אורח

שאלה לגבי סיכויי ההדבקה באידס

2 תגובות באשכול זה

היי כולם

אתמול שכבתי עם מישהו בפעם השנייה בחיים, ואני הייתי האקטיבי. 

השתמשנו בקונדום, אבל אני עדין מאוד מפחד שנדבקתי באיידס בגלל שהכנסתי לו אצבעות לפי הטבעת הרבה, ואחרי שהוא גמר הוא גם מרח לי קצת מהזרע על הלחי.

השאלה שלי היא האם אפשר להידבק באיידס מהחדרת אצבעות? אין לי איזה פצע גדול אבל יש ליהרבה קילופי עור כאלו סביב הציפורנים, זה לא מדמם או משהו אבל אני לא יודע... ואם אפשר להידבר באידס ממגע בזרע? קראתי שאחרי שזה נחשף לאוויר אז הוא כאילו מת, אבל אני באמת לא יודע!

תודה!!!

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

קודם כל חשוב לי להגיד כל הכבוד לשניכם על השימוש בקונדום וההשגחה על סקס בטוח. חושב לציין שקונדום לא רק מהווה הגנה מסוימת מאיידס, אלא גם ממחלות וזיהומים אחרים.

לגבי איידס ספציפית, אציין שאינני רופא, אך מההסברים הרבים שנחשפתי אליהם, כולל זה של הועד למלחמה באיידס, הנגיף עצמו אכן מת לאחר חשיפה ממשוכת לאוויר (התחמצנות). על מנת להעביר את הנגיף, צריך להיות מגע משמעותי ומתמשך בין נוזלי גוף מדבקים ורקמה רירית (פה, פות, פי הטבעת וכו') או מחזור הדם ללא חשיפה משמעותית לאויר. וחשוב כמובן לציין שמישהו צריך להיות נשא של הנגיף על מנת שיעבור.

כדי לתת הסבר יותר ומעמיק ומדויק, אעביר אותך לגורם הכי נכון שהוא הועדhttp://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer. יש שם מידע מפורט על כל דרכי ההידבקות, ההימנעות, התהליך ועוד. ניתן כמובן גם להגיע לבדיקות במידת הצורך.

לבסוף אציין שגם במקרה של הידבקות, ואני לא מדבר עליך אלא בכללי, איידס היא כבר לא המחלה הסופנית שהייתה בעבר. נשאי HIV חיים היום חיים "רגילים", מלאים ושמחים, בליווי של נטילת כדור מותאם.

רק בריאות (:

שיתוף אשכול זה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אורח
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
הוספת תגובה...

×   העלית תוכן עם עיצוב.   הסר עיצוב

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead