Jump to content
Guest מיה

עזרה עם דיכאון של אחי

Recommended Posts

Guest מיה

היי לכולם

יש לי אח שקטן ממני בשנתיים, יש לנו חיבור ממש טוב ואני אוהבת אותו בלי סוף.                  יום אחד שמעתי בכי ומלמולים מהחדר שלו, נכנסתי וראיתי אותו בוכה ואומר שנמאס לו ושהוא רוצה למות ושאלוהים לא אוהב אותו. ניסיתי לחשוב מה עובר עליו וחשדתי בזה שהוא אולי הומו או משהו כזה. אחרי כ20 דקות שהוא יושב ובוכה ואני מבקשת ממנו שיקום ושנדבר הוא קם ומנסה להתחיל לדבר איתי, אמרתי לו שאני איתו ואני תומכת בו לא משנה מה הוא יגיד והוא אמר לי את זה, מיה. אני נמשך לגברים ולא לנשים, ניסיתי להתאבד 4 פעמים, אני חותך, אני מאוהב בחבר הכי טוב שלי והוא בכלל הומופוב ,אני בחיים לא אקים משפחה ובחיים לא אצא  מהארון, אני מגיל 13 כבר יודע שאני הומו .הומו אחרי כל זה אני מחבקת אותו ואומרת שאני אוהבת אותו לא משנה מה ואני אתמוך בו כל החיים ואמרתי לו שאתה צריך להיות אתה ולהיות אמיתי עם עצמך.

1.כל זה קרה לפני כחודש וקצת ומאז לא דיברנו על זה, הוא מתנהג רגיל בבית תמיד צוחק ומצחיק אבל אני שמה לב לחתכים חדשים בידיים ואני פשוט שותקת. אני לא מצליחה לחשוב איך לפתח איתו שיחה על זה. ואני רוצה שזה יהיה בינינו נורמלי לדבר על כל מה שהוא מרגיש אבל זה קשה כי הוא אחד שמסתגר בתוך עצמו ולא מראה מה שעובר עליו כלפי חוץ. איך אוכל להתחיל לדבר איתו על זה ושהוא באמת ירגיש פתוח?

 

2. המשפחה שלנו מאוד שמרנית והומופובית לצערנו. כל מפגש משפחתי מישהו מתחיל לצחוק על הקהילה וקורא להם "חולים" ואני רואה את אחי יושב שם ומסתכל על הרצפה ונחנק בתוך עצמו ופשוט הולך למקום אחר. קשה לי לראות את זה ואני יודעת שיהיה לו ממש קשה לצאת מהארון מולם ואני בספק אם יקבלו אותו. והמשפחה המצומצמת אפילו יותר קשה. הם דתיים קשים שחזרו בתשובה והם פשוט מכריחים אותנו לעשות דברים (כמובן שאנחנו לא מסכימים למה זלא מתאים לנו) אבל אני פשוט חושבת כאילו איך הוא יצא מהארון ובאיזה שלב ואיך המשפחה תקבל את זה אם בכלל. 

אשמח שתעזרו לי ותענו לי איך אצליח לפתח איתו שיחה ואיך בשלב מסויים הוא יצא מהארון וכמובן איך אוכל לומר את המילים הנכונות ולעשות את הדברים הנכונים כדי לעזור לו.

תודה מראש.

Share this post


Link to post
Share on other sites

היי, עצוב לי לשמוע על המצב של אחיך ואני מקווה שיפסיק לפגוע בעצמו... 1.לגבי זה שניסה להתאבד ושמת לב כל הזמן לחתכים חדשים בידיים שלו זה לא טוב וזה משהו שלדעתי מצריך שיחה עם משהו או משהי שמבינים אותו ועברו מה שהוא עבר או עדיין עוברים. אם אח שלך שיתף אותך אז כנראה שהוא מרגיש פתוח איתך ומבקש ממך עזרה כי הוא סומך עלייך אז קחי אותו לשיחה בחדר שלו ותגידי לו מה את מרגישה לגבי זה שהוא פוגע בעצמו ואיך הוא רוצה שתעזרי לו או תתמכי בו.

2. זה ממש לא טוב שזה המצב והוא רק הוגר בפנים ולא מוציא הוא בטח מרגיש נוראה שכל הזמן יורדים על מי שהוא מה שממש פוגע בו וכואב לחויות אותו בתור משהי מאותו מצב במשפחה המורחבת אני יכולה להמליץ לא לצאת כרגע שהוא חלש נפשית כי זה יכול להחמיר את מצבו. זו בחירה שלו מתי לצאת ומתי הוא מוכן לצאת בפני המשפחה אני מאמינה שבסוף הם יקבלו את זה אך זה תהליך והוא לא קל אבל הוא יהיה בסדר אם תלווי אותו לאורך הדרך ויהיה לו לפחות בן אדם אחד איתו.

בנוסף את מוזמנת לשלוח לי אימיילים להתייעצות או לפתוח כאן חשבון ולכתוב לי הודע השמח לעזור לך ואחיך במיוחד כי אני מכירה את המצב שלו מקרוב:  ahr214365@gmail.com

מקווה שעזרתי לך מקווה שמצבו ישתפר : )   

Share this post


Link to post
Share on other sites

אני עצוב לקרוא את זה. מה שאת עושה למענו, זה דבר ענק. כל הכבוד לך. מה שמפרק אותו זו ההומופוביה, ההרגשה שלא יאהבו אותו בכל מצב... ואז את באה, ונותנת לו, אפילו אם כרגע קצת, יותר ביטחון. אם תמשיכי לתמוך בו, הביטחון לאט לאט יעלה, בהדרגה. כמובן שהיה עדיף שכל המשפחה תנהג כמוך, וזה היה בכלל מעלה את הביטחון, אבל מספיק אחות שתתמוך, וזה כבר עוזר. במשפחה נותנים לו להבין שהוא חולה. במשפחה גורמים לו להבין שלא יאהבו אותו בכל מצב. זה כמובן גורם לפגיעות-עצמיות... הרי הוא חושב שהוא חולה. לכן, חשוב שתבהירי לו אחרת. תגידי לו שלהיות הומו זה בסדר. יש כל כך הרבה הומואים שהצליחו בחיים, וכולם מקבלים אותם. אם בהדרגה, תגידי לו שאת מבינה את הקושי שלו, שהוא יכול לפרוק ואת תקבלי כל מה שיספר - אולי לאט לאט הוא יספר יותר ויותר - ותוכלי אולי להשפיע עליו שלא יפגע בעצמו. אני יכול להגיד אישית, שאם לא היו סביבי אנשים לא הומופובים - יכול להיות שהייתי באותו המצב. אבל שלא יצא מהארון כרגע... אלא אם כן הוא מרגיש את הצורך, ואז זה משהו אחר... אבל אם תתני לו את ההרגשה שאת איתו, עשית את שלך. 

בהצלחה ורק טוב! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

את מדהימה, ממש.

אני ממש מטצער שזה מה שאח שלך עובר.

נראלי שבעיקר לנסות להסביר לו שאין בו שום דבר לא בסדר למרות שזה תהליך קשה לקבל את עצמך. להסביר לו שהכי חשוב זה שהוא יאהב את עצמו, שהוא חלק מהעולם וככה זה אמור להיות.

אם הוא לא מכיר אז להציג לו את איגי ואולי זה יוכל לעודד אותו.

בכללי אם זה יעזור אני אשמח לדבר איתו למרות שאנחנו לא מכירים ולמרות שלא עברתי את מה שהוא עובר.

אם גם יש לך דרך להיוועץ עם גורם מקצועי אני ממש ממליץ ואולי לגרום לו גם להגיע, אולי אפילו ליועצב בית הספר למרות שבמצב כזה היא תהייה מחוייבת להודיע להורים על הפגיעה העצמית (אם אני לא טועה)

Share this post


Link to post
Share on other sites

אהלן !

 

וואו, איזה מזל לאח שלך שיש לו אחות כמוך ! :) זה הכי לא מובן מאליו!

 

אני בטוחה שהמצב הזה קשה גם לך . וכמו שאמרו פה לפניי, אני אשמח אם תוכלי לבדוק איתו אופציה להגיע אלינו לאיגי . הוא יוכל להכיר בני נוער כמוהו שעוברים דברים דומים ולא להרגיש לבד . זה אופציה ? 

יש לנו גם בארגון מערך של עובדים סוציאלים שתוכלי\ תוכלו ליצור איתם קשר ביחד, ולחשוב על פתרונות שיתאימו לו ורק לו . זה לא מחייב , ולשמוע לא יכול לעשות נזק, מה את אומרת ? 

 

אתם לא צריכים להיות בזה לבד, ואשמח להבין טיפה יותר . 

 

מחכה לשמוע ממך ! 

אנחנו פה ,כולנו , מדריכים וחניכים , למענכם :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

היי (: , אשמח תקראי את מה שאני כותבת גם אם זה ארוך. זה חשוב 

קודם כל אני מעריכה אותך שנגשת ודיברת איתו , ושאת בשבילו , זה כבר מראה לו שאת איתו בעניין ואוהבת אותו לא משנה מה. הבעיה הגדולה פה לדעתי , זה שאת יודעת מה הוא עושה ומה הוא מרגיש ובכל זאת לא מפתחת איתו שיחה על זה ויכול להיות שהוא רואה את זה כ- "לא אכפת לך" אבל בעצם מאוד אכפת לך. אני מבינה שאת לא יודעת איך לפתח איתו שיחה על זה , ואני אנסה לעזור בעניין.

לגבי הדברים שהוא אמר לך , הוא כן יקים משפחה לא משנה מה אנשים יגידו , והוא חייב אבל חייב להפסיק לחתוך כי זה לא פותר את הבעיה זה רק מגדיל אותה ונותן לו יותר כאב. למה לחתוך אם זה יגרום לו ליותר כאב? והפעם פיזי? בשביל מה הוא צריך את זה? לכן, מה שאני מבקשת ממך זה שתמנעי ממנו כמה שאפשר. אם את יודעת שיש לו בחדר או במקום מסויים כלים חדים תקחי ממנו , תשימי את זה רחוק ממנו.לגבי ניסיון התאבדות- בבקשה בבקשה בבקשה , תהיי איתו במיוחד בזמן הזה. אני יודעת שזה לא אפשרי תמיד להיות איתו , אבל כשהוא לבד תהיי איתו תדברי איתו על מה שהוא עובר שיראה שאכפת לך , תלכו תבלו תנסי לשפר לו את מצב הרוח , תראי לו כמה שהוא חשוב לך.

אח שלך זקוק לעזרה , זקוק לבנאדם שיוצא אותו מהמקום שבו הוא נמצא. אם הוא לא יחליט בעצמו שהוא עושה את הצעד הזה , אף אחד לא יוכל לעזור לו. הכל תלוי בו , רק בו. אני יודעת שזה קשה , אני מבינה אותו לגמרי , אך אסור לו לוותר על מי שהוא , הוא חשוב. את יכולה לדבר איתו ולהגיד לו שבעיניך הוא זקוק לעזרה , לבנאדם שיעזור לו בנאדם שהוא מקצועי . פסיכולוג זה לא דבר רע , יש פסיכולוגים שהם לא הכי משהו לכן צריך לבדוק טוב טוב עם מי נפגשים. תסבירי לו שפסיכולוג יכול לעזור לו במבחינה נפשית שהוא ירגיש יותר טוב , משוחרר , ולא ישמור בלב. הפסיכולוג שומר בסוד על פרטים שהמטופל מספר , אם במידה יש משהו חריג כמו שהוא מספר שהוא הולך להתאבד או חותך הוא כן יצטרך לידע את ההורים. אבל חוץ מזה אם המטופל מבקש שלא יספר להורים מה שהוא מרגיש , הוא ישמור את זה ולא יספר לאף אחד כי אסור לו אם המטופל מבקש דבר כזה. אני חושבת שהפסיכולוג הוא דבר שיכול לעזור , אם הוא מציע כדורים (אבל לא נראה לי שזה יקרה , כי זה רק פסיכיאטר , ולא הולכים לפסיכיאטר) בשום פנים ואופן לא לקחת, לא לוקחים כדורים. אם אח שלך מסכים מעולה , תגידי לו אם הוא רוצה או שאת תעשי את הצעד הזה ותספרי להורים שהוא צריך פסיכולוג (לא להגיד את הסיבה למה) בגלל שהוא מרגיש שהוא צריך עזרה מקצועית , ושזה יכול לעזור לו ושאת תשמחי אם דרך קופת החולים לנסות להשיג לו פסיכולוג. באמת שזה לא דבר רע , יש המון אנשים שהולכים לפסיכולוגים מסיבות שונות , חלקם עוזרים וחלקם לא.

עבר חודש מאז וזה המון זמן במיוחד שנוספו לו עוד חתכים שזה עוד יותר חמור בעיני , אל תשתקי אל תשתקי! את יודעת למה? כי זה אח שלך שפוגע בעצמו רק בגלל הסביבה שלו , בגלל שאנשים גורמים לו להרגיש ככה. מה אז יהיה? מתי זה ייגמר? אל תשתקי כשאת רואה בנאדם שהוא חותך , במיוחד שזה אח שלך שהוא קרוב אלייך. את לא יודעת מה יהיה מחר , היום , ובעוד שבוע, תסיימי עם זה עכשיו. תכנסי לחדר שלו ותדברי איתו בפתיחות , לשים את הקלפים על השולחן ולדבר פתוח. תראי לו שאת פה בשבילו ושהוא יכול לספר לך הכל , כל מה שהוא מרגיש ושהוא לא צריך להסתיר ממך שום דבר. ההתעלמות מהמצב זה הדבר שיכול להרוס הכל.

במצב כזה כשהמשפחה צוחקת על הקהילה תשתקי את כולם , תגידי לכולם מספיק ושזה לא לעניין , ושיתרכזו באוכל ובנושא אחר. זה לא מתאים ולא מכבד להתנהג בצורה כזאת. אח שלך אני בטוחה שיסתכל עלייך ויעריך אותך כ"כ על זה , שהשתקת אותם , שהראת להם כמה זה לא בסדר ולא מתאים להתנהג בצורה כזאת. תנסי לראות מהצד את השמחה בלב ואת החיוך הקטן שיהיה לו כשהוא יראה שאת בעדו , ושהוא יכול לספר לך בלי חשש בקשר לקהילה ובקשר למה שהוא מרגיש. 

עזבי את המשפחה , המשפחה כרגע לא חשובה במיוחד לא איך שהם. תהיי עם אח שלך , תחזקי אותו , ותראי לו כמה הוא חשוב לך ושאת פה בשבילו. תרימי אותו מלמעלה (לא פיזית) תרימי אותו "מהקרשים" ותתני לו להרגיש טוב עם עצמו , גאה , שמח. 

*אם הייתה לי דרך הייתי מדברת איתו בשמחה ומנסה לעזור לו , אם יש דרך אשמח שתצרי איתי קשר בפרטי וננסה לראות מה אפשר לעשות כדי שאני אעזור לו מבחינה נפשית אם הוא לא רוצה פסיכולוג או שהוא מרגיש שהוא צריך עזרה. או אפילו אם הוא מרגיש שהוא זקוק לבנאדם שיקשיב ויעזור לו , הוא מוזמן לפתוח פה משתמש ולדבר איתי או שאת תנסי ליצור איתי ואיתו קשר וננסה ביחד לעזור כמה שאפשר בשביל שהוא ירגיש טוב עם מי שהוא. *

 

בין אם המשפחה תקבל או לא תקבל , הוא תמיד צריך להיות גאה במי שהוא , לא לוותר , להיות חזק , אהוב , ולא לתת לדעות של המשפחה שלו להשפיע עליו. אל תתני לו להישבר , אני מאמינה בו שהוא יצליח לעבור את זה. (: שלא יוותר על עצמו רק בגלל המשפחה , הוא יקים משפחה , יהיה לו בן זוג מדהים שיאהב אותו ויהיה איתו. אסור לו לוותר על החיים שלו , הם יותר מידי חשובים.

כמו שכתבתי למעלה אשמח שאם יש דרך שאני והוא נדבר , אז אשמח שתפני אלי בפרטי ואעזור לו כמה שאני יכולה. 

אשמח להחזרת תשובה כאן או בפרטי .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

תודה שאת כותבת ומבקשת עזרה. נשמע שאת מאד אוהבת את אחיך, אך מרוב דאגה, את לא מצליחה לפתוח איתו שיחה, למרות המצוקה שאת רואה. 

התגובה הראשונה שלך אליו הייתה נכונה ומדויקת, להגיד לו שאת שם ואוהבת אותו ולהבטיח לתמוך בו. העצה הכי טובה שאני יכולה לתת על מנת שאחיך ימשיך להרגיש את התמיכה ממך, היא לדבר איתו. תראי לו שאת דואגת לו, תבקשי לשמוע ממנו על ההתאהבות, שירגיש שלרגשות שלו יש לגיטימציה. כשאת רואה אותו נחנק בתוך עצמו מהערות הומופוביות, תעירי משהו אחר, אם את יכולה. ואם לא, תפני אליו אחר כך ותגידי לו שאת רואה איך ה"בדיחות" האלו משפיעות עליו. תתייחסי לחתכים שלו ותעודדי אותו לבקש ולקבל עזרה ותמיכה.  

לפעמים, כאשר בן משפחה או חבר חווה משבר, נוצר קשר שתיקה. כולם מפחדים לדבר ומחכים שמישהו אחר יעשה משהו. את יכולה להיות האדם שפותח בשבילו את הדלת ומאפשר לתמיכה נוספת להיכנס. הוא לא צריך לצאת מהארון על מנת טיפול או תמיכה.

יש הרבה מענים לתמיכה נפשית ברשת: אפשר להציע לו לפנות פה לפורומים, להתכתב איתנו בווטסאפ (פרטים באתר). הוא יכול לפנות לסהר (סיוע והקשבה ברשת). 

עוד אפשרות לקבלת תמיכה היא לפנות ליועצת בית הספר / לרופא המשפחה / לעובדת סוציאלית או כל גורם טיפולי אחר ולספר על המצב הנפשי. אפשר לפנות גם אלינו, באיגי. אני עובדת סוציאלית בארגון והרבה פעמים עוזרת לחניכים וחניכות שלנו למצוא גורמי טיפול שיוכלו לתת תמיכה מתאימה. וכמובן, כמו שכתבו, הוא מוזמן להגיע לפעילות שלנו ואולי זה יוכל להקל על תחושת הבדידות שלו.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest מיה
ב-15.12.2017 בשעה 12:25 שיר כוהן אמר/ה:

היי, עצוב לי לשמוע על המצב של אחיך ואני מקווה שיפסיק לפגוע בעצמו... 1.לגבי זה שניסה להתאבד ושמת לב כל הזמן לחתכים חדשים בידיים שלו זה לא טוב וזה משהו שלדעתי מצריך שיחה עם משהו או משהי שמבינים אותו ועברו מה שהוא עבר או עדיין עוברים. אם אח שלך שיתף אותך אז כנראה שהוא מרגיש פתוח איתך ומבקש ממך עזרה כי הוא סומך עלייך אז קחי אותו לשיחה בחדר שלו ותגידי לו מה את מרגישה לגבי זה שהוא פוגע בעצמו ואיך הוא רוצה שתעזרי לו או תתמכי בו.

2. זה ממש לא טוב שזה המצב והוא רק הוגר בפנים ולא מוציא הוא בטח מרגיש נוראה שכל הזמן יורדים על מי שהוא מה שממש פוגע בו וכואב לחויות אותו בתור משהי מאותו מצב במשפחה המורחבת אני יכולה להמליץ לא לצאת כרגע שהוא חלש נפשית כי זה יכול להחמיר את מצבו. זו בחירה שלו מתי לצאת ומתי הוא מוכן לצאת בפני המשפחה אני מאמינה שבסוף הם יקבלו את זה אך זה תהליך והוא לא קל אבל הוא יהיה בסדר אם תלווי אותו לאורך הדרך ויהיה לו לפחות בן אדם אחד איתו.

בנוסף את מוזמנת לשלוח לי אימיילים להתייעצות או לפתוח כאן חשבון ולכתוב לי הודע השמח לעזור לך ואחיך במיוחד כי אני מכירה את המצב שלו מקרוב:  ahr214365@gmail.com

מקווה שעזרתי לך מקווה שמצבו ישתפר : )   

 

ב-15.12.2017 בשעה 13:27 EP51 אמר/ה:

אני עצוב לקרוא את זה. מה שאת עושה למענו, זה דבר ענק. כל הכבוד לך. מה שמפרק אותו זו ההומופוביה, ההרגשה שלא יאהבו אותו בכל מצב... ואז את באה, ונותנת לו, אפילו אם כרגע קצת, יותר ביטחון. אם תמשיכי לתמוך בו, הביטחון לאט לאט יעלה, בהדרגה. כמובן שהיה עדיף שכל המשפחה תנהג כמוך, וזה היה בכלל מעלה את הביטחון, אבל מספיק אחות שתתמוך, וזה כבר עוזר. במשפחה נותנים לו להבין שהוא חולה. במשפחה גורמים לו להבין שלא יאהבו אותו בכל מצב. זה כמובן גורם לפגיעות-עצמיות... הרי הוא חושב שהוא חולה. לכן, חשוב שתבהירי לו אחרת. תגידי לו שלהיות הומו זה בסדר. יש כל כך הרבה הומואים שהצליחו בחיים, וכולם מקבלים אותם. אם בהדרגה, תגידי לו שאת מבינה את הקושי שלו, שהוא יכול לפרוק ואת תקבלי כל מה שיספר - אולי לאט לאט הוא יספר יותר ויותר - ותוכלי אולי להשפיע עליו שלא יפגע בעצמו. אני יכול להגיד אישית, שאם לא היו סביבי אנשים לא הומופובים - יכול להיות שהייתי באותו המצב. אבל שלא יצא מהארון כרגע... אלא אם כן הוא מרגיש את הצורך, ואז זה משהו אחר... אבל אם תתני לו את ההרגשה שאת איתו, עשית את שלך. 

בהצלחה ורק טוב! 

 

ב-15.12.2017 בשעה 14:59 אליהו מא 2245 אמר/ה:

את מדהימה, ממש.

אני ממש מטצער שזה מה שאח שלך עובר.

נראלי שבעיקר לנסות להסביר לו שאין בו שום דבר לא בסדר למרות שזה תהליך קשה לקבל את עצמך. להסביר לו שהכי חשוב זה שהוא יאהב את עצמו, שהוא חלק מהעולם וככה זה אמור להיות.

אם הוא לא מכיר אז להציג לו את איגי ואולי זה יוכל לעודד אותו.

בכללי אם זה יעזור אני אשמח לדבר איתו למרות שאנחנו לא מכירים ולמרות שלא עברתי את מה שהוא עובר.

אם גם יש לך דרך להיוועץ עם גורם מקצועי אני ממש ממליץ ואולי לגרום לו גם להגיע, אולי אפילו ליועצב בית הספר למרות שבמצב כזה היא תהייה מחוייבת להודיע להורים על הפגיעה העצמית (אם אני לא טועה)

 

ב-15.12.2017 בשעה 15:47 לימון אמר/ה:

אהלן !

 

וואו, איזה מזל לאח שלך שיש לו אחות כמוך ! :) זה הכי לא מובן מאליו!

 

אני בטוחה שהמצב הזה קשה גם לך . וכמו שאמרו פה לפניי, אני אשמח אם תוכלי לבדוק איתו אופציה להגיע אלינו לאיגי . הוא יוכל להכיר בני נוער כמוהו שעוברים דברים דומים ולא להרגיש לבד . זה אופציה ? 

יש לנו גם בארגון מערך של עובדים סוציאלים שתוכלי\ תוכלו ליצור איתם קשר ביחד, ולחשוב על פתרונות שיתאימו לו ורק לו . זה לא מחייב , ולשמוע לא יכול לעשות נזק, מה את אומרת ? 

 

אתם לא צריכים להיות בזה לבד, ואשמח להבין טיפה יותר . 

 

מחכה לשמוע ממך ! 

אנחנו פה ,כולנו , מדריכים וחניכים , למענכם :) 

 

 

 

ב-17.12.2017 בשעה 10:10 Amber Madison אמר/ה:

היי (: , אשמח תקראי את מה שאני כותבת גם אם זה ארוך. זה חשוב 

קודם כל אני מעריכה אותך שנגשת ודיברת איתו , ושאת בשבילו , זה כבר מראה לו שאת איתו בעניין ואוהבת אותו לא משנה מה. הבעיה הגדולה פה לדעתי , זה שאת יודעת מה הוא עושה ומה הוא מרגיש ובכל זאת לא מפתחת איתו שיחה על זה ויכול להיות שהוא רואה את זה כ- "לא אכפת לך" אבל בעצם מאוד אכפת לך. אני מבינה שאת לא יודעת איך לפתח איתו שיחה על זה , ואני אנסה לעזור בעניין.

לגבי הדברים שהוא אמר לך , הוא כן יקים משפחה לא משנה מה אנשים יגידו , והוא חייב אבל חייב להפסיק לחתוך כי זה לא פותר את הבעיה זה רק מגדיל אותה ונותן לו יותר כאב. למה לחתוך אם זה יגרום לו ליותר כאב? והפעם פיזי? בשביל מה הוא צריך את זה? לכן, מה שאני מבקשת ממך זה שתמנעי ממנו כמה שאפשר. אם את יודעת שיש לו בחדר או במקום מסויים כלים חדים תקחי ממנו , תשימי את זה רחוק ממנו.לגבי ניסיון התאבדות- בבקשה בבקשה בבקשה , תהיי איתו במיוחד בזמן הזה. אני יודעת שזה לא אפשרי תמיד להיות איתו , אבל כשהוא לבד תהיי איתו תדברי איתו על מה שהוא עובר שיראה שאכפת לך , תלכו תבלו תנסי לשפר לו את מצב הרוח , תראי לו כמה שהוא חשוב לך.

אח שלך זקוק לעזרה , זקוק לבנאדם שיוצא אותו מהמקום שבו הוא נמצא. אם הוא לא יחליט בעצמו שהוא עושה את הצעד הזה , אף אחד לא יוכל לעזור לו. הכל תלוי בו , רק בו. אני יודעת שזה קשה , אני מבינה אותו לגמרי , אך אסור לו לוותר על מי שהוא , הוא חשוב. את יכולה לדבר איתו ולהגיד לו שבעיניך הוא זקוק לעזרה , לבנאדם שיעזור לו בנאדם שהוא מקצועי . פסיכולוג זה לא דבר רע , יש פסיכולוגים שהם לא הכי משהו לכן צריך לבדוק טוב טוב עם מי נפגשים. תסבירי לו שפסיכולוג יכול לעזור לו במבחינה נפשית שהוא ירגיש יותר טוב , משוחרר , ולא ישמור בלב. הפסיכולוג שומר בסוד על פרטים שהמטופל מספר , אם במידה יש משהו חריג כמו שהוא מספר שהוא הולך להתאבד או חותך הוא כן יצטרך לידע את ההורים. אבל חוץ מזה אם המטופל מבקש שלא יספר להורים מה שהוא מרגיש , הוא ישמור את זה ולא יספר לאף אחד כי אסור לו אם המטופל מבקש דבר כזה. אני חושבת שהפסיכולוג הוא דבר שיכול לעזור , אם הוא מציע כדורים (אבל לא נראה לי שזה יקרה , כי זה רק פסיכיאטר , ולא הולכים לפסיכיאטר) בשום פנים ואופן לא לקחת, לא לוקחים כדורים. אם אח שלך מסכים מעולה , תגידי לו אם הוא רוצה או שאת תעשי את הצעד הזה ותספרי להורים שהוא צריך פסיכולוג (לא להגיד את הסיבה למה) בגלל שהוא מרגיש שהוא צריך עזרה מקצועית , ושזה יכול לעזור לו ושאת תשמחי אם דרך קופת החולים לנסות להשיג לו פסיכולוג. באמת שזה לא דבר רע , יש המון אנשים שהולכים לפסיכולוגים מסיבות שונות , חלקם עוזרים וחלקם לא.

עבר חודש מאז וזה המון זמן במיוחד שנוספו לו עוד חתכים שזה עוד יותר חמור בעיני , אל תשתקי אל תשתקי! את יודעת למה? כי זה אח שלך שפוגע בעצמו רק בגלל הסביבה שלו , בגלל שאנשים גורמים לו להרגיש ככה. מה אז יהיה? מתי זה ייגמר? אל תשתקי כשאת רואה בנאדם שהוא חותך , במיוחד שזה אח שלך שהוא קרוב אלייך. את לא יודעת מה יהיה מחר , היום , ובעוד שבוע, תסיימי עם זה עכשיו. תכנסי לחדר שלו ותדברי איתו בפתיחות , לשים את הקלפים על השולחן ולדבר פתוח. תראי לו שאת פה בשבילו ושהוא יכול לספר לך הכל , כל מה שהוא מרגיש ושהוא לא צריך להסתיר ממך שום דבר. ההתעלמות מהמצב זה הדבר שיכול להרוס הכל.

במצב כזה כשהמשפחה צוחקת על הקהילה תשתקי את כולם , תגידי לכולם מספיק ושזה לא לעניין , ושיתרכזו באוכל ובנושא אחר. זה לא מתאים ולא מכבד להתנהג בצורה כזאת. אח שלך אני בטוחה שיסתכל עלייך ויעריך אותך כ"כ על זה , שהשתקת אותם , שהראת להם כמה זה לא בסדר ולא מתאים להתנהג בצורה כזאת. תנסי לראות מהצד את השמחה בלב ואת החיוך הקטן שיהיה לו כשהוא יראה שאת בעדו , ושהוא יכול לספר לך בלי חשש בקשר לקהילה ובקשר למה שהוא מרגיש. 

עזבי את המשפחה , המשפחה כרגע לא חשובה במיוחד לא איך שהם. תהיי עם אח שלך , תחזקי אותו , ותראי לו כמה הוא חשוב לך ושאת פה בשבילו. תרימי אותו מלמעלה (לא פיזית) תרימי אותו "מהקרשים" ותתני לו להרגיש טוב עם עצמו , גאה , שמח. 

*אם הייתה לי דרך הייתי מדברת איתו בשמחה ומנסה לעזור לו , אם יש דרך אשמח שתצרי איתי קשר בפרטי וננסה לראות מה אפשר לעשות כדי שאני אעזור לו מבחינה נפשית אם הוא לא רוצה פסיכולוג או שהוא מרגיש שהוא צריך עזרה. או אפילו אם הוא מרגיש שהוא זקוק לבנאדם שיקשיב ויעזור לו , הוא מוזמן לפתוח פה משתמש ולדבר איתי או שאת תנסי ליצור איתי ואיתו קשר וננסה ביחד לעזור כמה שאפשר בשביל שהוא ירגיש טוב עם מי שהוא. *

 

בין אם המשפחה תקבל או לא תקבל , הוא תמיד צריך להיות גאה במי שהוא , לא לוותר , להיות חזק , אהוב , ולא לתת לדעות של המשפחה שלו להשפיע עליו. אל תתני לו להישבר , אני מאמינה בו שהוא יצליח לעבור את זה. (: שלא יוותר על עצמו רק בגלל המשפחה , הוא יקים משפחה , יהיה לו בן זוג מדהים שיאהב אותו ויהיה איתו. אסור לו לוותר על החיים שלו , הם יותר מידי חשובים.

כמו שכתבתי למעלה אשמח שאם יש דרך שאני והוא נדבר , אז אשמח שתפני אלי בפרטי ואעזור לו כמה שאני יכולה. 

אשמח להחזרת תשובה כאן או בפרטי .

 

 

לפני שעה מיכל ס אמר/ה:

תודה שאת כותבת ומבקשת עזרה. נשמע שאת מאד אוהבת את אחיך, אך מרוב דאגה, את לא מצליחה לפתוח איתו שיחה, למרות המצוקה שאת רואה. 

התגובה הראשונה שלך אליו הייתה נכונה ומדויקת, להגיד לו שאת שם ואוהבת אותו ולהבטיח לתמוך בו. העצה הכי טובה שאני יכולה לתת על מנת שאחיך ימשיך להרגיש את התמיכה ממך, היא לדבר איתו. תראי לו שאת דואגת לו, תבקשי לשמוע ממנו על ההתאהבות, שירגיש שלרגשות שלו יש לגיטימציה. כשאת רואה אותו נחנק בתוך עצמו מהערות הומופוביות, תעירי משהו אחר, אם את יכולה. ואם לא, תפני אליו אחר כך ותגידי לו שאת רואה איך ה"בדיחות" האלו משפיעות עליו. תתייחסי לחתכים שלו ותעודדי אותו לבקש ולקבל עזרה ותמיכה.  

לפעמים, כאשר בן משפחה או חבר חווה משבר, נוצר קשר שתיקה. כולם מפחדים לדבר ומחכים שמישהו אחר יעשה משהו. את יכולה להיות האדם שפותח בשבילו את הדלת ומאפשר לתמיכה נוספת להיכנס. הוא לא צריך לצאת מהארון על מנת טיפול או תמיכה.

יש הרבה מענים לתמיכה נפשית ברשת: אפשר להציע לו לפנות פה לפורומים, להתכתב איתנו בווטסאפ (פרטים באתר). הוא יכול לפנות לסהר (סיוע והקשבה ברשת). 

עוד אפשרות לקבלת תמיכה היא לפנות ליועצת בית הספר / לרופא המשפחה / לעובדת סוציאלית או כל גורם טיפולי אחר ולספר על המצב הנפשי. אפשר לפנות גם אלינו, באיגי. אני עובדת סוציאלית בארגון והרבה פעמים עוזרת לחניכים וחניכות שלנו למצוא גורמי טיפול שיוכלו לתת תמיכה מתאימה. וכמובן, כמו שכתבו, הוא מוזמן להגיע לפעילות שלנו ואולי זה יוכל להקל על תחושת הבדידות שלו.

תודה לכולכם זה לא מובן מאליו העזרה שלכם!

אני אדבר איתו ואייעץ לו וכמובן גם אכיר לו את איגי שאני בטוחה שיעזור לו. ראיתי שיש לכם פגישות עם חניכים כלומר תנועת נוער. אני אמליץ לו על זה 

תודה לכם, אעדכן 

Share this post


Link to post
Share on other sites

אין בעד מה (:

מצויין , המון בהצלחה (: 

סבבה , מחכה (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

וואו איזה סיפור מדהים 

 

באמת בהצלחה 

ותהיה שם בשבילו 

יש הבדל גדול מאוד בן לבד לבין שיש לך משוהוא, אפילו אחד, לספר לו

תהיה הבן אדם הזה בשבילו 

אני יודע שזה המון אחריות ואני ממש מחזק אותך וכמובן שגם אם את צריכה תמיכה אל תחששי לבקש (כמובן שבלי לחשוף את אח שלך)

בהצלחה!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest מיה

היי :)

אז החלטתי באמת ללכת ולדבר איתו לא משנה מה תהיה התגובה שלו אז עשיתי את זה אתמול ואמרתי לו שאני רוצה שנדבר צעכשיו בפתיחות ונהיה אפילו יותר קרובים והוא הסכים. דיברנו על ממתי הוא מרגיש ככה ובאיזה גיל הוא קיבל את עצמו. דיברנו גם על המשפחה ועל הקושי איתם ועל זה שהוא מקבל את עצמו כמו שהוא אבל המשפחה מונעת ממנו לצאת וגם על החתכים דיברתי איתו על זה והוא אמר שאני צודקת שזה באמת לא יעזור זה רק יחמיר ושהכמה חתכים האלההיו מקרה פזיז וטעות, זה היה אחרי מפגש משפחתי כשצחקו על הקהילה וקראו להם חולים ושזה לא יחזור על עצמו.

הוא אמר לי שהוא מכיר את איגי אבל הוא לא ממש רוצה ללכת לפגישות שנערכות בתנועה ושהוא לא בטוח לגבי זה הצעתי לו שאני אבוא איתו גם אבל הוא בנתיים נמנע. אני חושבת שהוא היה רוצה לדעת יותר על התנועה ועל הפגישות. 

תודה לכם!

Share this post


Link to post
Share on other sites

היי שוב , 

 

וואו , איזה מרגש לשמוע. מדהים שיש לו אותך שם :) 

אם הוא מרגיש לא בנוח לבוא לאיגי , זה סופר הגיוני והוא לא היחיד. אם בא לו , הוא יכול להירשם פה לפורומים , ולנסות למצוא חברים שחווים דברים דומים, לשתף להשתתף , לעזור ולהיעזר . 

 

יש לנו גם את דיגי שזה שיחת ווטסאפ עם מדריך. 3 פעמים בשבוע, ראשון שלישי וחמישי מ19:00-21:00. http://igy.org.il/item.php?id=215

אולי זו גם אופציה . 

 

תמשיכי להיות שם בשבילו , זה מהמם ומרגש. 

מוזמנת להמשיך להתעייץ בכל דבר,

תמיד!

:) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
לפני 3 שעות אורח אמר/ה:

היי :)

אז החלטתי באמת ללכת ולדבר איתו לא משנה מה תהיה התגובה שלו אז עשיתי את זה אתמול ואמרתי לו שאני רוצה שנדבר צעכשיו בפתיחות ונהיה אפילו יותר קרובים והוא הסכים. דיברנו על ממתי הוא מרגיש ככה ובאיזה גיל הוא קיבל את עצמו. דיברנו גם על המשפחה ועל הקושי איתם ועל זה שהוא מקבל את עצמו כמו שהוא אבל המשפחה מונעת ממנו לצאת וגם על החתכים דיברתי איתו על זה והוא אמר שאני צודקת שזה באמת לא יעזור זה רק יחמיר ושהכמה חתכים האלההיו מקרה פזיז וטעות, זה היה אחרי מפגש משפחתי כשצחקו על הקהילה וקראו להם חולים ושזה לא יחזור על עצמו.

הוא אמר לי שהוא מכיר את איגי אבל הוא לא ממש רוצה ללכת לפגישות שנערכות בתנועה ושהוא לא בטוח לגבי זה הצעתי לו שאני אבוא איתו גם אבל הוא בנתיים נמנע. אני חושבת שהוא היה רוצה לדעת יותר על התנועה ועל הפגישות. 

תודה לכם!

הייי(: , 

מצויין שדיברת איתו (: , שמחה שניהלתם שיחה פתוחה ודיברתם על העניין הזה זה חשוב מאוד. אם הוא כרגע לא בטוח אם ללכת לאיגי , אז שיחשוב על זה קצת שהוא ילך רק כשהוא יהיה בטוח. אני בטוחה שאם הוא ילך לאיגי הוא ירגיש הרבה יותר טוב , מה יותר כיף ומשמח מלהיות במקום שכולם באותה קהילה ומקבלים את אחד השני כמו שהם?(: 

באתר איגי (יש אתר נוסף- אותו איגי) כתוב לפי כל עיר את שמות המדריכים ואת מספרי הפלאפון שלהם אז כשהוא ירגיש בטוח שידבר עם אחד המדריכים (: או עם שניהם (: .

ושוב , כל הכבוד על כך!(:

ראויה להערכה!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

הייתי ממליץ לו להתכתב פה /בווצאפ של איגי -דיגי או אולי ללכת למפגשים של איגי אם הוא יכול

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest מיה

היי

עבר המון זמן מאז אבל כלום לא השתנה... רק התדרדר.

שיא החום ואחי מסתובב עם גקטים ארוכים. לא ראיתי אצלו חתכים אבל אני מניחה שזה ככה..

היום אחי הגדול (דתי והומופוב) מצאה תיק מלא ביומנים שאחי כתב. על כמה ששונאים אותו והוא שונא את עצמו, על כל חתך שעשה, על הסבל ועל כך שאלוהים כביכול הכי שונא אותו.

כלום לא התקדם, רק התדרדר. הכל נהיה רעה ובמקום להיות אחות ולבקש שישתף אני מבליגה.

אחי הוא טיפוס שקט שמראה שמבחוץ הכל טוב והכי צוחק בעולם אבל מבפנים כנראה הכל חרא

אין לי מושכ מה לעשות אני חייבת עזרה

Share this post


Link to post
Share on other sites

היי :) ,

זה חייב להיפסק כמה שיותר מהר, אסור להשאיר בנאדם שנמצא במצב כזה. 

עזרה מקצועית יכולה לעזור, כן אני מדברת על פסיכולוג, ולא פסיכולוג זה לא דבר רע. יש פסיכולוגים שלא מבינים שום דבר מהחיים שלהם ושאלוהים יודע מי נתן להם להיות פסיכולוגים, ויש פסיכולוגים שיכולים להיות הבנאדם הנכון שאותו הבנאדם הכי צריך. הוא לא יכול לחתוך, הוא לא יכול להישאר במצב הזה. אחיך לא פעל בחוכמה, שהוא מעז לפתוח את היומן של אחיו. גם אם זה מסקרנות אין לו את הזכות לגשת למרחב הפרטי של אחיך ולקרוא את היומן שלו. את חייבת אבל באמת חייבת לגרום לו לשתף אותך במה שהוא מרגיש, להראות לו שאת באמת כאן בשבילו, שהוא חייב להפסיק לחתוך, שמגיע לו להיות מאושר, שאף אחד לא שונא אותו, ושאם מישהו שונא אותו , אותו בנאדם יכול לקפוץ לו. את חייבת למצוא דרך שאחיך יפתח את ליבו אלייך ויספר מה שהוא מרגיש, קחי אותו לבחוץ לכמה שעות תבלו תצחקו ותפתחי איתו את הנושא הזה. תלחמי עליו, תראי לו שהוא חשוב לך, שאת רוצה שהוא יספר לך מה שהוא מרגיש, שאת אוהבת אותו. אל תתני לו לפגוע בעצמו, אל תתני לזה לקרות.

אשמח שתעדכני

Share this post


Link to post
Share on other sites
ב-5.5.2018 בשעה 22:23 אורח אמר/ה:

היי

עבר המון זמן מאז אבל כלום לא השתנה... רק התדרדר.

שיא החום ואחי מסתובב עם גקטים ארוכים. לא ראיתי אצלו חתכים אבל אני מניחה שזה ככה..

היום אחי הגדול (דתי והומופוב) מצאה תיק מלא ביומנים שאחי כתב. על כמה ששונאים אותו והוא שונא את עצמו, על כל חתך שעשה, על הסבל ועל כך שאלוהים כביכול הכי שונא אותו.

כלום לא התקדם, רק התדרדר. הכל נהיה רעה ובמקום להיות אחות ולבקש שישתף אני מבליגה.

אחי הוא טיפוס שקט שמראה שמבחוץ הכל טוב והכי צוחק בעולם אבל מבפנים כנראה הכל חרא

אין לי מושכ מה לעשות אני חייבת עזרה

היי, יש אפשרות שאוכל לעזור איכשהו?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ב-5/5/2018 בשעה 22:23 אורח אמר/ה:

היי

עבר המון זמן מאז אבל כלום לא השתנה... רק התדרדר.

שיא החום ואחי מסתובב עם גקטים ארוכים. לא ראיתי אצלו חתכים אבל אני מניחה שזה ככה..

היום אחי הגדול (דתי והומופוב) מצאה תיק מלא ביומנים שאחי כתב. על כמה ששונאים אותו והוא שונא את עצמו, על כל חתך שעשה, על הסבל ועל כך שאלוהים כביכול הכי שונא אותו.

כלום לא התקדם, רק התדרדר. הכל נהיה רעה ובמקום להיות אחות ולבקש שישתף אני מבליגה.

אחי הוא טיפוס שקט שמראה שמבחוץ הכל טוב והכי צוחק בעולם אבל מבפנים כנראה הכל חרא

אין לי מושכ מה לעשות אני חייבת עזרה

היי שוב ,

תודה על השיתוף והעדכון . 

בשרשור למעלה כתבת שדיברת איתו על איגי אבל הוא פחות רצה להגיע למפגשים. מה לגבי הווטסאפ(דיגי) ? או הפורומים אפילו פה ? הוא ניסה להכנס? לשתף ? 

 

יש עוד מישהו חוץ ממך שמדבר איתו ? משפחה\ חברים\ מורים\יועצת?

 

מה לגבי השיחות שלכם ? הרי כבר פתחת את זה בעבר, וזה עזר לתקופה קצרה , את חושבת שמסוגלת לפתוח את זה שוב ? (זה לחלוטין בסדר אם לא) .

זה גם ממש בסדר גם להגיד לו שאת דואגת לו ,אוהבת אותו, ושזה גדול עלייך לשמור את הכל בבטן, לבד. לנסות בעיקשות שלא מקבלת "לא",  לגרום לו לפנות לגורם מבוגר , ואחראי (הורה, מורה, עובד סוציאלי...) שייתן מענה . 

 

מחכה לשמוע ממך, וכמו החברים מעליי, לשמוע , אם יש לך עוד רעיונות, במה נוכל לעזור. 

את לא לבד. 

איזה מזל ענק יש לו, שיש לך אותך :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

היי

אני יונתן, אני עובד סוציאלי באיגי,

כעובד סוציאלי, הדברים שאת מעלה על אחיך מדאיגים אותי...

אני יותר מאשמח לשמוע יותר, ובהמשך ללוות ולהיות חלק בסיטואציה המורכבת שאת, אחיך ואתם יחדי חווים, ולהיות לעזר בתהליך לשיפור המצב הקיים.

 אל תישארי לבד ותתמודדי לבד ואל תשאירי את אחיך לבד להתמודד עם הקשיים.

בשביל שנוכל להמשיך ולדבר על הדברים, אצטרך לבקש ממך, בכל לשון של בקשה, לפתוח משתמש ולשלוח לי הודעה בפרטי, אני אחכה להודעה הזאת ונמשיך את דרכינו יחד :)

תודה רבה,

יונתן.

Share this post


Link to post
Share on other sites

היי כולם!

פתחתי את הפוסט הזה כל כך מזמן... אני ממשיכה אותו כמשתמשת הפעם.

קרו המון דברים ואפילו יותר מידי.

לחתוך הוא כבר לא חותך.

אחרי שכל המשפחה גילו שהוא הומו (הוא לא יודע שקראו את היומנים שלו ושכולם יודעים) הם הפסיקו לדבר על הקהילה והפסיקו לפגוע. שזה טוב מאוד, מרמה של כל שישי לצחוק ולרדת עליהם אז הם לא העזו לדבר על הקהילה אפילו פעם אחת מעל חצי שנה...

אני מאמינה שהוא יודע שכולם יודעים.

הוא ילד מופנם ששומר הכל בלב ולא משתף וזאת הבעיה, גם אם אני פותחת בשיחה הוא פשוט בורח ומעביר נושא.

אני באמת רוצה לדבר איתו בפתיחות ושזה יהיה קל עבורו אבל אני מרגישה שלא הרבה השתנה.

לפתוח את הנושא של איגי בפניו עוד פעם? אולי יש לכם רעיונות איך לגרום לו להיפתח אליי לאט ולסמוך בי?

תודה לכם

Share this post


Link to post
Share on other sites

אולי תנסי לבוא לחדר שלו ולדבר איתו לאט ובעדינות ועם דלת סגורה כדי שהוא לא ילחץ , ולהגיד לו שאת אוהבת אותו ללא תנאים ואת תמיד בשבילו ושהכל בסדר. 

אני מקווה שזה יעזור :)

Edited by Ed123

Share this post


Link to post
Share on other sites
לפני 8 שעות Llovely אמר/ה:

היי כולם!

פתחתי את הפוסט הזה כל כך מזמן... אני ממשיכה אותו כמשתמשת הפעם.

קרו המון דברים ואפילו יותר מידי.

לחתוך הוא כבר לא חותך.

אחרי שכל המשפחה גילו שהוא הומו (הוא לא יודע שקראו את היומנים שלו ושכולם יודעים) הם הפסיקו לדבר על הקהילה והפסיקו לפגוע. שזה טוב מאוד, מרמה של כל שישי לצחוק ולרדת עליהם אז הם לא העזו לדבר על הקהילה אפילו פעם אחת מעל חצי שנה...

אני מאמינה שהוא יודע שכולם יודעים.

הוא ילד מופנם ששומר הכל בלב ולא משתף וזאת הבעיה, גם אם אני פותחת בשיחה הוא פשוט בורח ומעביר נושא.

אני באמת רוצה לדבר איתו בפתיחות ושזה יהיה קל עבורו אבל אני מרגישה שלא הרבה השתנה.

לפתוח את הנושא של איגי בפניו עוד פעם? אולי יש לכם רעיונות איך לגרום לו להיפתח אליי לאט ולסמוך בי?

תודה לכם

היי,
קודם כל פשוט תמשיכי להיות שם בשבילו להביע  עניין וכדומה, אני מניחה שיכול לסייע  אם תשתפי אותו בדברים אשיים שלך וכך הוא ירגיש שלא רק הוא  נדרש לשתף.
אני קודם כל שמח שאת ממשיכה לרשום ולעדכן זה חשוב.
וטוב לדעת שעל אף שלא פתחתם את הנושא במשפחה לפחות הפסיקו לדבר לשלילה על הקהילה הלהטבית.
לאור העובדה  שהמשפחה יודעת, חשבת לדבר עם אמא שלך בנושא?
בנוסף הייתי כן ממליצה לספר לו על הקבוצות של איגי שוב ועל הפורמים והוואצפ זה מאוד עשוי לעזור.
מאחר ופתחת את המשתמש הייתי שמחה אם הייתי יוצרת קשר עם יונתן העובד הסוציאלי שרשם מעלה @JonJon מתייגת אותו גם פה.
תמשיכי לעדכן אותנו.
ממש שמחה שיש לאחיך אותך שתתמוך בו

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×