Jump to content

ציפ

משתמש/ת לשעבר
 • Content Count

  2,883
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About ציפ

 • Rank
  חבר/ת פורום ותיק/ה ומוביל/ה
 • Birthday 04/30/1992

Profile Information

 • מיקום
  חיפה
 • פנו אלי ב
  לשון זכר
 • מזל
  שור

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. [quote name='Denver93' date='13 מאי 2013 - 09:30' timestamp='1368426636' post='2878284'] אתה כולה בן 20 ולפי הכתבה לא ברור בכלל אם אתה בארון או לא בוא נדבר עוד כמה שנים, שתתחיל לחפש בן זוג רציני שלא תפחד להחזיק איתו ידיים ברחוב אין שום דבר רע בלגור בחיפה. כמו שאמרת - זה לא פריפריה. מצבך טוב! תנסה לגור שנה, רק שנה אחת בעיר קטנה או קיבוץ בלי תחבורה נוחה למרכז. ואני אומר לך בתור אחד שקיבלו אותו מעולה במקום שהוא נולד, ברחתי משם ברגע שיכולתי. השיקול של הנטייה הוא רק חלק מזה. מי שרוצה להתפתח ולהגיע למשהו בחיים מבחינת לימודים ותעסוקה, חייב לעבור למרכז גם אם הוא סטרייט, אז בוודאי שאם הוא להט"ב ורוצה גם לחוות את הקהילה ולהרגיש שהוא קיים [/quote] כפי שסניז אמר אני לא בארון, ואפילו ניהלתי מערכת יחסים רצינית בחיפה. אז לא, לא החזקנו ידיים ברחוב, וזה גם לא היה ממש חסר. תלוי מה אתה מחפש בקשר שלך. אבל הדיון הוא לא עליי ועל מה שהספקתי או לא הספקתי בחיים. ברור לכולם ש"להחזיק ידיים או לא להחזיק ידיים" היא לא באמת סיבה להחליף מקום מגורים, אלא זו רק נקודה להמחשה. המטרה של הטור הוא מעט לפתוח את העיניים, לעורר את הנושא ולהחזירו לסדר היום - ת"א והמרכז מול שאר הארץ. הזנחת התרבות, מקומות הבילוי והקבלה של הקהילה הגאה [b]בכל מקום באשר הוא[/b] שאינו אינו ת"א. אכן, חיפה היא לא כמו קיבוץ דתי ליד טבריה, לא כמו הגליל ולא כמו עיר קטנה בשום צורה. בחרתי לדבר על חיפה כדי שתהיה לי נקודת התייחסות [b]כלשהי[/b], אבל [size="2"]תמיד אפשר לבחור מקום יותר נידח ויותר קשה עבור להטב"קים.[/size] [size="2"]הבחירה שלי בחיפה והעובדה שהתקוממת מהבחירה הזו רק ממחישה את האבסורד: אם התופעה של הגירת חיפאים להטב"קים לתל אביב היא כל כך רחבה, מה בנוגע ליישובים היותר קטנים והיותר מרוחקים?[/size] אני לא מסוגל לקבל את המעבר לתל אביב כפיתרון כוללני ונכון עבור כולם. לא בתחום של הקהילה, וגם לא בתחום של תעסוקה ופיתוח קריירה (וגם על זה יש לנו מה להתווכח). בוא לא נשכח את ההקשר שאנחנו מדברים בו - נוער. אנחנו בארגון נוער, והטור נכתב לפורטל של ארגון נוער. איגי הוא אחד הארגונים הכי חשובים עבור הקהילה בפריפריות. הוא פורס את הקבוצות שלו לאורכה ולרוחבה של כל הארץ, ותסכים איתי שהנוכחות של איגי בערים כמו עפולה וקרית שמונה [b]הרבה[/b] יותר קריטי מהנוכחות של הארגון בתל אביב וברמת גן. נוער בפריפריות זקוק למענה, למקום שיקבל אותו ויידע להכווין אותו, גם כשאין הומואים מפורסמים ברחובות וכשאף אחד משכבה שלהם לא מעז לצאת מהארון. כדי שהמצב הזה ישתנה - ההגירה הזאת חייבת להיפסק.
 2. היי איגי, שבוע טוב [img]http://igy.org.il/communities/public/style_emoticons/default/smile%20%282%29.gif[/img] חלקכם אולי זוכרים אותי, אבל כל עבור כל מי שחדש אני אציג את עצמי: אני איתי, משתמש באיגי ומנהל פורום בעבר, וחייל עסוק בהווה. זה לא סוד שהרבה זמן לא ביקרתי כאן באיגי, בקבוצה החיפאית שנהגתי ללכת אליה ובפורומים. לא פגשתי הרבה אנשים מכאן כבר הרבה זמן, אנשים שבלי ספק יכולתי לקרוא להם "חברים" בתקופה מסוימת בחיים שלי. זמנים משתנים, אנשים מתרחקים, איכשהו אני כבר בן 20. והגענו לרגע הזה. יוני 2012. בדיוק 3 שנים אחרי שיצאתי מהארון. [b]אני מתכנן ללכת למצעד הגאווה בתל אביב השנה, בפעם השלישית בשבילי.[/b] לא יודע למה, אבל יש לי רגשות מעורבים. מה זה בכלל אומר [b]ללכת למצעד[/b] [b]הגאווה?[/b] זה אמירה? זו הצהרה? זה ביטוי לגאווה? במה אני בכלל מתגאה? אני חי ומשרת במקום שבו הנטייה המינית שלי לא מהווה שום מכשול ולא מורגש שום שוני. אני לא מתעסק במיניות שלי במהלך היום יום, ולא מדבר עליה. היא לא מפרידה אותי, לא מקשה עליי ולא מקלה עליי. את הקשיים שלי כבר עברתי, את רוב המלחמות שלי בתחום הזה כבר נלחמתי. אז על מה אני חוגג? למה אני הולך? למה צריך יום אחד בשנה שבו מתאחדים כל כך הרבה אנשים בגלל המיניות שלהם? [b][i]אולי כדי להרגיש את הניצחון אחרי הרצח בברנוער? אולי כדי להראות לצעירים מתלבטים שיש עוד כמוהם, והרבה? אולי בשביל תחושת השחרור שבלנשק את בן הזוג שלך באמצע הכביש ברחוב מרכזי בתל אביב?[/i][/b] כשאתה מעורה בקהילה בצורה יומיומית, ללכת למצעד זה אולי מעשה מובן מאליו והגיוני. אבל כשאתה שוכח את הקשיים, את ההתמודדויות שהיו לך ולעוד אלפי אנשים, עולה תחושה של "מה אני עושה כאן?" איגי, אולי אני פשוט מתגעגע להרגיש שוב חלק מהדבר הגדול הזה. אז נתראה ביום שישי הבא; ציפ, שמסתבר שהפך לויאז'ה מהורהרת.
 3. מדובר בבית קפה חביב ביותר (:
 4. שלום לכל הגברברים של הפורום, לכל הגברברות שהחליטו להציץ, למי שמתלבט, ובקיצור לכל הקוראים/ות! כפי שודאי שמתם לב, בכמה חודשים האחרונים לא הייתי ממש פעיל בפורומים. אתם מוזמנים להאשים את צבא ההגנה לישראל שגנב אותי ולא איפשר לי לשהות בפורום כמו שרציתי. ואם זה לא מספיק - לאחרונה התבשר לי כי קודמתי לתפקיד חדש שמאוד מאוד רציתי, והתנאים החדשים בו לא מאפשרים לי להיכנס לפורום באופן שוטף ולנהל אותו כמו שצריך. לכן אני נאלץ לפנות את מקומי כמנהל הפורום המהמם הזה לעמיתיי המקסימים שהם גם חברים: @most ו-@IdanK. הפורום נשאר בידיים טובות, באמת שאין ראויים יותר מהם לנהל אותו. וסיכום תקופה בנימה קצת יותר אישית: איגי = בית. וירטואלי ופיזי. איגי תמיד היה ותמיד יהיה בית. וזו לא קלישאה. לאורך כל הדרך מאז שהגעתי לכאן בתור אורח מבולבל אי שם במרץ 2009, דרך השלוש שנים שהשתתפתי בפעילות הקבוצה החיפאית (חיפה צעירה שליטה!!), וכלה בהצטרפות לצוות ניהול הפורומים. קיבלתי עזרה, למדתי, התפתחתי, נהניתי, צחקתי, הכרתי דעות חדשות, קראתי קטעים של אחרים, גיליתי את את הצד היצירתי שבי, גיבשתי את הזהות שלי, עזרתי לאחרים כמוני והכרתי חברים מדהימים שודאי אשמור איתם על הקשר עוד זמן רב. אמנם כואב לעזוב, אבל אני עוזב עם חיוך על הפרצוף. החוויות שחוויתי כאן בלתי ניתנות לשחזור או להחלפה, ואני לא מצטער על רגע. גם צריך לזכור שזו רק פרידה רשמית מתפקיד המנהל, ולא פרידה סופית מהארגון. ודאי עוד אקפוץ לבקר, ותהיו בטוחים שעוד תראו אותי בכל מיני אירועים של הארגון ושל הקהילה (מצעד הגאווה מישהו?) אני בהחלט רואה את עצמי חוזר בעתיד להיות פעיל בצורה יותר סדירה, ובכלל - תמיד יישאר לי מקום חם בלב לאיגי. היה לי לכבוד להיות ממנהליו הראשונים של הפורום הזה. אני זוכר עוד את ההצעה הראשונית לפתוח אותו, ואת הוויכוחים שהיו בנושא, ואת הדעות בעד ונגד. אני זוכר בזמנו שאפילו אני לא הייתי בטוח אם יש צורך בפורום לגברים. בסופו של דבר, לא משנה אם הייתם בעד או נגד, אי אפשר להתכחש לכך עכשיו - הפורום הזה הוכיח את עצמו, והוא כאן בזכות ולא בחסד, אז כל הכבוד לכל מי שנלחם בשבילו! טוב, אני לא אחפור יותר מדי, אבל חשוב לי לומר עוד משהו אחרון לכל מי שלוקח חלק בארגון הזה, למתנדבים, לצוות הניהול המהמם, לחניכי הקבוצות, ולכלל משתמשי הפורום- תודה לכולכם. אני הייתי ציפ (:
 5. כולכם אמרתם דברים מאוד חכמים. אני אישית מאמין כי בכל אחד ואחת קיימים צדדים נשיים וגבריים, אך החברה שלנו היא זאת שמאלצת אותנו לא להכיר בהם או להסתיר אותם, מפאת תפקידי המגדר שלנו. כלומר, גם בגבר סטרייט "טיפוסי ומצ'ואיסטי" אני מאמין שקיימים צדדים נשיים, הוא פשוט לא יודה שהם קיימים או שהוא לא ינהג על פיהם, בגלל הגאווה של "להיות גבר". בגלל שהומואים יוצאים מהארון שזה כבר נתפס כדבר נשי (להימשך לגברים), אז אין להם בעיה להכיר גם בצדדים הנשיים האחרים בהם, כי זה כבר דבר זניח יחסית ליציאה מהארון. לכן רואים יותר הומואים נשיים מאשר סטרייטים נשיים. איך הגעתי למסקנה הזאת? מלהסתכל על עצמי. לפני שיצאתי מהארון אמרו לי שאני שבחיים לא היו מנחשים עליי כי אני די גברי, וכיום אחרי שיצאתי מהארון ההתנהגות נהייתה קצת יותר נשית ואני פחות מפחד להעלות את טול הקול שלי או לעשות תנועות נשיות עם הידיים. כנראה שהיציאה מהארון גרמה לי לאבד איזשהו מחסום שהסתיר אוסף של תכונות שהיו קיימות בי ומעולם לא הבאתי אותן לידי ביטוי. מעבר לתיאוריה הזאת, מאוד יכול להיות גם שלהומואים יש נטייה לפתח יותר תכונות "נשיות" מאשר סטרייטים, ובאופן כזה שהתכונות האלה יותר יבלטו, בין השאר בגלל כל מיני גורמים גנטיים וביולוגיים שגורמים לנו להיות כאלה עוד מהלידה.
 6. תודה רבה!

 7. מזל טוב!

  הרבה אושר עושר ןבריאות

 8. מזל טוב (:

 9. מסכים עם הנאמר מעליי! מקס יקירי, בעיניי אחד היעדים (אם לא ה-!) של הקהילה הלהט"בית היא גם לנפץ סטיגמות מגדריות, וגם כאלו שמגובות אמפירית במחקרים ביולוגיים, אבולוציוניים וכד'... אנחנו בשנת 2011, עברנו כבר עשירית מהמאה ה-21 (!!), אין שום סיבה שגברים לא יכלו לבטא בכתב את הרגשות שלהם טוב לפחות כמו הנשים!
 10. בטוחה שתוכלי לממן את זה עם סדר היום העמוס של ויצו? הלימודים בויצו נגמרים לפעמים גם ב-16:00 בצהריים ויותר...
 11. היי ASDF (זה המשחק סקייטינג? אם כן אז אחלה משחק! (: ) כפי שכבר נאמר לך, ההודעה שלך הינה הודעת היכרות לכל דבר, ולכן ערכתי אותה. הבהרה קטנה - אתה רשאי לפתוח שרשור כללי או דיון על סוג פטיש מסוים, אך אתה לא רשאי להזמין את משתמשי הפורום להתנסות בו איתך.
 12. לגמרי... כותב לא רע הבחור
 13. גם לי זה נשמע כמו סתם הערה שנאמרה בצחוק בלי יותר מדי מחשבה. יכול להיות שהסיבה לכך שזה נשמע לך שהם הומופובים היא פשוט כי אתה לחוץ וחרד לתגובות שלהם. ברגע שמדברים על הנושא הזה, שכל כך קרוב לליבך, האוזניים שלך מיד נהיות קשובות. אתה מנסה לדלות כמה שיותר מידע על עמדותיהם של הוריך בנושא. בגלל רמת הקשב הכל כך גבוהה, אתה מנתח ונותן פרשנות לכל פסיק ולכל מילה, כאשר לא תמיד יש משמעות כל כך עמוקה לכל מילה. אני מניח שהוריך לא הפעילו יותר מדי מחשבה לפני שהם אמר את מה שאמרו, אבל אתה נותן משמעות כבדה מדי לאותן מילים, כך שבינתיים זה מתפתח אצלך בראש למימדים של "ההורים שלי הומופובים". הפרשנות הזאת יכולה להיות שגויה, ובעצם שלילית יותר ממה שהיא באמת. אני מסכים איתך אביב, אבל צריך להבין שלא מדובר ב"לחפש אנשים בקטנות". עבור BornThisWay זה דבר גדול מאוד, מבחינתו תגובות כאלה עשויות להעיד על הקבלה של ההורים שלו כשייצא מהארון. כולנו היינו בשלב הזה שאנחנו מנסים לנחש כיצד ההורים שלנו יגיבו כשיגלו עלינו. כל מילה מקבלת פרופורציות לא הגיוניות ומשפטים שלמים יוצאים מהקשרם. גלה מעט הבנה למצבו של הבחור (:
×