Jump to content
idoc

חשוב שתקראו: הודעות בעלות תוכן אובדני

Recommended Posts

חברים/ות יקרים/ות,

בליל מוצ"ש הועלתה כאן בפורומים הודעה של אחד המשתמשים שרמז לכך שהוא הולך לפגוע בעצמו. שוחחתי איתו בבוקר והוא בסדר ואנחנו עובדים לראות כיצד ניתן לתת לו את המענה הטוב ביותר על מנת שלא יגיע למצב כזה שוב.

המעשה שעשה - העלאת הודעה בעלת תוכן אובדני - היא סימן איתות שמעמיד את כל הארגון על הרגליים, מכניס אותנו למצב חירום וגורם לנו לדאגה גדולה. הוא משתק אותנו מהעבודה השוטפת שלנו ואנחנו מתגייסים לתת מענה מיידי ככל שביכולתנו כי האחריות על החיים שלכם היא בסופו של דבר, ברמה מסוימת, גם אחריותנו - ברגע שמישהו מעלה הודעה מהסוג הזה אנחנו לא נשאר אדישים ונפעל בהקדם! קחו בחשבון שההשלכות להעלאת הודעה מהסוג הזה היא עירוב של משטרת ישראל ורשויות הרווחה, שלא מחכות רגע ומיד שולחות ניידת לאיתור המקרה וטיפול בבעיה, למרות ההשלכות הקיימות בנוגע ליציאה מהארון. 

אני מבקש מכן, קחו אחריות על הדברים שאתן כותבות כפי שרובכן עושים דרך כלל. צוות האתר מתייחס בשיא הרצינות להודעות שלכם המכילות תוכן מטריד מתוך דאגה לשלומכם, ועל כן, אנחנו אכן מזמינים את מי שמרגיש בכאב כזה המעלה מחשבות או אף תכנונים אבדניים אצלו, להכנס לפורום ולספר לנו על כך ואנו נעשה הכל על מנת לעזור לה, וכפי שנכתב, לעזרה שכזו במצב חירום, יכולים להיות מחירים מורכבים שלא תכננו.

הצוות של הפורומים עובד 24/7 למענכם, מתוך דאגה ורצון להיות כאן בשבילכם. תעזרו בנו. תשלחו לנו הודעות אם אתם מרגישים שאתם במצב לא טוב ואנחנו ניתן לכם את המענה הכי טוב שנוכל. אני גם זמין תמיד אפילו יותר מכאן, במייל - webmanager@igy.org.il אל תהססו לשלוח הודעות במקרים כאלה.

אוהב אתכם,
עידו.

Guest עוד דכאוני
אתם גורמים יותר נזק מתועלת.
ברור לי שהכוונה שלכם טובה, אבל לערב את הרווחה ואת המשטרה זה לא לדאוג לרווחת המשתמשים, אלא לכסת"ח את עצמכם על חשבונם, אתם גורמים לאנשים נזק של ממש מתוך ההנחה הכל כך מתנשאת שאתם יודעים יותר טוב ממנו מה טוב לו.
אתם לא תפסיקו כי אתם פוחדים מידי שיסגרו לכם את הפורום ולכן אתם מוכנים לפגוע בכמה משתמשים בודדים בשביל להציל אותו, אבל אני מקווה שזה לפחות מזיז לכם משהו במצפון.
בנוסף אני מקווה שלאותם המשתמשים יש מספיק תחכום כדי להתחמק מההתעללות של המשטרה והרווחה שהפלתם עליהם.
תנחומי לכל אותם קורבנות אומללים ואני מקווה שיום יבוא ולאנשים תהיה יותר הבנה בנושא.

Guest יצאתם חארות
אני מסכים חלקית, זה ממש מגעיל מה שהם עושים, אבל זה טוב שהם מזהירים מראש שאם אתה מחפש מישהו שיקשיב ולא יתערב אז זה ממש לא המקום. ככה אנשים ידעו לא להפקיר את עצמם למערכת איגי, או לפחות להתחבא מאחורי פרוקסי או משהו.
אז הנה, אני הולך להתאבד מחר, בואו תחפשו אותי!

מסכים עם שני התגובות שמעליי. 

קצת כפוי טובה מצדכם להגיב ככה

כי באמת חשבתם שתכתבו שאתם עומדים לפגוע בעצמכם ואף אחד לא יעשה משהו?

זה שאתם כותבים את זה, זה משדר לכולם קריאה לעזרה. 

אני באמת תוהה ואני אשאל שוב

אתם מחליטים שזהו, שנמאס לכם מהכל, שעדיף להתאבד

מקלידים את זה, פותחים שרשור באיגי 

וחושבים שאף אחד לא יתייחס לזה?

Guest עוד דכאוני
מקווים שלאנשים מספיק אכפת כדי שלכבד את ההחלטה שלנו יהיה חשוב להם יותר מלכסות את התחת של עצמם ומתאכזבים כל פעם מחדש מכך שהאנשים עליהם סמכנו מעדיפים לתת לנו לעבור ייסורים קשים מגהנום מאשר להפרד מאיתנו בצורה מכובדת.
עונה לך על השאלה?

מסכימה עם הדאגה, היא מוצדקת לגמריי
ומסכימה עם עדי לגבי המשתמשים שמפרסמים הודעות אובדניות, כאילו מה נראה לכם שנשב ונגיד לא חבל בקשה מימכם אל תעשו את זה ?
ברור שיפעלו וינסו להגיש עזרה.

אבל לכם הצוות, מה נראה לכם שעירוב של רווחה יעזור ? שההוצאה הזאת מהארון תקל ?
הוצאה מהארון למשתמשים שגם ככה נמצאים במצב נפשי קשה בעיקר בגלל הזהות שלהם תגרום להם להתאבד סופית גם אם זה היה רק שיקול.
לתשומת ליבכם

Guest עוד דכאוני
זהו שזו ממש לא עזרה, כל עירוב של מישהו מחוץ למעגל החברים שאיתו הוא בחר לשתף את זה הוא פגיעה קשה מאד באותו אדם וזה ממש לא מוצדק. לערב את הרווחה זה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות, מי שעבר התערבות ברוטלית כזו חי גיהנום בכל יום ויום, תשאלו מישהו שהיה בבית חולים פסיכיאטרי, אם תמצאו כאלה שיצאו משם מתפקדים. אם מישהו פה חושב שיש לו את הזכות לעולל דבר כזה לבן אדם שבסך הכל רצה למות מגיע לו להאנס, כדי שיחווה סבל דומה למה שהוא גרם.

עוד דכאוני, אני באמת בשוק ממה שאתה כותב "אם מישהו פה חושב שיש לו את הזכות לעולל דבר כזה לבן אדם שבסך הכל רצה למות מגיע לו להאנס, כדי שיחווה סבל דומה למה שהוא גרם." ?????? מי אתה שתאחל למישהו אחר להיאנס?! ועוד אחד שרוצה בטובתך?! אלוהים ישמור, אם היית כותב דבר אובדני שכזה בפורום אני מיד הייתי מצלצל למשטרה! מה אתה חושב, שאנשים יכנסו ויגידו "נה, הוא רק רוצה למות פחחחחח נעזוב אותו בשקט". ברור לך שאלו החיים שלך!? מוטלים פה חיים על הכף ואף אחד לא רוצה שזה יהיה על חשבונו. תחשוב על זה שחבר קרוב שלך היה מחליט להתאבד ואתה היית היחיד שיודע על כך, לא היית מנסה לעצור אותו???????? ואל תשקר לי, ברור שהיית מנסה

ועכשיו לשאר, תפסיק להתנהג כמו אינפנטיל, ברור לי שאתה מדוכא ועצבני אבל אם מישהו פנה למשטרה או לרווחה זו טובתך האישית. די להיות תינוק, בחיי 

אני מדבר כבתור אחד שכתב דברים אובדניים לחברה טובה בוואטסאפ בשעה שתיים בלילה ובאה משטרה לבית שלי רק בגלל זה, לוודא שלא מתתי או משהו 

שתיים בלילה, אתה מבין? דפיקות על הדלת, אימא שלי מתעוררת, פותחת ובכלל בשוק - היא לא יודעת מה אני עושה בחדר שלי מתחת לשמיכה 

היא נכנסה בבהלה ופשוט תלשה ממני את השמיכה רק כדי לבדוק מה אני עושה לעצמי ואם לא התפגרתי

ברור לך שהאובדן של איש מסוים שידוע לנו מראש על זה שיכלנו למנוע את מותו המיותר לגמרי הוא עצום, במיוחד כשהוא יושב על כתפינו? נכון זה נשמע אנוכי מהצד אבל ככה זה

תתבגר כבר. די.

ואם ההודעה שלי נראית לך עצבנית מדי אתה יכול להתחפף, זה בגלל השורה האחרונה והמזעזעת שהוספת. אם לא היית כותב כאלה שטויות כמו בור הייתי מגיב אחרת, תפסת אותי ביום טוב וגרמת לי לזעום

דע כיצד להתבטא, חוצפן 

אנשים רוצים שתחיה ואתה שם עליהם זין ענק. גועל נפש 

אף אחד לא ירצה במותך בגלל זה אנחנו מנסים להקל עליך ומציעים לך מקום מפלט

עברו חמש דקות ועוד לא נרגעתי מהשיט שכתבת פה, איך אתה מעז בכלל? דיייייייי דייייייייייייי

זהו אני נרגע

עכשיו אתה תנשום עמוק ותתחיל להעריך את החיים שלך או לפחות את האנשים שרוצים לעזור לך להפוך לפחות אנוכי, נונשלנטי ודביל. כן. זה מה שאתה.

כל טוב.

Guest כוד דכאוני
אתה ממש אידיוט. מה שאתם עושים פה גרוע מאונס, זה שאתם "רוצים בטובתי" זה נחמד אבל די מגוחך כשאתם עושים הכל כדי למרר לי את החיים.
אני עומד מאחורי מה שאמרתי, אתה יכול לחיות בסרט שאתה עוזר, אבל אתה יותר מרק רוצח אנשים, אתה רוצח את הנפש שלהם ומשאיר אותם לחיות בגהנום. ולכן אני מאחל אותו הדבר לכל מי שעושה את זה לאנשים, בדמות אונס.

Guest עוד דכאוני
אוף כתבת כל כך הרבה שטויות ולא להכל אפשר לתת יחס, אבל הנה כמה תשובות:
אם חבר שלי היה מנסה להתאבד הייתי בא אליו או דואג שמישהו אחר שקרוב אליו מספיק יבוא אליו ויעזור לו, אבל אני גם יודע שלפעמים החיים לא שווים את זה וזו בחירה לגיטימית, ברור שאני אהיה עצוב, אבל להגיע למעשה כזה? בחיים לא!
אם אתה חושב שהרווחה והמשטרה נותנות מקום מפלט אז זה היה טיפשי מצידך להגיב פה, לך לביקור במחלקה סגורה באברבנל ותחזור אלי עם התנצלות.
זה שאתה עצבני זה מובן והגיוני, זה לא נותן לך את הזכות להטיח בי האשמות שווא.
זה שאתה שולח הודעות בשביל שיעזרו לך לא אומר שכולם כאלה, ובמקרים שכן זו ממש לא הדרך.

קודם כל אני רוצה להגיד שאני לא אסבול הדרדרות שכזו בשיח בתגובות (לכאן או לכאן). לאחל למישהו להאנס, להרצח ועוד שאר איחולים לבביים מבחינתי זו חציית קו אדום. לא משנה לי כמה אתם עלולים לכעוס או לאבד עשתונות, אתם תכבדו את מי שעומד מולכם ותדברו בהתאם. ראו את ההתייחסות שלי לזה כאזהרה ראשונה ואחרונה בנושא.

אחרי שאמרתי את זה - לא ציפיתי שכולן יקבלו את מה שכתבתי פה וזה בסדר גמור. זכרו שאיגי הוא ארגון חינוכי. אני והמתנדבות האחרות שפה נמצאים כאן על תקן מדריכים. אנחנו מחנכים. אני לא נמצא כאן כדי לבדר אתכם או כדי להיות חבר שלכם. אנחנו כאן כדי להדריך, לכוון, לייעץ ובעיקר להכיל ולהיות כאן בשבילכם ברגעים השמחים והקשים. אנחנו כאן כדי לדאוג לביטחון שלכם, שנמצא בראש סדר העדיפויות שלנו.

זה בסדר שלא מסכימים על דברים, אני מעודד שיח פתוח ומוכן לשמוע ואפילו לקחת אחריות ולהתנצל על דברים שעשיתי לא בסדר. אני בן אדם ואני טועה ואני מקבל את זה. אבל אני עומד ב-100% מאחורי כל הדברים שכתבתי בפתיחת השרשור הזה. 
אני לא חושב שיש אמת אחת בעולם, אלא שכל אחד רואה את האמת שלו (שמשתנה ללא היכר כל הזמן). זה אומר שנקודת הפתיחה של מי שלא מסכים איתי בדיון הזה פשוט שונה. אתם רואים את ההתערבות של המשטרה ורשויות הרווחה כדבר פסול שעלול להרוס חיים. אני רואה אותם כמצילי חיים.
נכון, התהליך עלול להיות לא קל בכלל בדרך, אבל אני מעדיף להציל את הבן אדם האובדני, שיחייה, מאשר לדעת שישבתי בצד בזמן שהוא הרג את עצמו. 

אז כן, אתם תקחו אחריות על מה שאתם כותבים. אתם לא יכולים לצפות לכתוב משהו כזה, ללכת לישון ולחשוב שאנחנו לא נתייחס בהתאם. ביטחונכם חשוב לנו יותר מהכל. 
כדי למנוע את זה אני יכול להציע שני דברים:
1. לפנות אלינו לפני, כדי שנעזור לכם לעבור את התקופה הקשה ביחד.
2. לחייב כל מעלה פוסט לרשום כאן את הפרטים המזהים שלו - טלפון, כתובת, טלפון של ההורים או של חברים - כדי שבמקרה והוא יחליט להתאבד וירשום פה פוסט אובדני, אז אנחנו נוכל להתקשר לאנשים הקרובים אליו ולהציל אותו.

בגלל שהאפשרות השניה מגוחכת לחלוטין ולא תקרה, אני אבחר באופציה הראשונה.
לא מסכימים איתי? לא בקשתי שתסכימו. אני מעדיף אתכם כעוסים, אני מעדיף שלא תחבבו אותי במיוחד, אבל אני מעדיף שתעשו את כל זה כשאתם נושמים. 
אתם יכולים לחשוב שאני אידיוט, אבל לדעתי זה רק מראה כמה אתם חשובים לי.

שולח לכם אנרגיות טובות ומקווה לימים שקטים וטובים,
עידו

אתה ממש אידיוט. תודה, נחמד מצדך מה שאתם עושים פה גרוע מאונס, אל תשווה עזרה לפאקינג אונס, די כבר זה שאתם "רוצים בטובתי" זה נחמד אבל די מגוחך כשאתם עושים הכל כדי למרר לי את החיים. מבחינתך זה למרר את החיים, חכה עוד יומיים ותבין שטעית. אני מבין שטעיתי. כעסתי ובכיתי על מה שהיא עשתה בשבילי אבל אחרי שנה אני מביט אחורה ומודה לה 

ני עומד מאחורי מה שאמרתי, אתה יכול לחיות בסרט שאתה עוזר, אבל אתה יותר מרק רוצח אנשים, אתה רוצח אנשים בכך שאתה נותן להם למות. זו ההגדרה של רצח חבר אתה רוצח את הנפש שלהם ומשאיר אותם לחיות בגהנום. זה משתפר בסוף :) ולכן אני מאחל אותו הדבר לכל מי שעושה את זה לאנשים, בדמות אונס. נמאס לי כבר להביע את דעתי לגבי עניין האונס הזה ואני מתאפק לא לצרוח על המסך שיאנסו אותך כי זה פשוט לא פייררררררררררררררררררררררר שאתה מאחל לייייייייייייייי להיאנסססססססססססססס כי אכפתתתתתתתתתתתת ליייייייייייייי ממךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךך, אם הייתי יותר בוטה גם הייתי אומר שמגיע לך הסבל הזה אבל הוא ממש לא מגיע ולכן אנחנו פה בפורום מנסים לעזור לך. תפסיק להדוף את העזרה שלנו ואם אתה ממשיך להדוף אז לפחות אל תאחל דברים שכאלה די

אוף כתבת כל כך הרבה שטויות ולא להכל אפשר לתת יחס, אבל הנה כמה תשובות: לא ומה שאתה כתבת הוא דברים טהורים ח. תבין אני יודע איך היית לעזאזל, אני לא איזה דביל, גם אני הייתי שם 

אם חבר שלי היה מנסה להתאבד הייתי בא אליו או דואג שמישהו אחר שקרוב אליו מספיק יבוא אליו ויעזור לו, אבל אני גם יודע שלפעמים החיים לא שווים את זה וזו בחירה לגיטימית, ברור שאני אהיה עצוב, אבל להגיע למעשה כזה? בחיים לא! לפעמים צריך לערב גורם מסוים. בהתחלה פונים אליך אישית אבל אם אתה ממשיך עם ה"אני רוצה להתאבד" זה לא יכול להמשיך ככה! אתה באמת חושב שאני הייתי רוצה לדעת שאתה התאבדת מכיוון שלא עצרתי אותך בזמן?????? כי ישבתי ואמרתי לעצמי "אה לא הוא בטח חי בסבל או שהוא לא יתאבד" ואז פתאום. התאבדת. וכל מי שאוהב אותך ומכיר אותך (גם אם זה לא נראה ככה, יש כאלה) ירגיש מזעזע אפילו אי אפשר לתאר! אני מכיר מישהי שהחבר הכי טוב שלה התאבד לה, אתה יודע כמה זמן לקח לה לחזור לעצמה? אף פעם. 
אם אתה חושב שהרווחה והמשטרה נותנות מקום מפלט אז זה היה טיפשי מצידך להגיב פה, שוב, תודה. אבל לא טענתי שהמשטרה נותנת מקום מפלט היא פשוט מונעת ממך לקחת לעצמך את החיים שלך שהם מאוד יקרים לכולנו והנה אני אדם זר אומר לך שאתה חשוב אז תפסיק להיות אנוכי לך לביקור במחלקה סגורה באברבנל ותחזור אלי עם התנצלות. לא מתנצל על כלום כמו שאתה לא מתנצל. 

זה שאתה עצבני זה מובן והגיוני, זה לא נותן לך את הזכות להטיח בי האשמות שווא. לא הטחתי בך דבר מלבד מה שאמרת בעצמך. 
זה שאתה שולח הודעות בשביל שיעזרו לך לא אומר שכולם כאלה, ובמקרים שכן זו ממש לא הדרך.  אני לא שולח הודעות כאלה של "אני רוצה להתאבד" וגם אילו הייתי שולח ברגע זה הייתי פונה קודם כל לחברי פורום שיעזרו לי, לצאת בהצהרה כזו זה הדבר הכי מדאיג בעולם

מעניין אותי לדעת בן כמה אתה 

אבל זה לא רלבנטי כי "כשתגדל תבין" לא יעזור לך כרגע

אז "כשתצא מהדיכאון ותבין את כל השטויות שכתבת מתוך האנוכיות הבלתי פוסקת הזו, תבין". 

IM OUT

קודם כל אני רוצה להגיד שאני לא אסבול הדרדרות שכזו בשיח בתגובות (לכאן או לכאן). לאחל למישהו להאנס, להרצח ועוד שאר איחולים לבביים מבחינתי זו חציית קו אדום. לא משנה לי כמה אתם עלולים לכעוס או לאבד עשתונות, אתם תכבדו את מי שעומד מולכם ותדברו בהתאם. ראו את ההתייחסות שלי לזה כאזהרה ראשונה ואחרונה בנושא.

אחרי שאמרתי את זה - לא ציפיתי שכולן יקבלו את מה שכתבתי פה וזה בסדר גמור. זכרו שאיגי הוא ארגון חינוכי. אני והמתנדבות האחרות שפה נמצאים כאן על תקן מדריכים. אנחנו מחנכים. אני לא נמצא כאן כדי לבדר אתכם או כדי להיות חבר שלכם. אנחנו כאן כדי להדריך, לכוון, לייעץ ובעיקר להכיל ולהיות כאן בשבילכם ברגעים השמחים והקשים. אנחנו כאן כדי לדאוג לביטחון שלכם, שנמצא בראש סדר העדיפויות שלנו.

זה בסדר שלא מסכימים על דברים, אני מעודד שיח פתוח ומוכן לשמוע ואפילו לקחת אחריות ולהתנצל על דברים שעשיתי לא בסדר. אני בן אדם ואני טועה ואני מקבל את זה. אבל אני עומד ב-100% מאחורי כל הדברים שכתבתי בפתיחת השרשור הזה. 
אני לא חושב שיש אמת אחת בעולם, אלא שכל אחד רואה את האמת שלו (שמשתנה ללא היכר כל הזמן). זה אומר שנקודת הפתיחה של מי שלא מסכים איתי בדיון הזה פשוט שונה. אתם רואים את ההתערבות של המשטרה ורשויות הרווחה כדבר פסול שעלול להרוס חיים. אני רואה אותם כמצילי חיים.
נכון, התהליך עלול להיות לא קל בכלל בדרך, אבל אני מעדיף להציל את הבן אדם האובדני, שיחייה, מאשר לדעת שישבתי בצד בזמן שהוא הרג את עצמו. 

אז כן, אתם תקחו אחריות על מה שאתם כותבים. אתם לא יכולים לצפות לכתוב משהו כזה, ללכת לישון ולחשוב שאנחנו לא נתייחס בהתאם. ביטחונכם חשוב לנו יותר מהכל. 
2. לחייב כל מעלה פוסט לרשום כאן את הפרטים המזהים שלו - טלפון, כתובת, טלפון של ההורים או של חברים - כדי שבמקרה והוא יחליט להתאבד וירשום פה פוסט אובדני, אז אנחנו נוכל להתקשר לאנשים הקרובים אליו ולהציל אותו.

לא מסכימים איתי? לא בקשתי שתסכימו. אני מעדיף אתכם כעוסים, אני מעדיף שלא תחבבו אותי במיוחד, אבל אני מעדיף שתעשו את כל זה כשאתם נושמים. 

עידו

אני מסכים איתך לגמרי, עידו 

לקח לי זמן להבין את מה שעומד מאחורי הרעיון הזה וגם אני הייתי עצבני ואנוכי ומבואס ומתוסכל וכל הדברים שבעולם

אבל עכשיו אני יודע שאנשים רק רוצים שיהיה לי טוב וגם אם לא טוב לי, החיים שלי עדיין חשובים 

מבחינתי אני חי כרגע כי צריכים אותי ובכל זאת הסיבה הזו מספקת ואני לא מסיים את חיי גם כשקשה מאוד 

אני כן אמשיך להסביר לבחור דכאוני, כי אני יודע איפה הוא היה 

קשה לשחרר אבל בסוף האסימון נופל 

ברור לי שמי שאכפת לו יקבל גם כעס באהבה, כי אתה כמו הורה ואנחנו כמו הילדים 

ככה זה. 

אתה ממש אידיוט. תודה, נחמד מצדך מה שאתם עושים פה גרוע מאונס, אל תשווה עזרה לפאקינג אונס, די כבר זה שאתם "רוצים בטובתי" זה נחמד אבל די מגוחך כשאתם עושים הכל כדי למרר לי את החיים. מבחינתך זה למרר את החיים, חכה עוד יומיים ותבין שטעית. אני מבין שטעיתי. כעסתי ובכיתי על מה שהיא עשתה בשבילי אבל אחרי שנה אני מביט אחורה ומודה לה 
ני עומד מאחורי מה שאמרתי, אתה יכול לחיות בסרט שאתה עוזר, אבל אתה יותר מרק רוצח אנשים, אתה רוצח אנשים בכך שאתה נותן להם למות. זו ההגדרה של רצח חבר אתה רוצח את הנפש שלהם ומשאיר אותם לחיות בגהנום. זה משתפר בסוף :) ולכן אני מאחל אותו הדבר לכל מי שעושה את זה לאנשים, בדמות אונס. נמאס לי כבר להביע את דעתי לגבי עניין האונס הזה ואני מתאפק לא לצרוח על המסך שיאנסו אותך כי זה פשוט לא פייררררררררררררררררררררררר שאתה מאחל לייייייייייייייי להיאנסססססססססססססס כי אכפתתתתתתתתתתתת ליייייייייייייי ממךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךך, אם הייתי יותר בוטה גם הייתי אומר שמגיע לך הסבל הזה אבל הוא ממש לא מגיע ולכן אנחנו פה בפורום מנסים לעזור לך. תפסיק להדוף את העזרה שלנו ואם אתה ממשיך להדוף אז לפחות אל תאחל דברים שכאלה די
אוף כתבת כל כך הרבה שטויות ולא להכל אפשר לתת יחס, אבל הנה כמה תשובות: לא ומה שאתה כתבת הוא דברים טהורים ח. תבין אני יודע איך היית לעזאזל, אני לא איזה דביל, גם אני הייתי שם 
אם חבר שלי היה מנסה להתאבד הייתי בא אליו או דואג שמישהו אחר שקרוב אליו מספיק יבוא אליו ויעזור לו, אבל אני גם יודע שלפעמים החיים לא שווים את זה וזו בחירה לגיטימית, ברור שאני אהיה עצוב, אבל להגיע למעשה כזה? בחיים לא! לפעמים צריך לערב גורם מסוים. בהתחלה פונים אליך אישית אבל אם אתה ממשיך עם ה"אני רוצה להתאבד" זה לא יכול להמשיך ככה! אתה באמת חושב שאני הייתי רוצה לדעת שאתה התאבדת מכיוון שלא עצרתי אותך בזמן?????? כי ישבתי ואמרתי לעצמי "אה לא הוא בטח חי בסבל או שהוא לא יתאבד" ואז פתאום. התאבדת. וכל מי שאוהב אותך ומכיר אותך (גם אם זה לא נראה ככה, יש כאלה) ירגיש מזעזע אפילו אי אפשר לתאר! אני מכיר מישהי שהחבר הכי טוב שלה התאבד לה, אתה יודע כמה זמן לקח לה לחזור לעצמה? אף פעם. אם אתה חושב שהרווחה והמשטרה נותנות מקום מפלט אז זה היה טיפשי מצידך להגיב פה, שוב, תודה. אבל לא טענתי שהמשטרה נותנת מקום מפלט היא פשוט מונעת ממך לקחת לעצמך את החיים שלך שהם מאוד יקרים לכולנו והנה אני אדם זר אומר לך שאתה חשוב אז תפסיק להיות אנוכי לך לביקור במחלקה סגורה באברבנל ותחזור אלי עם התנצלות. לא מתנצל על כלום כמו שאתה לא מתנצל. 
זה שאתה עצבני זה מובן והגיוני, זה לא נותן לך את הזכות להטיח בי האשמות שווא. לא הטחתי בך דבר מלבד מה שאמרת בעצמך. זה שאתה שולח הודעות בשביל שיעזרו לך לא אומר שכולם כאלה, ובמקרים שכן זו ממש לא הדרך.  אני לא שולח הודעות כאלה של "אני רוצה להתאבד" וגם אילו הייתי שולח ברגע זה הייתי פונה קודם כל לחברי פורום שיעזרו לי, לצאת בהצהרה כזו זה הדבר הכי מדאיג בעולם
מעניין אותי לדעת בן כמה אתה 
אבל זה לא רלבנטי כי "כשתגדל תבין" לא יעזור לך כרגע
אז "כשתצא מהדיכאון ותבין את כל השטויות שכתבת מתוך האנוכיות הבלתי פוסקת הזו, תבין". 
IM OUT

1++++
כל מילה בסלע !

Guest עוד דכאוני
תעשו מה שבא לכם, זה מעולם לא היה שיח בין שווים, לא ציפיתי שתשנו את הגישה שלכם, אבל אני חייב לציין שזה היה מפתיע שמבחינתכם השוואה לאונס או איחול לאונס זו הגזמה, לדעתי זה שווה ערך.
חבל שאנחנו חיים בתרבות שמקדשת כל כך את החיים באופן בלתי תלוי באופי שלהם, לאנשים מגיעה הזכות למות, אתם לא יכולים לעזור לכל העולם, גם אם אתם חושבים שכן, יש אנשים שהדיכאון שלהם הוא סופני, ובמקום לאפשר להם את המתת החסד הזו אתם מתעללים בהם יותר.
נכון שהתאבדות והמתת חסד הם לא חוקיים במדינה, אבל אל תעזו לשחק אותה כאילו זה לטובת החולה, זה אך ורק לטובת המצפון המזורגג שלכם. אז כמה נפלא שאתם שולחים אנשים לגהנום, העיקר שאתם ישנים טוב בלילה נכון? פשוט אגואיזם חולני ומודחק.
ולידיעת האידיוט שרצה לשאול, כנראה שיותר מבוגר ממך, ואני לא מתייחס לדיכאון שלי בחוסר היגיון מצועצע ומנסה ליפות אותו, אני מתייחס אליו ברצינות ומסתכל לו בעיניים, כמחלה סופנית. אז כן, יש לי את האופציה לרוץ לסמם את עצמי בדברים שישכיכו אותו ממני, זה כמו לקחת בנזו בשביל סרטן, פחות אכפת לך מזה, אבל זה עדייו שם. ופסיכיאטרים (אלה שלא מסממים אותך) מנסים לטפל בדכאון בשיטות עינוי כאלו ואחרות. בקיצור, אם אתה כבר בדכאון אז למה לא להתעלל בך עוד יותר? הרי גם ככה אף אחד לא יאמין לך. קדימה, תנו לזה יד, אם מישהו מספיק טיפש כדי לסמוך עליכם אחרי הפוסט הזה אז הוא הביא את זה על עצמו.

ברור לי שהכוונה שלכם טובה, אבל לערב את הרווחה ואת המשטרה זה לא לדאוג לרווחת המשתמשים, אלא לכסת"ח את עצמכם על חשבונם, אתם גורמים לאנשים נזק של ממש מתוך ההנחה הכל כך מתנשאת שאתם יודעים יותר טוב ממנו מה טוב לו.
אתם לא תפסיקו כי אתם פוחדים מידי שיסגרו לכם את הפורום ולכן אתם מוכנים לפגוע בכמה משתמשים בודדים בשביל להציל אותו, אבל אני מקווה שזה לפחות מזיז לכם משהו במצפון.
בנוסף אני מקווה שלאותם המשתמשים יש מספיק תחכום כדי להתחמק מההתעללות של המשטרה והרווחה שהפלתם עליהם.
תנחומי לכל אותם קורבנות אומללים ואני מקווה שיום יבוא ולאנשים תהיה יותר הבנה בנושא.

אני מסכים חלקית, זה ממש מגעיל מה שהם עושים, אבל זה טוב שהם מזהירים מראש שאם אתה מחפש מישהו שיקשיב ולא יתערב אז זה ממש לא המקום. ככה אנשים ידעו לא להפקיר את עצמם למערכת איגי, או לפחות להתחבא מאחורי פרוקסי או משהו.
אז הנה, אני הולך להתאבד מחר, בואו תחפשו אותי!

מסכים עם שני התגובות שמעליי. 

כי באמת חשבתם שתכתבו שאתם עומדים לפגוע בעצמכם ואף אחד לא יעשה משהו?

זה שאתם כותבים את זה, זה משדר לכולם קריאה לעזרה. 

אני באמת תוהה ואני אשאל שוב

אתם מחליטים שזהו, שנמאס לכם מהכל, שעדיף להתאבד

מקלידים את זה, פותחים שרשור באיגי 

וחושבים שאף אחד לא יתייחס לזה?

אוקיי אני אגיב פה משהו הוא יהיה קצת ארוך אז אם אתה בוגרים דיי להגיב איחולים רעים וכו' אני מאמינה שיש לכם את השכל ואת היכולת לקרוא את מה שאכתוב.

היום לכל מוסד/ארגון/פורום/וואטאבר יש מנגנון הפעלתי כזה או אחר שכאשר יש מצב חרום נערכים או אפילו ערוכים כבר,שלא תטעו,גם בפורומים אחרים אפילו בתפוז ממש מתייחסים ברצינות לכל אחד שבא ואומר שהוא רוצה למות ולא רוצה לחיות פה.

אפילו בית ספר,שאתה בא ליועצת ,מורה,לא משנה מי מהסגל הם מדווחים להורייך-זה נקרא חובת דיווח . עזבו את זה שיש על כך את הדין עם מישהו ידע על כוונות אובדניות ולא דיווח וכאלה,מדווחים כדי להציל חיים קודם כל בראש ובראשונה כי תאמינו לי לא כל מי שמאיים להתאבד-בהכרח רוצה את זה .

הפורום למשל היא פלטפורמת אינטרנט שבה לא יודעים עלייך כלום-ממש כלום-מלבד כמה פרטים בסייסים זאת בניגוד ליועצת ולמורה שכנראה מכירים את המשפחה וההורים ולכן מדווחים להם ולא לרשויות (משטרה ורווחה),כן אני אולי קצת אתנגד למשהו שכתבו פה ואסכים איתכם שלדווח לרווחה זה יכול להיות יותר מדי אבל לפעמים שנער/ה בוחרים להתאבד ולא לרצות לחיות יותר זה יכול לבוא גם מסיבות אחרות ולא רק בריונות ובריונות רשת .היום יש גם הורים מתעללים שעושים עוול לילדים ואני לא חושבת שאני צריכה לפרט את זה כי אתם יודעים על מה אני מדברת. ברור שאפשר וצריך ומפעילים פה שיקול על כל הודעת התאבדות או מסר או כוונה על רצון למות אני לא מאמינה שעל כל אדם שמעלה ישר מחכים לתפוס אותו על חם מה שנקרא ולהזמין לו משטרה וכאלה . אני די מאמינה שיש לאנשים פה חיים והם לא יישבו שעות על גבי שעות רק כדי "לדפוק" את האדם הבא שיפרסם דבר כזה או אחר,לכל דבר שאתם כותבים יש שיקול דעת לאותו אחד שקורא את זה,אם זה מתנדב,מנהל רכז,כל אחד אומנם רואה את זה אחרת אבל אף אחד אבל אף אחד לא יישב פה ויחכה לזה רק כדי "לדפוק" אתכם אז זה ממש לא נכון וזה די שגוי.

לגבי הכיסוי תחת(אם זה הייתה הכוונה כי בקיצורים אני לא הכי מעולה),אבל עדיין,על פי החוק המשפטי היום אי דיווח על אובדנות או כוונה אובדנית זה יכול להיות ברמה של קנס ואפילו ישיבה בכלא מספר שנים.אני סבורה שאף אחד ממכם לא היה רצה לשבת בכלא מסיבה כזאת או אחרת,אני חושבת שלהציל חיים בראש ובראשונה זה הרבה הרבה יותר חשוב מהמחיר שלה כי לא כל מי שמתאבד רוצה למות.ובכלל הצלת חיים יותר חשובה מלנהל פורום שלם בד"כ וכאשר מישהו עושה או מנסה זנ מעמיד את כל הפורום על הרגליים וכולם מתחילים לתהות מה עם אותו נער/ה.

ואני אגלה לכם עוד סוד,היום יש יותר מדי כלים לדווח גם אם איגי לא היו מדווחים ,אתם תוהים מזה?זה פרי פיתוחו של גלעד האן החוקר הזה במשטרה שלא כולנו אוהבים אותו (מכירה מלא ילדים ששונאים אותו אבל זה לא הנקודה),זה נקרא הכפתור האדום לי אישית אין את זה ובכוונה הדגשתי את זה כי חאראם על המקום בלפטופ אבל ברגע שמישהו רושם מילה אובדנית זה ישר מאתר את האיי פי של אותו אדם ושולח לשם ניידת ואמבולנס וזה משהו שההורים יכולים להתקין בכל מחשב ושתהיו בעניין הם אפילו מקבלים דיווח שזה נרשם...אז זה ממש לא כיסוי תחת של איגי אני ממש מצטערת זה טיפשי.

והיד עוד נטוייה עם אגלה לכם בכלל מה הולך ברחבי הפייסבוק כאשר אתם חושבים שזה מקום מוגן שאף אחד לא מתייחס לאובדנות שם,ושאם תעלו תמונה של חתכים וכאלה אז הנה החדשות....אתם טועים כי כן מתייחסים פייסבוק מתנגדת ורואה את זה בחומרה אי דיווח וכל מיני כאלה ועובדת בשת"פ לעזור לכל אותם ילדים החושבים להתאבד והיא מפנה בעצמה לכל מיני ארגונים כאלו ואחרים .אז צר לי לשבור את הבועה זה ממש לא כיסוי תחת.

ומה ציפיתם לרשום דבר כזה ושלאף אחד לא יהיה אכפת?שלא יתייחסו לנורה אדומה?לכתוב שאתם רוצים להתאבד זה לבקש עזרה ,זה כמו לצעוק אותה אבל ללא קול לא באמת כי הרי במרחב הווריטואלי ממש קל יותר להודות בזה..

מה ציפיתם ?תגידו למה?מה רציתם שיקרה?שתכתבו דבר כזה ושיעזבו את זה בשקט?שיגידוטוב נו שיתאבדו...כאילו אתם יודעים זה פורום,כמו כל פורום כמישהו כותב משהו זה מה שנעשה וזה התוצאות וזה ההשלכות.

ואני שמחה שככה הם פועלים ,ותברר כי מלא אנשים שרוצים להתאבד לא רוצים באמת למות אלא שרק הסבל שלהם יסתיים.

תעשו מה שבא לכם, זה מעולם לא היה שיח בין שווים, לא ציפיתי שתשנו את הגישה שלכם, אבל אני חייב לציין שזה היה מפתיע שמבחינתכם השוואה לאונס או איחול לאונס זו הגזמה, לדעתי זה שווה ערך.
חבל שאנחנו חיים בתרבות שמקדשת כל כך את החיים באופן בלתי תלוי באופי שלהם, לאנשים מגיעה הזכות למות, אתם לא יכולים לעזור לכל העולם, גם אם אתם חושבים שכן, יש אנשים שהדיכאון שלהם הוא סופני, ובמקום לאפשר להם את המתת החסד הזו אתם מתעללים בהם יותר.
נכון שהתאבדות והמתת חסד הם לא חוקיים במדינה, אבל אל תעזו לשחק אותה כאילו זה לטובת החולה, זה אך ורק לטובת המצפון המזורגג שלכם. אז כמה נפלא שאתם שולחים אנשים לגהנום, העיקר שאתם ישנים טוב בלילה נכון? פשוט אגואיזם חולני ומודחק.
ולידיעת האידיוט שרצה לשאול, כנראה שיותר מבוגר ממך, ואני לא מתייחס לדיכאון שלי בחוסר היגיון מצועצע ומנסה ליפות אותו, אני מתייחס אליו ברצינות ומסתכל לו בעיניים, כמחלה סופנית. אז כן, יש לי את האופציה לרוץ לסמם את עצמי בדברים שישכיכו אותו ממני, זה כמו לקחת בנזו בשביל סרטן, פחות אכפת לך מזה, אבל זה עדייו שם. ופסיכיאטרים (אלה שלא מסממים אותך) מנסים לטפל בדכאון בשיטות עינוי כאלו ואחרות. בקיצור, אם אתה כבר בדכאון אז למה לא להתעלל בך עוד יותר? הרי גם ככה אף אחד לא יאמין לך. קדימה, תנו לזה יד, אם מישהו מספיק טיפש כדי לסמוך עליכם אחרי הפוסט הזה אז הוא הביא את זה על עצמו.

אני לא מצפה שתשנה את דעתך, אני רק רוצה שתבין למה אני מתכוון 

ואני לא רואה פה הפתעה כי אונס זה ממש לא כמו עזרה, גם אם אתה לא רואה את עזרתנו כעזרה

מבחינתך דיכאון זו מחלה סופנית, מבחינתי אפשר לצאת ממנו ולהמשיך הלאה, לא חסר אנשים שעשו את זה

וואלה, אז המצפון שלי מזורגג? כי אכפת מחיים של בני אדם? 

ואני אגואיסט כי אני רוצה שתחייה ותתחיל להבין שהחיים שלך יכולים להיות טובים יותר? 

די 

לקרוא

לי

אידיוט

אם היית רשום, כנראה שלא היה לך אומץ לקרוא לי אידיוט אז תפסיק

"כנראה שיותר מבוגר ממך", אבל מתנהג כמו תינוק

במשך כל שבע עשרה שנות חיי, לא התנהגתי כמוך אף פעם 

גם כשאין תקווה, חייבת להיות תקווה אז תוציא את האף שלך מאיפה שהוא לא תקוע

"סמים" או כל דבר אחר גם יכול לעזור לך 

אבל אם אתה לא רוצה עזרה אז אתה היחיד פה שדופק את עצמך

מבחינתך פסיכיאטרים זו התעללות? מבחינת אלה בעלי מקצוע שעוזרים לי 

אני רואה שאתה קצת מקולקל, אז אין לי כח להמשיך להתווכח איתך

כשתקום יום אחד ותבין שצדקתי, אני מאחל לך שתבין גם שאתה יכול להיות שמח ולא לאחל לאנשים להיאנס או לקרוא לדיכאון מחלה סופנית

כל טוב שיהיה לך. להתראות. אל תנסה לפתח איתי עוד שיחה כי אתה מעלה לי את הסעיף וממש לא בא לי לנסות להסביר לך שאני לא האידיוט פה

שלום

עואו אני ממש שמחה שיש  אותכם המדריכים של איגי שעוזרים  לנו אני יכולה להגיד לך  שבזכות המדריך המדהים שלי   אני  סוף יכולה   לדבר פתוח על הרגשות  שלי   ולדבר  עם עובד סוצלי שמעוד יעזור לי זה פשוט מדהים שאתם עושים את זה בלי טובות הנאה אתם פשוט אנשים מדהימים עם העולם היה כמוכם    הכל היה יותר טוב אני בחיים לא  יתחרט  על זה שנרשמתי לאיגי אתם אנשים  מדהימים אז תודה לכם ואני  אוצה שאני יהיה אחרי תיכון לעשות שנת שירות באיגי אני חושב שלא פחות חשוב מצבא עצמו אז שוב תודה לכם  ולילה מעולה  :agree: 

חברים/ות יקרים/ות,

בליל מוצ"ש הועלתה כאן בפורומים הודעה של אחד המשתמשים שרמז לכך שהוא הולך לפגוע בעצמו. שוחחתי איתו בבוקר והוא בסדר ואנחנו עובדים לראות כיצד ניתן לתת לו את המענה הטוב ביותר על מנת שלא יגיע למצב כזה שוב.

המעשה שעשה - העלאת הודעה בעלת תוכן אובדני - היא סימן איתות שמעמיד את כל הארגון על הרגליים, מכניס אותנו למצב חירום וגורם לנו לדאגה גדולה. הוא משתק אותנו מהעבודה השוטפת שלנו ואנחנו מתגייסים לתת מענה מיידי ככל שביכולתנו כי האחריות על החיים שלכם היא בסופו של דבר, ברמה מסוימת, גם אחריותנו - ברגע שמישהו מעלה הודעה מהסוג הזה אנחנו לא נשאר אדישים ונפעל בהקדם! קחו בחשבון שההשלכות להעלאת הודעה מהסוג הזה היא עירוב של משטרת ישראל ורשויות הרווחה, שלא מחכות רגע ומיד שולחות ניידת לאיתור המקרה וטיפול בבעיה, למרות ההשלכות הקיימות בנוגע ליציאה מהארון. 

אני מבקש מכן, קחו אחריות על הדברים שאתן כותבות כפי שרובכן עושים דרך כלל. צוות האתר מתייחס בשיא הרצינות להודעות שלכם המכילות תוכן מטריד מתוך דאגה לשלומכם, ועל כן, אנחנו אכן מזמינים את מי שמרגיש בכאב כזה המעלה מחשבות או אף תכנונים אבדניים אצלו, להכנס לפורום ולספר לנו על כך ואנו נעשה הכל על מנת לעזור לה, וכפי שנכתב, לעזרה שכזו במצב חירום, יכולים להיות מחירים מורכבים שלא תכננו.

הצוות של הפורומים עובד 24/7 למענכם, מתוך דאגה ורצון להיות כאן בשבילכם. תעזרו בנו. תשלחו לנו הודעות אם אתם מרגישים שאתם במצב לא טוב ואנחנו ניתן לכם את המענה הכי טוב שנוכל. אני גם זמין תמיד אפילו יותר מכאן, במייל - webmanager@igy.org.il אל תהססו לשלוח הודעות במקרים כאלה.

אוהב אתכם,
עידו.

אני ממש שמחה שיש  אותכם המדריכים של איגי שעוזרים  לנו אני יכולה להגיד לך  שבזכות המדריך המדהים שלי   אני  סוף יכולה   לדבר פתוח על הרגשות  שלי   ולדבר  עם עובד סוצלי שמעוד יעזור לי זה פשוט מדהים שאתם עושים את זה בלי טובות הנאה אתם פשוט אנשים מדהימים עם העולם היה כמוכם    הכל היה יותר טוב אני בחיים לא  יתחרט  על זה שנרשמתי לאיגי אתם אנשים  מדהימים אז תודה לכם ואני  אוצה שאני יהיה אחרי תיכון לעשות שנת שירות באיגי אני חושב שלא פחות חשוב מצבא עצמו אז שוב תודה לכם  ולילה מעולה   :agree: 

Guest דוד מרטין
מוקדש לאיגי ולכל המסייעים.
אנשים טובים-רמי קליינשטיין.
לא צריך לחפש מלאכים בשמיים הם מתהלכים בינינו, על פני האדמה נוגעים בקצה העצב, מסתירים את הכנפיים נושאים על גביהם תרמילים של נחמה הם יודעים להגיע בדיוק בזמן לרדת בזהירות במדרגות האפלות להרים שם את המתג, לצבוע בלבן לפתוח במבט את הדלתות הנעולות אנשים טובים, נשארו עוד אנשים טובים גם כשהשמיים עניים בכוכבים הם ישלחו אליך יד, הם יגיעו במיוחד להזכיר לך שיש עוד טוב בעולם הם יגיעו אם רק תאמין שהם שם לא צריך לחפש מלאכים בשמיים הם מתהלכים בינינו, ביני ובינך הם יודעים איך לרפא גם בכוח העיניים להוביל את הכאב אל שדות השכחה אנשים טובים, נשארו עוד אנשים טובים גם כשהשמיים עניים בכוכבים הם ישלחו אליך יד, הם יגיעו במיוחד להזכיר לך שיש עוד טוב בעולם הם יגיעו אם רק תאמין שהם שם תזכור שיש עוד טוב בעולם הם יגיעו אם רק תאמין שהם שם ואם אלוהים נגע לך בראש ואם הלב הזה שלך עוד לא התעוור ברגע הנכון, תדע מבלי לחשוש להיות מלאך כזה בשביל מישהו אחר

ב-17.8.2015 בשעה 15:41 אורח אמר/ה:

זה ממש לא נכון. האינטרנט הוא מקום בו אסור להניח שאמירות קשות, כולל רמיזות להתאבדות, הן רק קריאות ״זאב, זאב״, כי תמיד יש סיכוי שהאדם שמאחורי המקלדת באמת התכוון לזה, במיוחד עם אחוז ההתאבדות הגבוה גם ככה אצל הקהילה הלהט״בית ביחס לשאר האוכלוסייה על רקע אפלייתם והשפלתם. זה אולי נראה מניאקי לעשות כי הרבה אנשים מפחדים על הפרטיות שלהם בנושא כה רגיש, אבל בסופו של דבר אותם אנשים שניצלו בזכות מעשי גבורה שכאלו שלא עמדו מהצד לצפות בעוד אדם מת מסיבה כל כך מיותרת מודים על כך.

Guest אנונימית

אני בת 12 וחצי בכיתה ז ואני לא יודעת מה לעשות עם עצמי!

אני יודעת שזה גיל ממש עוד קטן אבל עוד מכיתה ד התחלתי להימשך לבנות ואני ממש מבולבלת כי אני גם נמשכת לבנים ואני לא ממש יודעת אם זה נחשב לביסקסואליות או למשהו אחר...... וגם לאחרונה אני איבדתי עניין בכל מה שאהבתי לעשות , אני בקושי אוכלת ואני עוד שניה מגיעה לתת משקל , אני לא ישנה בלילות כמו שצריך , יש לי מחשבות אובדניות כל הזמן , אני כבר לא מחייכת , אני רק עצובה כל הזמן ואני לא יודעת מה לעשות!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...