Jump to content

talya

משתמש/ת רשום/ה
 • Content Count

  970
 • Joined

 • Last visited

About talya

 • Rank
  חבר/ת פורום פעיל/ה מאוד
 • Birthday 01/16/1994

Profile Information

 • פנו אלי ב
  לא משנה לי
 • מזל
  גדי

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. זה משהו שלנו נראה רל כך טבעי להבין ולקבל אך לצערי לחברה זה לא פשוט. הם גודלו וחונכו באופן מאוד מסוים ושונה לגמרי וזה פתאום בגיל 40-50 לבקש מהם לשנות את תפיסת עולמם. זה לא פשוט וזה לוקח זמן.. ואולי אני לא מעודד אותך עכשיו אבלשנה וחצי זה עוד לא הרבה ובעיקר לא שהם רואים בך ילד שעדיין לא בטוח מגובש בעצמו.אתה חייב להמשיך לעמוד על שלך ובכל פעם שהם אומרים מילה בנקבה תתקן אותם( זה ישגע אותם אבל ככ. הם התרגלו) ותסביר להם בדיוק כמו שאתה מסביר פה. גם אם הם חושבים שזה עלול להשתנות עכשיו זה מי שאתה ועכשיו אתה רוצה לא להיות אומלל ואתה רוצה שיקבלו אותך כי הם המשפחה שלך והם צריכים לתת לך להרגיש מקום בטוח ומוגן ובשביל זה הםצריכים לעשות את המאמץ הזה. תבהיר להם שגם לך לא קל ... תבהיר להם שאם הם צריגים להתמודד עם זה שמבת יש להם עוד בן אז מה אתה צריך להתמודד עם זה כל חייך. תסביר להם שאם הם אוהבים אותך שיכבדו אותך. ועוד דרך שלדעתי קצת תוקפנית אבל אם הם ממש יתעקשו זה אפשרי סה פשוט לדבר עליהם במגדר השני. לאמא לדבר כאילו היא גבר ולאבא כאישה ואז הם יבינו איך אתה מרגיש כשהם מדברים עליך בנקבה וזה יעצסן אותם או שהם ירגישו מובכים וכך יעש ועת השינוי. בהצלחה ותעדכן
 2. טרנסית זה אדם שרואה את עצמו במגדר אחר מאשר המין שאליו הוא נולד. דראג זה אדם שרק לשם ההופעה(לרוב) הוא מציג משהו אחר ולרוב שונה ממגדרו. (יש גם טרנסים שעושים דראג ומחליטים יזה דראג נכון להם) המטרה בדראג התחילה לפניי שנים באמת מתוך המקום של טרנסיותהשחיפשו מקומות לבטא את נשיותן אז רק במועשדנים של הקהילה הן היו יכולות להיות מי שהן ואז במאורעות סטונוול וכו התחילה המלחמה והשינוי. עם השנים עניין הדראג הפך להיות מקום להבעת דיעה ומסר באופן תאטרלי. כיום ישנה גם את האפשרות באמת להעביר מסר בנושא מגדר שהוא נזיל ובכללי בנושא הקהילה. מישהו שהוא דראג ביום יום מרגיש לרוב זהה או זהה חלקית עם המגדר איתו הוא נולד ולכן הוא שונה לחלוטין מטרנסים. עוד דיעה שהיא אישית לי ואולי לא יסכימו איתי אך אני מאמינה שכל בני אדם במקום כזה או אחר הם לא לחלוטין נשים או לחלוטין גברים וזאת בגלל שאנחנו אלו שהחלטנו בתרבות שלנו מה זה אומר להיות זכר ומהזה מביא עמו ומה זה אומר להיות אישה. ולכן אם גבר מרגיש לפעמים שבאלו לשים שמלה אז הוא פחות גבר או שהוא רוצה להיות אישה? פה אפשר גם לתת לה את. הדוגמא של הסקוטים שאצלם שמלה זה מאוד גברי. בכל אופן מתוך המקום הזה הדמות הדראגיסטית מאפשרת לאדם להוציא מעצמו פן נוסף אחר ממה שהוא מראה ביום יום. הרי בכולנו יש צדדים נשים וצדדין גבריים אז כאן על ידי הבמה והמשחק והריקוד ניתן להראות זאת.
 3. היי:) תראה קודם כל חשוב לי להגיד שיש הבדל פיזי בין זכרים ונקבות ללא קשר למגדר. זכרים מלידה נולדים חזקים יותר מנקבות ( עם כל הפמיניסטיות שלי כאן מדובר בעובדה) ולכן אם מישהו הוא ממין נקבה אך מגדר גבר כנראה שיהיה לו הרבה יותר קשה. אני הולך לחדר כושר 4 פעמים בשבוע ומרים משקולות ועושה מתח ועושה הכל וידיד שלי שלא עושה כלום ובחייו לא היה בחדר כושר הוא עובר אותי פי 3 מבחינה פיזית. לצערי אנחנו צריכים להתאמן יותר. כאשר לוקחים הורמונים זה מאוד עוזר גם מבחינת הכוח. אני רואה אצל ידידים שלי שניסו מאוד לפתח שריר לפני ההורמונים והיה להם מאוד קשה אך אחרי המאמץ היה מופחת יותר. (כמובן לא סיבה לקחת הורמונים) עדיין-לכאן או לכאן כדי שיהיה לנו גוף מוצק ושרירי אנחנו צריכים להתאמן ולא משנה מאיזה מין או מגדר אתה זה לחלוטין אפשרי אבל אתה פשוט צריך להתאמן יותר. ברגע שמתאמנים על בסיס קבוע זה לגמרי אפשרי ויכול לפתח מאוד את הגוף ( אני כולה חודשיים מתאמן באופן עקבי ואני לגמרי רואה את השינויים ) אל תוותר לעצמך. הגי חשוב זה גם להתאמן וגם לאכול נכון. 70-60 אחוז מהכוח הפיזי (אל תתפוס אותי על האחוזים אני לא בטוחה בהם) זו תזונה נכונה. מספיק פחמימוץ ומספיק חלבונים לגופינו. יכול להיות שבגלל זה אתה חלש גם. כשהתזונה לא נכונה הגוף חלש. ואולי אתה צריך יותר עבודה מאחרים אבל זה לא משנה כי אתה בסופו של יום יכול להגיע לאן שתרצה רק אם תתמיד. אל תשווה לאחיך זהבעייתי להשוואות בין סיסגנדר או גבר על הורמונים. אתה צריך להשוואות ביו איך שאתה עכשיו לבין איך שתהיה אם תתאמן באופן קבוע. זו הדרך הנכונה. בהצלחה:)
 4. קודם כל חשוב לי להגיד לך לפני הכל שהבילבול הזה לגמרי תקין.  אל תרגישי שמשהו לא בסדר או לא נכון כי כל עוד לך זה מרגיש נכון אז זה הדבר הנכון. בתוך המילה מגדר ישנם דברים נוספים מעבר לגבר אישה טרנס וטרנסית.  הייתי ממליץ לך לקרוא קצת על ההגדרות השונות ואולי תוכלי למצוא את עצמך בין הגדרות אלו. יש בפורום הסברים על כל ההגדרות השונות ואני בטוחה שזה יוכל לעזור לך. אם אתה מסתבכת את מוזמנת לכתוב לי כאן ואני אמצא לך. כמו שאירית כבר אמרה, אם תהיה רשומה יהיה לך יותר קל לדבר עם אנשים גם בפרטי והכל כמובן דסקרטי לחלוטין.  היופי הוא שלא הכל שחור ולבן ולכן יש עוד כל כך הרבה דברים שאפשר להיות. את לא חייב להיות טרנס או טרנסית כדי להרגיש אישה. ישנם מושגים שונים כמו ג'נדרקוויר לדוגמא שמבטאים מצב בוא אדם מרגיש.ה גם גבר וגם אישה או לעיתים גבר ולעיתים אישה או לא אישה ולא גבר ובעצם הם חסרי מגדר.  הזמן עושה המון, תני לעצמך להבין איפה אתה עומד ומה נוח לך. הכי חשוב לטעמי זה לקרוא כמה שיותר מידע ואז קל יותר להבין מי אנחנו ומה אנחנו. וכמובן לא תמיד חייב להגדיר, אפשר להינות מהמצב הנוכחי מבלי לתת לו שם. כמובן הכל בחירה שלך. אם יש שאלות אתה מוזמנת להירשם ולשלוח לי בפרטי או לכתוב כאן ואגיב.  :)
 5. היי, אני אומנם לא עברתי את התהליך אך אגיד מתוך מה ששמעתי רבות מחברים טרנסים שלי. כדאי לבדוק אץ זה וכמובן כך הכל בערבון מוגבל אך להבנתי זה כן אפשרי ברגע שמפסיקים לזמן מסוים את ההורמונים. אם אתה מכיר את הסיפור של יובל שהוא ספציפית נכנס עצמו להריון ופשוט הפסיק את ההורמונים. כך שאני משער שאם הוא עשה זאת אחרי שנים של הורמונים ככל הנראה אפשרי להקפיאן אחר כך. כמובן אם הינך עשית/תעשה עד אז ניתוח תחתון. בכל אופן כדאי להתייעץ עם רופאים ולבחון את הנושא לעומק מהן ההשפעות של ההורמונים ואם זה אפשרי. בהצלחה:)
 6. הייי:) לא קראתי את כל השירשור כאן אז מקווה שלא אחזור על דברים שנאמרו. מצד אחד אני לגמרח מבין את התיסכול בזה שבעברית אין פנייה ניטרלית אך לעיתים זה גם ייתרון. למשל אם אני בתור גנדרקוויר רוצה לבטא מה שאני מרגיש למשל דיבור בזכר לעיתים אז באנגלית אני לא יכולה לעשות כן. לא דיבור בזכר ולא דיבור מעורב. מה שניתן לעשות זה כמו שהציעו מעליי פשוט להמציא משהו שיהיה נוח כמו ה"ר" בסוף אך גם זה תלוי מאוד בבן אדם ןבאופן רצון הפניה. כמו שלעיתים נוח לו יותר זכר או נקבה גם לעיתים את ה"ר" יעדיפו (ולפעמים לא ) ולכן אנחנו חוזרים שוב לנקודת ההתחלה. מה שאני מציעה זה פשוט לשאול את הבן אדם וגם לראות כיצד הוא פונה לעצמו. דיבור ופתיחות זה המפתי לדעתי. לגביי מי שבארון- פניית ה"ר" שהציעו כאן בעייתית במקרה זה כי אז מובן שמשהו שונה כי אנשים אינם מדברים כך ביום יום. ולכן אני חושבת שהפיתרון הוא דיבור בזמן עתיד למשל שאין בו לשון פנייה. אני אלך אני אשן כך הם יכולים לפנות ואת יכולה להשיב ברבים אובהווה או בעבר או לנסות להימנע לגמרי מלשון פנייה אז מתי נלך? מתי כדאי ללכת? מתי נלך לישון? מחר יש לכם לימודים? בכל אופן לדעתי זו השרך הנכונה ואחרי אימונים קצרים זה יכול להגיע ממש טבעי בלי לחשוב כל פעם איך פונים ללא לשון פנייה.
 7. talya

  שאלה על מישהו מסויים

  אני לא יכול להיכנס לנעליים שלו ולדעת את סיבותיו אך יכול להיות שהוא עצמו עוד בתהליך קבלה מסוים. לעיתים אנחנו מתרחקים מאחרים כי אנחנו מפחדים שהם לא יקבלו למרות שבסופו של יום הם לא הבעיה אלא אנחנו בגלל הפחדים שלנו. כמו שלמשל מישהו יוצא מהארון והוא מפחד לספר לאחרים רק כי הוא מפחד שהם לא יקבלו אז הוא מתרחק מראש. לדעתי נסה לתת לו תחושה שהכל בסדר מבחינתך ותן לו את המקום להתמודד עם עצמו.זה בהחלט לא פשוט אבל לפעמים אנחנו לא יכולים להראות לאחרים מה שאנחנו רואים ולהמשיך לנסות יכול לגרום לו להירתע יותר.
 8. talya

  ג'נדרקוויר?

  מוזמן.ת גם לי לשלוח:)
 9. הבנתי, אוקי:) כי פשוט אמרת שהוא.היא טרנס ולא שהוא.היא לא יודע.ת מה הוא.היא עדיין
 10. אם בן זוגך טרנס בבקשה תדבר אליו בזכר ולא מעורב:) ולגבי הסטטוס, משיכה מינית ומגדר אלו שני דברים שונים. לטעמי לא צריך להגדיר כל דבר אלא לזרום עם מי שעושה לך טוב. אנחנו בסופו של יום מתאהבים בבני אגם ולא רק במה שיש להם בין הרגליים. ככל שלדעתי מתערבבים יותר בקהילה כך תכיר יותר טרנסים.
 11. אם בן זוגך טרנס בבקשה תדבר אליו בזכר ולא מעורב:) ולגבי הסטטוס, משיכה מינית ומגדר אלו שני דברים שונים. לטעמי לא צריך להגדיר כל דבר אלא לזרום עם מי שעושה לך טוב. אנחנו בסופו של יום מתאהבים בבני אגם ולא רק במה שיש להם בין הרגליים. ככל שלדעתי תערבבים יטתר בקהילה כך תכיר יותר טרנסים. אם אתה מעל 18 יש גם מקומות ללכת אליהם
 12. י מבין שאתה לא רוצה שאגיד שתקחי את הזמן אך זה באמת הדרך היחידה. אני יודע שזה יכול להישמע מלחיץ מאןד לא לדעת מה קורה איתך אך לעיתים אנחנו באמת צריכים את הזמן והידע והבגרות להכיל וללמוד על עצמינו מה אנחנו. וזה בעצם לא דבר רע בכלל. אפשר גם לא לדעת ולהרגיש פשוט נוח לדבר איך שבא לנו באוו הרגע. אם את רוצה תדבר בנקבה ואם אתה לא רוצה תדברי בזכר. הכי חשוב זה שתרגישי נוח עם עצמך ועם איך שאתה. עםהזמן הדברים התגבשו לתמונה אחת ולאט לאט תראי מה הכי עושה לך טוב. תקשיב לגוף שלך, לעצמך. תראי מה הכי נוח לך ןתפעלי לפי התחושות, ככה התשובות יגיעו. אל תלחצי שהם רחוקים ממך זה חלק מהתהליך של היכרות עם עצמך והכי חשוב לא לפחד גם להשתנות יחד עם התהליך. בהצלחה יקירה ואם תרצה תוכלי לדבר איתי בפרטי:)
 13. היא יכולה לפנות למעברים.052-477-6707 ארגון תמיכה בכל שאלה או עזרה לנוער על הספקטרום המגדרי.
 14. הייי מירי. אני מבין אותך לגמרי. הצבא לצערי הוא מערכת לא קלה בכלל. אני אנסה לעזור בכלהידע שיש לי אך חשוב לזכור שאין לדעת בפועל מה יהיה ופעמים רבות גםקווירים וגם טרנסים נאלצים לקבל את המצב לזמן המוקצב של הצבא עד שהוא ילמד להתמודד עם מגדר. יש מספר אופציות אם את.ה לפני צו ראשוןאפשר כבר שם להגיד לפסיכיאטר.או יום המאה. אם את.ה לפניי גיוס יש אפשרות ביום הגיוס לבקש פסיכיאטר אם כי כדאי לחשוב על עניין הפסיכיאטר לעומק. לעיתים זה עלול להשפיע על המשך השרות כיוון שפסיכיאטרים וקבנים עוד לא יודעים לאכול את ענייני המגדר. לכן אני מציע כשתגיע.י לבסיס שלך פשוט תדבר.י עם המפקד.ת ותסביר.י לה.ו על המצב. גם אם המפקד.ת י.תבין עדיין לא בהכרח אומר שיצליחו להשיג לך מדי בנים כי זה בירוקרטיה מפגרת ואז תצטרך.כי להשיג לבד פשוט יהיה לך אישור רסר ללבוש אותם ומצ לא יוכלו לעשות לך כלום. אם זה לא יעבוד תמיד בשירות שלך עצמו אפשר ללכת לקבן ולהסביר את המצב. כל שאלה את.ה יכול.ה לפנות אליי בפרטי. בהצלחה:)
 15. לא,אבל יש אפשרות לשאול את אלישע שאחראי על הבינדרים. אפשר למצוא אותו בפייסבוק או בגוגל ב"מעברים"
×