Jump to content
Guest אורח

אולפניסטיות

Recommended Posts

Guest אורח

יש פה אולפניסטיות מחוץ לארון?

איך החברות שלכן הגיבו?

Guest Myself

היי,

אני לומדת בתיכון דתי. רק בנות, ברור. אבל אנחנו לא ממש נחשבים אולפנה.

יצאתי בפני חברה אחת טובה שלי מהארון והיא קיבלה אותי בצורה מדהימה. אבל אני יודעת שלי אישית לא יהיה נכון יהיה מהארון לגמרי בתקופה של התיכון כשהבנות אצלי בשכבה כל כך הומופוביות. 

להיות אולפניסטית מחוץ לארון לגמרי זה בעיני מדהים ודורש המון אומץ.

מה איתך?

Guest אורח

גם אני חושבת ככה, אבל לא תמיד זה נכון כי אם החברות שלך הומופוביות (כמו שלי) אז לא יהיה לך חברות, ולפעמים הם ממש יכולות להתעלל במישהי כי יצאה מהארון, (קשה לי להאמין שחברות שלי יתעללו במישהי בגלל זה, אבל מן הסתם יש גם כאלה) ויש סיכוי שגם ההורים לא יקבלו, עדיף לחכות ליותר מאוחר ולא בגיל כזה וגם שיכולים להעיף אותך מהבית ספר...

כל פעם שאני חושבת שאולי מישהי תקבל את זה אני רואה שאין סיכוי. ("איכס דגל הגאווה" "אני בסדר עם זה אבל הם לא צריכים לספר לכולם" "שיעשו מה שהם רוצים אבל אותי זה מגעיל" וכו')

ב-5.2.2018 בשעה 18:42 אורח אמר/ה:

גם אני חושבת ככה, אבל לא תמיד זה נכון כי אם החברות שלך הומופוביות (כמו שלי) אז לא יהיה לך חברות, ולפעמים הם ממש יכולות להתעלל במישהי כי יצאה מהארון, (קשה לי להאמין שחברות שלי יתעללו במישהי בגלל זה, אבל מן הסתם יש גם כאלה) ויש סיכוי שגם ההורים לא יקבלו, עדיף לחכות ליותר מאוחר ולא בגיל כזה וגם שיכולים להעיף אותך מהבית ספר...

כל פעם שאני חושבת שאולי מישהי תקבל את זה אני רואה שאין סיכוי. ("איכס דגל הגאווה" "אני בסדר עם זה אבל הם לא צריכים לספר לכולם" "שיעשו מה שהם רוצים אבל אותי זה מגעיל" וכו')

היי. זאת אני שכתבה קודם, זה המשתמש שלי פשוט:)

אני באמת מבינה אותך. החברה הכי טובה שלי היא מצד אחד, אחד האנשים שאני הכי אוהבת בעולם. ומצד שני, היא אחד האנשים הכי הומופובים שאי פעם פגשתי (ברצינות), היא חושבת שהם חולים, שזה מגעיל. מבחינת החברות שלי, מצעד הגאווה= איכס. 

יש לי חברה אחת, שהיא קצת דתלשית וידעתי שיש לה קצת חברים מהקהילה, אז יצאתי רק מולה מהארון, והיא הגיבה ממש יפה. תחפשי מישהו כזה שאת יודעת שיכול לקבל שיש בסביבה שלך.

והאמת? אני לא מאשימה אף הומופוב שהוא ככה. אני יותר מנסה לצחוק על זה ולאהוב הומופובים, כי אני מאמינה שבעולם קצת אחר (אם לא הייתי לסבית) אז כנראה שהייתי הומופובית.

וכשאני מדברת עם אנשים (לפחות דתיים בסביבה שלי) על להטבים, אני מבינה מהדיבור שלהם שהם רואים מילים מולם. הם לא רואים אנשים עם אופי. הם רואים אישה שהיא לסבית וזהו. הם לא רואים מולם אישה שמפחדת מנחשים, אוהבת לנגן בחליל צד, שונאת ריח של דלק, אוהבת ריח של דשא רטוב, יודעת ואוהבת להקשיב וגם לסבית. 

אני מפחדת לדמיין מה יקרה בעתיד כשאני אצא מהארון מול הסביבה שלי, אבל אני מקווה ומאמינה שהגישה של אנשים תהיה שונה. כי הם לא יכירו אותי בתור לסבית וזהו. הם יכירו אותי בתור **** שאוהבת לכתוב, עצלנית קצת, בדכ מנסה להיות טובה, רגישה וגם לסבית.

אני מקווה שהייתי ברורה. אני פשוט מאמינה שהגישה הכללית אצל דתיים לקהילה הגאה היא שלילית כי זה מה שאנחנו שומעים מגיל צעיר (ומכל הרבנים מסביב). אבל שיש הבדל בין גישה לקהילה בתור קהילה לבין האדם הפרטי. שחברות שלך באמת אוהבות אותך בתור מי שאת. ובין אם הן מסכימות או לא, מי שאת זה גם את מי את אוהבת או מי את מרגישה שאת. ונראה לי את מדהימה. 

מוזמנת לפתוח משתמש ונדבר בפרטי:)

היושש בתור אולפניסטית (בערך...) אני יצאתי מול חברות טובות והיו כאלה שקיבלו לא טוב אבל אין מה לעשות זה באמת קשה, במקרה שלי באמת יצאתי על בצפר מהממם ברמותת המנהל תיכון יודע ועןזר לי בכל הסיבוך שיש עם ההורים מאז שיצאתי מולם והיועצת שמה בעקבותיי חד קרן קטן  עם רעמה בצבע של הדגל וסתם בתור שמינסטיות עשינו הפיכה ואני עשיתי באחד החדרים קיר שלם עם הדגל הקווירי וכשהמנהל תיכון שמע שזה הדגל הקווירי הוא התפוצץ מצחוק ואמר שאני מלכה, אבל זה הבצפר שלי וזה משתנה ממקום למקום... אץ צריכה ךנסות להבין לפי החברה האם כשתצאי יהיה לך מקום בטוח שם או שמא המקום ייהרס זה ממש תלוי אם את רוצה עוד להתייעץ מוזמנת לשאול בפרטי:)

תיהי חזקה והכל יהיה טוב בסוף:)

ב-7.2.2018 בשעה 18:02 Myself אמר/ה:

היי. זאת אני שכתבה קודם, זה המשתמש שלי פשוט:)

אני באמת מבינה אותך. החברה הכי טובה שלי היא מצד אחד, אחד האנשים שאני הכי אוהבת בעולם. ומצד שני, היא אחד האנשים הכי הומופובים שאי פעם פגשתי (ברצינות), היא חושבת שהם חולים, שזה מגעיל. מבחינת החברות שלי, מצעד הגאווה= איכס. 

יש לי חברה אחת, שהיא קצת דתלשית וידעתי שיש לה קצת חברים מהקהילה, אז יצאתי רק מולה מהארון, והיא הגיבה ממש יפה. תחפשי מישהו כזה שאת יודעת שיכול לקבל שיש בסביבה שלך.

והאמת? אני לא מאשימה אף הומופוב שהוא ככה. אני יותר מנסה לצחוק על זה ולאהוב הומופובים, כי אני מאמינה שבעולם קצת אחר (אם לא הייתי לסבית) אז כנראה שהייתי הומופובית.

וכשאני מדברת עם אנשים (לפחות דתיים בסביבה שלי) על להטבים, אני מבינה מהדיבור שלהם שהם רואים מילים מולם. הם לא רואים אנשים עם אופי. הם רואים אישה שהיא לסבית וזהו. הם לא רואים מולם אישה שמפחדת מנחשים, אוהבת לנגן בחליל צד, שונאת ריח של דלק, אוהבת ריח של דשא רטוב, יודעת ואוהבת להקשיב וגם לסבית. 

אני מפחדת לדמיין מה יקרה בעתיד כשאני אצא מהארון מול הסביבה שלי, אבל אני מקווה ומאמינה שהגישה של אנשים תהיה שונה. כי הם לא יכירו אותי בתור לסבית וזהו. הם יכירו אותי בתור **** שאוהבת לכתוב, עצלנית קצת, בדכ מנסה להיות טובה, רגישה וגם לסבית.

אני מקווה שהייתי ברורה. אני פשוט מאמינה שהגישה הכללית אצל דתיים לקהילה הגאה היא שלילית כי זה מה שאנחנו שומעים מגיל צעיר (ומכל הרבנים מסביב). אבל שיש הבדל בין גישה לקהילה בתור קהילה לבין האדם הפרטי. שחברות שלך באמת אוהבות אותך בתור מי שאת. ובין אם הן מסכימות או לא, מי שאת זה גם את מי את אוהבת או מי את מרגישה שאת. ונראה לי את מדהימה. 

מוזמנת לפתוח משתמש ונדבר בפרטי:)

איזו מתוקה , אהבתי את מה שכתבת. (:

1 שעה Amber Madison אמר/ה:

איזו מתוקה , אהבתי את מה שכתבת. (:

אני מקווה שאני צודקת ומאמינה שיהיה טוב. ושבאמת יסתכלו עליי בתור מי שאני.

ולא בתור איזו תווית או תיוג. 

ותודה רבה, מחמיא לי:)

לפני 36 דקות Myself אמר/ה:

מקווה בשבילך (: יהיה טוב רק כשאת תגרמי לעצמך להרגיש טוב, ושלא תתני לאנשים לשלוט בך ובחיים שלך. נכון שזה יכול להפריע, אבל אל תתני לתיוגים של אנשים להשפיע על מי שאת.

בשמחה!(: , (:

לפני 36 דקות Myself אמר/ה:

היי(:אז אני אולפניסטית..ויצאתי מהארון לפני 3 חברות טובות והם קיבלו את זה ממש בטבעי והיו שיא החמודות.רק שדברים פיזים רואים עליהם שלא נוח להם. יצאתי גם לפני המחנכת ועכשיו כל הצוות יודע-גם הרב/:

אני ממש רוצה בת זוג): 

לפני 15 שעות מאי כהן אמר/ה:

היי(:אז אני אולפניסטית..ויצאתי מהארון לפני 3 חברות טובות והם קיבלו את זה ממש בטבעי והיו שיא החמודות.רק שדברים פיזים רואים עליהם שלא נוח להם. יצאתי גם לפני המחנכת ועכשיו כל הצוות יודע-גם הרב/:

אני ממש רוצה בת זוג): 

נראה לי שכמו שחברות שלי לחוצות חתונה, אז אני לחוצת בחורה ;) את יכולה ללכת לקבוצות של איגי, המטרה שם היא לא להכיר לזוגיות אלא לכיף, אבל גם אפשר להכיר שם בת.ן זוג.

דברים פיזיים? מה זאת אומרת? איך הצוות והרב הגיבו (אם זה סבבי לשאול)?

ואיזה כיף לך שקיבלו אותך יפה!

Guest אורח
ב-3/18/2018 בשעה 03:31 מאי כהן אמר/ה:

אני ממש רוצה בת זוג): 

יאאא איזה כיף לך שמקבלים אותך! המנהלת שלנו פעם דיברה איתנו על כמה זה משוגע... אז נראה לי שבחיים לא יקבלו אותי בבצפר וגם רוב החברות לא. אבל איזה כיף לך!

ב-3/18/2018 בשעה 19:20 Myself אמר/ה:

נראה לי שכמו שחברות שלי לחוצות חתונה, אז אני לחוצת בחורה ;) את יכולה ללכת לקבוצות של איגי, המטרה שם היא לא להכיר לזוגיות אלא לכיף, אבל גם אפשר להכיר שם בת.ן זוג.

דברים פיזיים? מה זאת אומרת? איך הצוות והרב הגיבו (אם זה סבבי לשאול)?

ואיזה כיף לך שקיבלו אותך יפה!

חיח הייתי אומרת שגם אני לחוצת בחורה חחח

כל הזמן חושבת על חתונה עם אישה למרות שאני בכלל בי, אבל לא יודעת כל הזמן חושבת על חתונה עם אישה, כלומר אני יכולה להתאהב בגבר אבל אני רוצה להוכיח משהו לסביבה שלי... להוכיח להם שאני יכולה להתחתן עם אישה ושלא ירגישו ניצחון אם אני יתחתן עם גבר... אז אני רוצה להתחתן עם אישה... חח

לפני שעתיים אורח אמר/ה:

יאאא איזה כיף לך שמקבלים אותך! המנהלת שלנו פעם דיברה איתנו על כמה זה משוגע... אז נראה לי שבחיים לא יקבלו אותי בבצפר וגם רוב החברות לא. אבל איזה כיף לך!

חיח הייתי אומרת שגם אני לחוצת בחורה חחח

כל הזמן חושבת על חתונה עם אישה למרות שאני בכלל בי, אבל לא יודעת כל הזמן חושבת על חתונה עם אישה, כלומר אני יכולה להתאהב בגבר אבל אני רוצה להוכיח משהו לסביבה שלי... להוכיח להם שאני יכולה להתחתן עם אישה ושלא ירגישו ניצחון אם אני יתחתן עם גבר... אז אני רוצה להתחתן עם אישה... חח

חיחי שתי לחוצות חתונה:) בואי נתחתן!!

סתם. עכשיו ברצינות קצת.. אם את בי אז תתחתני עם מי שבא לך מתי שבא לך (ואם בא לך). אבל את ממש לא צריכה להוכיח לסביבה כלום, פשוט תעשי את מה שיעשה לך הכי הכי טוב 3> 

Guest אורח
ב-3/20/2018 בשעה 00:39 Myself אמר/ה:

חיחי שתי לחוצות חתונה:) בואי נתחתן!!

סתם. עכשיו ברצינות קצת.. אם את בי אז תתחתני עם מי שבא לך מתי שבא לך (ואם בא לך). אבל את ממש לא צריכה להוכיח לסביבה כלום, פשוט תעשי את מה שיעשה לך הכי הכי טוב 3> 

יאללה חתונה!

סתם סתם... חח

תודה ממש עזרת 3>♡

לפני 7 שעות אורח אמר/ה:

יאללה חתונה!

סתם סתם... חח

תודה ממש עזרת 3>♡

יאללה, זזתי לחפש שמלה. 

והכי הכי בכיף ! באמת תעשי מה שעושה לך טוב. זו לגמרי קלישאה, אבל יש בה הרבה:) כי בסופו של דבר אנחנו נחיה הכי הרבה זמן עם עצמנו, אז מותר וכדאי לנו לדאוג לעצמנו. ושיהיה לנו טוב. 

Guest אורחת

היי, סתם התגלגלתי לפה איכשהו.

אני אולפניסטית לשעבר, לפני 4 שנים סיימתי תיכון. ולראות את ההודעות שלכן ממש משמח אותי. לדעת שמצאתן את הפורום ואת האנשים הקרובים אליכן ושאתן לא מפחדות להיות מי שאתן. הלואי שאני לא הייתי מדחיקה את זה בי ככה. 

שתהיו מאושרות ואמיצות תמיד!!!!

מהמם בעיניי שקיבלו את זה בבית הספר שלך כל כך יפה. אצלנו, למשל, אני לא מצליחה לדמיין מצב שבו אצא מהארון, או שאספר לצוות ולמורים. בית הספר שלנו ממש לא בעד, אין לגיטימציה בכלל. למשל, מישהי רצתה לעשות עבודה באזרחות על זכויות של הקהילה, ופשוט לא נתנו לה. (לא רוח בית הספר). הייתה לנו מחנכת פעם, שאמרה שזה "חוסר בגרות נפשית", חוסר יכולת לנתב אהבה לכיוון הנכון. זה היה בתקופה שעוד ממש הדחקתי, אבל בתקופה האחרונה, כשהשלמתי עם זה, נזכרתי בזה והבנתי כמה לצאת זו לא אופציה באולפנה הזו. 

אני חושבת שבהרבה אולפנות, ובחברה הדתית בכלל, יש נטייה לחשוב ש"אין חיה כזו", שבחברה הדתית אין לסביות או הומואים, ושברור שהדיפולט לבנות זה להתחתן עם גבר. זו גישה טפשית בעיניי, שהיא גם גישה שפוגעת בנו- במי שלא סטרייטיות- שמרגישות שהן לא בסדר, שלא יכולות להיות עצמן.

מבחינת החברות, האמת שעוד לא סיפרתי לאף אחת. קשה לי להביא את עצמי למצב שאני מספרת להן, כי החברות הכי טובות שלי הומופוביות ממש. שאר החברות שלי נגעלות ("איכככ לסביות", "איזה מגעיל זה", "למה בכל סדרה יש את הדבר הזה") אז אני באמת חוששת.

האמת שיש לי שתי חברות שאני יכולה לספר להן, אחת היא פשוט חברה אמיתית ברמה שאני יודעת  שתשאר חברה שלי בכל מצב ותהיה שם בשבילי, רק קצת מפחיד אותי שהיא תשנה את היחס שלה אליי. החברה השניה חברה פחות טובה שלי, ולה יש כמה חברים מהקהילה, והיא אדם מאוד מקבל. אז אני מתלבטת אם לספר לה. אני מאוד מקווה שאגיע למצב שאני מספרת לאחת מהן, זה יושב לי על הלב ממש.

הי, אז בתור מישהי שלומדת בתיכון חרדי לגמרי!!! ( לגמרי אל תשאלו אותי איך הגעתי לשם אפילו אני לא יודעת...) אז דברתי עם  חברה שלי אחת טובה שיודעת על זה בעצם על כל ההתלבטויות והקשיים והיא הורסת הכי לא היה לה בעיה וכרגיל היא ישר התחילה לדבר על עצמה בחזרה...