Jump to content
Sign in to follow this  
מאמינה

הזכרת מוצאן של הנערות האתיופיות

Recommended Posts

היי,

ראיתי את הסרטון הבא שקשור לפרסום מוצאן של הנערות שעסקו בזנות (שהן אתיופיות)

https://www.facebook.com/photo.php?v=692390014130533&set=vb.135130956523111&type=2&theater

איש תקשורת בשם אליאס אינברם מדבר על זה כאן ואמר משהו נכון לדעתי- שאין צורך או סיבה מסוימת או מיוחדת להזכיר את מוצאן של הנערות. וזה בהחלט מוסיף סטיגמות ומוציא שם רע לעדה האתיופית שלא בצדק.

אני זוכרת שאמא שלי דיברה איתי על זה בשבת, אני אפילו לא זוכרת באיזה הקשר, אבל היא הזכירה את העניין שהבנות האתיופיות לא כ"כ תמימות וסיפרה לי את המאורע הזה שקרה בראשון לציון. אני יכולה להבין מיזה שהייצוג בתקשורת זה דבר שמבעבע, שחודר לתודעה של אנשים, משפיע על תפיסות, עמדות ונקודות מבט ולמעשה מביא דעת קהל שלילית לגבי העדה האתיופית..

אני לא יודעת איך זה קשור בדיוק ללהט"ב אבל זו נקודה חשובה לדעתי שרציתי להעלות כאן בפורום.

(אני מקווה שיפעל לכם הסרטון. לא מצאתי אפשרות אחרת להעלות אותו..)

וואו. כל כך, אבל כל כך! לא מסכים עם זה. חשוב מאוד לציין את זה. חשוב גם לנהל על זה דיון, מה שהם לא עשו (אני מניח. תכלס לא שמעתי על הדיווח הזה). בכל מקרה, כשמדווחים על דבר כזה, אם זה ספציפי באוכלוסייה מסוימת, חשוב והכרחי מאוד לציין את העדה שלהם. אם אנחנו באמת שואפים לחברה שוויונית, **אסור** לנו להתעלם מפערים חברתיים בין עדות, אפליות, מצוקות ובעיות שנפוצות יותר או פחות בקהילה כזאת או אחרת. אולי גם עדיף שלא נדבר על זה שיש המון הומואים חולים באיידס, בגלל שזה תורם לסטיגמה? ברור שלא. כי זאת בעיה שצריך לטפל בה. ובשביל לטפל בבעיה, צריך להכיר בה ולהעלות אותה על סדר היום. הוא נותן לדוגמא תאונות דרכים, שלא מציינים את העדה. אז לא, זו גם טעות. לפי הסטטיסטיקה, מרבית תאונות הדרכים קורות במגזר הערבי. וחשוב מאוד לדבר על זה. זה לא קשור לשום "סטיגמה". זה קשור להכרה במציאות הבעייתית. אסור להשתיק בעיות. ובגלל הדיבור הזה, למאבק לשוויון עדתי קוראים "השד העדתי". בגלל זה כשמזרחי מדבר על האפלייה כנגד מזרחים בחברה הישראלית ועל הגזענות הקיימת גם היום והדיכוי התרבותי מצד ההגמוניה האשכנזית, מתייחסים אליו בביטול כאילו הוא סתם "מתבכיין".

מאמינה, תודה על ההפניה.

אני מודה שלא הופתעתי לגלות שחשיפת המוצא של הבנות עוררה תרעומת בקרב חלק מבני העדה. אני חושב שהעדה האתיופית הייתה שומרת לעצמה ומשתיקה כל דבר בעל פוטנציאל לגרום לה לאי נוחות למשל.... להט"בים בעדה.

אני לא יודע כמה מפרסמי הכתבה רצו לעזור לבני העדה בפרסום המוצא של הבנות  (למשל על ידי הצגת כשל חברתי) , אבל אני מניח שהם לא יכלו להתעלם מהמכנה המשותף הדרמתי שזועק לשמיים להתפרסם. 

אני יכול רק לקוות שאלה שמלינים על פרסום המוצא מחפשים במקביל גם דרכים לעזור לאותן בנות, אחרת לא עשינו כלום.

אני מאוד מסכימה עם מה שנאמר, גם אם זה לטובה וגם אם לרעה אין צורך להזכיר את המוצא שלהם הבעיה היא לא קשורה לעדה אלא לאותן בנות ספציפיות שבהם צריך לטפל, נכון שיש גזענות ומי כמוני גם חוותה אותה אבל אני לא חושבת שיש פה קטע של גזענות אלא פשוט של טעות שלא הייתה אמורה לקרות מהתחלה

מאמינה, תודה על ההפניה.

אני מודה שלא הופתעתי לגלות שחשיפת המוצא של הבנות עוררה תרעומת בקרב חלק מבני העדה. אני חושב שהעדה האתיופית הייתה שומרת לעצמה ומשתיקה כל דבר בעל פוטנציאל לגרום לה לאי נוחות למשל.... להט"בים בעדה.

אני לא יודע כמה מפרסמי הכתבה רצו לעזור לבני העדה בפרסום המוצא של הבנות  (למשל על ידי הצגת כשל חברתי) , אבל אני מניח שהם לא יכלו להתעלם מהמכנה המשותף הדרמתי שזועק לשמיים להתפרסם. 

אני יכול רק לקוות שאלה שמלינים על פרסום המוצא מחפשים במקביל גם דרכים לעזור לאותן בנות, אחרת לא עשינו כלום.

מסכימה מאוד במיוחד עם המשפט האחרון שלך- לא חשוב רק לבקר, אלא חשוב למצוא דרכים לעזור.

וואו. כל כך, אבל כל כך! לא מסכים עם זה. חשוב מאוד לציין את זה. חשוב גם לנהל על זה דיון, מה שהם לא עשו (אני מניח. תכלס לא שמעתי על הדיווח הזה). בכל מקרה, כשמדווחים על דבר כזה, אם זה ספציפי באוכלוסייה מסוימת, חשוב והכרחי מאוד לציין את העדה שלהם. אם אנחנו באמת שואפים לחברה שוויונית, **אסור** לנו להתעלם מפערים חברתיים בין עדות, אפליות, מצוקות ובעיות שנפוצות יותר או פחות בקהילה כזאת או אחרת. אולי גם עדיף שלא נדבר על זה שיש המון הומואים חולים באיידס, בגלל שזה תורם לסטיגמה? ברור שלא. כי זאת בעיה שצריך לטפל בה. ובשביל לטפל בבעיה, צריך להכיר בה ולהעלות אותה על סדר היום. הוא נותן לדוגמא תאונות דרכים, שלא מציינים את העדה. אז לא, זו גם טעות. לפי הסטטיסטיקה, מרבית תאונות הדרכים קורות במגזר הערבי. וחשוב מאוד לדבר על זה. זה לא קשור לשום "סטיגמה". זה קשור להכרה במציאות הבעייתית. אסור להשתיק בעיות. ובגלל הדיבור הזה, למאבק לשוויון עדתי קוראים "השד העדתי". בגלל זה כשמזרחי מדבר על האפלייה כנגד מזרחים בחברה הישראלית ועל הגזענות הקיימת גם היום והדיכוי התרבותי מצד ההגמוניה האשכנזית, מתייחסים אליו בביטול כאילו הוא סתם "מתבכיין".

אני חושבת שהאנשים בסביבתן של אותן נערות יודעים על המקרה, הרווחה יודעת, המשטרה יודעת. והם אלו הגורמים לטפל בבעיה. לא התקשורת!!!

התקשורת אף פעם לא מטפלת, היא רק מעלה על סדר היום, וכשהיא מעלה דברים בעייתים זה בהכרח יוצר דעת קהל שלילית על אותה אוכלוסיה ואותה עדה. מי שצריך לדעת ולטפל- יודע, אז למה אני צריכה לדעת גם כן על המוצא של הנערות? האם אני אחראית לטפל בכך? גם אם אני רוצה אני לא יכולה. מי שיכול אלו הם השלטונות , המשטרה והרווחה. והתקשורת בכלל לא קשורה, היא רק מוסיפה אש למדורה במקום לכבות אותה ולעזור לה לא להתפשט יותר.