Jump to content

יעקב קלא

חבר/ת צוות בדימוס
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

About יעקב קלא

 • Rank
  מנהל פורום קל"א - קהילת להטבא"ק אתיופית
 • Birthday 07/26/1869

Profile Information

 • פנו אלי ב
  לשון זכר
 • מזל
  בתולה

Profile Fields

 • תאריך לידה
  12/26/1901
 1. היי מאור, אני שמח שפנית אלינו. אתה מוזמן ליצור איתי קשר כדי שנוכל לדבר.   0502200912 יעקב :)
 2.   היי יוני, תודה ששיתפת. הרבה מאיתנו, להט"בים שבארון, חשופים להערות הומופוביות או סתם הערות לא נעימות מצד הסביבה ונאלצים לבלוע אותם ולשתוק. חלקינו מתחפרים עמוק יותר בארון וחלקינו ממשיכים הלאה תוך הבנה שהחברה שלנו לעתים מתקשה לקבל את מה שלא הטרונורמטיבי ("סטרייטי"), במיוחד בפריפריה. קשה לשמוע מאמא, או כל אחר שחשוב לנו, הערות כאלה, אבל אני יכול לומר לך בביטחון להעיר הערות כאלה כשנושא מסוים הוא רחוק מאיתנו. אני לדוגמא יצאתי מהארון מול אחי הגדול כשכמה חודשים קודם לכן הוא זרק הערות הומופוביות בנוכחותי. לאחר שנודע לו היחסים בינינו לא השתנו. הוא עדיין אחי הגדול וכל ההערות מפעם נשארו זיכרון מביך.    אני לא יודע אם כבר יצאת מול חבריך. במידה ולא, כדאי שתתחיל איתם (באלה מהם שאתה בוטח כמובן). אני חושב שתגובות אחרים ליציאה שלך מהארון תלויה בצורה בה תספר זאת ובביטחון העצמי שלך. אני לא מכיר את אמא שלך, אבל אני בטוח שהיא רוצה בטובתך. קח בחשבון שנושא הלהט"ביות באתיופיה היה טאבו ולצערנו זה יובא ארצה. לכן, גם אמא שלך תצטרך לעבור תהליך (אולי יחד איתך) של היחשפות לעולם שלא דובר עליו, ורק אתה תוכל להסביר לה שאתה שלם ושלא צריך לדאוג לך.      שיהיה בהצלחה במה שתבחר לעשות.
 3. היי  Justb Jamb אשמח אם תוסיף/י מה אהבת ותספר/י על חוויה שלך? 
 4. היי justbe. תודה על התגובה. אני מסכים עם זה שהסיגד הוא כלי מעולה להצגת התרבות האתיופית בפני אלה שלא מכירים אותה (גם אתיופים). אני מאמין שלמרות המנטליות ההומופובית שקיימת בעדה שלנו, יש מקום לשינוי. אני חושב שהחיבור שלנו לתרבות האתיופית הוא, דווקא הוא, יביא את הפתיחות של הקהילה ללהט"בים. ברגע שיובן שהזהויות הללו- אתיופיות ולהט"ביות- לא מתנגשות, לא סותרות ולא מאיימות בשום צורה על הווייתה של העדה. כמו שאמרת, דברים לוקחים זמן ואנחנו היחידים שיכולים להאיץ את התהליך. בכל מקרה זה מרגיש שהלב שלך במקום הנכון. יעקב.
 5. בטח שמעתם שב- 16.11.14 יתקיים חג הסיגד בארץ. בתל אביב יתקיימו אירועי הסיגדיאדה השנתית ב 13-14.11.14 בסינמטק.   אתם אוהבים את הסיגד? מה היחס שלכם אל החג האתיופי הזה?  האם הייתם פעם באירועי הסיגד בירושלים? איך הרגשתם?    אתם חושבים שלצד שמירה על המסורת האתיופית (קיום הסיגד), ניתן להכניס אליה גם דברים חדשים כמו סובלנות כלפי להט"בים?    
 6. היי Newhereagain, אני שמח שחזרת לפורום ושיתפת במה שאתה מרגיש. אני יכול להגיד לך בלב שלם שגם הקבוצה הזאת- קל"א נראתה בלתי אפשרית עבורי ועבור רוב חברי הקבוצה, והנה הקבוצה קיימת! אנחנו מכירים ואוהבים את העדה האתיופית מספיק בשביל לנסות ולשנות משהו בתוכה גם אם זה נראה לפעמים בלתי אפשרי. אני מכיר אישית את הייאוש שיכול לנבוע מהיותנו בארון. זה קשה ואני מבין אותך, אבל לשמחתך אתה יכול לבחור מה לעשות עם זה ויותר מזה, אנחנו, הקבוצה הבוגרת והקבוצה הצעירה של קל"א באיגי, מזמינים אותך לבוא ולהתלבט עם עוד חבר'ה שחלקם עוברים בדיוק את מה שאתה עובר (לפרטים אתה מוזמן ליצור עמי קשר).   אני רק אוסיף שאתה, כמו כל אחד אחר, מורכב מיותר מאשר הנטייה המינית שלך, ויש לך זכות ליהנות מכל מה שיש לארץ הזאת להציע לסטרייטים ולכל השאר. אני יודע שהכי קשה לשכנע את עצמנו בזה קודם כל, אבל בשביל זה איגי, וקל"א-איגי בפרט, נמצאים פה.    מחכה לשמוע ממך,  יעקב.
 7. היי כולןם,   מה אתם חושבים על התקיפה של הצעיר הגיי מחוץ לפאב הגאה בבאר שבע? לדעתכן, להט"ב יכולים להרגיש בטוחים מחוץ לתל אביב? יש התקדמות לעבר פתיחות כלפי להט"ב בפריפריה?     יעקב.
 8. באוקטובר תיפתח שנת הפעילות של איגי- קל"א וההתרגשות גדולה :)  אבל בכל זאת, כמה רגעים לפני, החלטתי שאנחנו לוקחים את עצמינו קצת יותר מדי ברצינות וזה לא כזה בריא, אז...   יאללה, בואו נריץ בדיחות ושטויות על קל"א:    אין ספק שדרכם של אתיופים גאים היא לא קל"א.   איך קוראים להומו אתיופי שמנסה להפוך את עצמו למותג? קוקה קל"א.    "מה? יש אתיופים הומואים? אחי, איזו התקל"א".   מי הזמר המזרחי האהוב על לסביות אתיופיות? איציק קל"א   ... ...   * נישאר בגבולות הטעם הטוב כמובן. 
 9. היוש, :music:   מוזיקת הראפ וההיפ הופ ידועים בתור סוגי המוזיקה היותר הומופובים שקיימים. הוא גם בנוסף מטיף לשנאת נשים (מיזוגניה). לכן, כשחל שינוי דווקא בז'אנר הזה ונראים יותר ויותר ראפרים להט"בים (פרנק אושן למשל) ופחות ופחות מסרים  הומופובים- זה סופר מרגש. אני בטוח שהרבה אנשים שפחות התחברו לסוג המוזיקה, התקרבו אליה בזכות השינוי הזה.   מה אתם חושבים על מוזיקת הראפ? יש מקום למניעת חופש הביטוי של ראפרים המפיצים שנאה מכל סוג (הרי יש להם את הזכות להתבטא גם כן)? מכירים עוד סוגי אומנות שיש בהם גילויים הומופובים? האם מסרים שכאלה ירחיקו אתכם מהם?     יעקב.
 10. פנאן, על ההתרחקות הזאת אני מדבר. אני חושב שעצם היותנו קל"אים גאים, הוא ההוכחה שאשר להחזיק בשתי הזהויות האלה. ואנחנו פה בשביל להקל הצעירים יותר בכך שאנחנו מראים להם שזה אפשרי. אין ספק שהיותנו מחזיקי זהות ישראלית (ולא תושבי אתיופיה למשל) מקל על ההשלמה עם הזהות המינית שלנו כיוון שהסביבה בטוחה יותר. תודה על התגובה.
 11. היוש! אני מקווה שאתם עוברים בנחת יחסי את הימים המורכבים האלה. לא אוסיף בנושא הלחימה בדרום- הטלוויזיה עושה את זה מצוין בשבילי.   במפגש האחרון עם חברי קל"א הבוגרים עלה הרעיון כי ההשלמה עם הזהות המינית היא גם פתח המאפשר התמודדות עם מרכיבי זהות אחרים.     אני מאוד הזדהיתי (ואני בטוח שגם חלק מחברי קל"א). בתקופה הקשה של הניסיון להבין מי אני, תקופה שאולי כל להט"ב עובר, ה"אתיופיות" שלי נדחקה לפינה. זה התבטא במיעוט בחברים אתיופים, ניכור כלפי העדה והמשפחה וכו'. דווקא לאחר שהתגבשתי ואהבתי את עצמי מספיק בשביל להבין שאני לא צריך להשתנות, ראיתי שאין באמת סתירה בין מרכיבי הזהות האלה (אתיופיות ולהט"ביות) ואני יכול להיות אתיופי גאה (תרתי משמע).   מרכבי זהות יכולים להיות: דת, מין, מגדר, לאום, זיקה לתחום אומנותי מסוים ועוד ועוד..   מה אתם חושבים? האם גם אתם הרגשתם שאתם יכולים לפרוץ ולבטא צדדים אחרים בזהות שלכם בעקבות ההשלמה עם זהותכם המינית? האם פריצת הדרך הזאת הביאה לפריצות דרך אחרות (גם אם הכי קטנות)?  איך אתם מתמודדים עם זהויות שאולי אמורות לסתור אחת את השנייה? אתם חושבים שאפשר לוותר על זהות כלשהי?   כל דעה תתקבל בברכה. 
 12. אורח, יש כמה דרכים נוספות שבהם תוכל לקבל מאיגי כתף תומכת:  1. התייעצות במגוון הפורומים הקיימים כאן. קיימים הרבה אנשים מקסימים ומנוסים שיוכלו לתת לך עצות טובות. 2. אתה מוזמן להצטרף לקבוצת -איגי קל"א- שמתגבשת לה. אשמח לתת לך פרטים :) 3. "המטבחון" ו/או קבוצת איגי בעיר מגוריך נמצאים שם רק כדי שתצטרף אליהם.       בהצלחה, יעקב.
 13. היי, אני שמח שכתבת לנו. העלית שאלה חשובה. חלק מתפקידה של יועצת בית ספר הוא לעסוק בנושאים הפחות "לימודיים" ולתמוך בתלמידים בכל הקשור לנושאים חברתיים. כתבת שאתה מרגיש נוח ובטוח לספר לה על הנטייה שלך. אני חושב שזה מאוד חשוב למצוא אנשים שאפשר לסמוך עליהם ולשתף אותם בסוד שלך. השיתוף עצמו, גם בלי שהיועצת תעזור לך מול ההורים, יקל עליך מאוד. מהדברים שכתב עולה כי אתה רוצה לצאת מהארון, אז קודם כל תצטרך ללא ספק ביטחון (שאני בטוח שיצטבר אצלך) כדי לעבור את התהליך הזה. דבר שני, אתה מכיר את המשפחה שלך יותר מכל אחד אחר, אם אתה חושב שדווקא גורם מבחוץ, כמו היועצת, יגרום למשפחה לקבל אותך, הייתי ממליץ לך לבקש מהיועצת לעזור. בכל מקרה, איגי, אני ועוד, נמצאים פה בשביל שתוכל להתייעץ בכל שלב. זכור שאת התהליך הזה אתה לא עובר לבד והפנייה שלך לפורום היא צעד אמיץ, למרות שהוא נראה קטן.  יעקב- 050-2200912  kalla@igy.org.il
 14.   ליאלי, גם אותי ריגשת. אני חייב לומר שאני מעריץ את אומץ הלב שלך לעמוד מול אמא שלך. את מעוררת השראה! המשפט הזה שאמא שלך אמרה לך:  "אהבה זאת אהבה וזה לא משנה אם היא כלפי גבר או אישה" זה משפט שלא זוכים לשמוע מכל אמא/הורה, ואין ספק שזו התחלה מושלמת לתהליך ההשלמה שלה עם הנטייה שלך. תודה על השיתוף. 
 15. אתה מהמם! אין ספק שיציאה מהארון נותנת תחושת הקל"א :) בכל אופן, אני לא חושב שלחכות ליחסים אולטימטיביים עם ההורים הוא בהכרח מצע טוב ליציאה מהארון (בייחוד אצל יוצאי אתיופיה שהפערים בין דור הילדים להורים הוא עצום מבחינת תפישות). אישית,  לא רבתי עם ההורים שלי מכיתה ה', אבל יש מצב שתוך כדי ריב, הייתי מטיח את זה בהם. יש בזה משהו נוח כי אנשים נחשפים בריבים. אני לא ממליץ לאנשים לעשות את זה, אבל גם שולל את ההמתנה הארוכה לתנאים אופטימליים. לגבי הלהט"ב שבחר לצאת מהארון, אין ספק שכדאי לעשות זאת כשאתה שלם ובטוח בעצמך. דבר אחרון, אני מסכים ששווה להרגיע את ההורים ולהזכיר להם שלא מדובר בחיי בדידות בכלל! במידה ואתם באמת שואפים להקים משפחה, זה זמן טוב להזכיר גם את זה (אמא שלי הייתה שמחה לשמוע). 
×