Jump to content
Sign in to follow this  
יעקב קלא

קל"א בשבילכם! יוצאים לדרך...

Recommended Posts

(דמעות של התרגשות)

ת'כלס, ראשי התיבות הן בעברית, אבל זה ממש לא מפריע לנו להכריז עליה כמילה חדשה גם באמהרית- קלא!

יאפ. באיחור הכי אופנתי נפתחה קבוצה חדשה באיגי המיועדת לבני נוער מהעדה האתיופית. בפורום נדון בנושאים שיעלו בקבוצות ולהפך, נושאים חשובים שיועלו- נדון בהם בקבוצה.

שמי יעקב ויחד עם שרה המהממת (אני בטוח שעוד נכיר יותר מזה) נהיה כאן כדי לחפור לכם וגם כדי לשמור שיהיה פה חמים ונעים, אבל לפני החפירות השאלה המתבקשת... 

למה צריך קבוצה/פורום לקהילה הלהט"ב האתיופית? למה לבדל? שאלה מעולה. הנה שלוש סיבות בשלוף:

1. כדי שיידעו. יש להט"בים אתיופים- ולא מעט. אם נתקלתם באמירות התמוהות: "מה? יש גייז אתיופים? " "די. אין דבר כזה אתיופית לסבית!" אתם יודעים שהאמירות הללו הן לא רק נחלתם של "פרנג'ים" (לא אתיופים), אלא גם של אתיופים שבטוחים שלהט"ביות היא לא מנת חלקנו. אז למען ייראו קודם כל.

2. כדי שנכיר! בואו נדבר במספרים J חלקה של האוכלוסייה האתיופית בארץ היא פחות מ-2%. נוציא מזה את קהילת הלהט"ב ונגיע למספר אפסי כלשהו. נוסף לכל, המספר הקטנטן הזה מפוזר מאילת ועד מטולה. אני חושב שהנקודה הובהרה- אנחנו מעט, ויש השלכות חיוביות להתאגדותנו כקבוצה. החל מעזרה הדדית ועד סתם בילוי בשעות הפנאי.

3. כדי שנדבר על הדברים החשובים לנו האמת. אין ספק שרוב הלהט"בים עוברים את אותם קשיים הקשורים בגיבוש זהות  מינית, קבלה עצמית והתמודדות עם המשפחה והחברה שמסביב. עם זאת, התרבות האתיופית השמרנית (וכן ההומופובית) שהובאה ארצה עם ההורים, הנטייה לסגירות קהילתית ושימור המנטליות הישנה והפער העצום בין דור ההורים לדור הילדים, מוסיפים ייחוד וקשיים שיכולים להיערם על גבם של צעירים אתיופים להט"בים. אנחנו פה כדי לדבר על אותם מאפיינים. לא פחות חשובה היא העובדה שנוכל לחגוג יחדיו את הצדדים המקסימים של התרבות האתיופית שאנחנו זוכים לרשת.

אתם מוזמנים להעלות כל נושא רלוונטי לפורום ולתת את דעתכם בכל נושא שיעלה. כמובן שיש לשמור כבוד חברי הקבוצה האחרים ולזכור שאנחנו בני אדם שונים עם דעות שונות. 

הפורום נועד רק עבורכם ויתעצב בעזרתכם ובעזרת המדריכים.  אז יאללה... שנצא לדרך?

** כאמור, הפורום ילווה וימשיך את הקבוצה, אבל אתם יותר ממוזמנים לתת את דעתכם במגוון הפורומים האחרים.

מתרגשים,

יעקב ושרה.

ב"איגי" תמיד חושבים איך להתקדם ולהתחדש.

הרעיון הזה, של פתיחת קבוצה לחברי העדה האתיופית, התבשל כבר לפני חודשים. למרות שלי אישית אין חלק בהגיית הרעיון, פיתוחו ומימושו, אני מתרגש מאוד כאילו נולד לי ילד חדש למשפחה ברוכת הילדים הזו. ברכות על פתיחת הפורום, מקווה שבהקדם תיפתח גם קבוצת המפגש. 

כולם מוזמנות להיכנס לכאן ולקחת חלק בדיונים שיתפתחו פה עם הזמן.
בינתיים, עשו טובה ושתפו את החברימות שלכן בנוגע לקבוצה החדשה שעתידה להיפתח לחברי העדה.

אוהב ומתרגש המון המון המון!!!! 
שתהיה לכולנו הצ-ל-חה!!!!  :flag_gay:   :flag_gay:   :flag_gay:   :flag_gay: 
איציק כהן, צוות רכזי הפורומים.

ואוווו מגניב!!!!!!! מלא בהצלחה.

וכן, גם לי יצא לחשוב פעם- הקהילה האתיופית היא קהילה שמרנית וכמעט אין הומואים ולסביות מהעד האתיופית. לפחות לא שאני מכירה, ולפחות לא מחוץ לארון.

אני חושבת שאפשר היה לומר את זה גם לפני כמה שנים על המזרחים, לא? העדות המזרחיות הן עדות שמרניות וכמעט אין הומואים ולסביות מזרחים. אבל זה השתנה, כי זה נכנס לתודעה, כי לאט לאט המזרחיים הפכו לחלק מהחברה בכלל ולחלק מהקהילה הגאה גם כן. 

אני חושבת שעוד כמה שנים נוכל לראות גם כן עוד ועוד אתיופים גאים וגאות שהם מחוץ לארון וההתחלה של זה כנראה תבוא מכאן :)

בהצלחה רבה!

והנה חזרתי אל איגי ואל הפורום..שיהיה לנו המון בהצלחה!

ברכות ברכות ברכות!

מצטרף לכל האיחולים של איציק, ורק אוסיף ואגיד, שהפורום הזה הוא פורום אחד מיני רבים באיגי, ושיותר מנשמח לראות את כל המשתתפים כאן לוקחים חלק פעיל בפורומים אחרים, משתתפים, משתפים, וחולקים איתנו דברים.

הנראות חשובה, והמודעות חשובה, והשתתפות של חברים מהפורום הזה גם בפורומים אחרים, יכולה לאפשר לשאר בני ובנות הנוער של הקהילה הגאה, להכיר את הקהילה הגאה האתיופית!

מעבר לזה, מיותר לציין, שאני, איציק, ויוסי (שבטח יגיב פה בהמשך), צוות רכזי הפורומים,

תמיד שמחים לסייע בכל שאלה \ בעיה \ רעיון.

המון המון בהצלחה לכולנו

עומר, צוות רכזי הפורומים

:dance3:

Guest דני פרדו
בהצלחה במיוחד שאני אתיופי מחוץ לארון ולא הרגשתי מחובר באיגי אולי הקבוצה הזאת תחבר אותי ותבין אותי ואת הקשיים שלי

היי לכל העוסקים במלאכה,
ברכות רבות על פתיחת הקבוצה והפורום החדש.
מאמינה שתמצאו פה בית חם, חיבוק ומענה לכל מה שמציק לכם
ויש לכם מדריכים מהממממממימים.
ואניי כמובן תמיד פה לכל פורום שהוא ולכל קבוצה ללא הבדל מין גזע ודת...
אוהבת אתכם מלאן ואשמח לשמוע, לסייע ולחבק.
איתכם ובשבילכם תמיד!
אירית

בהצלחה ^^ 

תמיד תהיתי למה אין פורום כזה. 

:birthday boy:  :birthday boy:  :birthday boy:  מזל טוב!!  :birthday boy:  :birthday boy:  :birthday boy:

אני מאמין שיש למנהלי הפורום המקסימים את ההתלהבות הנכונה לגרום לפורום הזה להיות אחלה בית לקבוצה המיוחדת של אתיופים בקהילה.

זה הזמן לעשות הרבה רעש (ראיתי שבפייסבוק כבר התחלתם) כדי שהידיעה על הפינה המיוחדת הזו תגיעה לכל אחד שהיה רוצה להיות חלק ממנה.

אני מאחל הרבה הודעות, שיחות, עיצות, הבנות, תובנות ובעיקר הרבה כיף פה לפורום הזה!

וכמובן שלכל דבר אני ושאר חברי הרכזים ומנהלים פה בשבילכם!

שיהיה בהצלחה, :cool:

יוסי

Welcome!!!

שיהיה המון בהצלחה!

Welcome!!!

שיהיה המון בהצלחה!

בדיוק אתמול תהיתי מה קורה אתך, מלאאאא זמן לא קראתי תוכן שהעלית.

מלא בהצלחה בכולם :)

וכל הכבוד שאפו על הרעיון ♥

קצת קשה להגיב בזמן להכל,סליחה..