Jump to content

אחד שמבין

משתמש/ת לשעבר
 • Content Count

  1,351
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

About אחד שמבין

 • Rank
  חבר/ת פורום ותיק/ה ומוביל/ה
 • Birthday 12/27/1990

Contact Methods

 • Facebook
  1248775408
 • אתר הבית
  http://blog.tapuz.co.il/yse
 • הקבוצה שלי
  בנות דתיות

Profile Information

 • מיקום
  היכן שזקוקים לי
 • תחביבים
  אופניים, אופנוע, שחייה
 • פנו אלי ב
  לשון נקבה
 • מזל
  גדי

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. אחד שמבין

  מכתב פתוח לקב"ה

  עברה שנה, ועדיין - כל כך רלוונטי... אני יודע שלא נהוג להקפיץ הודעות, אבל אני מקווה שלכבוד יום כיפור תוכלו לסלוח לי...
 2. אחד שמבין

  מד"א

  כן, צעיר וחמוד :-)
 3. אחד שמבין

  מד"א

  אני נהג אמבולנס במרחב נגב :-)
 4. דברים שהחיים לימדו אותי #17,528: כשמתעטשים, כדאי שהלשון לא תהיה בין השיניים העליונות לאלו התחתונות...
 5. בהמשך לנבואות השמאל לפיהן אחרי ההתנתקות לא יעופו טילים על ערי ישראל ("הדבר ההזוי ביותר ששמעתי מעודי", חיים אורון), הנה עוד מקבץ נבואות שחיזו במדויק את מה שלא התרחש: [tube]r2z6ZbGAkHg[/tube]
 6. לפעמים יש תחושה טובה בלי סיבה טובה. שנזכה!
 7. אחד שמבין

  השביתה ברשויות המקומיות

  [quote name='נער חיפאי' date='17 ינואר 2012 - 18:34' timestamp='1326818047' post='2683241'] כמו שאמרתי רק אצל משפחות חרדיות [/quote] [url="http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3556659,00.html"]שקר וכזב[/url] ההנחות כוללות סטודנטים, אנשי מילואים, נכים, חד הוריות ועוד.
 8. אחד שמבין

  השביתה ברשויות המקומיות

  [quote name='little monster oshry' date='17 ינואר 2012 - 17:26' timestamp='1326813971' post='2683202'] הכול חרא במדינה הזאת.. אז שסוף סוף יעשו משהו.. ישבתו!!!!! מכעיס אותי שמפלים נשים בעבודה. שחומי עור,בגלל שהם 'שונים' כביכול מהגזע הלבן..[אם אפשר לקרוא לזה כך..ולהסביר ככה...]. חרדים לא עושים צבא,אנשים כמעט ולא מתגייסים. אין צדק חברתי ומדינת רווחה...חשבת על אנשים שלא יכולים להרשות להם מותרות?[אנשי קשיי יום,קישים..שלא יכולים להרשות לעצמם תרופות,או לקנות אוכל ביגוד ואייפון לילדים שלהם..?]. חשבת על אנשים שלא מצליחים לסגור את החודש..?. משפחות חד הוריות..?.[שאולי במקרה הטוב עם עזרה אכן מצליחות,אבל גם זה לא תמיד...]. יש שיוויון זכויות במדינה?,אם כן,למה עדיין אנחנו מקיימים מצעדי גאווה?הקוראים לשיוויון זכויות וצדק גם למען הקהילה הגאה. וזה מעט ממה שהמדינה לא עושה,ובטח הרשויות...[ואם כבר,אז אולי מעט...]. *דעה שלי* עריכה: אם סוף סוף לא יפלו אנשים שחומי עור.או את הקהילה הגאה,או עייורים.אנשים קשיי יום.קשישים שאין להם כסף לתרופות.דבר איתי. [/quote] "או לקנות אוכל ביגוד ואייפון"? מה המשפט הזה אמור להביע? משפחות שלא מצליחות לסגור את החודש? שר הפנים דאג לתת להן הנחה בארנונה, וראשי הרשויות שובתים כדי שהמשפחות הללו ימשיכו לשלם מחיר מלא...
 9. אחד שמבין

  השביתה ברשויות המקומיות

  [quote name='little monster oshry' date='17 ינואר 2012 - 16:37' timestamp='1326811070' post='2683186'] +1111 אני ככ מזדהה איתך.. הוצאת לי את המילים מהפה. הגיע הזמן-שנתקומם,לא נוותר,נצא למחלמה.. לא נראלי פייר,שמפלים שחומי עור,על רקע הצבע שלהםן? או נשים לא רוצים להעסיק אותן,בגלל חופשות היריון,שמירת היריון וכו' וכו'.. הגיע הזמן שנעשה משהו לא?. שנתקוממם....בסוף לא יהיה צבא,כי זה יוציא פטור[כי זה קל הרי?,כי אם הוא לא מתגייס...אז למה שאני כן!?,למה שאני אתרום למדינה שלי?!למולדת שלי?!...] השני השלישי,החרדים....וככה-בסוף לא יהיה צבא.או שלא תהייה ברירה וייתנו צו גרוף לכולם!להתגייס...כי מישהו צריך לשמור על המדינה?להגן עליה?.. זה בהחלט טוב שאנחנו קמים ואומרים-די לאפליה!. זה לא צדק חברתי,לא שיוויון זכויות..לא שייויון זכויות שמפלים אנשים על רקע של הנטייה שלהןם..???[שרוצחים אותםן או פוגעים בהםן,כי יש להןם העדפות מיניות אחרות...]זו לא מדינת רווחה. אין צדק חברתי-אנשים לא מצליחים לסגור את החודש,לקנות דירה נורמאלית,מותרות...נראלי הגיוני כול השביתה הזו... למה נשים צריכות לשבת מאחורה?ללכת במדרכות נפרדות?. למה גברים דווקא צריכים לשבת מקדימה?מי החליט על זה בכלל...??. זה דברים,שאותי אישית מאוד מכעיסים....והגיע הזמן!סופסופ אנשים 'התעוררו' ורואים את האמת בעיניים...את מה שיקרה,בעתיד... [color="#FF0000"][b]*דעה אישית.*[/b][/color] [/quote] וזה קשור לשביתה ברשויות המקומיות כי...?
 10. אחד שמבין

  השביתה ברשויות המקומיות

  [quote name='נער חיפאי' date='17 ינואר 2012 - 16:28' timestamp='1326810529' post='2683182'] השביתה קיימת כי המדינה נותנת הטבות לחרדים ומפלה את שאר האוכלוסייה וזה טוב שיוצאים נגד האפליה הזאת שבכל מקום היא קיימת הגיע הזמן שנשמיע קול [/quote] מעניין, שלמה בוחבוט .(יו"ר מרכז השלטון המקומי) שכח לספר שזאת הסיבה של השביתה... הוא דווקא כן התייחס לשלוש הטענות שציינתי בתגובה הראשונה.
 11. אחד שמבין

  השביתה ברשויות המקומיות

  [quote name='Prayers for Bobby' date='17 ינואר 2012 - 11:31' timestamp='1326792709' post='2683109'] המצב עם הראשוית מזכיר לי את ההחלטה של הממשלה לתת מענק כספי לכל רופא שיעבור לפריפריה, מה שהם לא אמרו זה מי ישלם את המענק (טוב הם כן) בתי החולים. עכשיו למי לעזזל נראה שליוספטל יש עשרות אלפי שקלים מיותרים בקופה בשביל לשלם אקסטרה לרופאים, אז זהו שאין להם אבל למשרד האוצר לא מפריע לבזבז כסף של אחרים. בסופו של דבר זה מה שקורה עם הרשויות המקומיות המדינה מורה להם להוריד את הארנונה אבל היא לא מספקת להם מקור תקציב חלופי, המדינה אוסרת עליהם לקבל תרומות אבל היא לא מספקת להם מקור תקציב חלופי. אז עכשיו בואי נחשוב, מה העירייה נותנת לך כתושבת? אז ככה, היא מסבסדת את בתי הספר, היא משלמת לעבדות סוציאליות, היא בונה גנים ציבוריים, היא מעסיקה מנקי רחובות, היא מנהלת ספריות עירוניות, היא דואגת לתשתית ראויה, היא דואגת לזה שביום העצמאות יהיו זיקוקים ושיהיו שירותי קבורה, להפעיל את המתנסים ועוד ועוד ועוד.... אז עכשיו תביני אם לערייה שלך אין כסף, אז לעיר שלך אין כסף ואם זה המצב אז תשכחי מכל הדברים שרשמתי למעלה. ושוב כמו תמיד האוצר מבזבז כסף שלא שלו, הוא דורש מהרשויות המקומיות להכניס פחות כסף ולתת יותר שירות (זה הפואנטה של המחאה החברתית לא שרותי רווחה?) זה אבסורד הרי אין להם אופציה לעשות את זה, אז היום אנחנו מריחים את הזבל, כדאי שמחר אולי יהיה קצת יותר נקי. [/quote] א. משרד האוצר לא קובע מי משלם ארנונה וכמה, וגם לא אכפת לו מי תורם לעירייה. משרד הפנים הוא האחראי על העיריות. ב. שיטוט קצר בגוגל הביא לי את [url="http://www.mof.gov.il/Sachar/Lists/List5/Attachments/3/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5%203%20-%D7%9E%D7%A2%D7%A0%D7%A7%D7%99%D7%9D%20%D7%9C%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%90%D7%99%D7%9D%20%D7%A9%D7%A0%D7%A7%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%9D%20%D7%91%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%94.pdf"]הדף הזה[/url], ולפי הכתוב בסעיפים 6, 10.ה, 10.ו, משרד האוצר יקצה סכום מיוחד המיועד לרופאים בפריפריה, כך שלא בתי החולים יצטרכו לספוג את העלות. יש לך מקור מהימן שאומר אחרת? ג. לא התייחסת לאף אחת מטענותי בנוגע לבזבוזים והשחיתויות בעיריות, כמו רשויות המים ואישורי הבניה לכל אותם "פילנטרופים".
 12. הבוקר מדינת ישראל התעוררה למציאות הכי ישראלית שיש: שביתה. אז לפני שערימות האשפה יתחילו להיערם בכניסה לביתי, הרשו לי להשליך מעט זבל על ראשי הרשויות שתמכו בשביתה: א. ידעתם לספר לנו על כמה המאבק בקיץ היה מוצדק בעיניכם, ועל כך שבאמת קשה לזוגות צעירים להשיג דירה במחיר שפוי. והנה, שר הפנים באמת הוריד את הכפפה ונתן הנחה בארנונה לסטודנטים, חד הוריות, חיילים/שירות לאומי, עולים ועוד. שוד ושבר! שלנו יקצצו את התקציב?! שאנחנו נצטרך להיות יעילים יותר ולהפסיק לשפוך כספי ציבור על כנסים בבתי מלון באילת? אתם הרי לא מצפים שנשאיר את האשה בבית, נכון? ב. עד היום, יכלו בעלי הון לתרום לעיריות כל סכום שרצו, והממשלה החליטה לעצור את השחיתות. "אלו שטויות במיץ", אמר שלמה בוחבוט, יו"ר מרכז השלטון המקומי. "כשגינדי תורם מאות מליוני שקלים לעיריות, הוא עושה זאת מתוך רצון טוב בלבד. איזה אנטרס יכול להיות לו?". ובכן, מר בוחבוט היקר, כשאדם תורם מליונים לעירייה, איני מתפלא שמאשרים לו להקים מגדלים בני עשרות קומות, כשלאזרח הקטן לוקח שלוש שנים לקבל אישור לבנות פרגולה. זהו ניגוד אנטרסים במקרה הטוב, שוחד במקרה הרע. וכבר יש לנו ראש ממשלה שנאשם בשוחד בדיוק בנסיבות האלה. ג. להוריד את המע"מ על המים זהו צעד מבורך. אני כמעט האמנתי לכם שבאמת אכפת לכם ממני, האזרח הקטן שמוריד מים באסלה, אבל בדיוק אז נזכרתי כמה מרוויחים החבר'ה שעובדים בתאגידי המים (עובדי עירייה שממומנים מהארנונה שלי, ע"ע). משכורות עתק, רכבי שרד, נסיעות לחו"ל (לכנסים מקצועיים, כמובן). עיריית ראשון לציון, בה תשלום המים הוא הנמוך במדינה, מוכיחה שעם קצת התייעלות אפשר להוזיל מחירים גם בלי להוריד את המע"מ. לסיכום, היום אני עצוב שאיני יכול להרשות לעצמי להחזיק במכונית מפוארת. אחרת הייתי מחנה אותה בכחול לבן בלי לשלם דמי חניה (הפקחים שובתים), בזמן שהייתי זורק את האשפה שלי בפחים המסריחים של בית העירייה.
 13. הדבקה כאילו...?
 14. מחלת סירופ מייפל (שם מדעי: Maple Syrup Urine Disease - MSUD) היא מחלה תורשתית רצסיבית קשה שסימניה הם הידרדרות נוירולוגית, חמצת מטבולית ושתן בעל ריח הדומה לסירופ מייפל (מכאן מקור שמה של המחלה).
×