מעבר לתוכן
 • הכרזות מערכת

  • Romo

   קבוצת איגי בוידיאו-צ'ט, הצטרפו לפיילוט!   04/06/18

   איגי משיקה פעילות חדשה ודיגיטלית - קבוצה חברתית לגילאי 15-19 שמתנהלת רק דרך הוידיאו צ'ט! לצורך הפעילות אנחנו מחפשות חברות וחברי פורומים שבא להן לקחת חלק בפיילוט ייחודי עם עמית המדריך המהמם.  מה זה דורש? יום בשבוע להתחבר בצ'אט למפגש קבוע עם הקבוצה, לעבור תוכן מעניין, להכיר , לשאול שאלות - וכל ה בלי לצאת מהבית! מעניין אתכן? שלחו הודעה דחוף ל- @amitso

Amber Madison

משתמש/ת רשום/ה
 • מספר הודעות

  741
 • הצטרפות

 • ביקור אחרון

כל דבר שפורסם על-ידי Amber Madison

 1. איזה לדעתכם דברים רק הקהילה שלנו תבין? לדוגמא - "אין לי בעיה עם לסביות , אבל עם הומואים אני לא מסוגל להיות לידם"
 2. תעזרו בבקשה

  היי (: , את נראת לי ממש מתוקה (לפי הכתיבה), למרות שלא באמת ראיתי אותך, חשבתי את זה בזמן שקראתי מה שכתבת. בואי נסדר את העניינים ביחד, בסדר? איזה יופי שאת כבר יודעת מי את, זה לא משנה בת כמה את, זה משנה מה את מרגישה. הגיל הוא לא משנה כרגע. אם את מאוהבת באותו אדם, באותו טרנס, גם כשהוא זכר, ומאוהבת במקביל בילדה שאת מכירה, אז את ביסקסואלית. האם הרגשת משיכה אליו עוד לפניכן? עוד לפני שידעת שהוא טרנס? איזה שטויות, מה היא מבינה, עזבי את מה שהיא אמרה זה לא דבר חשוב. הגיל לא אומר עלייך שום דבר, בנאדם יכול להיות בן 9 ולהיות הומו, או כל נטייה אחרת או כל הגדרה אחרת. לפעמים יכולים לחשוב דברים או להרגיש רגשות שהם פתאום לא מובנים לאותו המין או למין השני, וזה לגמריי בסדר, ממש בסדר גמור.
 3. זה שהיא הייתה נראת מבואסת לא אומר שאתה צריך להסתיר את מי שאתה, אז עכשיו כל מי שהיה מבואס אתה תגיד לו ששיקרת? שסתם אמרת לו רק בשביל לראות מה תהיה התגובה שלו? מה יוצא לך מזה? שום דבר, כלום. מין הסתם שכדאי לספר את האמת, כמו שכתבתי לך למעלה, שאתה צריך וכדאי לספר לה ולא לשמור את זה בסוד כי לא יוצא מזה שום דבר טוב כשאתה מסתיר את מי שאתה. זה שבנאדם נראה מבואס או לא מרוצה, לא צריך לגרום לך להגיד שאתה משקר או שזאת סתם בדיחה או משהו, תהיה מי שאתה, בלי תחפושות ובלי שקרים שאנשים יקבלו את כל החבילה.
 4. הנה הגיע הרגע שכולנו (במיוחד אני) חיכינו לו , סיימתי את כל הבגרויות לשנה זו .

  סיימתי לכל החיים עם המקצועות האלו:

  עברית

  ספרות

  היסטוריה

   

 5. אתה לא צריך להביא לאף אחד דין וחשבון לגבי החיים שלך, יש לך או אין לך, או מה אין לך ומה יש לך. לאף אחד אין זכות לדעת, רק אתה זה שמחליט מה לשתף , זאת ההחלטה שלך ולה אין בכלל זכות לשאול שאלה כזאת שהיא שיא האינטימית. אם התגובה שלה תהיה שלילית אז שלום ולהתראות, אתה לא צריך להילחם ולהסתיר את מי שאתה בגלל תגובות שליליות. תהיה בטוח בעצמך, תבוא בביטחון. אל תצפה לשום דבר, ואל תתן למחשבות שלך לגלוש יותר ויותר, תן לעצמך להשתחרר.
 6. בשמחה רבה (: לא צריך לחשוב יותר מידי מה להגיד כי זה בכל זאת, לא דבר שהוא לא בסדר, הוא בסדר גמור!! תכתוב מה שאתה מרגיש, מה שהייתה רוצה להגיד לה, מה אתה חושב ועובר. תנסה לנסח את זה במילים שלך, כמה שאתה יכול. אל תראה מתאמץ יותר מידי, תזרום עם זה, אל תחשוש.
 7. יואל ישורון בנאדם עלוב וטיפש

  מי הוא חושב שהוא? בנאדם בלי שכל

 8. מחפשת להכיר,

  היי (: , מוזמנת תמיד לפנות אלי כשאת רוצה ומרגישה שאת זקוקה לדבר עם מישהו, לא רק בעניין הרגשי, אלא לגבי כל דבר ולגבי כל נושא. (:
 9. היי (: , מערכת יחסים צריכה להיות פתוחה ומקבלת , ללא שקרים וללא סודות. קשר לא יכול להתנהל בצורה כזאת, זה לא נקרא קשר בריא ושיכול להחזיק לתקופה ארוכה. בנוסף, זה לא עושה טוב כשמסתירים, זה מציק, כואב, ומפריע. ולא כיף לחיות עם סודות בקשר, ולהסתיר את מי שאתה. אני חושבת שצריך לספר לה לא משנה מה תהיה התגובה שלה, כי אתה רק מפסיד את עצמך כשאתה מסתיר את מי שאתה ולא מספר לה. אתה עוצר מעצמך לחוות ולחיות רגעים שיהיו טובים וכפיים עבורך, למה להימנע ולהסתיר את עצמך בגלל פחד מאי קבלה? אם יווצר מצב של פרידה זה יכול להיות טוב במובן מסוים, גם אם כרגע זה נראה לך אסון ודבר נורא. כל עוד אתה יכול לממש את עצמך, להיות מי שאתה, אז זכית, זכית בדבר הכי גדול בעולם ולא צריך משהו אחר יותר מזה. אני מקווה שהיא תקבל ותאהב אותך כמו שאתה, אבל אם יקרה מצב כזה, אל תתן למה שהיא תגיד ולמצב להשפיע עלייך. בהצלחה (:
 10. אל תקשיב לה, איזה שטויות היא מדברת. תספר למי שרצה רוצה כמה שאתה רוצה, ואתה תהיה מי שאתה רוצה ומה שאתה מרגיש. היא לא נקראת חברה אם זאת התגובה שלה
 11. יש יש יש יש יש סוף סוף בגרות אחרונה מחר!!!

  טוב נו , זאת לא בדיוק בגרות אחרונה, יש גם את שנה הבאה אבל גם היא תעבור מהר. איך הזמן טס, אני זוכרת את עצמי רק בהתחלת הבגרויות ועכשיו אני כבר בסוף.

  איך הזמן טס שנהנים, אה? 

  לא נהנים מהבגרויות, נהנים מהחופש, מלישון 9-10 שעות , מלקחת הפסקה קצת מבית הספר ומכולם, אחלה של תקופה.

  זהו סוף סוף, מסיימת עם המקצוע הארור הזה, סוף סוף מתפטרת ממנו לנצח. 

   

 12. כתיבת סיפור

  היי :) , שיהיה בהצלחה בכתיבת הסיפור (: אם תרצה טיפים , רעיונות, כל דבר, מוזמן לפנות אלי ואכתוב לך בצורה מסודרת איך מתחילים, ומה עושים בדיוק, למרות שזה לא אמור להיות דבר קשה. בכל זאת, מוזמן !(: כן אני כותבת כבר 6 שנים, בנוסף מפרסמת באנסטגרם , וכותבת ביומנים+מחשב ומסמכים בפלאפון שלי, מידי פעם גם בווצאפ רק שזה פחות. כתבתי גם כאן, רק שפחות מפרסמת, מקווה שבהמשך אפרסם יותר. כתבתי בעבר סיפורים ממש ארוכים של 300-400 עמודים, כיום זה יותר קטעי כתיבה קצרים. למרות שהשנה התחלתי לכתוב שני סיפורים שונים והפכים לגמריי, ועצרתי באמצע מקווה שאמשיך בחופש אם יהיה לי זמן. המשך יום נפלא!:)
 13. חייבת עבודה קבועה, פשוט חייבת. החופש מתקרב, והולכת לעבוד כל החופש, ולא כמו השנה שזאת לא הייתה עבודה קבועה.

 14. בנוגע לתעודת הזהות

  היי (: , תכנס לקישור שינוי רשום המין במרשם האוכלוסין , כתוב לך שם הכל, הסברים בנוסף למטה, מקווה שזה יעזור לך. :) ובשמחה :)
 15. איך המכתב יציאה שלי?

  (: (: סבבה , אם אתה חושב שזה יכול לעניין את ההורים שלך ואתה בטוח במה שכתבת, אז אל תוריד בגלל שכתבתי לך על זה. אתה לא חייב לשנות שום דבר, תעשה רק מה שאתה מרגיש. (: בשמחה רבה :)
 16. איך המכתב יציאה שלי?

  היי (: , אני לא חושבת שיש מה עוד להוסיף, רק לתקן שני דברים, אחד חסר חשיבות, והשני עם חשיבות. למעלה כתבת "בהורים לילדים לסבים" תיקון: לסביות . דבר שני, כתבת שאתה חושב שאתה ביסקסואל , וכתבת בנוסף הומו, זה או זה או זה, לדעתי זה לא אפשרי להיות הומו וביסקסואל, אם אתה עדיין לא בטוח בנטייה המינית שלך תחכה, אל תכתוב להם ישר את הנטייה המינית שלך אם זה בשביל להראות לאמא שלך שאתה הומו, כי זה דבר שהוא בסדר בעיניה. חוץ מזה, אותי זה ריגש לקרוא את זה ואפילו העלה לי חיוך לפנים. אני מקווה בשבילך שיהיה לך טוב, ושהתגובה שלהם תהיה חיובית. תעדכן איך הלך, איך אתה מרגיש לגבי זה (: בהצלחה רבה!!(:
 17. לא מבינה למה בגיל 12 רציתי לקנות ערכת קריוקי ניידת שעלתה 900 שקלים, אני עדיין לא מבינה למה קניתי את זה עוד מהכסף שלי. בקושי משתמשת בה, לא חבל על הכסף שבזבזתי?

 18. שירות לאומי

  היי (: , חשוב להגיד שלא משנה לאן תלכי את תמיד תתמודדי (אם זה במקום שהוא מקבל את הקהילה או שכולם חלק מהקהילה, אז לא תצטרכי להתמודד) עם הכחשות, שנאה, צביעות, זה ידוע. אל תסתירי את עצמך לעולם, גם אם הסביבה לא מקבלת אותך, גם אם המקום הזה הכי מדהים, מיוחד, מקסים, בעיניך. לא שווה להיות במקום שהוא בהכחשה/שנאה/צביעות/או מה שזה לא יהיה, זה לא מקום שאפשר להיות בו. למה שתסתירי את עצמך בשביל שיקבלו אותך? שיקבלו אותך בתור מישהי אחרת? בתור מישהי שהיא לא חלק מהקהילה? זה לא כיף לחיות ככה, זה כל הזמן לחשוש ולהסתיר, מקרים ומצבים כאלו לא שווים את זה. אם את רואה שהמקום הזה לא מוכן שתהיי מי שאת, ורוצה שתסתירי את מי שאת, חבל לבזבז את הזמן על המקום. יש מקומות יותר טובים, פשוט צריך לחפש. שיהיה לך בהצלחה בשירות ובכללי, ואל תסתירי את עצמך, תהיי גאה במי שאת. (: שיהיה לילה טוב :)
 19. לכן , כדאי להחליט מה לעשות, בשביל למנוע לחשוב יותר מידי, כי בסוף המחשבות רק גורמות לרע (תלוי באיזה מצב) . אם זה דבר שקשה לך, שקשה לך לפתוח את הרגשות שלך פנים מול פנים, לידה, את יכולה לכתוב לה בהודעה, או במכתב ולתת לה לקרוא כשאתן ביחד. אם את מעדיפה את דרך אחרת, לדבר איתה פנים מול פנים, תכתבי לה לפני הפגישה שיש לך דבר חשוב לספר לה ואת תשמחי אם תשוחחו על זה. וכשאתן נפגשות, תתחילי לפתח שיחה על הנושא שמעסיק אותך. אפילו תכיני לך רשימה של דברים שאת רוצה לדבר עליהם. בהצלחה (:
 20. קעקועים ויופי

  היי (: , לא זה לא מוריד, ובטח שהייתי יוצאת עם הבחורה, לא משנה איפה הקעקוע יהיה, ומה היא תעשה לעצמה, אני אוהבת אותה ? מעולה, זה מה שחשוב . אני אישית אוהבת מאוד קעקועים, אז זה גם לא דבר שאני אפסול או יוריד לי מבחורה מסוימת. אני בטוחה גם שאם לא הייתי אוהבת קעקועים, עדיין זה לא היה דבר שהיה גורם לי לפסול את הבחורה. שתעשה מיצידי את הקעקוע של בובספוג, או פטריק, או מה שזה לא יהיה, כל עוד היא רוצה ואוהבת אני אלך איתה עד הסוף בעניין כל עוד זה יגרום לה להיות מאושרת. לגבייך, נקודה חשובה: תעשי איזה קעקוע שאת רוצה, מה שבא לך, ואיפה שבאלך, ומי שלא תרצה אותך בגלל הקעקוע , היא זאת שמפסידה אותך ולא את אותה. תעשי מה שאת אוהבת ורוצה, ואל תחשבי יותר מידי מה אנשים יגידו, והאם אותה בחורה תאהב או שזה יוריד לה, תמחקי את המחשבות שלך ותעשי את מה שאת רוצה ומרגישה.
 21. מדברת עם ילדה מהשכבה בפלאפון, ופתאום היא שואלת אותי , "אמבר, תגידי איך זה שלא הלכת למצעד הגאווה?" אז עניתי לה שלא הייתה לי אפשרות להגיע. היא אמרה שהיא רוצה ללכת גם למצעד והיא חשבה שיש רק בתל אביב, אז שלחתי לה רשימה של תאריכים איפה ומתי יש את המצעדים בקרוב. היא יודעת שאני לסבית, רוב השכבה שלי יודעת עלי, ולכן היא שאלה איך זה שלא הלכתי. 

  קיצר, כנראה היא הולכת למצעד שיהיה בקרוב :) הולכת לעודד עוד כמה שילכו למצעד (: 

  ילדה אחרת מהשכבה שאלה אותי , "הילד יהיה בלי אבא, הוא צריך שיהיה לו אבא, איך יהיה לך ילדים?"

  כשהיא לא תכנס לחיים הפרטיים שלי, הכל יעבור חלק, וכמובן שיהיה לי ילדים, לא אחד, לפחות ארבעה או חמישה ילדים, ואם יהיו עוד, אז עוד יותר טוב (: , מי אמר שילד צריך אבא או אמא? די עם השטויות, ילד צריך לחיות עם אהבה, כבוד, וביטחון, צריך להפסיק לדחוף את השאלות הטיפשיות האלו לכל חור, וחושבים שהם יוצאים חכמים, בלי שכל אנשים כאלו. 

   

   

  1. ford

   ford

   כל הכבוד בעיקר על הפסקה האחרונה

  2. Amber Madison

   Amber Madison

   תודה רבה (:

 22. היי (: , חבל לחכות ולנסות לפרש, אם משהו מפריע/קורה/לא מבינים מה קורה ומה הולך, כדאי לדבר על זה ולפתח שיחה שקשורה לעניין הזה. חבל לשמור בלב, תבדקי איתה מה הולך בקשר ולאן הוא מתפתח. לחכות, ולחשוב יותר מידי, זה בזבוז של זמן. לדעתי, כדאי לקחת לשיחה ולראות לאן הקשר מתפתח, לאן הוא מוביל, מה הציפיות, מה קורה בקשר. שיהיה לך מודעות לפחות מה קורה בקשר, ומה הולך איתה. כדאי שתחשבי על זה, על איך לפתח איתה שיחה שקשורה לנושא הזה. תראי מה דעתה, מה קורה אצלה, תפתחו את העניין הזה, להשאיר בלב זה מיותר וגורם למחשבות יתר. המון המון בהצלחה איתה!!(: תעדכני (:
 23. אנחנו לא בוחרים במי להתאהב, אבל אנחנו בוחרים לא לעשות את הטעות הזאת שוב פעם, בוחרים לא להיכנס למערכת יחסים שהיא לא מתאימה בשבילנו. "אני לא שולטת במה שאני מרגישה, בדיוק כמוך" היא נושמת נשימה עמוקה , "מה יש בה שבי אין?" אורנה מביטה בעיניים עמוקות מחכה לתשובה מדור. אין תגובה, שקט שורר בחדר. "המצב הזה לא מתאים לי, המצב הזה לא בשבילי, זה לא בריא לי מערכת יחסים שמתנהלת על ידי קנאה ובגידות. אני לא יכולה להמשיך לספוג, הפרידה תהיה טובה בשביל שנינו. כל אחד יתעסק בחיים שלו, יתחיל דרך חדשה שטובה עבורו. שיהיה בהצלחה עם ירדן" אורנה קמה, אוחזת בג'קט שמונח על הספה ופונה לעבר הדלת. משהו גורם לה לעצור , לא לפתוח את הדלת, היא מביטה בחזרה בדור ומחייכת, " אני לא בוחרת במי להתאהב, אני בוחרת לא לחזור על הטעות הזאת שוב ולתת לך הזדמנות שאתחרט עליה. אני מקווה שתקח את השיחה הזאת לתשומת ליבך, ותלמד ממני מה זאת אהבה." פותחת את הדלת ויוצאת בטריקה.
×