מעבר לתוכן
  • הכרזות מערכת

    • Romo

      קבוצת איגי בוידיאו-צ'ט, הצטרפו לפיילוט!   04/06/18

      איגי משיקה פעילות חדשה ודיגיטלית - קבוצה חברתית לגילאי 15-19 שמתנהלת רק דרך הוידיאו צ'ט! לצורך הפעילות אנחנו מחפשות חברות וחברי פורומים שבא להן לקחת חלק בפיילוט ייחודי עם עמית המדריך המהמם.  מה זה דורש? יום בשבוע להתחבר בצ'אט למפגש קבוע עם הקבוצה, לעבור תוכן מעניין, להכיר , לשאול שאלות - וכל ה בלי לצאת מהבית! מעניין אתכן? שלחו הודעה דחוף ל- @amitso
אורח

שאלה לגבי סיכויי ההדבקה באידס

Recommended Posts

אורח

היי כולם

אתמול שכבתי עם מישהו בפעם השנייה בחיים, ואני הייתי האקטיבי. 

השתמשנו בקונדום, אבל אני עדין מאוד מפחד שנדבקתי באיידס בגלל שהכנסתי לו אצבעות לפי הטבעת הרבה, ואחרי שהוא גמר הוא גם מרח לי קצת מהזרע על הלחי.

השאלה שלי היא האם אפשר להידבק באיידס מהחדרת אצבעות? אין לי איזה פצע גדול אבל יש ליהרבה קילופי עור כאלו סביב הציפורנים, זה לא מדמם או משהו אבל אני לא יודע... ואם אפשר להידבר באידס ממגע בזרע? קראתי שאחרי שזה נחשף לאוויר אז הוא כאילו מת, אבל אני באמת לא יודע!

 

תודה!!!

שיתוף אשכול זה


קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

קודם כל חשוב לי להגיד כל הכבוד לשניכם על השימוש בקונדום וההשגחה על סקס בטוח. חושב לציין שקונדום לא רק מהווה הגנה מסוימת מאיידס, אלא גם ממחלות וזיהומים אחרים.

לגבי איידס ספציפית, אציין שאינני רופא, אך מההסברים הרבים שנחשפתי אליהם, כולל זה של הועד למלחמה באיידס, הנגיף עצמו אכן מת לאחר חשיפה ממשוכת לאוויר (התחמצנות). על מנת להעביר את הנגיף, צריך להיות מגע משמעותי ומתמשך בין נוזלי גוף מדבקים ורקמה רירית (פה, פות, פי הטבעת וכו') או מחזור הדם ללא חשיפה משמעותית לאויר. וחשוב כמובן לציין שמישהו צריך להיות נשא של הנגיף על מנת שיעבור.

כדי לתת הסבר יותר ומעמיק ומדויק, אעביר אותך לגורם הכי נכון שהוא הועדhttp://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer. יש שם מידע מפורט על כל דרכי ההידבקות, ההימנעות, התהליך ועוד. ניתן כמובן גם להגיע לבדיקות במידת הצורך.

לבסוף אציין שגם במקרה של הידבקות, ואני לא מדבר עליך אלא בכללי, איידס היא כבר לא המחלה הסופנית שהייתה בעבר. נשאי HIV חיים היום חיים "רגילים", מלאים ושמחים, בליווי של נטילת כדור מותאם.

רק בריאות (:

שיתוף אשכול זה


קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×