לצבע ורוד, וכל דבר שהוא לובש או משתמש בו הוא חייב שיהיה בו ורוד.

והאמא שלו כל כך מקבלת! ברמה מדהימה. היא נותנת לו כל דבר שהוא רוצה בצבע ורוד ומתנהגת לזה כמו שתתנהג אילו זה היה כל צבע אחר.

ואני יכולה לתאר לעצמי שאותה חינכו באותה צורה ושהיא מעבירה את זה לילדים שלה.

ואני בטוחה שאם הוא יהיה טרנסג'נדר ויגיד לה את זה, היא תקבל את זה באותה צורה מדהימה (:

אבל לעומתה- סבתא שלי כל כך פרמיטיבית לגבי מגדר, והיא העבירה את זה לאבא שלי שמנסה להעביר את זה לי, אבל כמובן שאני לא נותנת למה שהוא אומר להיכנס לי למוח. (ואותו דבר לגבי משיכה מינית דרך אגב, וזה מעצבן כי ברגע שמישהו רמז לה שאני לסבית נתקפתי פאניקה)

בקיצור, אני הייתי מקווה שכולם היו מחנכים את הילדים שלהם כמו האישה שדיברתי עליה בהתחלה והייתי רוצה כל כך שהעולם יתקדם כבר

Guest אמא

אני רוצה לומר , שבחלק הדברים אני מסכימה , יחד עם זאת, בגיל התבגרות  רוב נוער עדיין מתלבט "מי הוא" . זה היה בכל הזמנים.

אך, היום זה הפך להיות אופנה.. כמו פעם היו פנקיסטים, רוקרים וחול" . אין פרופורציה בכך,  ויותר מתסכל שאני רואה בארגון הזה  עידוד .

לפני 39 דקות אורח אמר/ה:

אני רוצה לומר , שבחלק הדברים אני מסכימה , יחד עם זאת, בגיל התבגרות  רוב נוער עדיין מתלבט "מי הוא" . זה היה בכל הזמנים.

אך, היום זה הפך להיות אופנה.. כמו פעם היו פנקיסטים, רוקרים וחול" . אין פרופורציה בכך,  ויותר מתסכל שאני רואה בארגון הזה  עידוד .

היי,

לא כל כך הבנתי מה אמרת. מה הפך להיות אופנה? להתלבט "מי אתה" ועל הזהות או הנטייה?

באיזה ארגון? איגי?

ב-28.2.2018 בשעה 10:46 אורח אמר/ה:

מגיעים לפה אנשים שבטוחים בזה או שבאמת מתלבטים ומנסים להבין מי הם

אני מסכימה לגמרי. הכל זה חינוך. מאז שאנחנו נולדים, משייכים לנו הגדרה ונטייה מינית לפי המין הביולוגי שלנו. אני מחכה לתקופה שבה זה יהיה נורמלי שכאשר תינוקות יוולדו הם יצטרכו להחליט בעצמם באיזשהו שלב בחיים שלהם האם הם סיסג'נדרים ולמה הם נמשכים (אם בכלל) בלי שום קביעה של גורם חיצוני. אני חושבת שכיום מופעל המון לחץ מבחוץ וזה גם חלק מהגורמים שהופכים את היציאה מהארון ל"אישיו" כל כך גדול. 

אצלנו בבית ספר היה יום שכולו הוקדש לקהילה הגאה: דגלים, קישוטים, תמונות וכ'ו והיו הרצות בכיתות בנושא. אני חושבת שזה מדהים וזה צריך להתחיל עוד לפני התיכון. בנוסף הגיעו אלינו נציגים ששייכים לארגון מסויים ועשו הרצאה שלמה על ההגדרות בקהילה הלהט"בית וסיפרו את הסיפור האישי שלהם. הלוואי שזה היה ככה בכל בית ספר.

Edited by JustBetweenUs

לפני 3 שעות JustBetweenUs אמר/ה:

אני מסכימה לגמרי. הכל זה חינוך. מאז שאנחנו נולדים, משייכים לנו הגדרה ונטייה מינית לפי המין הביולוגי שלנו. אני מחכה לתקופה שבה זה יהיה נורמלי שכאשר תינוקות יוולדו הם יצטרכו להחליט בעצמם באיזשהו שלב בחיים שלהם האם הם סיסג'נדרים ולמה הם נמשכים (אם בכלל) בלי שום קביעה של גורם חיצוני. אני חושבת שכיום מופעל המון לחץ מבחוץ וזה גם חלק מהגורמים שהופכים את היציאה מהארון ל"אישיו" כל כך גדול. 

אצלנו בבית ספר היה יום שכולו הוקדש לקהילה הגאה: דגלים, קישוטים, תמונות וכ'ו והיו הרצות בכיתות בנושא. אני חושבת שזה מדהים וזה צריך להתחיל עוד לפני התיכון. בנוסף הגיעו אלינו נציגים ששייכים לארגון מסויים ועשו הרצאה שלמה על ההגדרות בקהילה הלהט"בית וסיפרו את הסיפור האישי שלהם. הלוואי שזה היה ככה בכל בית ספר.

הלוואי שזה היה ככה בבית ספר שלי

לפני 5 שעות JustBetweenUs אמר/ה:

כל כך כיף לך

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...