Jump to content
Sign in to follow this  
Guest יוני

מת לצאת מהארון !

Recommended Posts

Guest יוני
אני מת לצאת מהארון אבל מאוד קשה לי בגלל שאמא שלי הייתה עודה איתי שיחות על זה פעם והיא אמרה לי פעם שהיא מעדיפה לוותר עליי ופעם היא אמרה לי שהיא רוצה להיות עיוורת כדי לא לראות את זה מול העיניים שלה וממש קשה לי ככה מה לעשות??

זה נכון שההורים זה החלק הכי קשה.. אבל לפי דעתי קודם כל תצא בפני כמה חברים או חברות טובות כדי שיהיה לך טיפה יותר ביטחון מבטיח לך שזה יעזור.

זה עדיין יהיה קשה אבל לא שווה לחיות בשביל אנשים אחרים וכן גם בשביל אמא, אתה צריך לעשות מה שטוב לך אבל בכל זאת להתחשב.

אני מת לצאת מהארון אבל מאוד קשה לי בגלל שאמא שלי הייתה עודה איתי שיחות על זה פעם והיא אמרה לי פעם שהיא מעדיפה לוותר עליי ופעם היא אמרה לי שהיא רוצה להיות עיוורת כדי לא לראות את זה מול העיניים שלה וממש קשה לי ככה מה לעשות??

היי יוני, תודה ששיתפת. הרבה מאיתנו, להט"בים שבארון, חשופים להערות הומופוביות או סתם הערות לא נעימות מצד הסביבה ונאלצים לבלוע אותם ולשתוק. חלקינו מתחפרים עמוק יותר בארון וחלקינו ממשיכים הלאה תוך הבנה שהחברה שלנו לעתים מתקשה לקבל את מה שלא הטרונורמטיבי ("סטרייטי"), במיוחד בפריפריה. קשה לשמוע מאמא, או כל אחר שחשוב לנו, הערות כאלה, אבל אני יכול לומר לך בביטחון להעיר הערות כאלה כשנושא מסוים הוא רחוק מאיתנו. אני לדוגמא יצאתי מהארון מול אחי הגדול כשכמה חודשים קודם לכן הוא זרק הערות הומופוביות בנוכחותי. לאחר שנודע לו היחסים בינינו לא השתנו. הוא עדיין אחי הגדול וכל ההערות מפעם נשארו זיכרון מביך. 

אני לא יודע אם כבר יצאת מול חבריך. במידה ולא, כדאי שתתחיל איתם (באלה מהם שאתה בוטח כמובן). אני חושב שתגובות אחרים ליציאה שלך מהארון תלויה בצורה בה תספר זאת ובביטחון העצמי שלך. אני לא מכיר את אמא שלך, אבל אני בטוח שהיא רוצה בטובתך. קח בחשבון שנושא הלהט"ביות באתיופיה היה טאבו ולצערנו זה יובא ארצה. לכן, גם אמא שלך תצטרך לעבור תהליך (אולי יחד איתך) של היחשפות לעולם שלא דובר עליו, ורק אתה תוכל להסביר לה שאתה שלם ושלא צריך לדאוג לך. 

שיהיה בהצלחה במה שתבחר לעשות.

היי יוני.

ברוך בואך לפורומים של איגי, אני בטוח שהגעת למקום הנכון ושעם הזמן תוכל להתאקלם ולהכיר פה חברות וחברים חדשים.
אני מסיק שהיציאה שלך מול ההורים (או לפחות מול אמא) כבר מאחוריך, כעת נותר לאמא ולך להתמודד עם הידיעה, ברוב המקרים זה באמת לא קל. אני יכול לתת לך טיפ שאני מאוד מאמין בו: מה שאתה משדר לסביבה בנוגע לעובדה שאתה "כזה" יקרין על איך שהחברה תתפוס אותך. אם תקרין שאתה מצטער ומרגיש רע עם היותך הומו הגיוני שההורים, החברים והסובבים אותך יראו את מצוקתך וינסו "לעזור" לך "לצאת מזה". אם תקרין ביטחון ושאתה יודע מה אתה עושה הם יבינו שלמרות ההלם הראשוני שלהם עומד מולם בחור שעבר כברת דרך במשך כמה שנים ושבסופה הוא שלם ובטוח בהגדרה ובזהות שלו, שלמרות הפחד והחשש (שאני בטוח שליוו גם אותך) אתה נמצא במקום אחר, מקום שטוב להיות בו "למרות" שאנחנו כאלה ושזה בכלל לא סוף העולם.

אני לא ממליץ לצעוק ולריב עם ההורים, גם כך הם נמצאים בנקודה שקשה וזרה להם. אני מציע להשיב על החששות והשאלות שלהם בהיגיון ולהסביר שהעובדה שאתה "כזה" לא אומרת שלא יהיו להם נכדים או שלא תתחתן ושתהיה מנודה ואומלל ותמות מאיידס או השד יודע מה עובר להם בראש.

בנוגע להמשך, אני מציע לך להירשם כמשתמש בפורומים שלנו ולהעלות את התהיות והמחשבות שלך גם בפורומים נוספים. אני בטוח שתקבל משמשתמשות והמשתמשים עצות מעולות מהניסיון האישי שלהם עם ההורים. בנוסף אליהם נמצאים כאן גם מנהלי הפורומים ומדריכי הפורומים, וגם אירית המקסימה מתהל"ה ואני, שיש לנו השקפת עולם קצת בוגרת יותר.

אתה תמיד מוזמן לפנות אלי (גם אישית, בנייד או בהודעה פרטית) כדי לקבל כל סיוע שתזדקק לו. אם תרצה נוכל גם לבחון אפשרות של פגישה עם אמך. אתה בהחלט מוזמן להגיע למטבחון שלנו ולמפגשי הקבוצות בעיר שקרובה אליך ביותר. אגב, העלית את ההודעה שלך בפורום קל"א- קהילת להטבא"קים אתיופיים, האם אתה מהעדה האתיופית? כי בנוסף לקבוצות הפזורות ברחבי הארץ קיימת בת"א קבוצות קל"א מרשימה ביותר.

אשמח לשמוע ממך בהמשך,
איציק כהן, רכז הפורומים.
054-7891780

יוני יקר,

לאחר התגובות המהממות של כל מי שהגיב מעלי מה כבר יש לי לאמר?

אבל בכל זאת אומר. אני שמחה שבחרת להכנס לפורומים ולשתף ולכתוב את אשר עובר עליך.

בהמשך לדברים שהציעו לך אני רוצה לחדד ולספר לך שיש עמתה שאיתה אני נמנית ונקראת תהל"ה - תמיכה להורים של הומואים, לסביות, בי וטרנס. יש לנו הורים ברחבי הארץ ותמיד שמחים לשוחח עם הורים חדשים שזה עתה קיבלו את הבשורה או שקיבלו מתישהו ורק כעת קיבלו אומץ ליצור קשר  ולבקש לדבר, לשמוע ולהשמיע עם הורה כמוהם שעבר את מה שהם עוברים.

אני חיבת לספר ששיחה עם הורה מתהל"ה מחזקת, נותנת כוח, עוזרת להבין שאתה לא לבד שיש עוד הורים שעברו ועוברים את התהליך הלא פשוט הזה. ועצם זה שהם לא לבד נותנת כוח ומחזקת.

אני רוצה להציע לך להציע לאמא לשוחח איתי בתחילה ואז אפנה אותה להוה הנמצא קרוב לאזור מגוריכם. תסביר לה ששיחה עם הורה כמוה יכולים לעזור לה להבין ולקדם אותה צעד קדימה.

אם תרצה תחילה אתה לשוחח גם זה אפשר. אני מקווה שתבחר להרשם לפורומיםואז תוכל לתקשר עם כולנו.

מחכה לשמוע ממך,

אירית